Sari la conținut

Comemorare in fata guvernului.


pistolaru
 Share

Postări Recomandate

Indiferent ca ai participat, ai auzit de la un prieten sau ai vazut la TV, spune parerea ta.

 

 

 

Incep eu.

1. Am fost putini.

2. Nu am atras toata atentia la care ne asteptam.

dar:

3. Organizarea (in special timing-ul) a fost excelenta.

4. Ne-am comportat civilizat, atmosfera a fost corespunzatoare unei comemorari.

5. Avem o baza de la care sa plecam pentru organizarea altor evenimente.

 

Ce mesaj am transmis?

Ca unii dintre noi au murit, si ca celorlalti le pasa. Si ca nu suntem niste vandali.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.suficienti sa ocupam parcarea (o bucata buna din cimpul vizual al celor care au trecut pe acolo)

2.dupa noi nu a ramas decit un muc de tigara :drink: si o balta de ceara( se duc amindoua)

3.organizarea a fost buna (cind ati schimbat locul, am dat un tur de muzeu ca sa va gasesc). desi nu am facut EXACT ce am discutat pe forum a iesit ce ne-am dorit (nici urma de greucenisme)

4.ar trebui sa le multumim celor de la televiziuni ca au venit si ne-au sprijinit (nationalul era de la 6:30 acolo ca doar aveau de facut o transmisie in direct)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.suficienti sa ocupam parcarea (o bucata buna din cimpul vizual al celor care au trecut pe acolo)

2.dupa noi nu a ramas decit un muc de tigara  :drink: si o balta de ceara( se duc amindoua)

3.organizarea a fost buna (cind ati schimbat locul, am dat un tur de muzeu ca sa va gasesc). desi nu am facut EXACT ce am discutat pe forum a iesit ce ne-am dorit (nici urma de greucenisme)

4.ar trebui sa le multumim celor de la televiziuni ca au venit si ne-au sprijinit (nationalul era de la 6:30 acolo ca doar aveau de facut o transmisie in direct)

:laugh:

+este un inceput bun

+trebuie sa continuam cel putin in fiecare saptamana

 

 

- nu stiu cad de mult am fost perceputi de opinia publica (exceptand telespectatorii national tv) mai degraba de catre politisti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca ceva:

 

Tot drumul pana acasa am tinut poza lui Radu pe parbriz, a avut "priza" la public. Multi soferi se uitau la mine cu o urma de compasiune in priviri, daca continuam o data pe saptamana acest tip de actiune incetul cu incetul o sa se schimbe situatia in bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut 1 ... e greu sa schimbi ceva in tzara asta care se duce de rapa vazand cu ochii .. tro5 ai vazut si tu ca exista compasiune doar atunci cand se intampla ceva ... in rest . :drink: .... bravo celor care au facut asta ... imi pare rau ca nu sunt din buc .. dar cu gandul si sufletul am fost langa voi si sper ca ceva sa se intample si sa fie mai bine ... din pacate sper dar nu cred ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti pt. inceput si pentru "organizarea" care a fost totul a iesit OK

Eu unul am fost multumit de cum a decurs toata actiunea fara pic de Treibilism sau discuti contradictori cu cineva daca toti am fi asa "UNITI" cum am fost astazi cu siguranta am schimba ceva.

Sper sa mai continuam asa ca sigur vom schimba ceva numai prin faptul ca vom fi mereu stransi toti si a-ti vazut ca au venit gabori in 3minute asa vor sti ca suntem uniti si cine stie Poate se va intampla ceva !!!!!!!

Si in ultimul rand Multumesc celor care au venit pt. ca numai asa vom schimba ceva altfel................................. :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A iesit excelent !!! Nu ma asteptam sa iasa atat de bine dar din pacate ma asteptam sa vina ceva mai multa lume ( aveam nevoie de sustinere... ). Poate ca data viitoare o sa se alature mai multi cauzei"".

Multa bafta, sanatate maxima si asfalt uscat.

PS -data viitoare poate o sa fie mai multe poze pe care sa le lipim pe motoare si sa ramana lipite (din cate am vazut pe forum chestia asta chiar are efect )----macar mai sensibilizam o parte din conservari :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

felicitari.... sper ca aceasta actiune sa trezeasca in fiecare din noi , indiferent ca sintem vitezisti sau nu , dorinta de a face ceva , orice, pentru a stopa acest val de nenorociri , de care citim si auzim in fiecare zi..... si sper sa fie un pas inspre deplina intelegere a pozitiei noastre in raport cu ceilalti participanti la trafic . Poate vom reusi sa organizam si in orasele mari din tara...si/sau ceva de anvergura la toamna , cu moto din toata tara...

