Sari la conținut

Cine Se Teme De Sobolani?


Roadkill_Himself
 Share

Postări Recomandate

Prin Occident, sobolanii se inmultesc in voie, se aduna si chefuiesc... pe la noi?

 

http://www.rataplan-ratbikeclub.nl/

 

http://www.ratwing.de/

 

http://www.ratbike.org/

 

http://www.rat-ralf.de/

 

http://www.rat-bike.de/

 

http://www.foerdermaschine.de/

 

post-17131-1211446362_thumb.jpg post-17131-1211446370_thumb.jpg post-17131-1211446399_thumb.jpg post-17131-1211446410_thumb.jpg post-17131-1211446422_thumb.jpg post-17131-1211446434_thumb.jpg post-17131-1211446445_thumb.jpg post-17131-1211446452_thumb.jpg post-17131-1211446461_thumb.png post-17131-1211446472_thumb.jpg

 

 

Si, of course... post-17131-1211446478_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 89
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

sincer, acest curent moto ma lasa rece

nu vad care ar fii patea frumoasa la un motor ruginit accesorizat cu tot ce gasesti la bunica in pod

nici nu am vazut pe strazile noastre vre'unul

 

asta este parerea mea...dar fiecare cu gusturile lui

 

sunt mult prea multe motoare frumoase ca sa ma pot uita la ratbikes :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La noi inca se pun mileuri pe motoare, stelutze si emblema Nike.

Am o senzatie faina cand conduc un rat. Am simtit mai mult respect in trafic. Ceva de genul: "uite ce motocicleta conduce, omul asta nu e normal, cred ca ma omoara daca-i gresesc cu ceva."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La noi inca se pun mileuri pe motoare, stelutze si emblema Nike.

Am o senzatie faina cand conduc un rat. Am simtit mai mult respect in trafic. Ceva de genul: "uite ce motocicleta conduce, omul asta nu e normal, cred ca ma omoara daca-i gresesc cu ceva."

 

 

:lol: :lol: :( Mult prea tare!

 

 

"Rat Bikes Are No-Nonsense. Motorcycles? Sure - they use less fuel than cars, and motorcycles are easier to maneuver, park etc. But, deep down, the True Secret is: Motorcycles Are Fun. That's it! That's why we ride them, all the rest is just so much rationalizing. And Ratbikes are the ultimate distilled evolution of motorcycling: No Bullsh*t involved. Just do the minimum to keep them healthy and Ride. Let your bike wear it's visual history with pride. No time consuming cleaning, washing, polishing, adding shiny parts that do nothing. None of that, forget about it! Embrace The Pure and Essential Essence of Riding - Ride A Ratbike!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faina surpriza ilie ...ultima poza ce ai puso este ... ratbikeu lui mihai din resita ce acum locuieste deja in timisoara...dneperul lui mihai este si va fii o legenda in romania si nu numai....anul trecut a fost cu el prin europa nu mai tin minte pe unde dar are cred ca deja la bord dneperul prin europa deja mii de km faina poza si ratul lui mihai.....prima modificare a acestui dneper a fost daca nu ma insel in 95 sau 96.....a trecut prin multe faze de lucru....care il cunosc pe mihai stiu bine ...asta...

 

va salut

 

"Rat Bikes Are No-Nonsense. Motorcycles? Sure - they use less fuel than cars, and motorcycles are easier to maneuver, park etc. But, deep down, the True Secret is: Motorcycles Are Fun. That's it! That's why we ride them, all the rest is just so much rationalizing. And Ratbikes are the ultimate distilled evolution of motorcycling: No Bullsh*t involved. Just do the minimum to keep them healthy and Ride. Let your bike wear it's visual history with pride. No time consuming cleaning, washing, polishing, adding shiny parts that do nothing. None of that, forget about it! Embrace The Pure and Essential Essence of Riding - Ride A Ratbike!"

 

este cea mai faina descriere a unui ratbike ce am auzito vreo data....

 

super textul ilie.....

post-66-1211457053_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La noi inca se pun mileuri pe motoare, stelutze si emblema Nike.

Am o senzatie faina cand conduc un rat. Am simtit mai mult respect in trafic. Ceva de genul: "uite ce motocicleta conduce, omul asta nu e normal, cred ca ma omoara daca-i gresesc cu ceva."

:( da buna a fost!

 

faina surpriza ilie ...ultima poza ce ai puso este ... ratbikeu lui mihai din resita ce acum locuieste deja in timisoara...dneperul lui mihai este si va fii o legenda in romania si nu numai....anul trecut a fost cu el prin europa nu mai tin minte pe unde dar are cred ca deja la bord dneperul prin europa deja mii de km faina poza si ratul lui mihai.....prima modificare a acestui dneper a fost daca nu ma insel in 95 sau 96.....a trecut prin multe faze de lucru....care il cunosc pe mihai stiu bine ...asta...

