Sari la conținut

BMW X5 vs Suzuki Intruder 1400


Hellryder
 Share

Postări Recomandate

Calea Dorobanti, in fata la Zapp. Azi 29.06.2005. La cateva ore dupa ce l-am inmormantat pe Radu. Un sofer BEAT la volanul unui BMW X5 cu numere de Anglia si volan pe dreapta loveste in plin un motociclist care mergea in treaba lui, pe banda lui, fara sa faca wheelie, fara sa se "bage" printre masini... il ia in PLIN! Dupa care fuge de la locul accidentului. L-a oprit Politia mai incolo si l-au bagat intr-una din masinile lor. Motociclistii s-au adunat in 5 minute. Salvarea venise deja, cand am ajuns eu, printre primii sositi de la Arc, tocmai pleca cu motociclistul inauntru. Urmari: motociclistul are o glezna (calcai) facuta praf, storcita intre motor si masina, BMW-ul are bara stricata.

 

Cine afla mai multe amanunte sau tine legatura cu el, il rog sa posteze detalii. Moto avea nr B66BEM. Un Suzuki Intruder 1400, parea destul de nou.

 

Alte detalii: alcoolemia soferului: 1,22 la mie. Fuga de la locul accidentului. Politia spune ca ar mai avea un dosar penal, tot la Circulatie. Caz clasic, genul de mafiot cu ceafa groasa la volanul unui Gipan. Beat. Loveste un motociclist si fuge. De data asta elementul nou este ca a fost prins. Din pacate nu a fost linsat. :drink:

 

Dati cu pietre in mine ca sunt salbatic si ca am comportament de jungla. A avut un noroc chior ca l-a oprit politia si l-a protejat. Altfel nu il mai ajuta NIMENI! Si NIMIC! :laugh: :( :baldy: :crack: :crack: KU KLUX KLAN scriam cu sange pe sicriul lui! :angry: :crack:

 

Insanatosire grabnica motociclistului. Vom trece pe la spital maine.

 

Ry.

 

P.S.: niste prieteni de-ai victimei se pregateau sa ia motorul de acolo. Parea foarte grav avariat. Ce am vazut eu era cam asa, la o prima vedere sumara:

-amortizoar spate dreapta indoit

-cadru indoit in spate

-scarite, frana, schimabtor - varza

-janta fata - varza

-furca indoita (?) sau poate mi s-a parut de la pozitia moto

-rezervor spart, curgea benzina

-curgea ulei, se poate sa fi spart un capac de la motor sau baia

 

Motorul lovit cumva in partea dreapta... parea un U-turn... n-am inteles exact cum, dar daca motociclistul mergea spre St. cel Mare ca sa fie lovit DIN DREAPTA inseamna ca soferul a trecut peste benzile continue venind de pe o straduta sau a intors la 180 de grade tot peste banda dubla.

 

Nu mai suport in ritmul asta! Nu mai vreau accidente! Vreau sa se desfiinteze rubrica asta sin lipsa de posturi! NU MAI SUPORT! :crack:

 

R.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 122
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ESTE INADMISIBIL!!! NU SE POATE!!! TOCMAI A FOST O INMORMANTARE A UNUI FRATE CARE A PATIT-O ASEMANATOR!!! TREBUIE SA NE FACEM AUZITI, M-AM SATURAT DE R.I.P.-URI!!!  :laugh:  :(  :drink:

IN CE STARE ESTE MOTOCICLISTUL?

Starea exacta -> maine. Azi stiu doar ca era lovit la picior. URAT DE TOT! Sper ca a fost doar atat si ca nu mai are si altceva. Oricum, lovitura aia la picior... nici nu vreau sa ma gandesc...

 

Avea casca de chopperist, braincap se numeste daca nu ma insel... bine ca o avea si pe aia... a dat cu capul de o masina de pe margine... se vedea urma.

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am cuvinte... ba am, da daca le spun aici mi le inlocuieste forumul cu "poponeata", "sex oral" si alte sinomine.

Oricum toti ne simtim la fel (sper) vis-a-vis de povestea asta (si de altele).

