Sari la conținut

Accident Cu Vatamare Corporala 14 05.2008


ANDY_14CON
 Share

Postări Recomandate

multumesc mult pt ajutor la toata lumea !! nu sunt beat .sunt f.f nervos de aceea nu imi gasesc cuvintele [am cazut in cap} mai circulam si ca pensionari !!! motoreta ghidon rupt carene stg. drp. semnale parbriz scarita dr. stg. manson stg capete ghidon radiator ... geanta fata tb indreptata

 

din e zici tu aici, cu max. 1000 E ti-o repari. arunca un ochi pe la sectiunea vanzari si fa-ti o idee cam cat te costa piesele si vezi dup'aia cum te intelegi cu doamna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se prea poate, dar el a fost in ghips 14 zile, deci de la IML ii va da 14 zile. iti hartiile de la IML, de la spital de cand ti-au pus ghipsul, de la politie. du-te si la asigurari sa-ti deschida dosarul de dauna. in max. o luna trebuie sa-ti tea banii, mie asa mi i-au dat. daca n-ai chef de procese si alte d'stea, tiganeste-te cu don'soara sa scoti cat mai multi bani de la ea + ce-ti dau asigurarile si asta e. nu o sa vina nimeni sa-ti planga la usa ca-i pare rau ca te-a lovit si sa-ti ia un 600RR nou. dupa accident, muti nu s-au ales nici macar cu aia 1500 RON care ti i-a oferit tanara nepriceputa.

 

Esti pe langa ... daca acele 14 zile sunt cauzate de imobilizarea unei entorse, isi va lua fix 9 zile de ingrijiri medicale sau mai putin ( in cazul lui 2). Acelasi lucru valabil pentru contuzii sau escoliatii unde anumiti ortopezi plini de zel, pt siguranta si rapiditate i-au trantit o fasa gipsata. Daca in schimb a avut fractura, atunci nu statea 14 zile si GARANTAT ii dadea dublu ingrijire medicala. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc mult !! mi-ati mai deschis orizonturile !! acum sa vad ce fac cu dosaru de daune la bcr !!fac cinste vb la tel si in bucuresti seara oricand !! ramin dator !! poate cu motoreta tunata asa !!

linistestete ca nu o sa castigi nimik cu cele x zile de ingrijire.....

procurorii si judecatorii stiu cand e un caz grav....sunt versati......si te plimbi degeaba

eu zic sa te ocupi cat mai bine de dosarul de dauna........sa-l indupleci....convingi pe inspectorul de daune

ca motorul e mai varza decat pare

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS: Tu esti beat de nu poti lega doua cuvinte? De la inceputul topicului si pana la ultimul post nu ai legat doua vorbe ca lumea..

cred ca e beat :)

 

Nu exista sa indrepti janta. Nu la un motor, mai ales ca F3 e capabil de 240/h.. La masina merge, dar aia sta pe 4 roti, nu pe 2.

ba exista. am indreptat eu, numai ca nu e de viteze mari si de lunga durata, trebuie schimbata mai devreme sau mai tarziu, mai bine mai devreme decat mai tarziu :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde ai scos-o si p'asta?

Din buzunarul de la spate.

Am trecut si eu prin accident acum 2 ani, stiu cum e legea ca am fost nevoit sa invat ca sa stiu pe ce ma pot baza.

@Nightwolf ti'a raspuns cel mai bine. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...