Sari la conținut

Accident Snagov 27 05 2008


smok3
 Share

Postări Recomandate

dar eu zic ca amandoi sunt vinovati.....

 

daca e adevarat ce spun ceilalti....

 

si app....

 

daca avea 150km/h motoru era facut pachet :| dar dupa cum se vede in poze doar pana la rezervor e avariat si pe laterale

 

si nu cred ca sunt motive de cearta....

 

 

R.I.P :crack: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 685
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

altu care vorbeste de 150kmph ? ati constat voi dupa urmele de franare?

poate are nightwolf mai multe amanunte... ca daca ne luam dupa ace de kilometraj . . .

 

Eu nu stiu cine a vazut acul blocat la 150 si cred ca e o polemica aiurea deoarece din poze toata partea frontala moto este distrusa. In alta ordine de idei la impactul respectiv vitezometrul sare si se sparge, rar am vazut motocicleta vitezana cu acele blocate. Cruiserele da, ca sunt mai protejate in acea parte. Tot urmaresc dezbaterile voastre dar nu am vazut nimic de genul "s-au gasit urme de franare" sau orice altceva. Nu se poate stabili viteza dupa un vitezometru blocat, chiar daca l-au gasit la 100m de locul impactului. Este orientativ, acul ala sare la soc cum vrea muschiu lui. De asemenea din poze la cum vad eu masina, impactul a fost deosebit de puternic. Este rupta toata articulatia in partea stanga fata cu deplasarea habitaclului motor. Asa ceva nu se intampla la 60km/h. Motorul practic s-a infipt si a cazut cu tot cu pilot. Sunt convins ca daca impactul era o fractiune de secunda mai tarziu pe portiera aveam 2 morti la ora asta nu unul. Anyway astept pozele celelalte sa-mi fac o parere. Trebuie sa vad si corpul sa pot sa imi formez cat de cat o opinie pertinenta asa sunt doar presupuneri vagi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba dar tu chiar sfidezi si prostia si nesimtirea. Topicul a fost deschis pentru ca cineva s-a stins ,nu iti spune nimic asta? Te roaga lumea sa incetezi dar tu continui sa te bati cu pumnii in piept ca esti mare si tare, te marginalizeaza lumea dar tu mereu revii, esti ca râia tipule... ai respectul pentru baiatul care a murit si abtinete de la comentarii absurde si inutile... deschide eventual alt topic ceva de genul "Eu sunt zmeu" si posteaza acolo cat vrei...injura`te de unul singur sau injura`i si jigneste`i pe altii asa cum iti place...dar abtine-te aici...

R.I.P

cel mai bine e sa terminati cu totii aceasta discutie inutila.omul e mort,si nju mai puteti schimba nimic.credeti ca daca statea acasa si bea un pahar cu apa rece si facea comotie cerebrala apoi murea,tot asa de revoltati erati?impotriva cui?va puteti juca cu destinul?omul poate sa-si aleaga momentul mortii,dar pacatuieste prin sinucidere.dar daca Dumnezeu a ales ca el sa mearga acolo de unde fiinta si-a luat,aveti ceva impotriva?va puteti impotrivii in vreun fel mortii si sortii?ganditi-va mai bine la cat reprezinta viata unui om si dupa aceea,evaluati-va comportamentul.Dumnezeu sa-l odihneasca! :crack: :lol:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu stiu cine a vazut acul blocat la 150 si cred ca e o polemica aiurea deoarece din poze toata partea frontala moto este distrusa. In alta ordine de idei la impactul respectiv vitezometrul sare si se sparge, rar am vazut motocicleta vitezana cu acele blocate. Cruiserele da, ca sunt mai protejate in acea parte. Tot urmaresc dezbaterile voastre dar nu am vazut nimic de genul "s-au gasit urme de franare" sau orice altceva. Nu se poate stabili viteza dupa un vitezometru blocat, chiar daca l-au gasit la 100m de locul impactului. Este orientativ, acul ala sare la soc cum vrea muschiu lui. De asemenea din poze la cum vad eu masina, impactul a fost deosebit de puternic. Este rupta toata articulatia in partea stanga fata cu deplasarea habitaclului motor. Asa ceva nu se intampla la 60km/h. Motorul practic s-a infipt si a cazut cu tot cu pilot. Sunt convins ca daca impactul era o fractiune de secunda mai tarziu pe portiera aveam 2 morti la ora asta nu unul. Anyway astept pozele celelalte sa-mi fac o parere. Trebuie sa vad si corpul sa pot sa imi formez cat de cat o opinie pertinenta asa sunt doar presupuneri vagi!

motorul si masina nu au fost avariate in halul asta de la impact , ci dupa impact ele au daramat o banca si au spart un garaj de beton...probabil fara sa fi fost nimic pe margine motorul ar fi avut carenele sparte si eventual furca indoita si masina aripa fatza rupta si daca roata era virata , rupta din planetara.

cei care au fost la fata locului au vazut ce povestesc eu acum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si femeia dupa cum stiti s-au nu este avocata si pe langa asta Sotia Sefului Politiei Rutiere Ilfov

 

deci ce concluzie trageti ????

