Sari la conținut

Viitor Accident


Jane Roe
 Share

Postări Recomandate

Ideea buna, expunerea cam lunga!ne-am luat motoare sa nu fim depasiti de conserve, in mare parte ,sau sa fim primii la semafoar e, ori sa ne bucuram de mersul pe doua roti si de acum in colo, sa prindem sezonu; nu? Fiecare pasare piere pe limba ei ! Da imi place viteza, senzatiile tari pe motor,accelerari-decelerari ,forja! In momentul cand merg cu iapa mea ma simt liber,de tot si cred ca suntem constienti intr-o mica-mare parte de riscurile la care ne expunem dar ce e sigur in lumea asta? Sanatosi sa fim -ca boala vine! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 94
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

este.

nu prea inteleg ce iti doresti (daca e ceva)

dar da !!!!

asta inseamna motorist !!!

noroc sa poti scrie asta !!!

si noroc sa vezi rasaritul de acasa.

 

of of of

 

la viteza de plimbare oricum mori. poti sa ai ultimul arai in cap. depinde de NOROC.

 

sa NU imi scrieti cand expira

 

 

 

si la plimbare poti sa mori, dar te contrazic ... daca esti atent, poate scapi si ajungi acasa sa-i povestesti sotiei prin ce ai trecut... ea o sa-ti tina o predica de MOTOCICLETE, CA NU TE VREA MORT, CA ARE NEVOIE DE TINE VIU... etc.. o saruti pe frunte, si totul dispare intr-un greyout.............LOVE :( si asfalt uscat :)

 

Ideea buna, expunerea cam lunga!ne-am luat motoare sa nu fim depasiti de conserve, in mare parte ,sau sa fim primii la semafoar e, ori sa ne bucuram de mersul pe doua roti si de acum in colo, sa prindem sezonu; nu? Fiecare pasare piere pe limba ei ! Da imi place viteza, senzatiile tari pe motor,accelerari-decelerari ,forja! In momentul cand merg cu iapa mea ma simt liber,de tot si cred ca suntem constienti intr-o mica-mare parte de riscurile la care ne expunem dar ce e sigur in lumea asta? Sanatosi sa fim -ca boala vine! :cheers:

 

 

si eu ca o baba ma bag in vorba...

1) "ne-am luat motoare sa nu fim depasiti de conserve" tu doar pt asta ti-ai luat motoreta? Gresit! ( parerea mea )

2) "sa ne bucuram de mersul pe doua roti si de acum in colo, sa prindem sezonu" asa da..... sa stii ca si eu ( noi care postam aci ) tot pentru asta mergem calare... sa ne bucuram de senzatia care ti-o ofera motoreta

3) "Fiecare pasare piere pe limba ei ! " SPER SA NU AI LIMBA AURITA

4) "Da imi place viteza, senzatiile tari pe motor,accelerari-decelerari ,forja! In momentul cand merg cu iapa mea ma simt liber,de tot si cred ca suntem constienti intr-o mica-mare parte de riscurile la care ne expunem dar ce e sigur in lumea asta?" SIGUR FAMILIA TA TE IUBESTE... te rog, mergi mai incet, poate tie nu iti pasa de ei, dar ei inca iti poarta de grija.. nu-i dezamagi .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si la plimbare poti sa mori, dar te contrazic ... daca esti atent, poate scapi si ajungi acasa sa-i povestesti sotiei prin ce ai trecut... ea o sa-ti tina o predica de MOTOCICLETE, CA NU TE VREA MORT, CA ARE NEVOIE DE TINE VIU... etc.. o saruti pe frunte, si totul dispare intr-un greyout.............LOVE :( si asfalt uscat :)

 

 

tonul se dorea sarcastic. Nici nu stii cat de pozitiv am citit/scris pe topicul asta. Si tot imi doresc sa fii chiar motorist si sa NU iti expire norocul. Daca e webXperience uita tot ce stii...

