Sari la conținut

Accident Militari


r3mIx
 Share

Postări Recomandate

Salut la toti !

Astazi pe la ora 6 am iesit cu un prieten cu scuterele sa ne plimbam si mergeam la benzinaria petrom spre metro....aproape de benzinarie parca sa zic ca eu aveam 50-60 si incetineam dar Adi (amicu cu scuteru) a trecut pe langa mine cu 80 km/h...a intrat foarte tare in curba la benzinarie dar o tanti din fata (erau numai tigani) sa trezit ca face dreapta si nu a mai dat semnal decat dupa ce a intrat in curba....adi a intrat direct in masina pe partea dreapta si a mers taras in jur de 10 metrii pt ca se agatase de ceva la masina iar din scuter ieseaua scantei ca din foc de tabara.......tiganii nervosi s'au dat jos din masina ca de ce nu sa asigurat el cand a intrat in curba cand aia q masina a tras tare dreapta de volan....au dat cateva telefoane ei venise si C.R.B.L de la Simplu ma rog.......baiatu are umaru dislocat,julituri pe picioare,spate,maini iar scuterul cateva carene sparte....asfalt uscat la toti si aveti grija cum mergeti !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hehehe ... ralucone tzi minte accidentul? :D Face parte din seria aia fantastica de 4 care le-a dat odata in 5min pe statie :)

 

ma, da' i-ai blestemat, nu gluma... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au dat tiganii aia telefon.....habar am ce vorbeau ei acolo ca nu puteam sa stau sa vad ce vb ei ...

nu prea am inteles , a intrat in curba cu 80 , si in acelasi timp si in depasire prin dreapta ? daca da [...], el e de vina :)

 

 

 

 

p.s. , crezi ca a reusit sa te impresioneze? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici nu am vazut pe unde ma depasit pt ca eu incetineam si eram atent la drum si cand l'am vazut in fata mea sa dus fix in masina.......daca nu tragea tanti aia de volan nu cadea la viteza aia pt ca este destul de larga intrarea dar asta fara semnal aia fara semnal.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si totusi amicul tau a incalcat 2 reguli de circulatie :

 

1) depasire pe dreapta - interzis

2) viteza . 80 in localitate , parca nu e chiar legal, nu crezi ?

 

Uite cam de aia ar trebui sa bage examenul auto OBLIGATORIU la scuteristi.

 

Culpa comuna, case closed.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si totusi amicul tau a incalcat 2 reguli de circulatie :

 

1) depasire pe dreapta - interzis

2) viteza . 80 in localitate , parca nu e chiar legal, nu crezi ?

 

Uite cam de aia ar trebui sa bage examenul auto OBLIGATORIU la scuteristi.

 

Culpa comuna, case closed.

 

HAHAHAHA!! E R O N A T! Cf. reglementarilor in vigoare, mopedul trebuie sa circule cat mai aproape de acostament. :D Deci soferita e vinovata full :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La treaba cu viteza....In legislatie nu se pomeneste de scutere tunate :)

Vina lui clar.

Editat de brick23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HAHAHAHA!! E R O N A T! Cf. reglementarilor in vigoare, mopedul trebuie sa circule cat mai aproape de acostament. :D Deci soferita e vinovata full :)

 

asa de dragul discutiei (adica off-topic):

depasirea nu se face pe stanga indiferent ca esti moped, bicicleta sau camion? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca aveti cva cu mn dati pm .... stiu ca asa se procedeaza pe aici deci nu ma supar !

 

d la mn pt tn, besi in plm la scoala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa de dragul discutiei (adica off-topic):

depasirea nu se face pe stanga indiferent ca esti moped, bicicleta sau camion? :)

 

De cand se considera depasire faptul ca pe acelasi sens de mers eu merg mai repede ca un alt vehicul, si merg REGULAMENTAR?? Asa ... de dragul discutiei tinand cont ca pe Iuliu Maniu e squar de separare sensuri de mers si e cam stupid sa zici ca depasesti ....

 

Continuam sa ne contrazicem sa vedem cine are dreptate??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De cand se considera depasire faptul ca pe acelasi sens de mers eu merg mai repede ca un alt vehicul, si merg REGULAMENTAR?? Asa ... de dragul discutiei tinand cont ca pe Iuliu Maniu e squar de separare sensuri de mers si e cam stupid sa zici ca depasesti ....

 

Continuam sa ne contrazicem sa vedem cine are dreptate??