 

in romania fara PILE(relatii) nu se traieste cu adevarat......

 

poate ca femeia a luat carnetu din prima zi cand s-a dus la examen :|

 

cu 2000 de euro sau chiar mai putin ai carnetul asigurat

 

multii au facut asa cunosc persoane

 

si peste 1 sapt vezi cum omoara lumea de pe strada :|

 

Si daca este sotia sefului pol rutiere IF care e faza? Putea sa fie si Maria Basescu e aceeasi situatie. Credeti ca se va intampla ceva? Absolut nimica! Si daca a luat carnetul din prima zi cu 2000 de euro ce? Nu cred ca il avea de o saptamana acel carnet. Pun pariu ca si l-a luat inainte sa se casatoreasca sau barbatu-sau sa devina sef al politiei IF. Sunt aspecte care, sincer, nu conteaza in momentul de fata. Asta este situatia GENERALA, iar femeia oricum va lua cu suspendare indiferent de ce a facut si cine e :crack:

 

motorul si masina nu au fost avariate in halul asta de la impact , ci dupa impact ele au daramat o banca si au spart un garaj de beton...probabil fara sa fi fost nimic pe margine motorul ar fi avut carenele sparte si eventual furca indoita si masina aripa fatza rupta si daca roata era virata , rupta din planetara.

cei care au fost la fata locului au vazut ce povestesc eu acum

 

Eu mi-am dat cu parerea dupa pozele postate. Ceea ce spui tu nu face decat sa confirme banuiala mea ca impactul a fost mai mult decat puternic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am primit niste poze acum de la un prieten cu ALIN daca le vreti ma puteti gasi la ID de messenger: pateutz_cs

 

va asigur ca pozele sunt infioratoare :lol:

 

sper ca nu am facut nimik gresit

 

si daca am facut imi cer scuze :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca este sotia sefului pol rutiere IF care e faza? Putea sa fie si Maria Basescu e aceeasi situatie. Credeti ca se va intampla ceva? Absolut nimica! Si daca a luat carnetul din prima zi cu 2000 de euro ce? Nu cred ca il avea de o saptamana acel carnet. Pun pariu ca si l-a luat inainte sa se casatoreasca sau barbatu-sau sa devina sef al politiei IF. Sunt aspecte care, sincer, nu conteaza in momentul de fata. Asta este situatia GENERALA, iar femeia oricum va lua cu suspendare indiferent de ce a facut si cine e :crack:

 

Sa ne amintim de doamna Purcelina Paunescu, care a faramat cu jepul familia din Logan? Asta e doar chestia care da bine pe prima pagina, cutare om cu functie a facut-o de oaie. L-au dat pe Andone la ziar ca a tamponat o Dacie, eveniment soldat cu niste zgarieturi minore, in Romania se intampla zeci de accidente MULT mai grave zilnic.

 

Tanti de fata are ghinon ca e sotia sotului ei. Daca era o 'oarecare', ca mine, aparea intr-un articol mic la pagina 21. Si desigur pe sutele de pagini offtopic de pe motociclism.ro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot urmaresc dezbaterile voastre dar nu am vazut nimic de genul "s-au gasit urme de franare" sau orice altceva. Nu se poate stabili viteza dupa un vitezometru blocat..

 

Nu era nici macar o urma de franare pe sosea.. posibil sa fi virat chiar cand Alin era deja foarte aproape de ea si atunci orice franare ar fi fost tardiva.. doar o asigurare temeinica ar fi putut avea alte urmari. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa incepator cum sunt eu, ii las pe multi in urma, cat despre incapator, nu mai vorbiti aiurea...am castigat concursuri de moto la 17 ani ai mei cati de zile aveti uni de pe aici care vb fara sa stiti.

