Sari la conținut

Clasic , Dreapta Peste Mine


H3llriderr
 Share

Postări Recomandate

Am inteles din prima unde erai si ce s-a intamplat. Si te-am crezut. Mai putin cu viteza. Oricum nu are relevanta pentru ca era in limite legale presupun. Altfel nu scapai doar cu maneta de frana rupta.

 

 

 

Cu toate ca nu am experienta ta sunt de acord. Numai daca promiti ca nu sari la bataie....

 

pai u o sa fii pe motor nu eu , si sa fi echipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Si ala cu masina/motorul din spatele meu?..

80%din conservari sunt vinovati.....in accidente moto-masina.....

in topik de fata ati trecut la........ taie fata........intra in spate....park ati fi gay :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

H3llriderr, asa ai facut si tu? :P)

 

nu bah , io nu am vrut sa-l omor , io m-am potolit dupa cele 2 lovituri mentionate , nici nu shtiu cat de bine au intrat , asa am reactionat eu , si probabil tot asa o sa fac ., pt ca am mai spus , am vazut prea multe accidente tragice din cauza unor soferi de genu

 

Am peste la 7000km pe motocicleta si peste 12000km pe scuter in Bucuresti, si m-am obisnuit cu ideea ca sunt invizibil si ca-i doare-n basca pe astia cu masinile ca noua ne merg franele ceva mai prost. Am cazut si eu asemanator - eu merg pe banda I-a pe ploaie cu circa 15-20km pe ora si tin 6-8 metri fata de masina din fata, un handicapat cu Logan breu-marin de pe banda a II-a unde se statea isi inchipuie ca are timp si se baga fara sa semnalizeze (pe pod pe Aviator Serbanescu - adica continaurea la Barbu Vacarescu spre Aeroportul Baneasa) si eu ajung la circa jumatate de metru de bara lui spate asa ca franez mai tare, blochez (normal) fata pe noroi (ca de aia imi tineam distanta de 6-8 metri ca stiam ca nu pot sa franez mai din scurt), si rezultatul e ca am acum o comanda pe motlouis.ro sa-mi aduca 2 semnalizatoare ca alea originale de Kawasaki sunt nesimtit de scumpe. Oricum nici nu m-am enervat prea tare, ca deja eram obisnuit cu chestiile astea de pe scuter. Tipul care era in spatele meu (cu un Fiat Ducato sau asa ceva) si care spre norocul meu a franat la timp (asa da soferi profesionisti!) imi spunea ca ar trebuie sa merg dupa ala si sa-i fac nu stiu ce. In fond ce sa-i faci? 1. Dupa legea noastra vina imi apartine in totalitate ca dat fiind ca nu l-am atins inseamna ca sunt un idiot si nu stiu sa ma dau pe motocicleta; 2. Cine dracu poate gasi un Logan bleu-marin la care nu ii stii numarul, dat fiind ca tot cam al treilea sau al patrulea are culoarea asta? 3. Chiar daca muschii mi-ar permite (ceea ce nu e cazul la mine) sa-i dai una in bot unui cetatean cu manusile sau casca sau ce o mai fi la indemana miroase a caz penal daca ala depune plangere...

Pur si simplu eu am pus acel post cam acid (si poate cam deplasat) pentru ca cred ca daca de enervam la fiecare magarie pe care o face unul cu masina riscam sa murim de infarct, nu din accident moto cum ar fi normal pentru unul care risca sa mearga pe doua roti in loc sa se faca cum face toata lumea - adica sa-si ia dracului o masina si nu-i mai enerveze pe cetatenii normali de la bloc ca bazaitul ala enervant de toba...

 

pai deaia este tara asta , de fapt locuitorii ei de cacao si nimi nu merge , pt ca toti gandesc ca tine LAS-O BAH CA MERGE ASA , AIA E , SA INTAMPLAT , BINE CA NU MAI RAU ...ide de las , deaia se sta peste program la munk , salarii mici , ne fura toti , ne omoara ne imprastie , ca noi , las-o , e bine si asa.. :cheers: ma imbat si imi bat copii de suparare ,

 

[si ala cu masina/motorul din spatele meu?..

