Sari la conținut

Accident Cluj


~LeX~
 Share

Postări Recomandate

Aseara (in data de 4 iunie) mi`a spus un prieten ca a avut loc un accident in Cluj-Napoca ...pe strada Decebal si urma franei fiind de 5 metri .... motorul era la 20 de metri departare infipt in ceva mashina ... din cate am auzit motociclistul este in stare grava :| stie cineva ceva concret ?

 

 

nu stiu prea multe ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

" Un motociclist a fost grav ranit intr-un accident produs ieri in Cluj-Napoca, pe strada Decebal. R. Valentin Raul, in timp ce conducea autoturismul marca Opel, s-a angajat in efectuarea unei manevre de intoarcere fara sa acorde prioritate motocicletei marca Honda condusa regulamentar de A. Ladislav Robert, de 24 ani, din municipiul Cluj-Napoca. Acesta din urma a ajuns la spital. "

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt fratele lui Roby , motociclistul accidentat. E la spital in coma, momentan intr-o situatie proasta, dar speram sa mearga incet spre bine.Medicii sunt inca rezervati in legatura cu starea lui.:)((((( Sa si inebunesti...cum se poate asa ceva.....:)(((( Sa ii tinem pumnii si sa il sustinem..sa se trezeasca B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) ce se intampla in tara asta? .... ma gandeam ca e grav accidentul da nici asa de grav .... imi pare rau pentru el .... doamne ... ca imi pun pe motor in fata vreo 3 bari si le ascut bine ! ..... in caz de ceva sa le gauresc conservele ! Doamne unde am ajuns.

 

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum am mai spus oare nu se mai termina o data cu accidentele astea?Pana cand sa mai murim din cauza inconstientilor?

Speram din tot sufletul ca omul nostru sa se trezeasca curand din coma,deoarece are dreptul la viata mai mult decat nenorocitul ala de conservar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Roby are mare nevoie de sange pentru operatia care urmeaza sa ii se faca si ii rugam pe toti cei binevoitori sa doneze sange in numele lui(Albert Robert Ladislav).Donatiile se pot face la Centrul de Transfuzii Sangvine pe strada Paris colt cu Ploiesti.Mentionez ca grupa lui sanguina este B3 (RH negativ) iar la centrul de donatii trebuie specificat numele celui in favoarea caruia se face donatia.Dupa donatie o sa primiti o adeverinta care trebuie dusa la Spitalul de Neurochirurgie pe strada Pasteur la pavilionul 7.Va multumim si sa fim alaturi de tovarasul nostru care acum trece printr-un moment greu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am sa vorbesc cu prietenii din cluj sa vedem cine are acea grupa si sa speram ca pot ajuta , sincer nu ma stiu la chesti de genu .... grupa 01 din cate am inteles e buna la orice grupa , am acea grupa :| pot ajuta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am sa vorbesc cu prietenii din cluj sa vedem cine are acea grupa si sa speram ca pot ajuta , sincer nu ma stiu la chesti de genu .... grupa 01 din cate am inteles e buna la orice grupa , am acea grupa :| pot ajuta?

Din cate stiu eu conteaza daca te duci sa donezi in numele cuiva si daca nu ai grupa lui de sange...

Aici (Buc.) eu ma duceam si donam sange pentru nepotul meu desi nu am grupa lui de sange..

 

Sanatate multa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Roby are mare nevoie de sange pentru operatia care urmeaza sa ii se faca si ii rugam pe toti cei binevoitori sa doneze sange in numele lui(Albert Robert Ladislav).Donatiile se pot face la Centrul de Transfuzii Sangvine pe strada Paris colt cu Ploiesti.Mentionez ca grupa lui sanguina este B3 (RH negativ) iar la centrul de donatii trebuie specificat numele celui in favoarea caruia se face donatia.Dupa donatie o sa primiti o adeverinta care trebuie dusa la Spitalul de Neurochirurgie pe strada Pasteur la pavilionul 7.Va multumim si sa fim alaturi de tovarasul nostru care acum trece printr-un moment greu.

b3...rh negativ....o grupa de sange f rara....nu se inlocuieste cu nimik...

si eu am aceasi grupa....pacat ca sunt la mures....si sub tratament

foarte greu se gasesc acesti donatori....sunt trecuti in evidenta speciala a centrelor de recoltare

multa bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Damn...Eu sunt din Bistrita si am B3 RH negativ...dar din pacate mi-am operat o masea, au aparut ceva complicatii (febre si alea alea) si sunt sub tratament. Luni termin tratamentul deci cred ca miercuri-joi (pana se curata organismul de toxine) as putea merge sa donez. E tarziu? Si daca donez aici la bistrita ajunge acolo ceea ce trebuie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei care sunteti din zona ganditi-va ca ati putea fi voi in locul bietului om, deci faceti tot posibilul si mergeti si donati sange, pentru ca intradevar este o grupa rara.

Restul (categorie in care ma incadrez si eu din pacate), daca cu altceva nu putem ajuta, macar spuneti o rugaciune. Dumnezeu sa-l ajute sa isi revina!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...