fata avea casca era asigurata, eu numi aduceam aminte, am fost amnezic in urma socului, cad despre inconstientza nu cred ca se poate vorbi. Io q rieju meu, va inghet privirile si imi spuneti mie ca sunt incepator...hahahahhahahahahaha.. Nare rost sa va zic eu voua despre experientzele mele ca ma doare undeva ce credeti voi ma nene. nicku meu e la caterink...decat sa sufar q nickuri si alte prosti...pe net eu sufar pe sosea ma nene...si cu ce am in cap. nu ma laud eu....ma lauda altii...nu miau murit laudatorii stati voi calmi. Intrebati pe cei care au motoare de 125 despre mine...si o sa auziti numai lucruri de care o sa ramaneti suprinsi. Mai sunt si dastia...care vb aiurea..p forumul asta...nici macar motoare nau..si stiu sa tasteze..angajativa ma dactilografi undeva...

cat despre gramatik sunt pe forum nu la romana...atata cunostintze de nu sa mai vazut...:crack:)) pe voi

Aveti grija de voi si de farfuria voastra!!Asfalt uscat tuturor!!

 

ne-ai surprins pustiule, i'll give you that!

rip

 

ps: era o banca distrusa, un gard si un garaj de beton (care nu avea ce cauta acolo sun nicio forma)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ne amintim de doamna Purcelina Paunescu, care a faramat cu jepul familia din Logan? Asta e doar chestia care da bine pe prima pagina, cutare om cu functie a facut-o de oaie. L-au dat pe Andone la ziar ca a tamponat o Dacie, eveniment soldat cu niste zgarieturi minore, in Romania se intampla zeci de accidente MULT mai grave zilnic.

 

Tanti de fata are ghinon ca e sotia sotului ei. Daca era o 'oarecare', ca mine, aparea intr-un articol mic la pagina 21. Si desigur pe sutele de pagini offtopic de pe motociclism.ro.

 

 

SUBSCRIU puternic chiar. Tanti Purcelina avea 3 capete de acuzare sau ceva de genu, nu am mai urmarit ca m-a scarbit procesul respectiv. S-a ales cu plata unei amenzi penale de 30 mil sau 50 lei la vremea respectiva, plata cheltuieli spitalizare, inmormantare etc. Este cazul cel mai celebru si cel mai mediatizat care a reflectat cel mai bine un singur lucru: nu conteaza ca era sotie de senator, LEGEA I-A PERMIS SA SCAPE. Barba-su nu a facut nimic. LEGEA a scapat-o. E facuta de asa natura incat sa scapi. Acum se judeca in civil cu rudele. Pentru ce? Daune morale .... adica bani ... mi se pare imoral ca viata unui om sa fie pretuita in bani.....

 

Ieri in jurul orelor 1430 daca nu ma insel am auzit un apel sugrumat pe statia SMURD: URGENT Sos. Pantelimon capatul tramvaiului accident grav rutier cu o persoana prinsa sub o basculanta. Descarcerare, Pompieri, SMURD etc. tot tacamul. O batrana a incercat sa traverseze IN FUGA pe trecerea de pietoni prin fata unei autobasculante inalta de 3,5m. Evident, soferul nu a vazut-o, avea verde a trecut a agatzat-o a prins-o sub roti. Batrana a murit din cazua hemoragiei abundente (ambele picioare sfartecate) si politraumatismului. Voi ati vazut/auzit undeva stirea asta? Eu unul nu. Si se intampla in Bucuresti in miezul zilei. ZILNIC aproape :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca privim ca finalitate a traseului garajul de beton, vedem ca el se afla la cam 250 m dupa o succesiune de 2 curbe, prima la dr. iar a doua la st. , curbele fiind destul de stranse si apropiate.E absolut imposibil sa fi intrat in acele curbe cu 150km/h.Atunci inseamna ca a intrat cu mai puitn(parerera mea e ca drumu si denivelarile facute de asfaltul turnat in gropi, iti permite o viteza de maxim 100 km/h) .Deci ii permite o honda vtr 100 sa accelereze la iesirea din curba destul de stransa, in conditii de trafic moderat pana la 150 km/h, in 250 m?AIci va spuneti voi parerea, motociclistii.Eu sunt ferm convins ca nu a avut viteza de 150 km/h in momentul impactului.

 

A mai fost un accident de motocicleta, in zona, acum vreo 2 3 ani, cand un motociclist a intrat intr o dacie parcata la intrarea intr o curte.Motocicleta s-a infipt realmente in masina.Motociclistul a trait atunci sa spuna ca a avut 150 km/h.De aici si din poze trag eu concluzia ca Alin nu a avut acea viteza.

 

Nu sunt motociclist, e foarte posibil sa gresesc, mi am dat doar cu parera pt ca sunt din zoona si cunosc apropae fiecare groapa si curba de acolo.