80%din conservari sunt vinovati.....in accidente moto-masina.....

in topik de fata ati trecut la........ taie fata........intra in spate....park ati fi gay :D

 

u eshti cel cu accidentul de la padurea bogati?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa fac eu data vitoare cand un motociclist imi taie calea, eu fiind cu masina, si sunt nevoit sa franez brusc, posibil sa fac si un accident?

Legal nu am ce sa-i fac pt ca n-a existat contact intre motocicleta si automobil.

H3llRiderr watch out, i'm coming after you.. :cheers: :D :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa fac eu data vitoare cand un motociclist imi taie calea, eu fiind cu masina, si sunt nevoit sa franez brusc, posibil sa fac si un accident?

Legal nu am ce sa-i fac pt ca n-a existat contact intre motocicleta si automobil.

H3llRiderr watch out, i'm coming after you.. :cheers: :D :P

 

Parca faceai pe Dalai Lama cateva posturi mai sus, te-ai sucit ?

 

Take a break, take a KitKat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa fac eu data vitoare cand un motociclist imi taie calea, eu fiind cu masina, si sunt nevoit sa franez brusc, posibil sa fac si un accident?

Legal nu am ce sa-i fac pt ca n-a existat contact intre motocicleta si automobil.

H3llRiderr watch out, i'm coming after you.. :cheers: :D :P

 

ba u eshti de pe alta planeta , u compari accident moto cu accident masina , mergi pe motor si vb dupa , dupa ce o sa te ia salvarea de pe asfalt si explicatia conservarului o sa fie , io te-am vazut ca vi , da am crezut ca ma ocolesti prin dreapta , accident la 50 ,60 , dupa care te duci la o inmormantare a unui cunoscut , si cand o sa iti taie un fata ca e bou si nu se uita , u sa-l chemi la o bere si sa ii explici ca nu a fost frumos ce a facut da.

acum?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sefule nu se poate discuta cu tine nici macar asa... la o distanta safe. Soferul a fost vinovat. Asta o recunosc. Si poate o recunostea si el daca avea timp. Stii si ca nu e bine sa bati oamenii pe strada. Foarte bine! Dar tu in continuare sustii sus si tare ca o sa iei la poceala pe toti care te vor incomoda de acum incolo.

Atunci nu-mi ramane decat sa imi doresc sa nu te mai incomodeze nimeni, niciodata. Sau cei care te vor incomoda de acum incolo, si la care vei sari la bataie sa te puna la punct asa cum trebuie (asa cum trebuie = sa te tavaleasca un pic astfel incat sa te gandesti inainte sa dai. Nu dupa.)

Sanatate, toate cele bune si mai mult discernamant!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sefule nu se poate discuta cu tine nici macar asa... la o distanta safe. Soferul a fost vinovat. Asta o recunosc. Si poate o recunostea si el daca avea timp. Stii si ca nu e bine sa bati oamenii pe strada. Foarte bine! Dar tu in continuare sustii sus si tare ca o sa iei la poceala pe toti care te vor incomoda de acum incolo.

Atunci nu-mi ramane decat sa imi doresc sa nu te mai incomodeze nimeni, niciodata. Sau cei care te vor incomoda de acum incolo, si la care vei sari la bataie sa te puna la punct asa cum trebuie (asa cum trebuie = sa te tavaleasca un pic astfel incat sa te gandesti inainte sa dai. Nu dupa.)

Sanatate, toate cele bune si mai mult discernamant!

 

nu vb de unu care ma incomodeaza , sa tragi brusc dreapta de volan de parca ai vrea sa o pui perpendicular nu sa schimbi banda nu e incomodare , vezi ca au mai aparut niste topicuri cu accidente , uite-te si la alea, sunt mai grave decat asta , acolo ce mai zici , parca iti vine sa i bati nu ..?

