Sari la conținut

INTRUNIRE TARGU SECUIESC


Postări Recomandate

Intre 08-10 iulie la Targu Secuiesc va avea loc una dintre cele mai frumoase intruniri din tara. Clubul Moto Union Bucharest va pleca la aceasta super-intrunire vineri ora 10 de la OMV Baneasa.Doritorii de senzatii tari si amatorii de super-petreceri ni se pot alatura.Pt. cazare sunati-l pe Beka seful de club de acolo la telefon 0744-859291.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 122
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Tg. Secuiesc se afla la 50 de km nord de Brasov iar traseul este Bucuresti-Ploiesti-Sinaia-Brasov-Tg.Secuiesc. Locul este super-misto, ideal pentru motociclism.A doua zi se pot face multe plimbari prin zona care este superba un singur exemplu ar fi Lacul Sf. Ana unde se afla una din putinele rezervatii naturale din Romania. :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri dimineata ajung si eu pe uscat, unde ma asteapta nerabdatoare si dornica de plimbare RETA. O sa plec din Constanta in jurul orei 11. Sper sa ajung in Ploiesti spre seara, pentru ca mai am niste probleme de rezolvat, inclusiv o escala la Bucuresti. Daca nu o sa ajung prea tarziu la intalnire, tineti-mi si mie un loc langa foc, si pregatiti-mi o palinca mica. :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate conving si niste Constanteni sa mai mearga cu mine.

daca nu reusesti, bip-me! :drink:

 

@ forum : mai e pana la eveniment... eu vreau... mai vorbesc si cu "fratzii" ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CONSTANTANII VIIIIIIN !!!!!!! :drink:

post-13-1120237922_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tg. Secuiesc se afla la 50 de km nord de Brasov

 

Nu sunt numai 50 Km, sunt in jur de 100.

 

Din Brasov, se iese spre Harman. Pentru cei care vin dinspre Bucuresti, cand intrati in Brasov urmariti liniile de tramvai pana la intersectia cu Harmanului unde faceti dreapta (sunt panouri) si tineti tot inainte.

 

Traseul dupa iesirea din Brasov este: Harman, Chichis, Ozun, Moacsa, Cernat, Tg. Secuiesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa vin si eu,ca doar sunt de-al casei ( cum s-ar zice),dar nu cred ca o sa ajung cu motorul,ca nu cred ca o sa fie gata.

Am sa vin cu masina,daca nu-mi face si aia figuri,sau gasesc eu ceva.Initial vorbisem cu cativa baieti de aici din Sf. Ghe.,sa mergem cu motoarele ca-i mai fain,da' uite ca socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ.

Ca o completare,pentru ca sa va fie mai usor,dupa ce iesiti din BV,tineti indicatorul de Bacau(dar pe cel clasic de culoare albastra,cel galben deviaza traficul ptr. masinile mari prin HR).

In zona Moacsa-Cernat-Tg. Sec.vedeti ca sta RADARUL.

Cand ajungeti in Tg.,faceti dreapta spre BC,intrati pe centura si ca puncte de reper trebuie sa terceti pe partea dreapta pe langa cateva intreprinderi iar pe stanga un liceu,Secuiana-fabrica de pantaloni-,un spital.(exat in aceasta ordine)Dupa ce ati trecut de spital veti ajunge intr-o intersectie,semnalizata, in format T,in care faceti la dreapta si treceti peste calea ferata.Dupa calea ferata mai mergeti 50-100m,si se face bifurcatie DN11,cu un drum secundar ce duce spre un complex turistic(camping).Deci faceti dreapta,cred ca e si un benner la bifurcatie,mergeti cam vreo 500m,la complex intrati facand la dreapta de pe drumul respectiv,ajungeti la poarta,platiti :crack: ,si apoi :laugh: :drink: .

Pentru cei ce vin dinspre BC e mai simplu.Oituz-Tg.Sec.,iar cu 100-50m de calea ferata, la stanga.

La acea bifurcatie era ,si in anii trecuti,un echipaj de la politia rutiera-tot ca reper-.

Mentionez ca aceste indicatii sunt date pe baza locatiei din anii trecuti,desi nu cred ca au schimbat-o.

Oricum daca "aveti" ceva cu mine :( , :angry: ,o sa ma puteti recunoaste dupa numarul de inmatriculare al masinii.

Cat despre starea mea de spirit,este cam asa: :crack:( :crack:) dar si :baldy:( :crack:), ca nu pot sa :crack:

 

Aveti grija de voi si asfalt USCAT!-ca o sa aveti nevoie,la cum e vremea-

 

P.S.: nenea Wizzie,daca ajungi pe la Tg. Sec.,adu te rog si ... (asta in cazul in care nu rezolvi mai repede cu ... pe net)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrea cineva sa mearga cu masina ofer loc.Plecarea vineri pe la 16.00 SPER.Duminica se merge la cursa de la tg mures

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Distanta dintre Brasov si Tg.Secuiesc este de exact 50km.Ne vedem acolo vineri la superparty! :drink:

196148[/snapback]

 

 

Sunt 72.9 Km conform hartii :( deci pe la mijloc... si sper sa ne vedem la superparty :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacasac, iti prupun un pariu daca sunt mai putin de 60 de km contorizati de la iesirea din Brasov pe 4 benzi imi dai o bere la Tg.Secuiesc daca sunt mai multi de 60 km iti dau eu o bere. O sa ma recunosti usor sunt cu unHarley negru, ce zici accepti pariul? :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am fost nici odata la tigul secuiesc dar eu zic ca-s 61,99 Km.

 

Daca nu ma streseaza astia de la servici :laugh: , probabil am sa vin shi eu.

:drink:

Insa nu pleaca nimeni vineri seara? as fii disponibil dupa 78. nu cred ca drumul dureaza mai mult de 3 ore. sunt cma 300Km, parca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau si eu mai multe detalii(cat este intrarea, se poate campa, cam ce preturi sunt la cazare) pt. ca tre' sa stiu daca ma incadrez cu banii!

 

 

P.S. Daca ma "incadrez" mai are cineva loc de un insotitor??? :drink: ca tare as vrea sa vin si eu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gasiti aici:

 

DESCRIERE TRASEU

 

 

Total distance: 133.7 miles (215.2 km )

Total estimated time: 3 hours and 19 min

Don't drive tired. Plan a 15-minute break into your journey for every two hours you'll be on the road.

Average speed of 30 Miles/h on national and country roads.

Average speed of 60 Miles/h on motorways.

 

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ne vedem  acolo... :drink: ...sa puneti berea la rece :crack:

196642[/snapback]

:crack: orestte nu bea bere... el e cu cafeaua :laugh: :baldy:

 

 

EDIT: I'll be there, so... :( wave you all there!

Editat de XCS911
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai daca ma gandesc mai bine, doamne-ajuta sa tina vremea cu noi ca s-ar putea sa ne vedem pe acolo... :drink: deci mai bine tzuica la fiert decat berea la rece si-mi iau pelerina si vin si eu :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...