Sari la conținut

Accident Snagov 27 05 2008


smok3
 Share

Postări Recomandate

mai citeste odata ce am scris inginere. ..ca vad ca folosesti franturi din postul meu ca sa insinuezi diverse.. .dumbass...esti cumva ziarist!?

Pai hotaraste-te, ori sunt inginer, ori sunt ziarist. Ca tot le stii pe toate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 685
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

copilu ala jenant cu ochelari daka ajuge odata in buc sau de unde esti..iti muta sigur fatza sau..in cel mai rau caz raman fara ia...frustratule...deci te rog io iesi dp forumu asta...cautati unu unde te poti labui plsss....fara floci???pai NORMAL MA>>CA MA RAD pt pers ca femeia ta..daka ai bineinteles...ca la cat te duce capu... :crack: :lol: :lol: a si sa ma anunti cand vi la CJ sau bn...iti zic si strada si tot..sa iti pot rupe capu..pa..nb

 

stai linistit ca . .. .da schimba poza aia de gay subnutrit, epilat pe piept, de la avatar.cu ochelari de soare de la benzinarie. . .nu de alta dar nu iti ajuta la imagine. . . am niste prieteni rasi in cap prin Cluj care iti pot rezolva probleme hormonale. . .fara probleme. . sincer. .stai bland, nu ma pune sa dau telefoane la ora asta, ca au si ei neveste, ,,nevoie de somn. .nu ma face sa ii deranjez degeaba pentru niste shuturi in poponeata la toti copii figuranti din Cluj. . .

Editat de AK_Raptor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@AK R....: aici s-a deschis un topic in urma unui accident, soldat cu decesul motociclistului....fie ca a fost vina lui sau nu, te rog, fa afirmatii si altele, la rubrica incepatori, unde treaba ar fi mai utila...lasa acest topic curat, pt ca prietenii si rudele, poate chiar parintii, sa-si exprime parerea, sa scrie ceva pt el...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am zis ca omu care a decedat. .si-a asumat riscul,.. .ceea ce ne asumam si noi mai zilnic, NU???!!?!? Imi pare rau ca a murit. ..chiar daca nu credeti, dar imi pare rau. .chiar daca nu ma vaicaresc pacilea.. .Daca tot felul pe aici se gasesc sa se ia de mine, si eu ma iau de ei, asta nu inseamna ca nu respect durerea celor apropiati celor decedati. . . Dar ma scoate din minti ipocrizia unora, mai ales femei, care incep sa se dea mai catolici decat Papa, si sa arunce cu anateme, in, culmea, chiar femei, jucand rolul ipocrit al celei care se crede o sfanta, desi daca ea era pusa in situatia femeii aleia, mai mult ca sigur ca fugea cu viteza mai mare decat amarata aia.. . care cine stie prin ce cosmaruri trece la ora asta. .si nu o sa doarma mult timp de acum incolo. . dar e usor sa ne dam amazoane pe forum. . .asa ca.. hai sa nu mai o o zguduim la rece facand apologia fraternitatii moto si alte alea. . omul ala a murit din vina lui. . .viteza. . .si era printr-o zona cunoscuta. .a gresit si el, si a platit fatal. ..Dar asta nu e platforma electorala pentru unii si altele. . .Ca da Doamna Ralucone se uita sub auto propriu si il vedea pe barbat mort, , se kka pe ea, efectiv, la propriu, si figurat. .si pleca pe campii zmulgandu-si hainele de pe ea. .hai sa nu mai fim ipocriti. ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am zis ca omu care a decedat. .si-a asumat riscul,.. .ceea ce ne asumam si noi mai zilnic, NU???!!?!? Imi pare rau ca a murit. ..chiar daca nu credeti, dar imi pare rau. .chiar daca nu ma vaicaresc pacilea.. .Daca tot felul pe aici se gasesc sa se ia de mine, si eu ma iau de ei, asta nu inseamna ca nu respect durerea celor apropiati celor decedati. . . Dar ma scoate din minti ipocrizia unora, mai ales femei, care incep sa se dea mai catolici decat Papa, si sa arunce cu anateme, in, culmea, chiar femei, jucand rolul ipocrit al celei care se crede o sfanta, desi daca ea era pusa in situatia femeii aleia, mai mult ca sigur ca fugea cu viteza mai mare decat amarata aia.. . care cine stie prin ce cosmaruri trece la ora asta. .si nu o sa doarma mult timp de acum incolo. . dar e usor sa ne dam amazoane pe forum. . .asa ca.. hai sa nu mai o o zguduim la rece facand apologia fraternitatii moto si alte alea. . omul ala a murit din vina lui. . .viteza. . .si era printr-o zona cunoscuta. .a gresit si el, si a platit fatal. ..Dar asta nu e platforma electorala pentru unii si altele. . .Ca da Doamna Ralucone se uita sub auto propriu si il vedea pe barbat mort, , se kka pe ea, efectiv, la propriu, si figurat. .si pleca pe campii zmulgandu-si hainele de pe ea. .hai sa nu mai fim ipocriti. ..

