Sari la conținut

INTRUNIRE TARGU SECUIESC


Postări Recomandate

Demo, Axa, si care mai aveti, puneti fratilor niste poze sa vada si ochiul nostru si sa trimit si eu la prieteni sa vada ca nu sunt singurul nebun care se duce la intruniri.

Multam, sau macar pe privat, ca eu nu am avut aparatul foto la mine si sa-mi ramana si mie de aminire acolo.

Z

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 122
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

am si eu cateva poze de la Tg... le impartasesc cu voi...

post-168-1121359092_thumb.jpg

pepe si cascadorii

post-168-1121359137_thumb.jpg

alte cascadorii..

post-168-1121359184_thumb.jpg

La parada!

post-168-1121359215_thumb.jpg

Axa Cu Scame si provocari extreme...

post-168-1121359264_thumb.jpg

Hasu si "Dummy"... evident ca Dummy Conducea... pentru ca nu bause..

post-168-1121359500_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte fina intrunirea... tot ce vrei... eu unu m-am simtit superbine 10X

 

 

ps as mai pune neshte poze dar nishte puricei pe cablu nu ma lasa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost faina intalnirea, chiar daca noi (Eu, Constantin si sotiile) am venit sambata dimineata si am plecat seara.

Nu din cauza "discriminarii pe criterii de limba" ci norilor amenintatori de ploaie dar si a conditiilor "ecologice"din camping (toaletele ecologice ...yeachhh si apa curenta doar la...furtunul de pompieri)..

Astea sunt conditiile, am fost la Predeal si duminica ne-am intors la Bucuresti.

 

 

PS nu reusesc sa bag pozele, o sa incerc...later

 

ASFALT USCAT TUTUROR!

Editat de DORUMASTER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tipul cu parul lung, care apare(din pacate) in poza lui Evol cu Berchez sunt eu, Eu am purtat tricoul ala Cu I FUCK FOR BEER!!

intrunire faian, dar tot nu stiu cumm-ati prins in fotografie, ca chiar aveam grija, sa nu cumva.. si uita ca nu am scapat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

camarazi . nu am vrut pina acum sa intervin in discutiile voastre ca prea eram nervos si ma temeam ca din aceasta cauza sint impartial . acuma insa mi-a trecut si pot sa va spun ca eu sint acel mihai care a patit-o cu radu la tg secuiesc . din pacate tot ceea ce v-a povestit radu este adevarat , si cu bataia dar si modul in care s-au purtat cu noi politistii , personalul spitalului si cei care ne serveau in camping . am vazut ca multi dintre voi s-au aratat suspiciosi la unele aspecte ale pataniei noastre . este dreptul vostru fratilor daca voi va lasat-i calcati in picioare , eu insa refuz sa fiu batjocorit si calcat in picioare . oricum , dupa tot ceea ce s-a intimplat acolo am data dovada de fair play si patania noastra am povestit-o doar camarazilor si in nici un caz celor din afara lumii noastre . ca dovada , va reamintesc ca simbata , deci dupa bataie am fost intervievat de o echipa pro tv iar cei care ati vazut stirea stiti prea bine ca nu am suflat o vorba despre ce s-a intimplat si am avut numai cuvinte de lauda despre intilnire si organizatori . la fel s-a intimplat si atunci cind m-au sunat cei de la moto life . ramin la parerea ca asa ceva nu trebuie sa aibe loc la o intilnire de bikeri . cei care vor scandal nu au decit sa se duca la un concert punk . si inca ceva : ca dovada a neagresivitatii mele este faptul ca atunci cind s-au ridicat 4 mese de oameni sa ne ciomageasca eram si am ramas pe motor iar atunci cind am fost lovit am cazut cu motoru pe ale motor . mi-am rupt ambreiajul si ceva contacte . si in timp ce ma chinuiam sa scot coarnele motorului meu din roata celuilalt motor am fost lovit in spate , pe la spate . a trecut totul , nici macar nu mai sint suparat insa ma intreb eu , nu era normal ca organizatorii sa ma intrebe macar daca pot sa ma ajute sa-mi repar motorul ? nu i-a interesat . cert este insa faptul ca eu la intilnire in zona asta nu mai merg . asta este singura forma de protest pe care eu o aleg . dati-mi voie sa ma respect si sa-mi respect neamul . nu este o dovada de orgoliu prostesc , insa sint ardelean iar cei ca mine stiti foarte bine ca nu inghitim usor jignirile , mai ales de acest gen . si inca ceva , fratilor : eram dimineata la spital , asteptind de o ora sa vina doctorul sa-l coasa pe radu , cind am primit un telefon de la un prieten din brasov , curios sa stir cu, este la intilnire . tipul face parte dintr-un club de culturisti si va dau cuvintul meu de onoare ca mi-am folosit toata diplomatia pentru a-l convinge sa nu vina citeva masini de culturisti la intilnire pentru a ma razbuna . am crezut ca nu era timpul si locul pentru a incepe o batalie interetnica intre motoristi . asa ca pentru toti acei unguri care au zis ca radu minte , sfatul meu este sa va vedeti lungul nasului inainte si abia apoi sa va aparati intre voi , ca orbii . exista in viata ceva care se numeste fair play . nu v-ar strica . oricum , din punctul meu de vedere totul este incheiat si pot sa va spun ca nu port ciuda nimanui iar la alte intilniri ne putem stringe mina si sa bem o bere . va astept la intilnirea de la brasov , unde va asigur pe toti ne vom distra de minune