 

azi pe bd. regina elizabeta cu plevnei vad motor pe jos , in mijlocul intersectiei , si o masina lovita , opresc pe dreapta m unde mai era o motoreta oprita .

pilotului motorului lovit la sold si la picior , abea mergea , ma duc ii opresc contactu , ma rog....

ce se intamplase , un taran de arges iese din benzinarie face stanga pe contrasens si se bune pe banda 2 , macar daca era pe unu unde e banda de autobuze , da el nu , pe 2 , contra sens , vede verde si vrea sa faca stanga pe plevnei. iti imaginezi , poc. la incomodat

acum intrebarea mea e.. pe care i-am pus-o si soferului , bine , nu stiai ca e contra sens ok , da exista priorotate de dreapta , vezi ca pleaca masini de la semafor din celalalt sens , vezi ca pe sensu tau in fata ta toate masinile vin spre tine , nu ti se pare ceva ciudat , macar daca se uita , el , .. am vazut verde si am vrut sa faca stanga si el a venit din fata. era un pui de tigan cu lant la gat , macar si-a recunoscut vina si nu a comentat

ce sa zic , la incomodat pt ca nu se uita , si altii care au fost incomodati au murit

Editat de H3llriderr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai asa e... Sunt multi nesimtiti cu masini care nu se uita pe unde merg. Si care mai fac si gura cu toate ca sunt vinovati. Aia intredevar si-o merita. Si eu am boala pe ei pentru ca asa cum va incomodeaza pe voi si va trantesc asa ne incomodeaza si pe noi ceilalti conservari (ca fapt divers pe nevasta-mea nu am auzit-o injurand DECAT la volan). Dar oare poti sa-i bati pe toti?

Mai intai asculta ce are de zis omul in apararea lui si vezi daca si-a dat seama ce a facut. Sunt oameni carora li se intampla la un moment dat moment, care chiar isi dau seama ca au gresit si de la momentul ala vor fi mai atenti FARA sa le trebuiasca corectii fizice aditionale. Si sunt oameni pe care poti sa-i bati de o suta de ori ca nu rezolvi nimic. Ba mai rau ii inversunezi impotriva motociclistilor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca faceai pe Dalai Lama cateva posturi mai sus, te-ai sucit ?

 

Take a break, take a KitKat !

Psihologie inversa se cheama

 

Sefule nu se poate discuta cu tine nici macar asa... la o distanta safe. Soferul a fost vinovat. Asta o recunosc. Si poate o recunostea si el daca avea timp. Stii si ca nu e bine sa bati oamenii pe strada. Foarte bine! Dar tu in continuare sustii sus si tare ca o sa iei la poceala pe toti care te vor incomoda de acum incolo.

Atunci nu-mi ramane decat sa imi doresc sa nu te mai incomodeze nimeni, niciodata. Sau cei care te vor incomoda de acum incolo, si la care vei sari la bataie sa te puna la punct asa cum trebuie (asa cum trebuie = sa te tavaleasca un pic astfel incat sa te gandesti inainte sa dai. Nu dupa.)

Sanatate, toate cele bune si mai mult discernamant!

Uite cine a inteles, tocmai pt ca este/a fost pus in ambele ipostaze (motociclist si sofer).

 

exista si posibilitatea asta , o mai dai o mai furi , da la nervi faci multe

 

 

 

intra pe un forum de automobilisti daca vrei sa ne povestesti pataniile tale cu masina , sau la pokemonii forjatori sa le zici de scutere , uite-te la ultimul meu post si ai sa intelegi de ce am reactinat asa

H3llriderr, cu ce esti tu mai presus decat mine ca sa ma trimiti pe forumuri de automobilisti? Faptul ca schimbi vitezele la motor si prinzi 200 km/h?