Esti dea-dreptul absurd insistand in prostia ta sa enervezi oamenii, in special pe aceeia carora le pasa de"fratii motociclisti", nu ca tie nu ti-ar pasa, pe mine in special replicile tale date in orice topic ma lasa perplex, FRate, mosule, intelege ca dak tot te dai motociclist trebuie sa te comporti ca atare.

Dupa parerea mea , femeia aceea ar trebui pusa pe un scaun alimentat la o sursa puternica de curent.Cat despre fetele dp forum , dupa ce ca sunt putine, mai le enervezi si pe alea, stai calm.

P.S Ar trebui sa se faca un topic pentru toti precum "A-k_ Raptor" si sa scrie ei acolo deale lor sa n lase in pace

Peace man!!! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti dea-dreptul absurd insistand in prostia ta sa enervezi oamenii, in special pe aceeia carora le pasa de"fratii motociclisti", nu ca tie nu ti-ar pasa, pe mine in special replicile tale date in orice topic ma lasa perplex, FRate, mosule, intelege ca dak tot te dai motociclist trebuie sa te comporti ca atare.

Dupa parerea mea , femeia aceea ar trebui pusa pe un scaun alimentat la o sursa puternica de curent.Cat despre fetele dp forum , dupa ce ca sunt putine, mai le enervezi si pe alea, stai calm.

P.S Ar trebui sa se faca un topic pentru toti precum "A-k_ Raptor" si sa scrie ei acolo deale lor sa n lase in pace

Peace man!!! :crack:

 

Si daca maicutza ta, maine, dintr-o eroare de soarta, calca un biker din greseala, daca conduce masina, o tarasti de gatzi pana la prima priza, si ii infasori un cablu electric in jurul gatului, si ii bagi varful cablului dezizolat in gura, desi ea te roaga sa o lasi in pace, si plange ca o mama, adica mama ta nu a altuia, si tu nu si nu,. ..te duci la priza si bagi celalalt capat in priza?!? Esti in stare sa faci asta??? ? De dragul comunitatii moto?? Esti convins deja ca nu ai sa faci asa ceva in viata ta. .indiferent cine ar muri,...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca maicutza ta, maine, dintr-o eroare de soarta, calca un biker din greseala, daca conduce masina, o tarasti de gatzi pana la prima priza, si ii infasori un cablu electric in jurul gatului, si ii bagi varful cablului dezizolat in gura, desi ea te roaga sa o lasi in pace, si plange ca o mama, adica mama ta nu a altuia, si tu nu si nu,. ..te duci la priza si bagi celalalt capat in priza?!? Esti in stare sa faci asta??? ? De dragul comunitatii moto?? Esti convins deja ca nu ai sa faci asa ceva in viata ta. .indiferent cine ar muri,...