 

Si ai dreptate cu nevastamea ... sun-o tu :

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai avut cateva scapari, in rest merge ca lectura de siesta. :)

 

 

astept idei pls

 

Cat despre parerea unuia ca a vazut in ultimul timp mai multi viitori motoristi cu capul pe umeri ma indoiesc. Cautati la incepatori si o sa gasiti oameni "cu capul pe umeri" care spun ca-s maturi la douazeci si ceva de ani si ca de aceea isi alea gsxr-uri si alte rachete. Ca ei sunt maturi si stiu ce fac. Sau, in acest topic, un scuterica ce se jura sa fie cuminte dupa ce o sa-si inlocuiasca DNA-ul DELIMITAT. De ce l-a delimitat!?! Ca sa fie mai cuminte, normal!

 

mare boier, mare caracter , dar din pacate si eu gandesc la fel... ce-i de facut?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ma ce draq lasati povestea aluia, e naspa !!!!

 

"Hai baieti sa fugim , da`pe oras nu p`afara, dam goarna pa oras. ne vedem maine la victoriei"

 

 

vin si eu mah sa pun genunchiul jos, dar ce ne facem , ca e ocupat acolo sus; Hai mai bine sa iesim in wknd, sa mergem ca bosorogii pana la brasov si inapoi si dupa aia sa radem unul de altul, cat de rau a mers... sau ce zgarcit a fost la suc.... ( Dan - kawa stie la ce ma refer)

Editat de Lucianggg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU ba nene e naspa cu genunchiul jos.. iti zic io ca am incercat intr-un sens giratoriu la SELGROS Voluntari ... am reusit kneedown-ul pt 2 secunde dar am ascutit si motoreta

 

 

Stii ce e bine acum cu ea asa ascutita???

 

Am loc pe oriunde. Aerodinamicitate pfff super se lipeste de asfalt ca lipiciu de hartie, ba chiar am castigat cativa cai ... la teste au rezultat 12,6 cp in plus. Incercati si voi e super !!!!

 

 

OFFTOPIC: Excelenta ideea cu Brasovul, chiar merita incercata :) dar ... nah stii tu ... banca pe 22 ,telef pe 28 ... ziua mea pe 28 .. pfff de unde draQ sa mai scot $$ d`astia ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

felicitari , textul reflecta in mare parte realitatea fitzobikerilor si a cocalarilor .

 

fitzobikerilor? hehe ai o bere de la mine,,,,

 

hai mai motoristi de wknd, doar un ochi sa va aruncati aici va rog....

Editat de Lucianggg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fitzobikerilor? hehe ai o bere de la mine,,,,

 

hai mai motoristi de wknd, doar un ochi sa va aruncati aici va rog....

 

 

sa ce!?! Zic mai intai sa se uite la profilul tau si sa vada ca vorbesti din povesti. Aia care se dau in week-end macar se dau nu stau ca babele vaitandu-se ca o sa cada drobul de sare in capul copilului cand o sa se urce matza pe soba. Esti foarte perseverent. Parca cine stie ce mare jmecherie ai facut. Sau vrei premii, laude ceva? Oricum cocalarii nu stiu sa citeasca decat pe bancnote si cateva litere. Mari! C B R, R, RR, YZF. Si cam atat. Faza cea mai ciudata e ca, desi se pare ca ai ceva ani, te comporti ca un copil care a scris compunerea de 8 matie si vrea sa se mandreasca nevoie mare cu ce a scris el. Ok esti bun! Pupa-te. Hai las-o balta. Nu ne mai stresa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
sa ce!?! Zic mai intai sa se uite la profilul tau si sa vada ca vorbesti din povesti. Aia care se dau in week-end macar se dau nu stau ca babele vaitandu-se ca o sa cada drobul de sare in capul copilului cand o sa se urce matza pe soba. Esti foarte perseverent. Parca cine stie ce mare jmecherie ai facut. Sau vrei premii, laude ceva? Oricum cocalarii nu stiu sa citeasca decat pe bancnote si cateva litere. Mari! C B R, R, RR, YZF. Si cam atat. Faza cea mai ciudata e ca, desi se pare ca ai ceva ani, te comporti ca un copil care a scris compunerea de 8 matie si vrea sa se mandreasca nevoie mare cu ce a scris el. Ok esti bun! Pupa-te. Hai las-o balta. Nu ne mai stresa!