 

M-am conversat de cateva ori la arc cu tipul asta. Era nou printre oamnenii de la arc. Motorul si-l luase in primavara si era foarte incantat de el. Nu mai retin daca e primul lui motor sau nu. Oricum e genul tipic de chopperist linistit (in privinta vitezei) si parea un tip de treaba. Sper sa fie doar glezna si sa o poata recupera bine.

 

In rest nu mai zic nimic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai fratilor pana la urma facem ceva cu astia sau o aburim aiurea pe forum ca eu m0am cam saturat de accidentele astea pe zi ce trece pleaca din ce in ce mai multi dintre noi si noi ce facem stam pe forum si comentam..................cand vom face ceva sa luam o atitudine ceva :( :drink: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh: :( Inca unul .... Noi cand am ajuns deja il luasera si era liniste... Deja e mai rau ca-n jungla... :baldy:

 

Pacat ca nu l-a prins vreun motorist inainte de Politie... pacat :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai fratilor pana la urma facem ceva cu astia sau o aburim aiurea pe forum ca eu m0am cam saturat de accidentele astea pe zi ce trece pleaca din ce in ce mai multi dintre noi si noi ce facem stam pe forum si comentam..................cand vom face ceva sa luam o atitudine ceva  :(  :drink:  :laugh:

NU am avut ce sa facem. NU acum. Unii au sarit sa il scoata pe ala din masina politiei, de i-au luat politistii si i-au indepartat. Iesea cu belele mari daca ii faceam ceve... pana mea nu aveai cum sa il bati pe ala cu politia acolo... cu presa acolo... astea se fac subtil.

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu m-am referit numai la asta din seara asta dar in general la fiecare accident decat se comenteaza si nu se rezolva nimica.......................... trebuie sa facem ceva ca asa nu o sa mai ramana nimeni intreg daca nu luam masuri :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu m-am referit numai la asta din seara asta dar in general la fiecare accident decat se comenteaza si nu se rezolva nimica.......................... trebuie sa facem ceva ca asa nu o sa mai ramana nimeni intreg daca nu luam masuri  :drink:

Propune masuri! Eu unul nu vad ce s-ar putea face, dar sunt deschis discutiei. Si nu doar discutiei. Eu trec si la fapte daca e ceva plauzibil. Nu veniti cu texte gen: "infiintam celula de gherila urbana" sau "organizatie terorista Hamas" sau "luptatori kamikaze"

Aveti ceva de zis? Foarte bine! Ne intalnim undeva la un suc/bere si discutam. Nu sunt discutii de purtat pe forum, in public.

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca-l prindeti pe sofer, va rog sa-i faceti ceva din partea mea: SA-L OMORATI... dar lent de tot... preferabil cu pietre, socuri electice, motorul ridicat pe cric si roata din spate sa se invarta la viteza maxima in timp ce-i bagati mana pe acolo,... nu mai spun ca sunteti inteligenti si idei aveti destule...

NU-L IERTATI, NU MERITA!

SI DACA BBJ E DE PARTEA LUI, OMORATI-L!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema nu se rezolva cu o mana de oameni si restu i-si dau cu parerea !!!!!!

Daca suntem toti motociclisti pai atunci sa fim pana la capat.

Si oricum nu rezolva nimica Violenta trebuie o campanie agresiva luata in potriva conducatorilor de conserve si chiar in potriva Politiei care nu stie decat sa stea la panda sa te prinda cu ceva exact cum statea asta seara ala la Arc de ziceai ca am venit sa aruncam ceva in aer :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am trecut pe acolo si l-am vazut pe autor, era asa de beat incat nici in fiola nu a putut sa sufle. S-au rugat politistii de el zeci de minute sa sufle pur si simplu ducea fiola la gura si sufla pe langa.

 

 

Mare noroc a avut motociclistul cu masina politiei in spate, altfel cred nu l-ar fi oprit nimeni. Iar de numere ce sa mai zici erau un card de litere si cifre cum sunt numerele in UK cine sa le tina minte....