Imi cer scuze fata de toti care citesc "tiganeala asta" . Eu nu as face asa cu mama, ma intreb dak u ai face asta cu mama ta. FRATE! TREZESTE-TE femeia aia a comis o crima, trebuie pedepsita, fara presupuneri aiurea,TREBUIE.

P.S mama nu are permis :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am zis ca omu care a decedat. .si-a asumat riscul,.. .ceea ce ne asumam si noi mai zilnic, NU???!!?!? Imi pare rau ca a murit. ..chiar daca nu credeti, dar imi pare rau. .chiar daca nu ma vaicaresc pacilea.. .Daca tot felul pe aici se gasesc sa se ia de mine, si eu ma iau de ei, asta nu inseamna ca nu respect durerea celor apropiati celor decedati. . . Dar ma scoate din minti ipocrizia unora, mai ales femei, care incep sa se dea mai catolici decat Papa, si sa arunce cu anateme, in, culmea, chiar femei, jucand rolul ipocrit al celei care se crede o sfanta, desi daca ea era pusa in situatia femeii aleia, mai mult ca sigur ca fugea cu viteza mai mare decat amarata aia.. . care cine stie prin ce cosmaruri trece la ora asta. .si nu o sa doarma mult timp de acum incolo. . dar e usor sa ne dam amazoane pe forum. . .asa ca.. hai sa nu mai o o zguduim la rece facand apologia fraternitatii moto si alte alea. . omul ala a murit din vina lui. . .viteza. . .si era printr-o zona cunoscuta. .a gresit si el, si a platit fatal. ..Dar asta nu e platforma electorala pentru unii si altele. . .Ca da Doamna Ralucone se uita sub auto propriu si il vedea pe barbat mort, , se kka pe ea, efectiv, la propriu, si figurat. .si pleca pe campii zmulgandu-si hainele de pe ea. .hai sa nu mai fim ipocriti. ..

 

U got a point. Defapt mai multe. Greu sa ne dam seama cum am reactiona intr-o astfel de situatie. Usor sa judecam. Unii se pierd de tot si fug. Altii intra in stare de soc si tremura. Toti trecem prin clipe de neatentie (unele cu urmari mai mici, altele cu urmari mai mari) iar in trafic femeile , se stie, is numaru 1 la "erori". Nu cred ca isi doreste cineva sa fie in locul acelei femei.

 

Pacat de baiat.

Editat de paulcannibal
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze fata de toti care citesc "tiganeala asta" . Eu nu as face asa cu mama, ma intreb dak u ai face asta cu mama ta. FRATE! TREZESTE-TE femeia aia a comis o crima, trebuie pedepsita, fara presupuneri aiurea,TREBUIE.

P.S mama nu are permis :crack:

 

Ai stricat tot raspunsul tau cu asta . . . :lol:

 

NU, femeia aia nu a facut o crima. . .Atata timp cat a intors masina in conditii de trafic, normale. . .de Cioflinceni, , , ,adica probabil s-a asigurat. oarecum. SAU NU, ,..In comune nu se merge peste suta.. .Scrie si in codul rutier. .daca ai citit vreodata cartzulia aia. . Remember this:

 

TOTI CEI CARE NU AU EXPERIENTA SI REFLEXELE UNUI BIKER,,, ADICA LA VITEZA MARE, PE DOUA ROTI, NU POT REACTIONA LA TIMP, CAND VINE UN BIKER CA O COMETA. . .Remember this!! And all the other ones that ride like fuck ups on public roads!!

 

PS: Daca cumva baietu ala, D-Zeu sa-l ierte, zdrobea o fetitza de cinci anishori si cu viatza intreaga in fatza, cu ochi verzi si inocenti, si bucle aurii prinse in funditze, facute de mama iubitoare, care tzopaia in aerul inmiresmat de tei din zilele astea calduroase, mergand si ea agale prin Cioflinceni, spre casa unei alte fetite ca ea. . .probabil ca fetitza aia era vinovata si ea de crima.,. .ca a avut tupeul sa traverse strada. .agale. .tocmai cand trecea. .un BIKER. . .si poate fetitza aia era chiar a ta. .