camarazi , la buna vedere !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va astept la intilnirea de la brasov , unde va asigur pe toti ne vom distra de minune

camarazi , la buna vedere !

212593[/snapback]

[/quote

 

....acolo e momentul sa-i astepti si sa-ti faci dreptate...........oricum noi cei de acolo am discutat despre tine sau mai bine zis am fost informat despre incident dar eram mult prea putini pt a discuta asta decent daramite pt o revansa.........sincer imi pare rau camarade!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost curios sa aflu cum va decurge o intrunire interetnica si pot spune ca nu am descoperit nimic in plus fata de ceea-ce stiam. Am foarte multi amici care au refuzat sa vina ptr ca nu agreau modul in care au fost tratati cu alte ocazii atunci cind s-au aflat in zona.Am ajuns seara tirziu si mi-am pus cortul intre altele care a doua zi s-au dovedit a fi a unor baieti din zona ! S-au purtat frumos, m-au primit la focul lor,ne-am cinstit si ajutat reciproc[pompa de saltea] insa tot m-am simtit strain ptr ca ei vorbeau limba lor ! La rind la Gulas am venit cu un vas mare si desi eram Roman mi-au pus portie tripla..! Am ascultat cintecele lor care erau chiar frumoase dar am remarcat totusi o anume intoleranta ! Baietii din Iasi sau Bacau parca cu niprul de linga noi nu au fost lasati , ba chiar amenintati atunci cind au vrut ziua in amiaza mare sa tureze motoarele,in schimb toata noaptea pina dimineata tirziu am fost obligati sa ascultam melodiile cintate de localnici care desi erau frumoase totusi ne deranjau pe cei care urma sa facem sute de km pina la casele noastre.Am inteles totusi lectia ! Nu era nevoie dragi prieteni din Covasna si Harghita stiam ca sintem la voi acasa dar mai stiam un lucru si anume ca sintem INVITATI ! Totusi ma bucur de un lucru si anume ca nu au fost conflicte intre noi ! Daca au venit altii de peste granita si ne-au tabacit pielea anul trecut la Timisoara acum la Tirgu Secuiesc este ca le-am permis sa o faca ! Ne meritam soarta Cind ne vom cunoste interesele si vom fi toti ptr unul si unul ptr toti ?????

Acum am sa pun ceva poze si ptr cei ce nu au fost .

Numai bine !

post-2464-1122642567_thumb.jpg

post-2464-1122642721_thumb.jpg

Editat de ALIANCE-STEEL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: Cazanul de la care multi ne-am satisfacut curiozitatea de a sti ce este ala gulas si de la care mai toti ne-am ghiftuit !Multumesc inca o data celui care a facut acest gulas mai ales ptr faptul ca am inteles ca nu asta era ocupatia sa si ca a fost un gest absolut gratuit .II uram sa vinda in continuare multa timplarie termopana ! :crack:

Piscina unde mi-am racorit chelia :crack:

dusul binevenit si inedit care te astepta la iesirea din apa !

si asa cum spuneam..iata dovada ospitalitatii de care eu personal am avut parte mai mult ca altii ... :crack: tuciul fara de care nu plec in concedii era acum plin...miam.miam..miam

si ptr cei care nu stiau iata care este stramosul real al vestitei Mobra 50.