 

DUMNEZEU SA L ODIHNEASCA ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

puteti sa terminati cu certurile si sa dati informatii intradevar utile? gen pe la ce ora e inmormantarea...daca merge cineva asta seara la priveghi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa il odihneasca in pace....nu eram prieteni...am iesit de cateva ori pe vremea cand aveam rs125....era super de treaba....de caterinca...baiat bun....insa foarte nebun....imi placea asta la el....ca era genu meu....dar uite ca i-a fost fatal.....fiti atenti baieti....eu am renuntat la moto deocamdata....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista oameni minunati printre noi, tineri, plini de viata si de vise. Nu ii lasati sa mearga haotic pe doua roti si cu viteza! Daca sunt tineri, cum am fost si noi odata, si nu au experienta, poate nu vor intelege din prima. Dar insistati. Pentru binele lor. E pacat, uite ce se intampla... Sper ca sacrificiul lui Alin sa ii opreasca pe cel putin 10 amici ai lui motociclisti sa traga de gaz! Si cand ii vor evita pe cretinii care le taie fata, atunci Alin nu a murit degeaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

puteti sa terminati cu certurile si sa dati informatii intradevar utile? gen pe la ce ora e inmormantarea...daca merge cineva asta seara la priveghi...

 

Nu se cearta nimeni, doar incercam sa determinam cu aproximatie viteza care a avut-o dar nu prea avem cum :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

conteaza cat avea la ora? putea sa fie si pe jos...putea sa-i cada o piatra in cap...a murit...nu mai e...nu mai aveti pentru cine sa va certati...nu realizati?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda..... fara a denigra decedatul, imi permit sa spun ca de la inceputul prezentei sale pe acest forum, mirosea a tamaie. Sau dupa cum deja a devenit familiar pe acest forum... selectia naturala isi spune inca o data cuvantul. Imi pare rau de remarca asta, este un adevar si tot ce-mi ramane de facut este sa ma intreb, cine este urmatorul zmeu?

 

in rest.... sa-l odihneasca Dumnezeu, ca nu a stiut ce face.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doamneeeeeeeeeeee.............am vazut pozeleeeeeee..........nu pot sa creeeed!!!!!!!1

 

frate admini ar tb nu numai sa lase sa se pune astfel de poze...ci daca pot...sa puna chiar ei...poate se potoleste cineva...nu pot sa creeed :crack:( cum ma la 18 ani sa mori IN HALUL ASTA??? sa te culeaga ca sa poa' sa faca din tine un intreg sa iti poata tine sicriul deschis ?:lol:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o mie de vorbe nu pretuiesc mai mult decat o fapta. acum e prea tarziu ca sa se mai poata face ceva. oare de ce nu se poate da timpul inapoi? credeti oare ca cineva s-a gandit vreodata ca va ajunge sa dea cu RIP pentru prieten? sau sa citeasca forumul doar pentru a realiza ca un bun prieten si-a sfarsit viata asa cum nu s-a gandit niciodata? chiar daca ne cunoastem intre noi sau nu, facem parte cu toti dintr-o familie care are in comun aceeasi pasiune. suntem ca si o padure cu multi pomi verzi dar presarata ici colo si cu ceva uscaturi, dar care in final ar trebui sa fie un intreg. dar se pare ca nu intotdeauna e asa. suntem ingroziti de numarul mare de prieteni care dispar de langa noi atunci cand te astepti mai putin, facindu-te sa te intrebi de ce. asa ca din respect pentru prietenii nostri motociclisti care intre timp s-au transformat in ingeri dati dovada de solidaritate si corectitudine. multumim celor care au dat dovada de respect pentru ingerii cazuti si nu au denigrat disparitia lor.suntem o comunitate si asa destul de blamata in public, va rog nu va mai improscati si intre voi. va multumesc pentru intelegere si pentru ca a-ti avut rabdare sa cititi acest post. condoleante familiei si prietenilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doamne,nu imi vine sa cred :| rip alin :lol: :lol: :D

 

sa aibe pace :D RIP :crack:

 

cat despre viteza....multi il stiu ca ii placea....si in curba,credeti-ma ca avea destul.....ii placea sa intre puternic in curbe....oricum RIP :kiss:

Editat de le_KiKi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doamneeeeeeeeeeee.............am vazut pozeleeeeeee..........nu pot sa creeeed!!!!!!!1

 

frate admini ar tb nu numai sa lase sa se pune astfel de poze...ci daca pot...sa puna chiar ei...poate se potoleste cineva...nu pot sa creeed :crack:( cum ma la 18 ani sa mori IN HALUL ASTA??? sa te culeaga ca sa poa' sa faca din tine un intreg sa iti poata tine sicriul deschis ?:lol:(

 

 

le am vazut si eu acum.....la un moment dat m a luat cu ameteli...trist .....imi pare rau pt baiat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...