 

 

Insanatosire grabnica.

 

 

PS pe la 21:15 am trecut prin fata spitalului de urgenta Floresca si m-am intalnit cu un prieten care tocmai se interesase de starea baiatului. Piciorul este varza la ora respectiva era in operatie. Doamne ajuta .......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca-l prindeti pe sofer, va rog sa-i faceti ceva din partea mea: SA-L OMORATI... dar lent de tot... preferabil cu pietre, socuri electice, motorul ridicat pe cric si roata din spate sa se invarta la viteza maxima in timp ce-i bagati mana pe acolo,... nu mai spun ca sunteti inteligenti si idei aveti destule...

NU-L IERTATI, NU MERITA!

SI DACA BBJ E DE PARTEA LUI, OMORATI-L!!!

Bai ma lasi...? :drink:

 

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel mai frumos este sa fie pandit maimutzoiul cand termina treaba cu politia, urmarit finutz de un frate pana unde dracu s-o duce, dat telefon, strans gasca, facuta praf masina aluia, dar sa nu fie paguba 100% sa ii dea banii asigurarile, iar ala caftit si plecat cu o ureche in punga, cu promisiune ferma ca ne intoarcem s-o colectam si pe ailalta mai tarziu. Numai asa se calmeaza animalele astea. Luati-va cagule, scoateti numerele, faruri stinse si asta-i tot. Ca daca te lasi pe baza presei, TV etc, ai sanse mari sa fii urmatorul care se da cu motorul pe Campiile Elizee... parerea mea. Daca faceti gherila urbana, count me in.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la care spital este si la ce ora se merge?

io deja nu mai rezist.. cuvintele sunt de prisos.. :drink:

 

edit: my fault, la urgentza, ok.. insa la ce ora se merge maine? sa incerc sa vin shi io..

Editat de strumfuadi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel mai frumos este sa fie pandit maimutzoiul cand termina treaba cu politia, urmarit finutz de un frate pana unde dracu s-o duce, dat telefon, strans gasca, facuta praf masina aluia, dar sa nu fie paguba 100% sa ii dea banii asigurarile, iar ala caftit si plecat cu o ureche in punga, cu promisiune ferma ca ne intoarcem s-o colectam si pe ailalta mai tarziu. Numai asa se calmeaza animalele astea. Luati-va cagule, scoateti numerele, faruri stinse si asta-i tot. Ca daca te lasi pe baza presei, TV etc, ai sanse mari sa fii urmatorul care se da cu motorul pe Campiile Elizee... parerea mea. Daca faceti gherila urbana, count me in.

Slava Domnlui ala din seara asta nu cred ca se mai duce nicaieri de bunavoie. Alcoolemie mare plus fuga de la locul accidentului plus recidiva egal PUSCARIE! O sa ii ducem vaselina, dar intai punem nisip in ea. :drink:

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel mai frumos este sa fie pandit maimutzoiul cand termina treaba cu politia, urmarit finutz de un frate pana unde dracu s-o duce, dat telefon, strans gasca, facuta praf masina aluia, dar sa nu fie paguba 100% sa ii dea banii asigurarile, iar ala caftit si plecat cu o ureche in punga, cu promisiune ferma ca ne intoarcem s-o colectam si pe ailalta mai tarziu.

e cetatzean strain, nu-l mai vezi tu la fatza!!!!

 

nu cred ca o sa intzeleaga ceva din faza cu bataia

ar trebui sa stam toata ziua shi sa vanam conservari

sunt mii numai in bucureshti care nu se asigura, nu le pasa etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rugaminte....nu divagati s-o dati in altceva.

 

Se afla cine e ala, daca/cand (eventual) scapa si atunci ce p... mea -> :laugh: :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e cetatzean strain, nu-l mai vezi tu la fatza!!!!

 

nu cred ca o sa intzeleaga ceva din faza cu bataia

ar trebui sa stam toata ziua shi sa vanam conservari

sunt mii numai in bucureshti care nu se asigura, nu le pasa etc.

:laugh: :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...