si cu riscul de a parea misogin iata citeva poze care dau un nou inteles notiunii de utilitate la o femeie.... :crack:

post-2464-1122643997_thumb.jpg

post-2464-1122644180_thumb.jpg

post-2464-1122644330_thumb.jpg

post-2464-1122644490_thumb.jpg

post-2464-1122644832_thumb.jpg

post-2464-1122645032_thumb.jpg

post-2464-1122645078_thumb.jpg

Editat de ALIANCE-STEEL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai punetzi poze! nota 10+ organizatorilor. V-as fi dat 11 daca nu era incidentul cu Radu. Oricum, la anu' sa imi pregatiti furtunul, bere, gagici cu sanii mari si tricouri albe, Desperado, ungurii care cantau cat puteau "La ploiesti la cotitura", gulas la basculanta, pentru ca ceaunul a fost cam mic, si doi pomi sa-mi agatz hamacu'. si bineinteles melcul de rigoare.... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 months later...

salutari tuturor motociclistilor! sunt inca "mic" si nu vin cu motor. si ma gandeam sa vin cu bicicleta de trial... sa ne amuzam putin.. fac un scurt show :crack: cu toate ca nu sunt prea avansat... nu stiti, merita sa vin cu ea .. anii trecuti veneau biciclisti din zona sa faca acrobatii ? la gheorgheni veneau... ma gandesc daca sa mai car bicicleta in portbagaj sau nu :disappointed: mersi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unu m-am simtit foarte bine, chit ca era plin de moghio moghio. ZERO incidente sau oameni care sa se poarte urat, organizare foarte buna. Venit de vineri , plecat duminica, mi-au placut atmosfera, motoarele, concursurile dar si locatia. ALTAR au rupt scena in 2. Pun maine vreo 4-500 de poze de peste tot, acu ma duc sa fac baie si sa mananc. :disappointed:

 

Noroace

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nope!!! :disappointed: :crack: :sick:

 

sunt dat afara din casa in care stau acum shi in weekend tre sa ma mut!!!!

 

la anu' cand oi avea shi mai mult de 50 cm3!!! :lol: :lol: :lol:

anul trecut te-au dat afara de la servici,anul asta din casa....ma-ntreb la anu ce urmeaza!?ce-au ba astia cu tine?vezi sa nu capeti mania persecutiei....

succes !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

camarazi . nu am vrut pina acum sa intervin in discutiile voastre ca prea eram nervos si ma temeam ca din aceasta cauza sint impartial . acuma insa mi-a trecut si pot sa va spun ca eu sint acel mihai care a patit-o cu radu la tg secuiesc . din pacate tot ceea ce v-a povestit radu este adevarat , si cu bataia dar si modul in care s-au purtat cu noi politistii , personalul spitalului si cei care ne serveau in camping . am vazut ca multi dintre voi s-au aratat suspiciosi la unele aspecte ale pataniei noastre . este dreptul vostru fratilor daca voi va lasat-i calcati in picioare , eu insa refuz sa fiu batjocorit si calcat in picioare . oricum , dupa tot ceea ce s-a intimplat acolo am data dovada de fair play si patania noastra am povestit-o doar camarazilor si in nici un caz celor din afara lumii noastre . ca dovada , va reamintesc ca simbata , deci dupa bataie am fost intervievat de o echipa pro tv iar cei care ati vazut stirea stiti prea bine ca nu am suflat o vorba despre ce s-a intimplat si am avut numai cuvinte de lauda despre intilnire si organizatori . la fel s-a intimplat si atunci cind m-au sunat cei de la moto life . ramin la parerea ca asa ceva nu trebuie sa aibe loc la o intilnire de bikeri . cei care vor scandal nu au decit sa se duca la un concert punk . si inca ceva : ca dovada a neagresivitatii mele este faptul ca atunci cind s-au ridicat 4 mese de oameni sa ne ciomageasca eram si am ramas pe motor iar atunci cind am fost lovit am cazut cu motoru pe ale motor . mi-am rupt ambreiajul si ceva contacte . si in timp ce ma chinuiam sa scot coarnele motorului meu din roata celuilalt motor am fost lovit in spate , pe la spate . a trecut totul , nici macar nu mai sint suparat insa ma intreb eu , nu era normal ca organizatorii sa ma intrebe macar daca pot sa ma ajute sa-mi repar motorul ? nu i-a interesat . cert este insa faptul ca eu la intilnire in zona asta nu mai merg . asta este singura forma de protest pe care eu o aleg . dati-mi voie sa ma respect si sa-mi respect neamul . nu este o dovada de orgoliu prostesc , insa sint ardelean iar cei ca mine stiti foarte bine ca nu inghitim usor jignirile , mai ales de acest gen . si inca ceva , fratilor : eram dimineata la spital , asteptind de o ora sa vina doctorul sa-l coasa pe radu , cind am primit un telefon de la un prieten din brasov , curios sa stir cu, este la intilnire . tipul face parte dintr-un club de culturisti si va dau cuvintul meu de onoare ca mi-am folosit toata diplomatia pentru a-l convinge sa nu vina citeva masini de culturisti la intilnire pentru a ma razbuna . am crezut ca nu era timpul si locul pentru a incepe o batalie interetnica intre motoristi . asa ca pentru toti acei unguri care au zis ca radu minte , sfatul meu este sa va vedeti lungul nasului inainte si abia apoi sa va aparati intre voi , ca orbii . exista in viata ceva care se numeste fair play . nu v-ar strica . oricum , din punctul meu de vedere totul este incheiat si pot sa va spun ca nu port ciuda nimanui iar la alte intilniri ne putem stringe mina si sa bem o bere . va astept la intilnirea de la brasov , unde va asigur pe toti ne vom distra de minune

