Sari la conținut

Comemorare in fata guvernului.


pistolaru
 Share

Postări Recomandate

Imi pare rau k nu am aflat si eu de aceasta intalnire.....dar am aflat de la altii.....sper sa se mai faca si sper sa ne strangem cat mai multi sa demonstram k suntem uniti!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravo baieti !! v-am vzt la realitatea si mi-a-ti placut foarte mult ! ar trebui facute mai multe chestii de acest gen eu sunt la inceput deabea fac scoala peste 1 luna ne vedem si noi! sper sa ma primiti cu bine! VITEZA UCIDE OAMENI BUNI !!! RIDE SAFE!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana si bunica-mea ne-a vazut la televizor, mi-a zis"Da am vazut, cu baiatul care a murit..."

La centru de donare doctoritele deja ne stiu, sunt placut impresionate de modul in care ne solidarizam..

Ele: Lasa domne c-au venit multi si-au donat pt. baiatul ala...

Eu: Da da nu ajunge

Ele: Ii mai dam de la noi!, aveti grija de voi sa nu patiti ceva.

 

 

Si parerea mea e ca cu cat vor fi mai multe actiuni, cu atat vom deveni mai vizibili si cu o imagine cat de cat pozitiva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca actiunea a fost o reusita din toate punctele de vedere. Numai prin maniera civilizata de desfasurare se poate atinge scopul de a sensibiliza pe cei din jur. Cel mai important lucru e ca S-A INCEPUT CEVA! Nu trebuie sa va opriti. O serie de actiuni pe teme cat mai diverse va tine cu siguranta media in priza. Motociclistii pot tine prime-time-ul televiziunilor si paginile ziarelor. Suntem oameni care se bucura de viata si libertate, nu suntem statistici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca actiunea a fost o reusita din toate punctele de vedere.  Numai prin maniera civilizata de desfasurare se poate atinge scopul de a sensibiliza pe cei din jur. Cel mai important lucru e ca S-A INCEPUT CEVA! Nu trebuie sa va opriti. O serie de actiuni pe teme cat mai diverse va tine cu siguranta media in priza. Motociclistii pot tine prime-time-ul televiziunilor si paginile ziarelor. Suntem oameni care se bucura de viata si libertate, nu suntem statistici.

196227[/snapback]

 

nu este bine sa le facem f des pt ca se pierde interesul,plictisim,tre facut la intervale mari si cu scop bine definit in locati unde sa putem avea spatiu de manevra fara a bloca nimic inca in rest a iesit bine pina acu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu este bine sa le facem f des pt ca se pierde interesul,plictisim,tre facut la intervale mari  si cu scop bine definit in locati unde sa putem avea spatiu de manevra fara a bloca nimic inca in rest a iesit bine  pina acu

196310[/snapback]

 

Ma gandesc ca am putea asocia astfel de manifestari cu unele caritabile;

Putem sa ne adunam mai multzi sa donam sange la un spital, sa donam nishte jucarii la o cresha, sa strangem ceva bani shi sa luam alimente la un camin de batrani, s.a.m.d. shi sa mediatizam aceste actziuni sa shtie lumea ca suntem shi noi inainte de toate oameni de omenie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandesc ca am putea asocia astfel de manifestari cu unele caritabile;

Putem sa ne adunam mai multzi sa donam sange la un spital, sa donam nishte jucarii la o cresha, sa strangem ceva bani shi sa luam alimente la un camin de batrani, s.a.m.d. shi sa mediatizam aceste actziuni sa shtie lumea ca suntem shi noi inainte de toate oameni de omenie.

196326[/snapback]

 

 

Astfel de actiuni s-au mai facut. Si nu prea le-a mediatizat nimeni. Ceea ce trebuie facut acum sunt actiuni care nu au mai avut loc in trecut. Tin sa amintesc ca prima donare de sange cu scop caritabil s-a desfasurat in 2003, a doua in 2004. In ambele cazuri cu banii stransi si cu bonurile valorice s-au cumparat alimente pentru un camin de batrani si jucarii pentru un orfelinat.

 

Actiunile caritabile NU SE FAC PENTRU A OBTINE MEDIATIZARE! Se fac daca cei care participa sunt de acord sa dea ceva de la ei pentru a imbunatati viata unora mai putin norocosi.

 

Daca vrem sa atragem atentia trebuie sa ne manifestam intr-un anumit fel, iar daca vrem sa ajungem sa gasim o cale de rezolvare pentru problemele noastre trebuie sa ne manifestam in complet alt fel. Un grup de motociclisti nu are un statut juridic, chit ca acel grup contine 30 sau 30000 de motociclisti. E acelasi lucru ca si un grup de mineri.

Au trecut vremurile cand o multime de oameni impunea respect prin forta pumnului, acum trebuie sa ne organizam, sa formam o asociatie, o organizatie neguvernamentala, o forma de persoana juridica, ce sa aiba drept scop sustinerea si apararea intereselor noastre.

 

S-a mai incercat si asta, dar eu sunt de parere ca nu venise inca momentul. Cand motociclistii isi vor da seama cat sunt de expusi si vor realiza ca lucrurile se pot imbunatati, atunci se vor uni si vor forma organizatii.

 

Succes!

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca motoromania mai era in viata, faceam o emisie intreaga pe tema asta.

ar fi fost bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca motoromania mai era in viata, faceam o emisie intreaga pe tema asta.

ar fi fost bine

196678[/snapback]

 

noi suntem in viata de noi depinde tot,acum si ploiesteni au martirul lor cine poate sa mearga la inmormintare so faca, urmatoarea miscare la ploiesti au nevoie de noi ei au fost alaturi de noi si vor mai fi sunt sigur

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Important este ca s-a facut ceva.Ne miscam totusi ... dam dovada ca existam si ca am luat atitudine fata de "masacrul" din ultimul timp.Aven nevoie de sustinere si de participare totusi, mai mult decat critici si ganduri pesimiste.

PS - AK_Raptor banuiesc ca la ora la care ai pus post-ul nu puteai sa fii prea vesel :bounce: dar totusi....

:crack:

Editat de altrixkk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...