 

copoiule' pe unde umbli?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

d la mn pt tn, besi in plm la scoala

deci replica asta a calaretului a fost asa de sincera , incat am ras 10 minute ... :))

Editat de SeK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De cand se considera depasire faptul ca pe acelasi sens de mers eu merg mai repede ca un alt vehicul, si merg REGULAMENTAR?? Asa ... de dragul discutiei tinand cont ca pe Iuliu Maniu e squar de separare sensuri de mers si e cam stupid sa zici ca depasesti ....

 

Continuam sa ne contrazicem sa vedem cine are dreptate??

 

Stai usor lupule ca "umblam si eu prin padure si vorbeam prostii" :) Nu vroiam sa atac pe nimeni.

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca v-ati defectat la cap unii dintre voi, nu dau nick-uri ca este destul de evident la cine ma refer.

 

Ati ajuns sa va bucurati ca s-a tavalit unul, nici macar din vina lui se pare, doar pentru ca are scuter si ca asta il face automat posesor de lantz , slapi & stuff ?

 

Si chiar daca ar fi asa ? Care-i treaba ? Daca aveti ceva cu aceasta categorie de raideri duceti-va frate pe strada si dati-le in bot sau daca sunteti si mai smecheri pe undeva prin Rahova sa faceti asta. Nu sa-i faceti de (cuvant urat) din spatele monitorului. Actiune frate, nu vorbe goale.

 

M-ati omorat cu elitismul asta de doi lei , sa mor eu.

 

Cred ca ati luat-o razna. De fapt nu cred, sunt sigur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect, faptul ca un vehicul circula mai repede ca celalalt pe alta banda - nu se consdera depasire. Daca circula pe aceeasi banda- ii bai, pentru ca virgula, conform regulamentului in viguare, pe o singura banda NU e permis sa circule decat o singura masina, nu e permis sa circule in paralel unul sau mai multe vehicule.

Dar intreb.. ala cu scuteru- la ce bun sta acum cu dreptatea in buzunar si cu umarul dizlocat?? Unde nu-i creier- vai de picioare! Nu ma bucur pentru el, da macar asa poate s einvata minte. toti tzacii care au 800 -1000 de euro si iau ceva raci de scuter tunat - gata, se cred toti rossi sau biaggi si trag taaaare de maneta aia de gaz, fara s atina cont ca sunt pe un drum public, ca e trafic intens, ca sunt masini si soferi grabiti sau poate doar adormiti sau neatenti, sau altii nervosi de situatiile aparute in trafic.. sau pietoni care se treezesc sa traverseze in fuga pe te miri unde.. in fine, toti astia care nu si-au sters bine laptele de la botic, se expun la accidente grave doar asa de dragul de a fi mai cu mot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toti tzacii care au 800 -1000 de euro si iau ceva raci de scuter tunat - gata, se cred toti rossi sau biaggi si trag taaaare de maneta aia de gaz, fara s atina cont ca sunt pe un drum public, ca e trafic intens, ca sunt masini si soferi grabiti sau poate doar adormiti sau neatenti, sau altii nervosi de situatiile aparute in trafic.. sau pietoni care se treezesc sa traverseze in fuga pe te miri unde.. in fine, toti astia care nu si-au sters bine laptele de la botic, se expun la accidente grave doar asa de dragul de a fi mai cu mot.

Ieri veneam dintr-un drum lung pe moto (2000 km) si toate bune si frumoase pana in Romania. Pe la 1 Decembrie se mergea in coloana cu 60-70, asfaltul cam prost, la un moment dat claxoane in draci din spate - ma uit in oglinzi si vad un scuter cu 2 ultracolorati (erau aproape negri) care ies in depasire pe contrasens, depasesc vreo 5-6 masini si apoi o taie la stanga pe un drumeag. M-am simtit aiurea ca eu mergeam cu moto in coloana si nu incercam sa depasesc pe nimeni (nu ma grabeam desi facusem peste 500 km in ziua aia), iar ei se grabeau si la 60 dadeau claxoane si depaseau pe contrasens (era linie continua) ca sa mearga 200 de metri mai incolo.

 

Din partea mea toti inconstientii care fac curse cu scuterele ("curse" pentru mine inseamna peste 50-60 km/h) nu merita nici macar un RIP cand dau coltul, iar daca si-o iau in trafic din cauza lor (un sofer care stie ca un scuter e limitat la 45 km/h si ia asta in calcul cand se asigura e pe jumatate iertat) sa le fie de bine. Cand or merge regulamentar, cu casca, numar si 45 km/h au tot respectul meu, daca se cred zmei e riscul lor si sa plateasca atunci cand pierd. In cazul de fata daca mergea cu 50 km/h probabil nu se intampla nimic, putea sa franeze si era intreg si vesel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...