 

Nu contest ca soferul a gresit in fata ta. Ce vreau eu sa spun prin post-urile mele in acest topic este ca: Dreptatea nu ne-o facem singuri pt ca altfel ar fi anarhie. Legea pumnului a disparut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai asa e... Sunt multi nesimtiti cu masini care nu se uita pe unde merg. Si care mai fac si gura cu toate ca sunt vinovati. Aia intredevar si-o merita. Si eu am boala pe ei pentru ca asa cum va incomodeaza pe voi si va trantesc asa ne incomodeaza si pe noi ceilalti conservari (ca fapt divers pe nevasta-mea nu am auzit-o injurand DECAT la volan). Dar oare poti sa-i bati pe toti?

Mai intai asculta ce are de zis omul in apararea lui si vezi daca si-a dat seama ce a facut. Sunt oameni carora li se intampla la un moment dat moment, care chiar isi dau seama ca au gresit si de la momentul ala vor fi mai atenti FARA sa le trebuiasca corectii fizice aditionale. Si sunt oameni pe care poti sa-i bati de o suta de ori ca nu rezolvi nimic. Ba mai rau ii inversunezi impotriva motociclistilor...

 

te inteleg , e prima oara cand reactionez asa , pana acum am vb , unii au plecat altii au inteles , altii au inchis geamu si nici nu s-au uitat , mai ales fetele , da alta data nu am cazut , si ocazii sunt in fiecare zi , lu unu i-am spus sa facem schimb , se suie el pe moto si io cu masina si ii fac la fel sa vada cum , dar acum mi sa parut exagerata manevra , mai ales ca nu veneam glont printre masini deja eram pe banda mea .. ma rog, cu o simpla aruncatura de ochi in oglinda dreapta ma vedea , cand m-am vazut tavalit m-am enervat si am reactionat asa pt ca imediat m-am gandit la ce era mai grav

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in dreptul staii de tramvai orsova militari , directia spre crangasi , ma trezesc cu masina(chevrolet parca , nu mai shtiu culoarea) din stanga cum face dreapta in fata mea.. a pus-o cam ciudat pt a schimba banda , si nu avea straduta decat mai in fata...ma rog .. am reusit sa culc motorul fara sa intru in el , m-am ridicat imediat ,( de fapt nu am atins pamantul decat cu genunchiul usor , abea m-am zgariat ) , m-am dus la el , i-am deschis usa , pana sa se dea jos i-am facut cunostinta cu un bocanc si carbonu de pe manusa , dupa care conservarii si 3 cocalari din statie au sarit pe mine cu gura cu injuraturi ca de ce il bat , ce de ce merg tare , ( aveam 30 cred) , dintr-o masina a coborat un nene in uniforma de paznic cu un bulan in mana nu shtiu ce voia sa faca , eram inconjurat :cheers:)

conservarul a plecat fara sa comenteze nimik , era speriat , io am decat maneta de frana rupta de la jumate.

 

atentie conservarii sunt uniti

 

multumesc motociclistilor care au trecut si nu au oprit chiar daca au vazut motoru cu botu in drectia gresita sensului de mers si eu ciufulit si nervos , lu unu i-am facut si semn

 

multumesc lui nebubu si radu care au venit

 

 

 

E interesant sa vezi fel si fel de comenturi de genul " de ce nu ai franat" " de ce ai culcat motocicleta" " de ce nu ai pus aripi sa zbori peste el"...e simplu de facut comenturi din spatele unui monitor...intrebarea buna e cum ai fi reactionat TU in acel moment? Poate ca te-ai fi ridicat de pe jos si i`ai multumi soferului de masina care A INTRAT PESTE TINE, poate ca faceai o pasiune pentru el si ati fi trait fericiti pana la adanci batraneti... sau poate ca ai fi procedat la fel tinand cont de faptul ca sunt mult prea mult motociclisti accidentati din cauza conservarilor. Ce e drept multi isi curmeaza viata lor...(sau mai rau si a altora) cu mana lor, dar fiecare dintre noi a avut un moment in care sigur a gresit cu ceva...urmarile au fost tragice sau mai putin tragice...Sa`l jigniti pe h3llriderr pentru ca i`a dat omoru lu ala..nu shtiu daca e chiar adecvat...inainte sa judeci pe cineva..intreaba`te ce ai face daca ti s`ar intampla...sau daca ti s`ar fi intamplat tie.... oare faceai la fel...oare mai erai printre noi ? ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Psihologie inversa se cheama