camarazi , la buna vedere !

 

Urat, foarte urat!!!

 

Referitor la unguri, care arata sus si tare cat de asupriti sunt ei in Romania (si parca mai sunt si cativa tigani care fac asta) am sa va spun o poveste!

In armata am avut doi unguri! Precizez ca am facut armata la Predeal. Acolo, desi au fost provocati de mai multe ori (mai ales la bautele pe care le mai "organizam") niciodata nu au zis nimic, mai ales ca am fost cativa pacifisti care de fiecare data am calmat spiritele. Fiind la curs de ofiteri a trebuit ca doua saptamani sa mergem sa instruim militari in termen! In aceasta perioada am fost repartizati la unitati militare cat mai aproape de casa! Binenteles ca bravii nostrii ungurasi au fost trimisi la Covasna alaturi de multi alti romanasi care locuiau prin jurul Covasnei. Acolo... :disappointed: s-au umflat muschii pe ei si a fost urat. Adica, s-a ajuns la bataie! Si cine si-a luat-o??? Romanasul nostru fraier! Eu din fericire am avut acea perioada de comanda pe langa Curtea de Arges! Cert este ca romanii care au fost la Covasna au luat-o pe cocoasa de la ungurasii nostrii care la Predeal erau numa' zambete!

 

Se termina perioada, ne reintoarcem toti la Predeal! Incep povestirile si binenteles ca se organizeaza macelul! Ungurasii si toti care le-au luat partea la Covasna (ca deh! au fost cativa) si-au luat-o urat de tot! Noi pacifistii, care pana atunci aplanam confilctele, mai ales cele interetnice, nu am mai facut nimic! Pur si simplu i-am lasat sa fie macelariti! Doamne... si am avut cativa baieti bine hraniti care pur si simplu au rupt si au jucat totul in picioare! S-a lasat cu spitalizari si cu amenintari de curte martiala. A doua zi unii trebuia sa fim inaintati la gradul de sublocotenent iar altii (prinitre care si ungurasii) la gradul de sergent major! Era sa o punem! Dar a iesit cu bine si ceremonia s-a desfasurat ca si cum nu s-ar fi intamplan nimic!

 

Fiind "la ei acasa" se pare ca ii face sa se simta superiori! Ce ai scris tu este trist dar adevarat! Si eu am patit sa intru in magazine acolo sa cer ceva si sa nu fiu bagat in seama. Vorbeau numai ungureste! Cand mi-am bagat "destinctia" in ei si le-am luat la tavalit tot neamul de la maimuta incoace, sa vedeti ce au sarit in sus ca de ce ii injur! Pai vorba cantecului... "pei fu...-va-n ... de milogi"... acum stiti romana, nu????

 

Rusine celor care au ridicat mana sa loveasca!

 

A lovi pe cineva este cel mai josnic si animalic gest posibil! (vezi gratioasa lovitura de cap a lui Zidane din finala cm de fotbal)!!!

 

Pacat! Suntem oameni si ne purtam ca animalele!

 

P.S. - Imi pare totusi rau ca nu am ajuns! Frumoase poze!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...