Sari la conținut

Plimbari Enduro (enduro-peisagistic)


adiy
 Share

Postări Recomandate

bv-maneciu-se trec 2 munti-lacul vulturilor-siriu-bv.

traseu la prima vedere.

 

Faine poze, faina tura!

 

Pana la urma, ati mers exact pe traseul mentionat de Adi mai sus?

 

Puteti sa dati ceva mai multe detalii, repere, ref. traseu?

 

multumesc,

dinu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 371
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Faine poze, faina tura!

 

Pana la urma, ati mers exact pe traseul mentionat de Adi mai sus?

 

Puteti sa dati ceva mai multe detalii, repere, ref. traseu?

 

multumesc,

dinu

 

traseul incepe imediat in dreapta dupa e se termina digul barajului apoi tii creasta. drumul se vede destul de bine si pe google earth

Editat de adiy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faine poze, faina tura!

 

Pana la urma, ati mers exact pe traseul mentionat de Adi mai sus?

 

Puteti sa dati ceva mai multe detalii, repere, ref. traseu?

 

multumesc,

dinu

 

Dinule, daca vrei putem face impreuna acelasi traseu. Stabilim de comun acord cand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci... chiar imi doresc sa ajung la lacul ala... stie careva cum se ajunge!??! ca drumurile forestiere par sa se infunde dupa vederea de pe gugle maps ...

A ajuns careva de la Plaiu Foii la lacul ala!?

Ce-i marcat cu galben e traseul pe unde am fost cu adi, costi , mihai si baiatu cu supermoto...

Se poate ajunge si din plaiul foii la Pecineagu. de la cabana ose merge pe drumul paralel cu creasta ( spre Spirlea), pana la o bariera. se trece bariera si imediat dupa pod se face o poteca la dreapta-prin padure. poteca duce pana in creasta si de acolo se coboara spre lac. e un pic mai greu de expicat. daca vrei ne vedem sa-ti arat pe Earth sau mergem odata impreuna

Mesaj completat

250 de km in 14 ore. treaba multa si faina.

:lol: xt_master omu' gospodar se trezeste de dimineata se echipeaza si inta pe net.

acum serios n-a fost nimic planificat de obicei nu stiu unde merg a doua zi. oricum iti pocneai rau motoru pe la esapamentele alea pe care la ai in loc de scut.

am ajuns astazi si noi pe urmele voastre... chiar si pe coborarea acea cu bolovani v-am vazut urmele

post-516-1248584874_thumb.jpg

post-516-1248584931_thumb.jpg

post-516-1248641651_thumb.jpg

post-516-1248641724_thumb.jpg

post-516-1248641746_thumb.jpg

post-516-1248641838_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
alo, stapanu timpului liber, vezi ca maine e 4 08 :rolleyes:

p.s. pe unde vreti sa urcati?

ce-i la mine o luna?

prin sinaia urcam. iti faci rost de motoreta sa vii si tu?

PLECARE MAINE(LUNA CURENTA) LA 10:30 DIN LIVADA.

Editat de adiy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce-i la mine o luna?

prin sinaia urcam. iti faci rost de motoreta sa vii si tu?

PLECARE MAINE(LUNA CURENTA) LA 10:30 DIN LIVADA.

 

Daca nu eram in tura maine... :huh: ... mai bagam un offroad... (ca mie-mi place sa ma chinui cum zicea cazy :rolleyes: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu eram in tura maine... :huh: ... mai bagam un offroad... (ca mie-mi place sa ma chinui cum zicea cazy :rolleyes: )

mergea ma Vladut, mergea, si Cazi mergea daca inainte sa se spele pe ochi se uita pe motociclism la enduro peisagistic.

cam ceata pt poze dar a fost fain.

Editat de adiy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci cred ca o sa imi vand motorul :huh: si imi iau o capra...

il vand p-al meu....pt tine il si cobor si-ti dau si garantie 5000 km :rolleyes:

Editat de adiy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adi, da-mi si mie detalii de drum, de unde o iau ca sa ajung acolo sus. Pt cei care nu au timp in cursul saptamanii, sa stie care e drumul spre peisajele alea....

 

pai uita-te p-o harta. se poate urca din sinaia pe la cota 1400, alt drum mai accesibil e de la cabana cuibul dorului(dichiu), iar cel mai usor e din moroieni da nu-l recomand.

in wk e plin de jandarmerie, salvamont, politie si n-o sa prea ai sanse sa scapi fara amenda. de la piatra arsa spre babele incepe rezervatia si n-ai voie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. A fost cineva astazi la Tabla Butii la ceremonia de comemorare a ostaÂşilor romani cazuti in primul razboi? As vrea sa ajung si eu acolo si vad pe google earth ca se poate ajunge si prin Slon si prin Valea Stanii. Care este mai lejer pentru o vaca?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sambata dak vremea tine cu noi, vreau sa mergem cati ne strangem in HOLBAV "), daca stiti comuna...e o zona superba , plina de drumuri numai bune pt enduro , si cireasa dp tort ...inca virgine :laugh:

 

pt doritori astept PM pana vineri seara

 

tschĂźssi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. A fost cineva astazi la Tabla Butii la ceremonia de comemorare a ostaÂşilor romani cazuti in primul razboi? As vrea sa ajung si eu acolo si vad pe google earth ca se poate ajunge si prin Slon si prin Valea Stanii. Care este mai lejer pentru o vaca?

sunt cam la fel n-ai de ce sa-ti faci probleme. noi am fost acolo de la baraj de la maneciu. drumul e ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sambata dak vremea tine cu noi, vreau sa mergem cati ne strangem in HOLBAV "), daca stiti comuna...e o zona superba , plina de drumuri numai bune pt enduro , si cireasa dp tort ...inca virgine :laugh:

 

pt doritori astept PM pana vineri seara

 

tschĂźssi

Trage un prieten de mine de ceva timp sa mergem acolo. Are o bucatica de pamant si nu stie exact unde e, si sa mergem sa o identificam. Poate facem we asta ceva. Eu unul nu stiu comuna, dar am auzit ca e impartita in 2, partea cu electricitate si toate cele si o parte care traieste inca in alta lume, fara curent, fara nimic, axact ca acum vreo 2-3 sute de ani. Daca vremea tine cu noi, poate facem ceva!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trage un prieten de mine de ceva timp sa mergem acolo. Are o bucatica de pamant si nu stie exact unde e, si sa mergem sa o identificam. Poate facem we asta ceva. Eu unul nu stiu comuna, dar am auzit ca e impartita in 2, partea cu electricitate si toate cele si o parte care traieste inca in alta lume, fara curent, fara nimic, axact ca acum vreo 2-3 sute de ani. Daca vremea tine cu noi, poate facem ceva!!!

 

 

pai de acolo sunt bunicii mei, e fff frumos si cum ti-am spus, ink virgin; eu si cu cazy sigur mergem kiar daca e innorat

 

deci dak vrei , sau mai vrea careva, PM ca sa va dau detalii und n intalnim

 

tschĂźss

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai de acolo sunt bunicii mei, e fff frumos si cum ti-am spus, ink virgin; eu si cu cazy sigur mergem kiar daca e innorat

 

deci dak vrei , sau mai vrea careva, PM ca sa va dau detalii und n intalnim

 

tschĂźss

 

... plm sambata sunt la munca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...