Editat de AK_Raptor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: :lol: RIP Alin... Dumnezeu sa-l odihneasca! Un tanar jovial, prea tanar plecat!

 

Condoleante parintilor! Nimic nu este mai sfasietor decat a-ti inmormanta propriul copil... Si viata parintilor se termina aici...

 

Se pare ca DN1 este un drum blestemat pentru motociclisti. Pentru cine are neuron sa priceapa: pt cele 5 minute castigate prin forja, cresti exponential riscul ca acel drum sa fie ultimul. Daca ai si pasager, esti deja inconstient...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze fata de toti care citesc "tiganeala asta" . Eu nu as face asa cu mama, ma intreb dak u ai face asta cu mama ta. FRATE! TREZESTE-TE femeia aia a comis o crima, trebuie pedepsita, fara presupuneri aiurea,TREBUIE.

P.S mama nu are permis :lol:

 

a comis o crima? eu zic ca a comis o genocid :crack:) sau terorism :lol:) ce mai stii de prin codul penal, al ei sa fie!!! merita sa moara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum m-am intors de la locul accidentului... din ce am auzit de la sateni, soferita vinovata este avocata, barbatul ei este seful la rutiera pe ilfov, urmele accidentului au fost sterse destul de repede..

Alin se ducea spre casa, si, la un moment dat, un peugeot a virat stanga fara sa se asigure lovindul in plin.. motorul a fost aruncat la vreo zece metri distanta iar trupul lui alin a fost proiectat pe marginea drumului fiind mai apoi calcat de masina in care intrase... Soferita a fugit de la locul accidentului lasand masina infipta intr-un gard si un garaj de beton si odata cu ea.. si pe alin sub roti.. din cate am inteles, masina a fost mutata pentru a-l putea scoate dupa aproximativ o ora...

Dumnezeu sa te odihneasca in pace Aline!

 

 

 

si credeti voi ca o sa mai scape zdreanta aia mai ales ca a si fugit de locul accidentului ????? Atunci singurii vinovati noi suntem ca ii lasam sa faca ce vor !! Ce conteaza ca sotul ei e seful politiei !!! cu atat mai mult ar trebui sa stie sa conduca .... multa :crack: :lol: :lol:

 

 

R.I.P ptr Alin :D :D :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l odihneasca...Nu l-am cunoscut , dar din ce am citit reiese ca era un super baiat....Propun sa se afle unde sta acea femeie si sa mergem 100 moto si sa-i acceleram toti la poarta sau la usa blocului...NEMERNICA.... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...adunativa catzi mai multi la funerarii si facetzi sa fiti "bine auzitzi" de catre conducatorii auto, nu demult am pierdut si eu un prieten stiu cum e, avetzi grija de voi fratilor Bucurestiu nu e cel mai "safe" oras de circulat pe 2 rotzi, uitati noi ce am facut pt bogdan can sa stins:

 

 

 

http://media.bulletsquadron.ro/channel/25/in-memoriam/ RIP si vrem dreptate pt doamna din masina!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu l-am cunoscut prea bine desi as fi vrut sa-l cunosc, nu am vorbit prea multe desi am fi avut ce vorbi....era unul dintre cei carora ii ceream sfaturi pe net cand eram intr-o dilema....nu pot sa cred.....nu vreau sa cred....alin e acolo sus si se uita la noi si ne va pazi...asfalt uscat prietene prin traficul din nori

 

selfcomment la o fotografie a lui de pe hi5: ?Right to heaven...wanna come??? (era pe moto) , eu nu mai am puterea sa mai comentez

Trist, mult prea trist, mult prea devreme...condoleatnte familiei!

