Sari la conținut

Cine Se Teme De Sobolani?


Roadkill_Himself
 Share

Postări Recomandate

Nu stiu cat de ok ar fi aceasta definitie

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Rat_bike

 

Personal sunt atras ceva mai mult de survival bikes.

 

 

 

 

 

Edit: in loc de link, bagasem un link de youtube :yikes: ... mdeh, se mai intampla :yikes:

Editat de Mr.Watt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 89
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

care stie o metoda buna pt a coroda\oxida metalul in timp scurt si ceva pt. tratarea lui in asa fel incat sa ramana in acel stadiu sa nu evolueze si sa distruga????? (pt proiect de rat:P)

 

Foarte simplu: acid din baterie pe metal curatat, dupa ruginire un strat de lac, si gata. Coroziunea apare in scurt timp si nu evalueaza, pentru ca sub lac nu mai primeste oxigen. Folosit si de catre noi, treaba e foarte ok.

 

A, am si uitat. Un rat-trike cu motor de Dacia 1100, facut de cativa ani de catre SzĂścske, acum Treasurer PBBMC. Motorul era facut la ochi - half Dacia, half IJ - dupa cateva lazi de bere. Inca mai exista, a fost la Cluj, la Odorhei, evident fara numar de inmatriculare... :laugh:

post-1539-1233402381_thumb.jpg

post-1539-1233402406_thumb.jpg

post-1539-1233402424_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte simplu: acid din baterie pe metal curatat, dupa ruginire un strat de lac, si gata. Coroziunea apare in scurt timp si nu evalueaza, pentru ca sub lac nu mai primeste oxigen. Folosit si de catre noi, treaba e foarte ok.

 

A, am si uitat. Un rat-trike cu motor de Dacia 1100, facut de cativa ani de catre SzĂścske, acum Treasurer PBBMC. Motorul era facut la ochi - half Dacia, half IJ - dupa cateva lazi de bere. Inca mai exista, a fost la Cluj, la Odorhei, evident fara numar de inmatriculare... :laugh:

 

 

dar totusi as mai avea o mica problema, eu vreau sa transcriu motorul pe numele meu, oare voi avea probleme la RAR cu el preparat asa cu rugina?? :laugh: sau cum pot sa fac ce culoare sa-l vopsesc provizoriu??/il fac un maro si dupa ce il trece in talon cu aceasta culoare il belesc de vopsea si il ruginesc??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar totusi as mai avea o mica problema, eu vreau sa transcriu motorul pe numele meu, oare voi avea probleme la RAR cu el preparat asa cu rugina?? :laugh: sau cum pot sa fac ce culoare sa-l vopsesc provizoriu??/il fac un maro si dupa ce il trece in talon cu aceasta culoare il belesc de vopsea si il ruginesc??

 

 

Nici cel mai gros strat de lac nu-ti garanteaza ca rugina nu se extinde, asa ca mai bine faci rost de vopsele speciale cu efecte de patina, sau cu efect de rugina. Exista.

Eventual mergi la un gagiu care le are cu aerograful si asa rezolvi toate.

 

 

 

 

Stiu pe cineva care a folosit ASTA cu succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

fenomenul poate fi considerat si o actiune de reciclare a tot ce gasesti prin garaj...cu toate astea imi palc... dar doar sa le admir :cheers:

 

 

sturgis-rat-bike-picture.jpg

asta poate fi considerat rat bike?

Editat de zane94
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

asta poate fi considerat rat bike?

 

 

Hell, FUCK NO!

Editat de Mr.Watt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

dar cum iei ITP-ul pt un ratbike?

sau din 2 in 2 ani o faci tzipla? :cheers:

si daca te opreste nenea politzaiul.. exista niste "scuze" standard (in afara de scuza cu sigla BNR :ok: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
dar cum iei ITP-ul pt un ratbike?

sau din 2 in 2 ani o faci tzipla? :unsure:

si daca te opreste nenea politzaiul.. exista niste "scuze" standard (in afara de scuza cu sigla BNR :blink: )

 

deci? cum faci cu itp-ul??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...