Sari la conținut

Accident Cu Vatamare Corporala 14 05.2008


ANDY_14CON
 Share

Postări Recomandate

subsemnatul traiesc in schimb am o problema !!

a intervenit pt vinovat cineva si am doar 2 zile de ingrijiri medicale pe certificatul medico-legal !!

ma mai ajuta la ceva ??pot sa mai fac ceva !! sau ma aleg cu motoreta praf !!??

 

mentionez ca : vinovatul este ea adica soferita !! si s-au intocmit actele la politie pt dosar penal cu vatamare corporala !!

 

mi-a zis mama vinovatei ca imi da 15 mil. i-am spus ca nu ma intereseaza decat reparatia motoretei !! nu geaca nu casca !! adica vreo 1800 eur!

am zburat in aer vreo 6 m am aterizat in cap am fost acrosat iarasi dus taras pe contrasens in fata la gima !! nu a frinat deloc are permisul de 1 si 2 luni !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

subsemnatul traiesc in schimb am o problema !!

a intervenit pt vinovat cineva si am doar 2 zile de ingrijiri medicale pe certificatul medico-legal !!

ma mai ajuta la ceva ??pot sa mai fac ceva !! sau ma aleg cu motoreta praf !!??

 

mentionez ca : vinovatul este ea adica soferita !! si s-au intocmit actele la politie pt dosar penal cu vatamare corporala !!

 

mi-a zis mama vinovatei ca imi da 15 mil. i-am spus ca nu ma intereseaza decat reparatia motoretei !! nu geaca nu casca !! adica vreo 1800 eur!

am zburat in aer vreo 6 m am aterizat in cap am fost acrosat iarasi dus taras pe contrasens in fata la gima !! nu a frinat deloc are permisul de 1 si 2 luni !!

mai da si tu niste detalii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cea mai tare faza care imi ramine pe creier este cum reactioneza lumea la faze cu accidente !!

1. taximetristi injurau "ai dracu ...p... de motociclisti sa muriti cu totii"!!

2. lumea martori " omoaro ca te omora ea pe tine" !!

3. nimeni nu intervine nici sa te intrebe ceva masinile imi treceau pe linga casca !! nici cand sa mute motoru si masina !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

14 zile cu ghips pe picior nu e de ajuns !! au incercat de la fata locului sa faca ceva cu nu stiu ce cdt de circa nr.. in timp ce eram in salvare !! sa zica ca am fost pe linia de tramvai ca urme de frinare ale mele.. si tot felul de dastea .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmm..iti inteleg intr-un fel indignarea..DAR am si eu aceeasi problema ca si ceilalti..nu am inteles nimic din povestea ta. Fii si tu mai explicit. Cand, unde, cum s-a petreceut nefericitul eveniment. Ca pare destul de grav din ce ai povestit. Sa pricepem si noi despre ce evorba. Dupa, poti cere si tu lamuriri, nu inainte.Ca acum nu are cum sa-ti raspunda lumea, cand nimeni nu a inteles ce vrei..:unsure: Fara suparare, da? Sanatate!!!

Editat de sailordana8
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si pe hartia pt asigurari scrie clar numele vinovatei nr articolului .. adica cel cu schimbarea directiei si..

si repet ma intereseaza daca in dosar penal cu vatamare corporala pot face ceva !!

restul va anunt cand ajung la politie si ce mai aflu ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

14 zile cu ghips pe picior nu e de ajuns !! au incercat de la fata locului sa faca ceva cu nu stiu ce cdt de circa nr.. in timp ce eram in salvare !! sa zica ca am fost pe linia de tramvai ca urme de frinare ale mele.. si tot felul de dastea .

ai dat declaratie?

ai martori declaranti?

ce scrie pe procesul de constatare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

locatie magazinul bucur obor sos colentina in dreptul magazinului altex este un scuar { imi cer scuze dar sunt foarte nervos } cu semafor pt pietoni pe directia d-na ghica am fost oprit la rosu am plecat de la semafor circa 6 m si am fost acrosat din dreapta putin spate nu imi dau seama si restul era film pt mine pina atunci. azi realitate !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai nene!

scrie si matale cum s-a intamplat cu lux de amanunte ca sa te poata ajuta lumea, ca daca i-ai luat fata si te-a jumulit, tu esti de vina, de ex

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca e considerata vinovata conform procesului verbal, atunci vei primi copia asigurarii ei. Si cu asta basta. Iti faci mobra pe asigurarea ei.