 

 

Uite cine a inteles, tocmai pt ca este/a fost pus in ambele ipostaze (motociclist si sofer).

 

 

H3llriderr, cu ce esti tu mai presus decat mine ca sa ma trimiti pe forumuri de automobilisti? Faptul ca schimbi vitezele la motor si prinzi 200 km/h?

 

Nu contest ca soferul a gresit in fata ta. Ce vreau eu sa spun prin post-urile mele in acest topic este ca: Dreptatea nu ne-o facem singuri pt ca altfel ar fi anarhie. Legea pumnului a disparut.

atunci explica-mi u cum se face , de multe ori motociclistii au cazut fara sa atinga masina , din instinct te duci pe camd , culci motoru , faci orice sa eviti un impact, strici motoru , iti rupi oasele si cu ce te ajuta legea? la noi nu exista autor moral , vezi accidentul de pe autostrada buc pitesti , ce sa intamplat cu adevaratul autor al accidentului , care a provocat daune la atatea masini si a trimis un motociclsit in spital? iti spun eu . nimik. te trimit pe forum cu automobilisti pt ca u ne povestesti noua ce faci u cu masina ceea ce e irelevant , si io merg cu masina , si merg tare , si cate-odata imi permis sa mai incomodez o alta masina , sau alta pe mine , se mai intampla , da nu ii pun viata in pericol cum e in cazul motoarelor , si crede-ma ca ma asigur si se vad motoarele daca vin cu viteza, cand nu ma uit , nu schimb banda sau directia de mers clar. nu poti sa compari mersul pe motor cu mersul in masina.

 

ca sa nu mai zic in cazurile in care exista impact si tot motoristii sunt de vina , si eu am ceva prieteni in cazul asta , si nu poti da vina pe viteza pt ca fizic nu au nimik. dar daca laun accident ( vezi a lu saha) el pe prima banda , unu cu masina de pe 2 face dreapta pe o strada prin fata lu saha , el intra in coltu din spate , cine a fost scos vinovat? saha , unde e legea? cine ne face legea? cu ce te ajuta legea in unele cazuri? daca era dreapta taceam din gura. dar se pare ca u nu te-ai lovit de lege pana acum

Editat de H3llriderr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Slava Domnului ca nu, si asa le doresc tuturor. Pe deoparte te inteleg si pe tine ca ai fost pus, tu sau prietenii tai, in situatii in care legea te-a nedreptatit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atunci explica-mi u cum se face , de multe ori motociclistii au cazut fara sa atinga masina , din instinct te duci pe camd , culci motoru , faci orice sa eviti un impact, strici motoru , iti rupi oasele si cu ce te ajuta legea? la noi nu exista autor moral , vezi accidentul de pe autostrada buc pitesti , ce sa intamplat cu adevaratul autor al accidentului , care a provocat daune la atatea masini si a trimis un motociclsit in spital? iti spun eu . nimik. te trimit pe forum cu automobilisti pt ca u ne povestesti noua ce faci u cu masina ceea ce e irelevant , si io merg cu masina , si merg tare , si cate-odata imi permis sa mai incomodez o alta masina , sau alta pe mine , se mai intampla , da nu ii pun viata in pericol cum e in cazul motoarelor , si crede-ma ca ma asigur si se vad motoarele daca vin cu viteza, cand nu ma uit , nu schimb banda sau directia de mers clar. nu poti sa compari mersul pe motor cu mersul in masina.

