Sari la conținut

Cine Se Teme De Sobolani?


Roadkill_Himself
 Share

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 89
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Motociclistu` unui Rat cum tre` sa arate ?

 

Normal sau trebuie sa se asorteze cu motocicleta? :lol:

 

 

Nu stiu. Uite aici ceva exemple si da-ti cu parerea:

 

post-17131-1211883670_thumb.jpg post-17131-1211883660_thumb.jpg post-17131-1211883649_thumb.jpg post-17131-1211883639_thumb.jpg post-17131-1211883716_thumb.jpg post-17131-1211883708_thumb.jpg post-17131-1211883696_thumb.jpg post-17131-1211883687_thumb.jpg post-17131-1211883678_thumb.jpg

 

 

:crack:

 

 

 

Se zice ca cei considerati "pe moarte", traiesc mai mult!

 

Chiar mor sobolanii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rat rulzzz, in sfarsit un topic adevarat! :) Si acum niste poze din tinerete: rat chopper, rat bobber. Pannonia mea si Ij-ul fratelui meu... :)

 

 

:D In tinerete cred ca tot chopper-istul a avut, de fapt, un Rat, unii chiar fara sa-si dea seama. Primul meu motor a fost un AWO 425 S... atit de Rat, incit n-am apucat sa-l urnesc din garaj, dupa ce a stat 4-5 ani prin cotetul unui mos si l-au umplut de gainatz gainile.

 

Ce vremuri!!! B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bigstar: In tinerete cred ca tot chopper-istul a avut, de fapt, un Rat, unii chiar fara sa-si dea seama. Primul meu motor a fost un AWO 425 S... atit de Rat, incit n-am apucat sa-l urnesc din garaj, dupa ce a stat 4-5 ani prin cotetul unui mos si l-au umplut de gainatz gainile.

 

Ce vremuri!!! :)

 

Da, am trecut si eu prin faza gainat pe motocicleta :laugh:

 

Asta a fost Ratu` meu :cheers:

 

Un MZ ES 175 din `62

post-8859-1213430976_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Naspa treaba, imi pare la mine1 :P HAI CA IMAGINEA POSESORULUI AM VEZUT-O, ! acu sa inteleg si yo farmecu' acestei subcategorii... sa nu-ti intretii motoru' sa arunci pe motor tot ce vrei si ce nu vrei? sau vorba aia...ce-i pe mine-i si'n dulap? :jump:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Naspa treaba, imi pare la mine1 :P HAI CA IMAGINEA POSESORULUI AM VEZUT-O, ! acu sa inteleg si yo farmecu' acestei subcategorii... sa nu-ti intretii motoru' sa arunci pe motor tot ce vrei si ce nu vrei? sau vorba aia...ce-i pe mine-i si'n dulap? :jump:

 

 

None of the above!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...
Naspa treaba, imi pare la mine1 :o HAI CA IMAGINEA POSESORULUI AM VEZUT-O, ! acu sa inteleg si yo farmecu' acestei subcategorii... sa nu-ti intretii motoru' sa arunci pe motor tot ce vrei si ce nu vrei? sau vorba aia...ce-i pe mine-i si'n dulap? :(

What the fuck?

 

Unde dai si unde crapa ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

That's a rat!

 

2602898332_7392279869.jpg

 

Bigger size: http://farm4.static.flickr.com/3208/260289...1fd5ec226_o.jpg

Editat de Mr.Watt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca gresiti amindoi...alea de la DBBP sint "wannabe"...adica e la moda sa faci "look a like"

mai degraba ij-urile is rat...

 

Rat bikes are a superb example of dismissed inhibition. To be dubbed such, a motorcycle must have about it an air of chaos. There are no rules (although cleaning is generally frowned upon). A rat bike does not merely reflect the singularity of its rider, though. It's a culmination of all the places it has been and the people who have donated to it. Each bike is a two-wheeled time capsule...a rolling museum.

 

pe scurt:un motor functional dar neingrijit....unele duse la extrem aici:

http://www.650motorcycles.com/RatBikes.html

Editat de Blackrider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca e o mare diferenta intre un rat si o motocicleta neingrijita. Pozele puse de bach o demonstreaza cel mai bine: Harley-ul e rat, IJurile sunt gioarse.

 

 

 

Foarte relativa treaba cu Rat-urile....pt. ca fiecare o vede altcumva .....de exemplu tu ai pus acum foarte mare accent pe "HARLEY" sa sti ca Blackrider avea dreptate intr-un fel la treaba cu harley-ul asta care tinde sa arate a rat dar e facut special asa.Ij-urile alea pe care le numesti gioarse poarta patina timpului, nu a zgariat nimeni vopseaua sau cromul ca sa poata ruginii repede sa fie rat, alea au fost intens folosite pana sa ajunga asa. Ideea e ca pt mine rat-ul se imparte la fel ca si restul claselor de motociclete dupa gustul si personalitatea fiecarui om.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista o estetica a uratului si, daca esti adeptul ei, trebuie sa pui cumva osul la treaba, sa arati ca toata chestia e deliberata si asumata. Rat-uirea unui motor e un fel de customizare si in asta trebuie sa se vada actiunea proprietarului, nu a ploii. As spune eu cum imi imaginez ca arata cei doi cetateni sovetici proprietari ai IJ-urilor, da' ma tem ca iar ne taie astia gazele.

 

LE: Pozele din linkul pus de Blackrider confirma ceea ce abia am spus. Oamenii aia chiar au muncit ca sa-si faca mobrele in halul in care arata.

Editat de sorinavram
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Personal, sunt fermecat de aspectul rat... Dar sa nu ne lasam indusi in eroare, starea tehnica n-are nici o legatura cu aspectul. Rat-bike-ul nu e o gioarsa care nu functioneaza, e o motocicleta care arata "apocaliptic" intr-un sens estetic, dar care are o stare tehnica deseori ireprosabila.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca gresiti amindoi...alea de la DBBP sint "wannabe"...adica e la moda sa faci "look a like"

mai degraba ij-urile is rat...

 

Rat bikes are a superb example of dismissed inhibition. To be dubbed such, a motorcycle must have about it an air of chaos. There are no rules (although cleaning is generally frowned upon). A rat bike does not merely reflect the singularity of its rider, though. It's a culmination of all the places it has been and the people who have donated to it. Each bike is a two-wheeled time capsule...a rolling museum.

 

pe scurt:un motor functional dar neingrijit....unele duse la extrem aici:

http://www.650motorcycles.com/RatBikes.html

 

 

Da-mi voie sa te contrazic, atit pe tine, cit si "definitia" aia, care se contrazice singura: there are no rules!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai tocmai ca rat-ul are reguli:scrise mai sus.

altfel nu s-ar deosebi de celelalte ,nu?

 

 

Io am o problema cu regulile. Asta is si altu' mama nu mai face.

 

Probabil ca ai dreptate...

Editat de Roadkill_Himself
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offtopic: TheFatBob e acelasi lucru cu Blackrider?

 

Iata un sobolan care imi place la nebunie:

 

 

asta intradevar este super tare!!! :lol:

 

a mai fost postat de cineva intr-o vreme...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...