Editat de StefanLeonte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

portiunea aia de drum din Ciofliceni numai linistita si plictisita nu este. Toti taranii cu x5-uri si nu numai rup acele pe-acolo, indiferent de momentul zilei. Da, avea viteza, da, risc asumat, da da da. Dar! Stii de ce merita calcata in picioare femeia aia cu obiceiurile ei de femeie cu tot??? CA A COBORAT DIN MASINA SI A FUGIT, LASAND UN COPIL MORT SUB ROTILE MASINII! Mi se rupe in paishpe' de panica, asa ceva nu faci! Pentru asta nu merita sa mai aiba zile linistite! Ca-l ai p-ala pe constiinta e una, dar ca-l lasi sub rotile masinii e alta. Abia astept sa aud ceva de "bine"...

daca va scapa nu cred ca va fi prima data cand se intampla asta si nici ultima. se poate face alta skema a accidentului, se poate face orice in ziua de azi si tot ce trebuie e sa ai pile si bani. Cat despre cat de mult il are pe constiinta nu ma bazez nici pe asta...

 

PAI CE??? NICI PANICA NU MAI E LEGALA?!?!? TU DACA FACEAI ASTA, NU TE MANCA IN poponeata SA TE TIREZI?!?!? NU ASA E INSTINCTUL OMENESC?????!? MACAR ASA, VREO 5 MINUTE??? PAI CE? TI-E DRAG DE PARNAIE, LA ROMANIA??!!? MACAR ASA, CA EXERCITIU DE STIL???

 

(sorry de caps)

Nu cred ca e vorba de panica, eu cel putin cand am avut accidentul am ramas la locul accidentului, m-am dus sa vad care e starea pietonului. ea s-a dus acasa si a revenit dupa 20 min si atunci a suflat in testul de alcolemie fara nici un martor din cate am inteles

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PAI CE??? NICI PANICA NU MAI E LEGALA?!?!? TU DACA FACEAI ASTA, NU TE MANCA IN poponeata SA TE TIREZI?!?!? NU ASA E INSTINCTUL OMENESC?????!? MACAR ASA, VREO 5 MINUTE??? PAI CE? TI-E DRAG DE PARNAIE, LA ROMANIA??!!? MACAR ASA, CA EXERCITIU DE STIL???

 

(sorry de caps)

 

Esti prost, sau ai luat lectii ? vad ca nu te dezminti, si tot (cuvant urat) ai ramas !

:crack:

taci in mor tii m atii daca n`ai nimic de zis

 

 

Dumnezeu sa te odihneasca, Alin !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand stii ca intotdeauna dreptatea se imparte asa cum dicteaza teancurile de bani ai un motiv foarte bun sa pleci din romania sa nu te mai uiti inapoi niciodata...

 

 

 

VTR1000, 18 ani, soseaua de la ciofliceni, motocicleta complet distrusa si ireparabila. o fi mers cu 70? cand motoreta aia prinde 100 cu Ia in 3 secunde?

 

 

 

pai si ce, daca ai stat tu 4-5 ore inseamna ca punctul tau de vedere e mai important decat al lui? ce argument de piatza obor ai adus :crack:)

 

 

:lol:

 

parerea mea este ca

 

1. culpa pentru accident este comuna. se ia in calcul si cauzele care au dus la producerea accidentului dar si cauzele care au favorizat accidentul si/sau au agravat consecintele. si in acest caz, viteza lui de minim 3x peste limita legala a favorizat accidentul (posibil/probabil) si a marit foarte mult pagubele (vatamari + materiale)

 

2. fuga ei de la locul accidentului nu a cauzat decesul tanarului, in cazul in care acesta era deja bucati in clipa impactului, deci nu poate fi acuzata in nici un caz de crima sau alte fabulatii de genul asta ce am vazut mai sus. daca omul mai avea suflare dar aia a fugit si ala a pierdut sange sau a stat strivit acolo si a murit la x minute dupa accident pentru ca a fost abandonat, atuncea da. dar din cate am citit mai sus rezulta ca oricum baiatul era super dezmembrat deci nu se pune problema sa mai fi fost in viata. fuga ei tot fapta penala este, incercarea de a se sustrage de la urmarirea penala, dar in nici un caz nu are ca urmare decesul sau accidentul.