 

ca sa nu mai zic in cazurile in care exista impact si tot motoristii sunt de vina , si eu am ceva prieteni in cazul asta , si nu poti da vina pe viteza pt ca fizic nu au nimik. dar daca laun accident ( vezi a lu saha) el pe prima banda , unu cu masina de pe 2 face dreapta pe o strada prin fata lu saha , el intra in coltu din spate , cine a fost scos vinovat? saha , unde e legea? cine ne face legea? cu ce te ajuta legea in unele cazuri? daca era dreapta taceam din gura. dar se pare ca u nu te-ai lovit de lege pana acum

TOT ceea ce zici tu e logic si de inteles. Mai ales din partea mea care mi-am luat la randul meu portia de cazaturi (unele provocate de mine, altele provocate de altii). Cat despre partea cu batalia ...

Putem continua discutia asta si pe forum, si la bere, si in poligon si oriunde vrei tu numa' faza asta n-o s-o inteleg niciodata... Eu sunt o persoana mai calma din fire si de fiecare data incerc sa rezolv o problema fara sa ajung ultimul argument - pumnii. In momentele alea ai mai multe sanse sa strici decat sa indrepti ceva...

Inca o data zic: vezi mai intai cu cine stai de vorba. Argumetele tale (atentie in trafic, constientizare ca exista si motocilisti, faptul ca un/o conservar/a a gresit etc.) pot sa intre in capul cuiva si printr-o discutie nu numai cu forta. Acum sa nu iti inchipui ca iti spun sa ii iei la pupaturi pe toti care te vor mai tranti/incomoda de acum incolo (sper sa nu mai fie cazul).

Socoteala e simpla: daca ai cu cine discuta, discuta - sigur o sa inteleaga; daca e un tzaran gheolban care nu stie nimic altceva in afara de el si sosea... ALA intra si in mine nu numai in tine.

Dar asta nu il lua la bataie decat DUPA ce vezi ce scoate pe gura. Si oricum nu o sa-i schimbi mentalitatea cu o casca in gura...

Editat de enemy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TOT ceea ce zici tu e logic si de inteles. Mai ales din partea mea care mi-am luat la randul meu portia de cazaturi (unele provocate de mine, altele provocate de altii). Cat despre partea cu batalia ...

Putem continua discutia asta si pe forum, si la bere, si in poligon si oriunde vrei tu numa' faza asta n-o s-o inteleg niciodata... Eu sunt o persoana mai calma din fire si de fiecare data incerc sa rezolv o problema fara sa ajung ultimul argument - pumnii. In momentele alea ai mai multe sanse sa strici decat sa indrepti ceva...

Inca o data zic: vezi mai intai cu cine stai de vorba. Argumetele tale (atentie in trafic, constientizare ca exista si motocilisti, faptul ca un/o conservar/a a gresit etc.) pot sa intre in capul cuiva si printr-o discutie nu numai cu forta. Acum sa nu iti inchipui ca iti spun sa ii iei la pupaturi pe toti care te vor mai tranti/incomoda de acum incolo (sper sa nu mai fie cazul).

Socoteala e simpla: daca ai cu cine discuta, discuta - sigur o sa inteleaga; daca e un tzaran gheolban care nu stie nimic altceva in afara de el si sosea... ALA intra si in mine nu numai in tine.

Dar asta nu il lua la bataie decat DUPA ce vezi ce scoate pe gura. Si oricum nu o sa-i schimbi mentalitatea cu o casca in gura...

Mdea...ceva de genul asta ziceam si eu mai devreme..intr-un fel....