 

P.S. - lamuriti-ne care a fost "raportul" cu politia : scria undeva ca v-au luat la puricat la Etrusco ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa spun ce am auzit de la colegii de facultate care au vazut stiri la N24 sau National sau Realitatea. Stirile au fost transmise inclusiv azi dimineata.

 

 

-Li s-a parut admirabila actiunea

-Am dat dovada ca suntem uniti si luam atitudine pentru ceea ce credem

-Au inteles gestul cu aprinsul lumanarii si l-au interpretat ca atare, ca pe un gest crestinesc

-Au ramas impresionati de liniste ("Cum frate, pai n-am mai vazut asa ceva: sa nu mergeti sa spargeti bujiile in motor cu forja... doar sa aprindeti o lumanare in liniste! Asta e tare de tot!") sau cum ar spune Fanel: "LASER FRATE!" :drink:

 

 

Deci se pare ca linistea a avut mai mult efect decat zgomotul de data asta! Poate o sa ne dea de gandit lucrul asta!

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

P.S. - lamuriti-ne care a fost "raportul" cu politia : scria undeva ca v-au luat la puricat la Etrusco ?

La Etrusco a fost ca de obicei: venit, vazut, placut! Si atat!

 

La Everest inteleg ca au fost puricati baietii de catre politie... sa ne spun cineva care a fost acolo si stie mai multe!

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

+ un Flash-Mob reusit

+ impact puternic, chiar daca a afost prezenta doar o televiziune

+ am inteles ca s-a abtinut lumea "sa-i dea in goarna"

+ un gest crestinesc foarte potrivit

 

- pacat ca nu au fost si alte televiziuni de impact mai mare

- nr destul de redus fatza de o intrunire normala la Arc (si eu sunt de vina aici, ca am fost plecat)

- nu a inregistrat chiar nimeni sau nu poate face rost de inregistrarea de la N24 ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

+ un Flash-Mob reusit

+ impact puternic, chiar daca a afost prezenta doar o televiziune

+ am inteles ca s-a abtinut lumea "sa-i dea in goarna"

+ un gest crestinesc foarte potrivit

 

- pacat ca nu au fost si alte televiziuni de impact mai mare

- nr destul de redus fatza de o intrunire normala la Arc (si eu sunt de vina aici, ca am fost plecat)

- nu a inregistrat chiar nimeni sau nu poate face rost de inregistrarea de la N24 ?

Simt ca ma repet:

National TV a dat in direct!

Realitatea TV a dat la stirile de la ora 21, 22, 23 si dimineata!

N24 a preluat de la National TV, cu corecturile de rigoare (nu protest inedit ci COMEMORARE) dupa ce li s-a explicat mai amanuntit!

 

Au mai fost si reporterii a cel putin 2 ziare.

 

Citat din Evenimentul zilei din 29 iunie 2005:

 

Intrarea Antenei 3 in emisie contureaza o nisa bine determinata pe piata audiovizualului romanesc: aceea a televiziunilor de stiri. Impreuna cu Realitatea TV si cu N 24, noul post se va lupta pentru o portiune mica, dar de elita, a publicului consumator de televiziune din Romania. Rentabilitatea posturilor mentionate este insa o chestiune de ani.

Realitatea TV si N 24 se bat, deocamdata, pentru o cota de piata mai mica de 5a. Recordurile de rating ale postului de la Casa Scanteii s-au situat in jurul a 4-5 puncte, adica sub o jumatate de milion de privitori la televizor. In mod normal, la Realitatea TV se uita o suta pana la doua sute de mii de telespectatori, fata de pana la un milion la jurnalele principale si alte programe de succes, in cazul televiziunilor comerciale ca Antena 1 sau Pro TV. N 24, televiziunea de stiri a fratilor Micula, aproape ca nu exista in statistici, fiindca varfurile ei de rating se situeaza in jurul a 0,4 puncte, adica aproximativ 40.000 de telespectatori.

 

E drept, astea sunt rating-urile maxime, dar stirea a fost vazuta de cel putin 250.000-300.000 de oameni din tara, calculand un rating mediu.

 

Altceva? :drink:

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te repeta, mi-am spus parerea si intr-un fel dezamagirea ca televiziunile cu audienta mare nu au fost interesate de subiect. Acolo am fi avut un impact puternic :drink:

 

No offence, asta nu a scazut cu nimic gestul facut :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si pentru cei care nu au vazut stirea, a inregistrat-o cineva? Nu de alta dar eu aram acolo si nu aveam cum sa o vad, si apoi Etrusco. Si cum ziceau si altii, pentru ca e prima oara cand aratam ca suntem uniti, sa fie asta ziua noastra. 1 IULIE

Editat de ZORRO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost prezent.