 

 

Imi pare rau ca te-am stresat... Ai evidentiat faptul ca sunt incepator si nu am o motoreta a mea. Ai mare dreptate. Sunt incepator in comparatie cu VOI si inca nu am motoreta mea. Dar pt cultura ta generala, fratele meu are motor, dar nu prea are timp de el, asa ca eu il calaresc aproape zi de zi . Inca nu mi-am cumparat motocicleta, pentru ca nu am strans inca banutii de care am nevoie ( sunt prea sarac sa-mi cumpar ceva prost ) . Nu mai da cu pietre in mine pentru un amarat de post. Poate eu te-am salutat pe drum, poate eu am oprit cand erai in pana, poate eu ti-am adus benzina cand nu mai aveai. Eu nu am mintit cu nimic in profil; puteam sa scriu acolo orice, dar am vrut sa fiu sincer cu voi, in speranta ca atunci cand am nevoie de un sfat, am sa il obtin. Nu imi este rusine ca sunt incepator, nu imi este rusine ca nu am inca motoreta pe numele meu. Inca odata asfalt uscat tuturor.

Editat de Lucianggg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca te-am stresat... Ai evidentiat faptul ca sunt incepator si nu am o motoreta a mea. Ai mare dreptate. Sunt incepator in comparatie cu VOI si inca nu am motoreta mea. Dar pt cultura ta generala, fratele meu are motor, dar nu prea are timp de el, asa ca eu il calaresc aproape zi de zi . Inca nu mi-am cumparat motocicleta, pentru ca nu am strans inca banutii de care am nevoie ( sunt prea sarac sa-mi cumpar ceva prost ) . Nu mai da cu pietre in mine pentru un amarat de post. Poate eu te-am salutat pe drum, poate eu am oprit cand erai in pana, poate eu ti-am adus benzina cand nu mai aveai. Eu nu am mintit cu nimic in profil; puteam sa scriu acolo orice, dar am vrut sa fiu sincer cu voi, in speranta ca atunci cand am nevoie de un sfat, am sa il obtin. Nu imi este rusine ca sunt incepator, nu imi este rusine ca nu am inca motoreta pe numele meu. Inca odata asfalt uscat tuturor.

Stai linistit, nu esti singurul motociclist fara motocicleta! :-)

Si eu sunt (inca) la coada la Ducati Monster 620i!

Bafta Lucian si lasa oamenii sa vorbeasca... stii tu, baba urla, cainii latra...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca te-am stresat... Ai evidentiat faptul ca sunt incepator si nu am o motoreta a mea. Ai mare dreptate. Sunt incepator in comparatie cu VOI si inca nu am motoreta mea. Dar pt cultura ta generala, fratele meu are motor, dar nu prea are timp de el, asa ca eu il calaresc aproape zi de zi . Inca nu mi-am cumparat motocicleta, pentru ca nu am strans inca banutii de care am nevoie ( sunt prea sarac sa-mi cumpar ceva prost ) . Nu mai da cu pietre in mine pentru un amarat de post. Poate eu te-am salutat pe drum, poate eu am oprit cand erai in pana, poate eu ti-am adus benzina cand nu mai aveai. Eu nu am mintit cu nimic in profil; puteam sa scriu acolo orice, dar am vrut sa fiu sincer cu voi, in speranta ca atunci cand am nevoie de un sfat, am sa il obtin. Nu imi este rusine ca sunt incepator, nu imi este rusine ca nu am inca motoreta pe numele meu. Inca odata asfalt uscat tuturor.

Bravo!