Da...e adevarat...daca vezi ca opreste...sare sa vada daca esti ok...isi cere scuze si alea alea....hai ca merge sa urli putin la el....sau nu...depinde de situatie.....DAR....daca opreste, coboara din masina in gura mare cu povesti de alea...."nu te uiti pe unde mergi", "de ce nu stai pe banda ta", "de ce mergi asa tare" sa nu iti zdrobesti carboanele de pe manusi in el?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai vin de la serviciu. :cheers: La Budapesta traversez intersectia dinspre Unirea si in fata mea intra un taran cu un Mondeo (oare de revine Fordul in actualitate? - vezi incidentul de pe autostrada). Bag mana in claxon, pt ca l-am vazut pe berbec ca vrea sa intre. Dar ce credeti, i-a pasat? Mi-a luat fata si ca un "bun crestin" ii :D

Ce credeti ca face taranul? Scoate mana pe geam (cu ceasul de aur la mana - spre mirarea mea nu era insa tigan) si-mi face semn sa trec pe langa el. Probabil sa-mi ureze ceva de dulce, ma gandesc eu. Dau sa ma bag pe langa el, si cretinul trage stanga de volan. Eu :P :angry: :splat: Pana la urma o calca, dar il prind din urma la semafor la Tineretului. Norocul lui ca era pe banda din mijloc, iar eu faceam dreapta. :moto: :kiss: :D si am trecut mai departe.

Uite astia sunt si eu de acrod ca trebuiesc batuti crunt, ca sa se iasa soferia din cap.

Imi retrag cuvintele. Baieti dati-mi si mie nr voastre de tel pt ca presimt ca o sa am nevoie curand de ele.

Editat de Clodius
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cazul in care

"nu te uiti pe unde mergi", "de ce nu stai pe banda ta", "de ce mergi asa tare"

sunt adevarate, nu vad motive pentru care sa-ti spargi manusile pe fata lui/ei. Ai avea puterea sa recunosti ca nu te-ai uitat/nu ai stat pe banda ta/ai mers tare?...

 

Daca NU sunt adevarate acuzatiile, fa ceea ce crezi ca e mai bine pentru tine. Bate-l daca ai impresia ca se rezolva ceva. Nu o sa se rezolve nimic. Iti garantez. Poate doar o sa te racoresti un pic pe moment. Si poate o sa te alegi cu dosar penal pentru vatamare corporala...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa fac eu data vitoare cand un motociclist imi taie calea, eu fiind cu masina, si sunt nevoit sa franez brusc, posibil sa fac si un accident?

Legal nu am ce sa-i fac pt ca n-a existat contact intre motocicleta si automobil.

H3llRiderr watch out, i'm coming after you.. :cheers: :D :P

Fara suparare...dar cu asta cum ramane? Foarte urat sa spui asa ceva...

 

@enemy ....DA prietene...daca e greseala mea o recunosc oricand...si crede-ma...daca pic din vina mea..si ii ating la ala masina sau il bruschez in vreun fel imi cer scuze cu toate ca sunt pe jos....

Si da..daca e vinovat cu gura mare...ii dau..pentru ca...dupa cum se stie...nu exista atingere...nu exista accident...deci politia nu face nimic...eu raman pe jos...cu motorul bucati si eventual spitalizari..si ala pleaca bine-merci. Ha Ha..No way man...

Editat de MadRider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai vin de la serviciu. :cheers: La Budapesta traversez intersectia dinspre Unirea si in fata mea intra un taran cu un Mondeo (oare de revine Fordul in actualitate? - vezi incidentul de pe autostrada). Bag mana in claxon, pt ca l-am vazut pe berbec ca vrea sa intre. Dar ce credeti, i-a pasat? Mi-a luat fata si ca un "bun crestin" ii :D

Ce credeti ca face taranul? Scoate mana pe geam (cu ceasul de aur la mana - spre mirarea mea nu era insa tigan) si-mi face semn sa trec pe langa el. Probabil sa-mi ureze ceva de dulce, ma gandesc eu. Dau sa ma bag pe langa el, si cretinul trage stanga de volan. Eu :P :angry: :splat: Pana la urma o calca, dar il prind din urma la semafor la Tineretului. Norocul lui ca era pe banda din mijloc, iar eu faceam dreapta. :moto: :kiss: :D si am trecut mai departe.

