Sari la conținut

Accident Grav-hateg, 18.05.'08. Lovit In Plin Pe Marginea Drumului


RoC
 Share

Postări Recomandate

Daca ar fi dupa mine eu nu le`as da la femei permis Categ. B . Una mai inconstienta ca si cealalta :rolleyes: :( :D

Hai, nu generaliza!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Credeti-ma pe cuvant ca am devenit paranoic! adica, cum il vad pe unu ca se apropie prea mult de mine cum nu mai iau degetul de pe claxon... ma uit de 100000000 de ori in oglinzi, zici ca sunt viezure. Cand franez la semafor la fel... ma uit in spate sa nu vina vre-unu cu viteza. Azi am dat un sut intr-o masina doar ca mi s-a parut ca ma inghesuie din adins, dar dupa mi-am dat seama ca a fost vina mea pentru ca i-am lasat spatiu sa se bage pe banda... ma bateam cu omul aiurea... Pur si simplu am devenit paranoic si violent cand sunt cu motocicleta, dar sincer nici n-as merge cu masina sa fac 1 ora si ceva pana la munca... foarte aiurea sentimentul asta, am inceput sa ma simt vanat... poate asa si trebuie sa fac sa nu patesc nimic, draq...

 

@rocristea, super actionat... bine ca nu l-a omorat pe sarmanul om...

 

Subscriu! Am insa un avantaj... ABS-uri fata-spate... de la cate intalniri cu capote de masini intrate brusc sau aiurea in depasire si pietoni sinucigasi care atentie! se uita in dreapta cand traverseaza aiurea m-au scapat... saru'mana la mecanicii de la BMW care in '94 puneau la cale salverea mea in traficul din Bucuresti.

 

Tipica reactia individei... a ales tinta cea mai mica... acum stiti la ce sa va asteptati...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

off, ce de prosti pe strazile tarii, de ce oare se mai dau examenele si se mai fac examinari medicale? :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai, nu generaliza!!!

 

Ma refer la conserve . Pt ca o fata motociclista are ceva in cap , si e constienta , totusi are responsabilitati . Nu zic doar ca am avut eu accident , dar vad in trafic . Foarte rar vad una care sa circule normal si sa respecte regulile de circulatie .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma refer la conserve . Pt ca o fata motociclista are ceva in cap , si e constienta , totusi are responsabilitati . Nu zic doar ca am avut eu accident , dar vad in trafic . Foarte rar vad una care sa circule normal si sa respecte regulile de circulatie .

 

 

 

Exceptional....cine o fi inventat femeile domne?????? :rolleyes: pt misogini fara numar :( :D :P :o :) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Reflexul de evitare este poate cel mai puternic instinct de conservare. Probabil ca 10 forumisti din 10 ar fi avut acelasi reflex de evitare daca v-ar fi iesit cineva din coloana neasteptat, fara semnal la 2 metri in fata. Eu nu o condamn pe femeie, pur si simplu acolo nu a intervenit ratiunea. Daca ar fi avut la dispozitie 10 secunde sa ia decizia ar fi lovit duba 1000%.

 

Am auzit de un accident cumplit rezultat din evitarea a doi caini care au sarit in strada in ultima secunda in fata masinii iar soferul panicat a intrat pe contrasens provocand un accident frontal din care a rezultat moartea soferului care venea din contrasens.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Reflexul de evitare este poate cel mai puternic instinct de conservare. Probabil ca 10 forumisti din 10 ar fi avut acelasi reflex de evitare daca v-ar fi iesit cineva din coloana neasteptat, fara semnal la 2 metri in fata.

 

Asa este in general,dar daca ai o privire de ansamblu asupra traficului si nu mergi deanboulea sar putea sa vezi si mai ales sa prevezi.Dar de frana pana in podea nu este reflex?Sau mergea destul de tare ca sa nu poata frana IN SIGURANTA?Era in localitate parca?Prostia unui bou si unei vite au nenorocit un om!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cum arata picioarele lui, nu ii proteja nimic picioarele. Genunchi erau zdrobiti.

 

Chestia asta suna asa de rau, incat parca iti vine sa te lasi de doua roti. Suntem atat de vulnerabili...

Io unu cand imi fac bagajul si plec la drum nu reusesc niciodata sa ma gandesc la eventuale pericole avand astfel de imagini in minte. Daca as reusi cu adevarat, probabil ca nu as mai pleca nicaieri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...