Sau tu vrei sa o bagi la puscarie?

Nu stiu daca 15 zile in gips sunt egale cu 15 zile de ingrijiri medicale. Cat de grav te-a lovit?

Baga si tu detalii ca nu pricepe nimeni nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Andy, din ce spui tu aici, treaba e in felul urmator: soferita de vina, e dui la asigurari cu copia de pe RCAul ei si copia de pe talonul ei, iti deschizi dosar de dauna, vad in profil ca ai CBR F3, sunt sanse mari sa iti dea dauna totala undeva la 1.200-1.300 E. intre timp depui si plangere penala impotriva vinovatei. iti iei banii de la asigurari, iti faci ce poti din motor si restul il pui din buzunar. daca ai nervi, rabdare si chef de tribunale, te vei judeca cu don'soara, daca nu, ii vei cere o suma de bani (daca ea ti-a oferit deja 1.500 RON eu zic sa-i mai ceri macar 2.000 RON si termini balciul) ca sa-ti retragi plangerea (nu inainte de a avea banii de la ea). daca alegi calea judecatii, vei castiga, ea va suporta toate cheltuielile + amenda penala care se va trece la cazier + despagubrile tale, dar asta o sa dureze, cel putin un an. e decizia ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asigurarile imi dau bani la toamna !! eu vreau sa circul cu ea !! mai am un dosar de daune si nu am recuperat nimic la asirom { cu respectivul am copilarit si am declarat accidentul a 2 zi ca consumase o bere. a dat mansarier !! cu mine cu tot } !! cu doar 2 zile pot sa am vreo pretentie materiala la ea !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

martori niste tigani ca alcineva nu a vrut si astia m-au ridicat de acolo mi-au cerut 100eur de fiecare ,nr de tel l-a luat politistul care a venit la fata locului !!

pai daca se stie vinovatia si ai asigurarea zdrentei....dute la asigurari

lasai drak pe bronzati cu suta lor de euro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Andy, din ce spui tu aici, treaba e in felul urmator: soferita de vina, e dui la asigurari cu copia de pe RCAul ei si copia de pe talonul ei, iti deschizi dosar de dauna, vad in profil ca ai CBR F3, sunt sanse mari sa iti dea dauna totala undeva la 1.200-1.300 E. intre timp depui si plangere penala impotriva vinovatei. iti iei banii de la asigurari, iti faci ce poti din motor si restul il pui din buzunar. daca ai nervi, rabdare si chef de tribunale, te vei judeca cu don'soara, daca nu, ii vei cere o suma de bani (daca ea ti-a oferit deja 1.500 RON eu zic sa-i mai ceri macar 2.000 RON si termini balciul) ca sa-ti retragi plangerea (nu inainte de a avea banii de la ea). daca alegi calea judecatii, vei castiga, ea va suporta toate cheltuielile + amenda penala care se va trece la cazier + despagubrile tale, dar asta o sa dureze, cel putin un an. e decizia ta.

deci pot sa fac plingere penala pt vatamare corporala ??!! am vrut sa iau 1200 asa de la maicasa ca cu ea ma tiganesc si a zis ca nu are decat 15 mil . 10 mil am dat pe casca shark de la louis am permis din 96 ea de 1 an si 2 luni !! crap de furie !!mergeam zilnic cu ea la servici !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

14 zile in gips... nu poti sa ai doar 2 zile de de ingrijiri. Mai ai fisele de la doftoroaie cu pus gipsul/ scos gipsul?

 

Chiar si pentru 2 zile mai poti avea pretentii, dar nu la fel de mari ca la 14 zile.