 

3. un baiat inconstient care a riscat si a pierdut. multi au fost si inca sunt in situatia lui, stia foarte bine (daca ziceti ca citea forumul) ce il asteapta dar a preferat sa continue. poate chiar asta si-a dorit de fapt... poate avea talent si curaj dar experienta (ca participant la trafic, nu neaparat ca motociclist) clar nu avea suficienta pentru ca altfel ar fi anticipat astfel de tampenii care se pot intampla oricand intr-un sat.

 

poate chiar soferitza va fi scoasa de instanta vinovata 100%. il mai ajuta pe el cu ceva asta acum?

 

RIP!!!

 

Subscriu. Din pacate varsta si nevoia de adrenalina si-au spus cuvantul.

D-zeu sa-l ierte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inceputurile lui au fost....cu scartaituri rau de tot...

Cam asa a inceput pe 2 roti,pentru cine a uitat... /index.php?showtopic=79286

 

Dar din cate citesc, a invatat multe de atunci...pacat ca nu suficient.

Din pacate de la momentul ala nu mai stiu cum a evoluat. Cred totusi ca poate trecerea de la Rieju 125 la VTR1000 a fost un pic neinspirata.

 

R.I.P. :crack:

Mai avea atat de multe de facut.....Nici nu stii ce sa mai zici cand vezi cum mor oamenii, multi dintre ei nevinovati decat de faptul ca nu au prevazut cat de imbecili pot fi altii.

 

Condoleante familiei si prietenilor !

 

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era o propunere la un moment dat sa se faca la fiecare deces un subtopic de " Condoleante" si unul de " Impresii, pareri si contradictii " legate de accident. Ramane cea mai buna varianta, pana atunci continuati sa va injurati pe acest topic.

 

 

 

Intrebare : La accidentul din Caransebes unde acel " motociclist " fara permis gonea cu 170kmph in oras iar cel care trebuia sa-i cedeze dreapta s-a gandit ca poate trece , merita sa faca puscarie ????

 

Cazul e similar. Culpa comuna. Ak-Raptor are dreptate dar se exprima prea agresiv.

 

 

Peace !!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rest in Peace .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce (cuvant urat) mea mergea raposatul cu 150 prin Cioflincmerdecieni!!!?!!!?? Raposatu era normal cu capu? Da e vreun biker normal cu capu?!? NU, evident!! Imi pare rau ca s-a mai curmat o viata de biker. . da cine l-a pus sa mearga supertare printr-o localitate de "N-AI CU CINE MA, NA-I CU CINE, NISTE TZZZAARRANII!! ???? Daca a mers pe acolo in viteza mare, a mai mers si inainte. .doar stia pe unde merge. . . Da nu a intelesl. . .Ce tot vreti capul unei femei cu o viatza de femeie, adica cu ritmuri mai normale, linistite, ca viitoare sau actuala mama, genetic, de milioane de ani, care nu se asteapta, nici in cosmaruri, sa vrea sa vireze si ea, intr-o comuna trista si plictisita, si lenta, sub caldura sufocanta din zilele noastre, . .satula de lentoarea vietii de tzara,.si sa taie calea unui biker?!!? Care mergea peste suta intr-o comuna, obosita, lenta, plictisitoare pana la alcoolism extrem cu tarie grava, ca majoritatea comunelor din Romania?!~?!?!?!?

 

In primul rand Alin odihneste-te in pace.

 

Second: Raptor, motociclist ce isi traieste tineretea acum, are dreptate in felul lui de mos sfatos, dar are o exprimare de iti vine sa il iei la pumni. Du-te bai nene si varsa-ti frustrarile in alta parte si lasa-i pe oameni in suferinta lor. Le-a murit un prieten si nimic nu mai conteaza acum. E prea multa suferinta in sufletul lor.