 

Am fost placut impresionat de punctualitate!!!!!

 

Imi cer scuze oficial ca am turat motorul la plecare dar eu cand vad un romb galben ... stiu ca am prioritate. Iar cand un mercedes care vede un triunghi rosu si opreste la 30cm de mine ...

 

Ideea este ca era sa dea un bou peste mine. :drink:

 

Iar politia ca deobicei: CIRCULATI! CE V-ATI OPRIT?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te repeta, mi-am spus parerea si intr-un fel dezamagirea ca televiziunile cu audienta mare nu au fost interesate de subiect. Acolo am fi avut un impact puternic :laugh:

 

No offence, asta nu a scazut cu nimic gestul facut :(

195382[/snapback]

 

Dar si Antena 1 a transmis stirea!

Eu am si inregistrat cateva secvente dar am reusit sa suprascriu inregistrarea cu emisiunea 2Roti! :drink:

 

Edit ulterior: Am retinut gresit, vazusem cortegiul de la inmormantarea lu Radu nu comemorarea. Scuze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce am realizat?

1 Am dovedit ca ne putem mobiliza si chiar sincroniza ( desi e vorba de aprox 30)

2 Ca suntem o forta repet, desi noi am fost putini, era ceva impresionant

3 Dupa cum am mai zis, pentru un exercitiu a iesit foarte bine, deci se poate organiza ceva de anvergura pe viitor...

Ca impact momentan foarte putini cred ca au fost atinsi, dar a fost printre putinele aparitii ale motoristilor in fata celorlalti intr-o [postura pozitiva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Thomas, ma bag si eu in seama, ca mai stiu cum e cu stirile. si ramane o singura chestiune.. "televiziunile cu audienta mare" stiau ceva despre subiect? sorry, nu am vazut ultimele posturi, deci nu stiu daca s-a dus munca de informare, pe de alta parte, stiu ca cele doua televiziuni (respectiv cei doi reporteri) au fost anuntati de cineva...

nici noi nu suntem ghicitori in stele, crede-ma..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul stiu ca am trimis mail la stiri la Antena 1, ProTv si Prima cu o informatie "anonima" cu doar cateva ore inainte de eveniment.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Actiunea a fost o reusita. Mi-a placut sincronizarea: am venit dinspre Romana, unde in intersectie ne-am intalnit mai multi din mai multe directii, iar in Victoriei s-a facut jonctiunea cu cei care veneau de pe Kiseleff si Stefan cel Mare. Dupa cum ne asteptam, in cateva minute ne-a inconjurat militia rutiera, dar nu ne-au facut probleme, doar erau cu ochii pe noi ca pe butelie, mirati si ei ca suntem asa linistiti. :baldy:

Cand am plecat au oprit ciculatia pt un minut dinspre kiseleff, chiar daca nu era neaparat necesar( plecam pe rand si ne asiguram la iesirea din parcare). De acolo am plecat usurel si am mers cu pana in 50 kmh, in rand cu masinile, de se cruceau toti :(

 

 

A fost de efect, trebuie sa mai organizam si alte actiuni de felul asta,civilizat, tot in liniste ,fara scandal, fara sa blocam circulatia, numai ca de data sta trebuie sa fie ceva mai socant.

 

Ne trebuie o idee cu substrat, neobisnuita, care sa atraga atentia fara sa deranjeze.Un fel de " Motociclistii fac lucruri traznite" care sa atraga atentia presei si a publicului larg, ca doar asta e tinta. O serie de actiuni diferite, cat mai bizare, la intervale neregulate, in locatii diferite, cu anuntarea presei in prealabil doar cat sa le dam timp sa ajunga. Dupa 2-3 de-astea vor cauta singuri stirea, iar publicul se va intreba curios " oare ce vor mai face? "

 

Mesajul pe care trebuie sa-l transmitem e ca existam pe sosele,suntem uniti,ne pasa, nu suntem huliganii cu lanturi si cutite din filme.

 

Singura " revendicare" ar putea fi catre politie pentru a aplica legea corect si ferm TUTUROR celor care circula ca pe tarlaua personala, mai ales regulile privind prioritatea ( cedeaza, semafor rosu ) si manevrele in loc nepermis ( intoarcere sau viraj stanga ). Trebuie sa aratam ca nerespectarea acestora este principalul factor criminal pt care multi dintre noi sunt adunati cu spaclul de pe asfalt . :laugh: :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...