 

deci pot sa fac plingere penala pt vatamare corporala ??!! am vrut sa iau 1200 asa de la maicasa ca cu ea ma tiganesc si a zis ca nu are decat 15 mil . 10 mil am dat pe casca shark de la louis am permis din 96 ea de 1 an si 2 luni !! crap de furie !!mergeam zilnic cu ea la servici !!

 

penala nu prea cred. Civila da.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asigurarile imi dau bani la toamna !! eu vreau sa circul cu ea !! mai am un dosar de daune si nu am recuperat nimic la asirom { cu respectivul am copilarit si am declarat accidentul a 2 zi ca consumase o bere. a dat mansarier !! cu mine cu tot } !! cu doar 2 zile pot sa am vreo pretentie materiala la ea !!

asigurarea iti da bani in max 30 zile de la inkiderea dosarului

daca te misti repede ......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asigurarile imi dau bani la toamna !! eu vreau sa circul cu ea !! mai am un dosar de daune si nu am recuperat nimic la asirom { cu respectivul am copilarit si am declarat accidentul a 2 zi ca consumase o bere. a dat mansarier !! cu mine cu tot } !! cu doar 2 zile pot sa am vreo pretentie materiala la ea !!

 

Numai civil. Dar dureaza garantat mai mult decat daca iti faci motorul pe asigurare. Gandeste-te ca o dai in judecata (nu stiu ce motiv gasesti), ai termen tocmai in august, ea nu se prezinta, judecatorul mai acorda un termen si te mai vezi cu ea la anu prin martie....

Sau ea se prezinta, tu castigi si ea baga recurs. Si iar va mai vedeti in martie.

Penal e numai daca depasesti 10 zile de spitalizare. Si atunci e judecata penal, iar tie oricum nu-ti iese niciun ban in plus.

Cuminte e sa iei asigurarea si sa vezi cum faci sa scoti cat mai mult. Mai poti sa repari motorul, sau e prea distrus?

Editat de The Duck
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sub 10 zile de ingrijiri nu se deschide dosar penal. De fapt se deschide si se da NUP din oficiu. Daca s'a stabilit ca femeia e vinovata iti iei RCA'ul (banii ti'i platesc in 30 de zile teoretic) si iti repari motorul. Dar mai intai trebuie sa faci un deviz de reparatii si sa iti deschizi la asiguratorul proastei un dosar de daune.

 

PS: Tu esti beat de nu poti lega doua cuvinte? De la inceputul topicului si pana la ultimul post nu ai legat doua vorbe ca lumea..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sub 10 zile de ingrijiri nu se deschide dosar penal. De fapt se deschide si se da NUP din oficiu. Daca s'a stabilit ca femeia e vinovata iti iei RCA'ul (banii ti'i platesc in 30 de zile teoretic) si iti repari motorul. Dar mai intai trebuie sa faci un deviz de reparatii si sa iti deschizi la asiguratorul proastei un dosar de daune.

 

PS: Tu esti beat de nu poti lega doua cuvinte? De la inceputul topicului si pana la ultimul post nu ai legat doua vorbe ca lumea..

 

se prea poate, dar el a fost in ghips 14 zile, deci de la IML ii va da 14 zile. iti hartiile de la IML, de la spital de cand ti-au pus ghipsul, de la politie. du-te si la asigurari sa-ti deschida dosarul de dauna. in max. o luna trebuie sa-ti tea banii, mie asa mi i-au dat. daca n-ai chef de procese si alte d'stea, tiganeste-te cu don'soara sa scoti cat mai multi bani de la ea + ce-ti dau asigurarile si asta e. nu o sa vina nimeni sa-ti planga la usa ca-i pare rau ca te-a lovit si sa-ti ia un 600RR nou. dupa accident, muti nu s-au ales nici macar cu aia 1500 RON care ti i-a oferit tanara nepriceputa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc mult pt ajutor la toata lumea !! nu sunt beat .sunt f.f nervos de aceea nu imi gasesc cuvintele [am cazut in cap} mai circulam si ca pensionari !!! motoreta ghidon rupt carene stg. drp. semnale parbriz scarita dr. stg. manson stg capete ghidon radiator ... geanta fata tb indreptata si oglinzi !!

Editat de ANDY_14CON
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...