Sari la conținut

BMW X5 vs Suzuki Intruder 1400


Hellryder
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 122
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Noi (eu, ipman shi poate shi Don L.) ne intalnim in fatza la urgentza la 18:00.

Cine mai vine?

 

Nr. meu de telefon 0722.74.90.34

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci va rog insistent nu mai mergeti la el...

E destul de distrus si niciunul dintre voi nu stiti cum sa-l luati!!!

Toata lumea vine si-l intreaba cum s-a intamplat,e prea devreme pt asa ceva.

Puteti sa-l ajutati doar rugandu-va pt sanatatea lui.

 

 

Va rog insistent nu va duceti pe la el momentan,de luni puteti sa va duceti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu ieri la Razvan si la sugestia doamnei ( prietena , sotia ) am plecat repede .

NU am intrebat nimic de accident , l-am intrebat doar cum se simte , daca pot sa il ajut cumva , cum a decurs operatia , dar imediat razvan a inceput sa povesteasca despre accident .

 

Banuiesc ca orice intalnire cu un motociclist ii readuce aminte de intamplare .

 

Am incercat sa intru aseara si sa scriu pe forum rugamintea doamnei care a fost cea relatata de " brotac " dar forumul era cazut .

 

 

Insanatosire grabnica iti doresc Razvane si fii tare .

Editat de Zuzg7
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se simte bine, in ciuda operatiei lungi la care a fost supus.

Dar inca nu a trecut emotional peste soc.

Sa avem rabdare si sa respectam rugamintea familiei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci va rog insistent nu mai mergeti la el...

E destul de distrus si niciunul dintre voi nu stiti cum sa-l luati!!!

Toata lumea vine si-l intreaba cum s-a intamplat,e prea devreme pt asa ceva.

Puteti sa-l ajutati doar rugandu-va pt sanatatea lui.

 

Va rog insistent nu va duceti pe la el momentan,de luni puteti sa va duceti.

Inteleg perfect situatia, am fost si eu de curand accidentat (inca sunt cu piciorul in ghips).

 

In primele zile te doare lovitura, te doare operatia, te dor toate, dormi prost, ca nu esti in pozitia ta din patul tau de acasa, ca nu poti sa te misti in pat, ca vecinii sforaie, ca tot vine cate o asistenta sa-ti faca tie sau la altul cate o injectie, din cauza asta esti obosit, n-ai chef de nimic, vrei sa dormi si nu prea poti. Pe deasupra nu poti sa te speli, in camera e cald si din cauza asta mirosi urat, mersul la buda e un chin... Mobilul suna la fiecare juma' de ora, exact cand apuci sa adormi, toata lumea e bine intentionata, dar din pacate te priveaza exact de ceea ce tu ai cea mai mare nevoie, anume odihna. Si nu poti sa le zici nimic...

 

E foarte frumos sa afli ca o gramada de oameni sunt cu gandul alaturi de tine, dar sa ai tot timpul in jurul patului tot felul de necunoscuti care tin sa-ti arate personal asta, devine usor deranjant.

 

Am vrut mai demult sa spun chestia asta pe forum, dar m-am autocenzurat ca sa nu supar pe nimeni. Are dreptate familia lui Razvan, lasati-l fratilor in pace, macar prima saptamana dupa accident/operatie; omul deocamdata are MARE NEVOIE DE ODIHNA. Abia dupa o saptamana-doua, incepi sa te simti mai bine, sa te plictisesti in pat si sa ai nevoie de oameni in jurul tau.

 

Cred ca treaba asta este valabila si pentru ceilalti accidentati "de pe forum".

 

In ceea ce ma priveste, sunt si eu cu gandul alaturi de Razvan, si sper din tot sufletul SA SE FACA BINE :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sectia 5 (cea din Bucurestii Noi) este pt accidente usoare, fara vatamare corporala.

 

 

Hector, fruntea sus! o sa fie ok! :drink:

 

Daca are nevoie de ceva, spuneti si voi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie unul mi-a prins bine ca am fost vizitat de bajetzi la greu dupa operatie... ajunsesem dreq vedeta prin spital, au venit minim 20 oameni/zi timp de 1 saptamana... :drink: Mi-a prins bine la moral, dar ma apucau spumele cand auzeam motoarele turate pe-afara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai noroc!Razvan sunt(Hector)

ce sa va spun?multumesc mult pentru gandurile si cuvintele voastre,m-am bucurat f mult acum cand am citit

mi-a adus un prieten un laptop si telefon la spital sa pot intra putin pe net

io mai stau vreo 3 sapt p-aici,dupa aia ma externeaza,dar prin septembrie cand se va reface pielea piciorului si va fi operabil din nou vin iar la taiere

intre timp m-am operat si la umar(vreo 3 ore,20 cm si 2 suruburi)

la picior,ce sa zic,era muci,absolut strivit dar am avut noroc de doctori adevarati care mi-au zis zilele astea ca dupa cum evolueaza nu voi ramane cu sechele pe viata(sper)

cat despre accident...mi-e f greata cand imi aduc aminte,dar oricum acum sunt mai bine,pt ca la inceput eram cazut rau de tot

pe scurt,mergeam dinspre perla spre piata dorobanti(ma duceam la arc),tocmai depasesc o masina de politie,mergeam cu maxim 50/h,cand din dreapta,de pe o straduta apare botul gipului,il vad ca incetineste,se uita in stanga la mine(nu mai era nici omasina pe langa mine)

normal,cand am vazut ca se uita la mine mi-am continuat drumul linistit si cand am ajuns in dreptul lui a accelerat brusc,vrand sa faca stanga spre stefan cel mare,a intrat direct in piciorul meu drept(d-aia s-a mucificat asa grav piciorul) si m-a aruncat 14 metri(a masurat politia) pana m-am oprit in masinile parcate pe partea cealalta

zicea un mihai viteazu' pe alt site ca ii poti evita tu pe tampiti

aveti cuvantul meu ca am evitat o mare gramada de tampiti(am permis din 93) si am anticipat multe miscari de cacao ale masinilor in trafic,nu ma asteptam sa circule toti ca la carte,DAR CUM POTI ANTICIPA CA UN BETIV CU 1.22 LA MIE SE UITA IN OCHII TAI,SI IN MOMENTUL IN CARE AJUNGI IN DREPTUL LUI DEMAREAZA PESTE TINE???

oricum,va spun ca daca aveam viteza mai mare eram pa

si bine ca a fost politia acolo in primul rand pt ca cetateanul fugise si pt ca au vazut accidentul la 10 m in fata lor

daca mai auzeam la tv ceva cu viteza infernala cred ca inebuneam

va multumesc si vorbim peste 3 sapt cand ajung acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hector, acel sofer nu vedea nici un Airbus in fata lui la cit era de beat.

Stiu ca e socanta imaginea si ca tii minte, dar crede-ma ... nu s-a uitat la tine, s-a uitat prin tine.

Cind i-au facut testul de alcoolemie nu nimerea fiola in gura ... nu mai zic nimic mai mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...