 

va salut

 

 

 

este cea mai faina descriere a unui ratbike ce am auzito vreo data....

 

super textul ilie.....

 

La Murnok Polul Nord , doua saptamini pe motor de unu singur, 10.000 km, cu nepra si sa dreacu sa zica careva ca asta nui motor fiabil :lol:

 

ma distram in unele din topikuri cam anu trecut sau acu doi ani am dat peste el,unde, intr-o fotografie Mihai aparea cu furtunul de apa in mana si spala motorul, si cel care a atast poza zicea:

"si una cu Mihai! nu des ai okazia sa-l vezi in ipostaza asta"

:lol:

Nu l-am cunoscut personal, dar sper s-o fac curind!

sa revenim la oi, imi place unele forme de rat daca pot zice asa ceva, dar nu cele la limita, apar aici "uscatoarele de rufe" ..........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A doua fotografie e chiar "custom", tinind cont de faptul ca motorul e de Ford Fiesta... :lol:

 

Am vazut ceva Rats live, am citit despre altele... filozofia, in spatele lor, e interesanta. Oare si Josephine a mea devine incet un Ratbike, chiar daca fara decoratiuni? Am spalat-o de 2 ori in 6 ani... she wears her history with pride!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Par un pic cam apocaliptice, d-aia imi si atrag privirea ele :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare....

pt mine un RAT BIKE inseamna pe scurt arta si normal gustul omului..

dar eu cand umblam cu ij-ul meu rat bike toata lumea se uita si radea.....asta e legenda continua

TOATE CELE BUNE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce-mi place mie la Ratbikes e ca reflecta personalitatea proprietarului, intr-un mod mai... mai "personal"?... decit orice bling-bling custom. Mai exact, proprietarul unui Ratbike e, cred eu, mai ingenios, mai creativ, mai... presus de toata chestiile astea care lucesc si cu care unii incearca sa umple ceva goluri "sufletesti".

 

In plus Ratbiker-ii sint mult mai toleranti, dovada fiind faptul ca nu exista un stil anume de motocicleta ce e acceptata: choper, cruiser, vitezan, enduro, trike, etc.

 

RAT EVERYTHING !!!

 

 

post-17131-1211613324_thumb.jpg post-17131-1211613338_thumb.jpg post-17131-1211613345_thumb.jpg post-17131-1211613351_thumb.jpg post-17131-1211613361_thumb.jpg post-17131-1211613373_thumb.jpg post-17131-1211613379_thumb.jpg post-17131-1211613386_thumb.jpg

 

post-17131-1211613750_thumb.jpg post-17131-1211613756_thumb.jpg post-17131-1211613762_thumb.jpg post-17131-1211613792_thumb.jpg post-17131-1211613798_thumb.jpg post-17131-1211613813_thumb.jpg post-17131-1211613819_thumb.jpg post-17131-1211613824_thumb.jpg post-17131-1211613829_thumb.jpg post-17131-1211613835_thumb.jpg

 

 

ANARCHY AND DISORDER!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da !!!

 

In sfarsit un topic jegos, ruginit si plin de praf cu sobolani.

Ador stilul Rat, sa nu fie singura motocicleta in garaj dar printre ele trebuie sa fie si asa ceva.

Ma batea un gand sa`mi fac si eu MZ-ul ES din `62 in asa ceva dar am zis ca au mai ramas prea putine originale. Oricum au personalitate si sunt DIFERITE.

Citisem cu ceva timp in urma ca au aparut ca o "reactie" la kilogramele de crom inutil, vopselele bling-bling si toate chestiile alea sclipitoare care trebuiesc lustruite de 5 ori pe zi sa straluceasca.

 

Tot din gama asta sunt sa nu uitam masinile facute asa care la exterior arata ca un cadavru abia scos din pamant dar sub capota :lol:

Interesant sa stai la semafor langa o masina scumpa cu un proprietar care se uita la tine de sus si sa`l mucifici cand se face verde.

 

 

 

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O explicatie destul de cool a diferitelor stiluri de Ratbikes:

 

http://www.rataplan-ratbikeclub.nl/Paginas...RatbikesCSS.htm

 

 

 

Muama ce-i la linkul ala!

Pana si scootere rat :cheers:

 

E excelent explicat acolo.

Streetfighter, jap-chop astea dau bine de tot ca shobolani.

Insa survival-rats imi ating coarda sensibila :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da !!!

 

In sfarsit un topic jegos, ruginit si plin de praf cu sobolani.

Ador stilul Rat, sa nu fie singura motocicleta in garaj dar printre ele trebuie sa fie si asa ceva.