Mult respect!

Am observat un lucru : atunci cand ma uit pe un site ca www.ride2die.com (ca exemplu) daca in momentu ala sunt alti motociclisti in fata monitorului cu mine, majoritatea nu vor sa se uite.

De ce?

Asta face parte din realitate si realitatea exista si pe langa asta e foare cruda.

Toti care "se dau" prosteste, toti astia incearca sa faca abstractie de realitate, probabil se mint pe ei insisi.

Multa bafta si intelegeti ca toti purtam aceeasi pasiune.

Editat de tuning
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo!

Mult respect!

Am observat un lucru : atunci cand ma uit pe un site ca www.ride2die.com (ca exemplu) daca in momentu ala sunt alti motociclisti in fata monitorului cu mine, majoritatea nu vor sa se uite.

De ce?

Asta face parte din realitate si realitatea exista si pe langa asta e foare cruda.

Toti care "se dau" prosteste, toti astia incearca sa faca abstractie de realitate, probabil se mint pe ei insisi.

Multa bafta si intelegeti ca toti purtam aceeasi pasiune.

Exakt...foarte corerkt... :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu motoristii de week-end nu e asa o mare problema, sansa de a avea un accident e redusa cu 75%, fata de cei care merg zilnic :kiss:

dar mai sunt si baietii de se dau zilnic (si mai ales noaptea) la o liniuta mica, pe mijlocul bulevardului

cred ca fiecare orasel mai rasarit are gasca de baieti care "fac economie la roata fata" si care se distreaza de minune turand motoarele dupa miezul noptii, ca "au cu ce". de asta imi este mie rusine sa dau ochii dimineata cu vecinul care are vedere spre bulevard si care se plange ca iar nu a putut dormi toata noaptea din cauza "colegilor" mei

 

la inceputul sezonului, am avut niste topicuri scrise de de un super-baiat care se plangea ca are politia ceva cu el, ca l-au prins cu radarul cu 216 pe centura orasului (acolo e limitare la 70). si apoi se umfla de mandrie ca i-a facut pe curcani in instanta, ca nu i-au filmat numarul si si-a recuperat permisul. dupa o saptamana de la povestea asta, mandretea de baiat acroseaza "usor", la o viteza "potrivita", un manz legat de o caruta (ce-i drept caruta nu avea ce cauta pe european) si se trezeste cu dubla fractura de radius si cubitus.

ce credeti ca face sportivul nostru, acum ca si-a revenit? se da in continuare pe o roata, pe mijlocul bulevardului...

 

in concluzie, frumoasa povestea, personal mi-a placut, dar nu ii prea vad finalitatea. baietii cu gel in loc de casca si mai ales, in loc de creier, nu vor intelege si nu vor invata niciodata nimic. cat despre ceilalti, probabil ca nu e nevoie sa citeasca povestea ca sa stie cum sa circule pe drumuri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am citit si eu povestioara...

scrisa intr-un stil cam repezit, dar destul de ok...si exprima bine unele clase de oameni, o mentalitate si o crestere a unor persoane...bine totusi ca nu-s foarte multi, ca n-am mai fi avut loc de ei :kiss:

cert e ca acum nu-s multi...de inmultit, se vor inmulti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Povestea este lungă , patetică Âşi uÂşor siropoasă. N-am fost capabl să o citesc pînă la capăt.

 

Plus că e redundantă dacă te uiți săptămînal la Accidente.

daca n ai fost capabil sa o ccitesti pana la capat probabil n ai timp nici sa stai in spatele unui tir pana il vei depasi in siguranta. probabil te grabesti si acolo....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
eu sînt motociclist de weekend ...

 

probleme, ceva ?

 

la tine "NU ESTE PROBLEME" esti "CUL" sa ne fereasca dumnezeu de rip-uri ; cat prinzi cu a treia? baga mare............. te asteapta prietenii tai. Te rog sa mergi incet. Asfalt uscat!

Editat de Lucianggg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...