Uite astia sunt si eu de acrod ca trebuiesc batuti crunt, ca sa se iasa soferia din cap.

Imi retrag cuvintele. Baieti dati-mi si mie nr voastre de tel pt ca presimt ca o sa am nevoie curand de ele.

 

pe bune acum , nici macar nu te-a daramat si daca il prindeai il bateai... , dapai io care m-am tavali , si daca oprea il mai intrebai de ce?

 

In cazul in care

 

sunt adevarate, nu vad motive pentru care sa-ti spargi manusile pe fata lui/ei. Ai avea puterea sa recunosti ca nu te-ai uitat/nu ai stat pe banda ta/ai mers tare?...

 

Daca NU sunt adevarate acuzatiile, fa ceea ce crezi ca e mai bine pentru tine. Bate-l daca ai impresia ca se rezolva ceva. Nu o sa se rezolve nimic. Iti garantez. Poate doar o sa te racoresti un pic pe moment. Si poate o sa te alegi cu dosar penal pentru vatamare corporala...

exista cazuri in care chiar este bine sa te racoresti pe moment, nu intotdeauna , dar exista , uite cazul de mai sus :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite astia sunt si eu de acrod ca trebuiesc batuti crunt, ca sa se iasa soferia din cap.

Imi retrag cuvintele. Baieti dati-mi si mie nr voastre de tel pt ca presimt ca o sa am nevoie curand de ele.

 

Niii la el ce rau a devenit dupa numai cateva posturi...:cheers: Din pacate trebe sa te descurci singur frate, pana pui tu motorul pe cric te poate incalta omu',ca sa mai apuci sa dai telefon ....

 

Crezi ca e ca bataia din discoteca ?

 

Dar daca apuci sa dai, hai sa te invat ceva.Te duci la fraier si te faci ca-i dai cu dreapta, dar de fapt ii dai un sut in oo, tot un fel de "psihologie" inversa , intelegi tu ? :D :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce nu ai franat? daca zici ca aveai 30 la ora, te opreai frumos in cativa metri si totul era ok.

"Cativa metri" inseamna al dracu' de mult.. Daca "cativa cm" inseamna ca inca mai ai juma' de talpa pe marginea prapastiei, inca 10 cm inseamna ca incepi sa te rogi.. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe bune acum , nici macar nu te-a daramat si daca il prindeai il bateai... , dapai io care m-am tavali , si daca oprea il mai intrebai de ce?

 

 

exista cazuri in care chiar este bine sa te racoresti pe moment, nu intotdeauna , dar exista , uite cazul de mai sus :cheers:

 

SINCER yo fac parte din ambele categorii si sofer si motorist dar cand sunt la volan sunt foarte calm orice idiotenii mi-ar face dobitocii din trafic pt k dak doamne fereste are loc vreun contact te mai protejaza conserva, in schimb pe motor nu tolerez nici o gresala din partea soferilor ;devii mai impulsiv fara sa mai tii cont de ratiune actionezi de cele mai multe ori sub influenta adrenalinei care se elibereaza in corp in astfel de momente pt k esti constient k pe motor dak are loc contactu ai bulit-o.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niii la el ce rau a devenit dupa numai cateva posturi...:D Din pacate trebe sa te descurci singur frate, pana pui tu motorul pe cric te poate incalta omu',ca sa mai apuci sa dai telefon ....

 

Crezi ca e ca bataia din discoteca ?

 

Dar daca apuci sa dai, hai sa te invat ceva.Te duci la fraier si te faci ca-i dai cu dreapta, dar de fapt ii dai un sut in oo, tot un fel de "psihologie" inversa , intelegi tu ? :P :angry:

Mah tu faci misto de mine? 'tz-ai dreacu de simpatici :splat: :cheers:

 

blaj, ... you said it man, nobody fucks with the Jesus :moto:

Editat de Clodius
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...