Ma batea un gand sa`mi fac si eu MZ-ul ES din `62 in asa ceva dar am zis ca au mai ramas prea putine originale. Oricum au personalitate si sunt DIFERITE.

Citisem cu ceva timp in urma ca au aparut ca o "reactie" la kilogramele de crom inutil, vopselele bling-bling si toate chestiile alea sclipitoare care trebuiesc lustruite de 5 ori pe zi sa straluceasca.

 

Tot din gama asta sunt sa nu uitam masinile facute asa care la exterior arata ca un cadavru abia scos din pamant dar sub capota :D

Interesant sa stai la semafor langa o masina scumpa cu un proprietar care se uita la tine de sus si sa`l mucifici cand se face verde.

 

 

 

:cheers:

 

 

Hell, yeah!!! IT'S UGLY OR NOTHING!!!

 

Ma rog, faza cu "ugly" e chestie de interpretare. Nici eu nu ma omor dupa tonele de sclipirici cromat. Sint si customs OK, daca nu se exagereaza, frumoase de privit, dar - sincer? - nu mi-ar trebui unul.

 

 

Cel mai "hotarit" ratbiker, pe care l-am cunoscut v-odata, e Jo de la Dark Dream MC. Ne-am cunoscut acum v-o 2 ani, la Biketoberfest-ul Road Eagle MC Kempten.

De ce-i atit de tare tipul, vedeti in pozele de mai jos:

 

post-17131-1211700075_thumb.jpg post-17131-1211700089_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da !!!

 

In sfarsit un topic jegos, ruginit si plin de praf cu sobolani.

Ador stilul Rat, sa nu fie singura motocicleta in garaj dar printre ele trebuie sa fie si asa ceva.

Ma batea un gand sa`mi fac si eu MZ-ul ES din `62 in asa ceva dar am zis ca au mai ramas prea putine originale. Oricum au personalitate si sunt DIFERITE.

Citisem cu ceva timp in urma ca au aparut ca o "reactie" la kilogramele de crom inutil, vopselele bling-bling si toate chestiile alea sclipitoare care trebuiesc lustruite de 5 ori pe zi sa straluceasca.

 

Tot din gama asta sunt sa nu uitam masinile facute asa care la exterior arata ca un cadavru abia scos din pamant dar sub capota :D

Interesant sa stai la semafor langa o masina scumpa cu un proprietar care se uita la tine de sus si sa`l mucifici cand se face verde.

 

 

 

da ce idee buna a avut ala care a pus pe post de aripa doua bucati de guma :angry: , chiar fain!

:cheers:

 

 

Hell, yeah!!! IT'S UGLY OR NOTHING!!!

 

Ma rog, faza cu "ugly" e chestie de interpretare. Nici eu nu ma omor dupa tonele de sclipirici cromat. Sint si customs OK, daca nu se exagereaza, frumoase de privit, dar - sincer? - nu mi-ar trebui unul.

 

 

Cel mai "hotarit" ratbiker, pe care l-am cunoscut v-odata, e Jo de la Dark Dream MC. Ne-am cunoscut acum v-o 2 ani, la Biketoberfest-ul Road Eagle MC Kempten.

De ce-i atit de tare tipul, vedeti in pozele de mai jos:

 

post-17131-1211700075_thumb.jpg post-17131-1211700089_thumb.jpg

 

sigur omu la motor are Jokey shifter :P , adevarat carecter! alti si-ar plinge de mila,ma inclin!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sigur omu la motor are Jokey shifter :cheers: , adevarat carecter! alti si-ar plinge de mila,ma inclin!

 

 

Eu m-am inclinat... mai ales ca a aparut pe intuneric, la Party. Abia dupa ce-a parcat am sesizat ca-si da jos scaunul cu roti, din spate, de pe "portbagaj".

 

N-am putut rabda sa nu intru-n vorba. Jo mai e si un tip mega-super.

 

http://www.dark-dream-mc.de/

 

Daca ajungeti prin zona aia, la ei in clubhouse poate orice motorist inopta pe gratis!!!

Editat de Roadkill_Himself
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uuu, ce fain, de la Harley la cruisere japoneze pana la BMW-uri si sport-touring japonezane.

Da' chiar ca rat-uirea e fara discriminari.

 

Insa uitati-va la poza asta

post-7333-1211759347_thumb.jpg

 

E o japo sport-touring, tare cred ca o Suza GSX600F.

Ei bine, pe langa ca arata dureros fata de una normala (mie imi place insa :P) mai are si scris pe ea "Drecksau"

"Drecksau" in germana inseamna ceva cam in genul "scroafa de jeg/mizerie - scroafa jegului/mizeriei" :D

That owner really loves his rat :cheers:

Editat de Mr.Watt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...