Sari la conținut

Bmw Mountain Days Kaprun 2008


Postări Recomandate

Felicitari !

 

Imi pare foarte rau ca nu am stiut de grupul acesta pentru ca m-as fi alaturat cu mare placere!!

Cand m-ai plecati aiurea asa prin Eu poate bagati un claxon ceva .

 

 

mergem la garmisch - 3-7 iulie si pe urma in alpi in pass-uri.

Editat de Doru BMW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 77
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Singurul K ce m-a impresionat vreodata a fost/este K100. Nu stiu de ce. Asta nu inseamna ca K1200S,R etc nu sunt uber motoare. Au contraire!

Se poate sa nu iti placa asa ceva?

 

k1002no7up2.th.jpg k1001fv6hy1.th.jpg k1003li8wm2.th.jpg

 

I know, I know , I'm weird.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si eu tot cu F650 din '99 ma duc la Garmisch anu asta. Daca vrei sa experimentam esti invitat. La o adica..pun nr de la ADAC pe apelare rapida si ne ridica aia cu platforma :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si eu tot cu F650 din '99 ma duc la Garmisch anu asta. Daca vrei sa experimentam esti invitat. La o adica..pun nr de la ADAC pe apelare rapida si ne ridica aia cu platforma :unsure:

In perioada 15- 30 am concediu + nunta si pe 3 sunt la serviciu.Merci pt sustinere!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

au scos in sfarsit acum vreo luna DVD-ul oficial al evenimentului - e f profesionist facut si imaginile sunt excelente

atat doar ca sunt numai 43 minute de montaje desi au filmat cred f mult pt ele

inca ceva: e 20 de euro DVD-ul si la mine a durat vreo 5 zile pana l-am primit

Adi Torpan e in prim plan pe coperta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropos, daca merge cineva la anul, cum faceti? Book pensiune via Lisaveta sau booking pe cont propriu in avans si cumparat package 30 eur/zi de acolo? Eu as opta pentru cea de a doua. Book din timp intr-un loc aproape de centru. Am galopat destul anul asta de la bere pana in cearsafuri.

PS: de unde se poate comanda DVD ca nu gasesc linkz?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Eu unul nu mai platesc avans nimic la ordinarii de austrieci..

Nici acum nu mi-am recuperat banii de la ei..si mai sunt inca trei in situatia mea,care trebuia sa mergem si nu am mai putut,din varii motive.

Si astea desi am achitat si acei 15 euro garantie in caz de renuntare,asa cum scria pe site-ul lor.

Am dat nu stiu cite telefoane,ba ca nu-i acolo cel care raspunde,ba ca a plecat,sa sun maine,apoi saptamina urmatoare..

Atita nesimtire nu am crezut ca se poate,si mai spunem ca numai la noi gasesti asa ceva..

Nazisti nenorociti..

Mi-este o sila de ei..

Luigi Vicol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iacata un motiv serios sa mergi la anul acolo :)

Cand ma gandesc ca am platit si io aia 15 euro, just in case ...

OK, deci este clar acum : daca asa sta treaba ma ocup singur de book si apoi cum o da Allah. Oricum, prefer sa ma dau singur sau la coada grupului si sa stau in centru decat sa fiu in fata si sa dorm pe Grosse Spitze. Am zis. Howgh!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Partea proasta anul asta a fo' ca Grosse Spitze a fost urcat sambata. Daca era vinerea, cred ca imi dadeam jet din pensiune si o taiam de acolo. As fi mers poate si in Italia. Oricum, as fi trecut clar prin Eifel la intoarcere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Imi pare rau de ce aud, ca nu s-au recuperat banii desi s-a platit asigurarea.

Am gasit cartea de vizita a lui Markus Kaufmann, patronul BMW Kaprun dar nu a raspuns la telefon, mai incerc si maine.

Vreau sa vorbesc si eu cu el personal despre asta.

N-as putea spune (generaliza) ca austriecii sunt jegosi sau nazisti cum spune Luigi, in 2 ani de cand stau aici nu am avut probleme de genul asta ba din contra, am avut surprize placute. Insa sunt convins ca nu este placut sa te afli in situatia celor care nu si-au recuperat banii, de aceea voi face tot posbiliul sa-i ajut.

Cred ca si pe mine m-au imbarligat cu ceva: cerusem ca noi toti romanii sa stam la o pensiune pe care o stiam bine (merg des acolo, Christophorus) si ei mi-au zis ca proprietara nu a vrut sa participe. Ea insa mi-a zis ca nu a intrebat-o nimeni despre asta. Ciudat, eu vorbisem cu ea din feruarie si parea incantata... :)

 

Legat de evenimentul de la anul, ma mai gandesc in primul rand daca sa mai merg ca mi-e ca o sa fie acelasi lucru... Cu toate ca o tura de Grossglockner e mereu frumoasa. Pe de alta parte e mai frumos sa o faci doar cu grupul tau, sa nu fie asa aglomerat. Ar fi o tentatie sa merg daca strangem iar gasca si cum spunea si Dragos sa facem o tura mai lunga dupa.

Si eu cred ca as prefera sa vin pe cont propriu si sa platesc acolo doar biletul zilnic.