Deschide-ti un topic de sfaturi si impresii de viata si nu mai posta la accidente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce (cuvant urat) mea mergea raposatul cu 150 prin Cioflincmerdecieni!!!?!!!?? Raposatu era normal cu capu? Da e vreun biker normal cu capu?!? NU, evident!! Imi pare rau ca s-a mai curmat o viata de biker. . da cine l-a pus sa mearga supertare printr-o localitate de "N-AI CU CINE MA, NA-I CU CINE, NISTE TZZZAARRANII!! ???? Daca a mers pe acolo in viteza mare, a mai mers si inainte. .doar stia pe unde merge. . . Da nu a intelesl. . .Ce tot vreti capul unei femei cu o viatza de femeie, adica cu ritmuri mai normale, linistite, ca viitoare sau actuala mama, genetic, de milioane de ani, care nu se asteapta, nici in cosmaruri, sa vrea sa vireze si ea, intr-o comuna trista si plictisita, si lenta, sub caldura sufocanta din zilele noastre, . .satula de lentoarea vietii de tzara,.si sa taie calea unui biker?!!? Care mergea peste suta intr-o comuna, obosita, lenta, plictisitoare pana la alcoolism extrem cu tarie grava, ca majoritatea comunelor din Romania?!~?!?!?!?

 

Mda…tocmai ai dat unda verde la toti care fac accident sa o rupa la fuga…..acum stiu ca la primul accident sa fac o suta de metrii garduri , panicat bineinteles…..cred ca am sanse serioase sa scot si un timp bun….

 

 

Altfel, oamenii reactioneaza diferit la stres (prin stres inteleg un stimul intens care depaseste pe moment mecanismele de aparare ale pers. in cauza) dar o reactie cat de cat normala o reprezinta in prima faza negarea situatiei, este un mecanism care are rolul de-a proteja organismul in acel moment de tensiunea enorma care ameninta sa dezechilibreze psihicul….concret, negarea se manifesta prin a nu accepta accidentul, nu-ti vine sa crezi ce se intampla, nu e adevarat, ai o senzatie de ireal…..acum depinde si de structura fiecaruia, daca esti mai puternic si esti bun la suflet incerci sa dai o mana de ajutor desi senzatia de ireal persista si atunci dar actionezi mecanic, daca esti mai slab din structura devii apatic, daca esti mai slab de inger si pe deasupra si egoist …o rupi la fuga…..cam cum ar fi facut……..sa luam in exemplu la intamplare….Raptor….

 

p.s. pt Raptor, primele randuri sunt ironice, asta ca sa evitam eventualele confuzii pt ca nu prea am incredere in judecata ta, cine stie ce mai intelegi …..

 

Lasand gluma la o parte, sincere condoleante familiei si prietenilor lui Alin….

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l ierte!

poate afla cineva cand va fi inmormantarea si daca putem participa

 

prea mare pasul la 1000cc

pacat!

 

@ak raptor: nu sti ce viteza a avut moto si avand in vedere consecintele nu ar trebui sa faci supozitii

pentru asta iau bani experti, criminalisti, judiciaristi, cp-isti, procurori, judecatori

nu-ti mai aroga roluri

femeia a gresit si ar trebui sa raspunda in fata legii nu a noastra

putea fi un copil, adevarat, moto si-a asumat un risc mare si a platit

dar sa arunce primul cu pietre cel care nu a gresit niciodata

ai dreptate partial dar incearca sa spui lucrurile fara sa jignesti sau deranjezi, prieteni, rude sau necunoscuti care intra aici sa-si aduca omagiul si (de ce nu) sa invete ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa cred ca poate sa scape cu bine ! Trebuie sa fie cineva dintre noi care sa poata urmari evolutia cercetarilor. Daca scapa bazma curata atunci ar trebui sa mergem la ei acasa cu motoarele sa facem presiune psihica pe ei si pe mass media. Cum pana mea sa scape? ce urme sa stearga? Daca intr-adevar este asa, atunci nu trebuie sa stam cu mainile in san.

 

Mare pacat, sper ca in cer au o autostrada de motociclisti pentru toti cei care s-au dus !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...