Sari la conținut

Accident Pe Antiaeriana, La Cazarma Dinspre 13 Sept


Yellow
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 54
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 30 min a avut loc accident pe Antiaeriana. A fost implicata o masina Renault si o motocicleta neagra. Motociclistul era intins pe trotuar.

 

pai si nu te oprisi si matale sa vezi care-i treaba si sa-l ajuti pe om?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai si nu te oprisi si matale sa vezi care-i treaba si sa-l ajuti pe om?

 

Offtopic : Bai da mai terminati odata cu astea...daca omul era in interes de serviciu si era o urgenta sau ii nastea sotia sau orice altceva. Acum ca sunt accidente oprim toti ca deh si asa e innebunit traficu in bucuresti, mai trebuie sa mai si cascam ochii.

 

OnTopic : Sper sa nu fie ceva grav.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offtopic : Bai da mai terminati odata cu astea...daca omul era in interes de serviciu si era o urgenta sau ii nastea sotia sau orice altceva. Acum ca sunt accidente oprim toti ca deh si asa e innebunit traficu in bucuresti, mai trebuie sa mai si cascam ochii.

 

OnTopic : Sper sa nu fie ceva grav.

 

 

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Taica-meu l-a vazut, din autobuz. Se ducea cineva pe motocicleta spre locul accidentului. Tocmai trecusera un militian pe moto si o salvare inspre antiaeriana. Cat am stat de vorba in poarta, a trecut si salvarea inapoi. Imi pare rau ca nu pot da mai multe informatii, probabil cel care s-a dus acolo poate sa spuna mai mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai si nu te oprisi si matale sa vezi care-i treaba si sa-l ajuti pe om?

pai trage tu o fuga si baga ceva stiri fresh......ca esti din buk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum vre-o 40 de min. un Renalt Megan iese din curte-a unitatii militare de pe Antiaeriana si un motociclist venea din spre Drumul Sarii pe banda a 2 spre Sos. Alexandriei si fara sa se asigure intra si accidenteaza motociclistul,care din cat am vorbit cu fratisu si cu niste prieteni care au fost la fata locului,ca eu am ajuns dupa ce la luat pe el salvarea ca am auzit un coleg de serviciu ca a avut loc accidentul, avea mana si piciorul drept rupte si cam atat la prima vedere,mentionez ca este la spital ptr.investigatii mai amanuntite la Municipal,nu stiu cum il cheama pe raider si nici ce motor avea ca nu ma lasat garcea sa ma uit mai bine dar nr. de la motor erea "B-41-SST.Cam atat am putut afla mai multe detalii le vom auzi de la prietenii lui sau poate si de la el.Insanatosire rapida ii doresc si o sa revin cu niste poze dupa ce le descarc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era o vitezană. Motocicleta era avariată f. rău (80% estimez eu). Motociclistul e la spital, nu Âştiu mai multe amănunte despre el.

MaÂşina a ieÂşit din curtea unei unități militare Âşi intenționa să vireze la stânga. Motociclistul venea din dreapta, pe banda 2 de mers în sensul său. MaÂşina apucase să treacă cu aproximativ 1m de axul drumului însă nu apucase să se înscrie pe bandă, era încă poziționată perpendicular față de drum. Presupun că Âşoferul maÂşinii n-a văzut motorul care venea din dreapta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost acolo, am ajuns dupa ce a plecat salvarea si am vorbit cu taicasu dar imi pare rau nu stiu cine este inca ca mi-a fost oare cum sa-l intreb pe taicasu,incerc sa descarc niste foto de la fata locului,revin dupa.Si da erea o vitezana cred ca o Honda RR dar nu am vazut bine de cati cc.

Astea sunt pozele ce le-am putut face repede.

post-20127-1213111671_thumb.jpg

post-20127-1213111923_thumb.jpg

post-20127-1213111930_thumb.jpg

post-20127-1213111936_thumb.jpg

Editat de DAN IERNIE
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi la ce era bun NigtWolf pe forumul asta...

 

nenea motoristu'.... SA TE FACI BINE !

 

LE: din ce vad in poze, pe motor scrie suzuki...

Editat de GoMeZ
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da acum vad si eu ca este un Suzuki,iar motorul de la renault erea la locul lui,numai fata adica spoiler,faruri,grila,si altele din fata masini ereau busite rau,a si ceva din radiator se mai vedea acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie SST imi spune ceva , e porecla unui tip , care se da si pe serres , da nu shtiu ce motor are , la arc l-am vazut un un cbr rr , da nu mai shtiu culoare

Nu, nu este vorba de acel SST (aka Stefan Popescu) . Am vb imediat cu el cum am auzit de accident.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motociclistul imi este prieten foarte bun,acum 15 min am venit de la spital si are femurul rupt,mana dreapta rupta,soldul rupt si momentan nu se stie daca are si bazinul rupt,nu stiu dc nu ne-au putut spune pe moment.Starea generala este buna.

Accident clasic,el mergea ca omul normal pe banda lui cu 60 ,conservarul iese din curtea unitatii militare fara sa se asigure direct in bunul meu prieten.Nu a putut face mare lucru totul fiind extrem de rapid.

Ii urez multa sanatate,fa-te bine Tinele,asfalt uscat si drumuri bune everyone

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta am vazut-o acum in curte la Kawa Motors in aceiasi masina care o vad in poze acolo...Am crezut ca asa se transporta mai nou motocicletele,nu mi-am dat seama ca era lovita...

 

Insanatosire cat mai rapida motociclistului :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul din cate am vazut eu e varza in totalitate nu stiu ce se mai poate recupera de la el,oricum dauna totala,dar fierul e fier se poate face,bine ca el e cat de cat bine,a scapat doar cu femur,mana,sold rupte si poate bazin,dar sper ca sa nu fie si bazinul dar dupa cum arata motorul multi au zis ca e grav dar bine ca nu a fost asa,ii doresc insanatosire rapida si fara sechele,iar prietenii lui sa ne tina si pe noi la curent cu starea lui,si sa nu-l ierte pe taranu ala prost.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...