 

Va propun insa sa facem tura asta putin mai tarziu, in iunie sau chiar combinata eventual cu intalnirea de la Garmisch ca sa nu mai prindem iar pasuri inchise cum am patit de exemplu cu Umbrail si cu Stelvio. :D

Daca vreti, vorbim din timp si ma ocup de organizare. :D

 

Vlad :)

 

p.s. check this out:

 

M-a sunat Kaufmann acum... l-am luat cam tare si mi-a promis ca va verifica si maine ma suna.

O sa va anunt imediat ce stiu exact ce si cum, sper sa fie ok.

 

Vlad

Editat de khk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu mi-am recuperat banii... Am mizat pe corectitudinea lor. Dar eu am alta propunere. Hai sa mergem sa ne luam banii de la ei. Sau sa ne ducem in vizita la seful ala al lor, si sa ne cazam la el, si sa petrecem pana consideram ca ne-am recuperat banii. Anul viitor eu tare as vrea sa ma duc sa vad marmotele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu unul am optat si anul asta pt rezervare pe cont propriu

in primul rand pt ca ei nu puteau sa spuna de la inceput in care anume hotel sau pensiune voi fi cazat si eu vroiam sa stiu din capul locului cum arata verificand pe net (ei iti spuneau doar ca este de X stele sau margarete)

apoi in felul asta am avut mai multa libertate de a decide unde si cand vreau sa merg - a fost super asa, iar Kaufman care e seful pe acolo a fost foarte amabil si a percutat la orice l-am rugat sau intrebat. deci mai degraba cred ca in cazul celor care nu si-au recuperat banii e mai degraba la mijloc vreun angajat sau angajata mai putin potrivit/a pt ce are de facut acolo (sunt si la ei destui ca si la noi)

 

filmuletzul de pe youtube pare a fi luat chiar de pe DVD-ul scos de ei

 

uite mailu' care l-am primit de la ei despre DVD:

 

 

Hello from Kaprun,

 

Finally we have made it

the BMW Mountain Days DVD 2008 is ready!

 

If you would like to have a DVD, please transfer the following

amount to the BMW Mountain Days account (informations below):

 

era atasat si un tabel cu preturi dar nu pot sa-l pun aici cu copy-paste

 

DVD-ul este 15 euro la care se adauga taxele de expeditie de 3 euro pt Austria, 5 euro pt Germania si 7 euro pentru restul inclusiv Romania si Olanda. deci total 22 in cazul Ro si Ne plus comisionul bancar pt ca la ei sa ajunga totusi 22

 

 

Bank transfer informations:

 

Raiffeisenbank Kaprun

Account name: BMW Mountain Days

 

Message: DVD Bestellung "your Name & Adress"

 

Bank code: 35112

Account Nr.: 12 11002

IBAN: AT91 3511 2000 0121 1002

BIC (Swift): RVSAAT2S112

 

 

As soon as the money is transferred to our account,

we will be please to send you the DVD to your home adresse

 

We are looking forward to welcome you at the BMW Mountain Days 2009

 

Angelika from the Organisation Team

BMW Mountain Days in Kaprun

 

Tel: 0043 6547 7134 0

VerwĂśhnhotel VĂśtters Sportkristall

www.sport-kristall.at

www.bmw-mountain-days.at

info@bmw-mountain-days.at

 

 

 

ca idee e bine ca imediat dupa ce faceti transferul bancar sa le mai dati un mail cu adresa la care vreti sa-l primiti fiindca pe formularul de tranfer bancar, la banca la care am mers eu, locul de corespondenta era insuficient ca sa imi trec adresa completa iar la ghiseu era o fatuca de genul celor care, ca si in Austria, probabil ca intarzie platile fiindca ele sunt puse acolo doar fiindca sunt frumusele :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...imi cer scuze de off...dar...in perioada cand ati fost voi,se schia sus pe ghetar,la zell am see??...ca am un gand ordinar cu mobra la vara... :)

 

Da, se schia... acolo se schiaza mai mereu... dar nu la Zell am See, SchmittenhĂśhe nu mai stiu daca e ghetar; insa la Kaprun, pe Kitzsteinhorn (ghetar, putin peste 3200m) se schiaza mai mereu.

Noi nu am fost chiar vara, am fost in mai si atunci clar se schia; dar eu am mai fost la Kaprun de 2 ori in iulie si imi aduc aminte (parca) ca am vazut iar oameni cu schiuri.

Apropos de gandul tau ordinar... nu mai stiu daca in mai sau in iulie, pe HochAlpenStrasse (Grossglockner) am vazut pe unul cu 1200GS care avea schiurile prinse de side-case, puse vertical... :)

 

Vlad :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va propun insa sa facem tura asta putin mai tarziu, in iunie sau chiar combinata eventual cu intalnirea de la Garmisch ca sa nu mai prindem iar pasuri inchise cum am patit de exemplu cu Umbrail si cu Stelvio. :)

 

Corect. Romania - Ungaria - Austria- Germania - Macaronia - Eifel/Germania - Luxemburg - Belgia - Olanda - Germania - Danemarca si d-acolo nu mai stiu pt. ca ma intorc acasa.

Editat de Budd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...