Sari la conținut

Suzuki Drz 400 Sm !


blue_nightwishX
 Share

Postări Recomandate

Se pare ca nu prea ai inteles. Eu am vazut rotile de supermoto la vanzare si am zis: de ce sa iti iei supermotard, sa ii cumperi roti enduro si sa ii vinzi rotile supermoto?

Ca sa iesi mai ieftin? Nu cred. Un DRZ S sau E costa cu vreo 300 - 400 euro mai ieftin decat varianta supermoto. Si diferenta dintre cu cat vinzi tu rotile de supermoto si cu cat le-ai cumparat pe cele de enduro abia ajunge acolo (daca ajunge) si mai e si stresul de rigoare cu demontat, vandut, cumparat, montat roti.

Ca sa nu mai zic ca e de preferat o mobra venita de la mama ei enduro (cu suspensiile gata setate, eventual alt ulei in furca, alte pinioane si ce diferente or mai fi) decat o mobra transformata din supermoto in enduro. Lol.

 

P.S. DRZ E-ul si RMZ-ul nu au nicio legatura unul cu celalalt. Vorba ceea: Uneori nu ma pricep nici eu cateodata, asa ca n-am pretentii de la altii.

 

:P -> stiam eu ca uitasem ceva.

initial asa aveam de gand , sa pastrez rotile de SM insa la cate era sa patesc mai mult stand pe loc ....mai bine lasa.

ma stiu ce drac sunt si ce fac daca am rotile de asfalt pe ea

asa stiu ca am caramele si merg cu 30-40 ca stiu ca n-am aderenta

eh ..stiu ca sunt mai tari suspensiile astea de sm ,insa nu ma incomodeaza .. le-am testat :

/index.php?showtopic=232693

Editat de blue_nightwish
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut! stiu ca poate e o intrebare tampita, dar... Poti sa faci touring cu motocicleta asta? Adica sa iau un rucscac in spate si sa plec de exempu in Grecia? Nu imi trebuie mai mult de 120 km/h cu motocicleta asta, dar ma gandesc la comoditatea seii si sa nu fie stresat motoru la mers constant la turatii mai mari. Mersi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut! stiu ca poate e o intrebare tampita, dar... Poti sa faci touring cu motocicleta asta? Adica sa iau un rucscac in spate si sa plec de exempu in Grecia? Nu imi trebuie mai mult de 120 km/h cu motocicleta asta, dar ma gandesc la comoditatea seii si sa nu fie stresat motoru la mers constant la turatii mai mari. Mersi.

 

 

nu stiu cat e de confortabil sa mergi asa cu vantu in fata pentru ca protectia de vand pe motoru asta e cam 0. si la 120km/h e destul de obositor daca nu ai o carena sau un parbriz macar. evident ca astea nu se pupa cu tipul motorului acesta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut! stiu ca poate e o intrebare tampita, dar... Poti sa faci touring cu motocicleta asta? Adica sa iau un rucscac in spate si sa plec de exempu in Grecia? Nu imi trebuie mai mult de 120 km/h cu motocicleta asta, dar ma gandesc la comoditatea seii si sa nu fie stresat motoru la mers constant la turatii mai mari. Mersi.

.... uite ieri am venit din Vama Veche ,am avut si pasagera,cort,saci de dormit,bagaje...etc . cu o viteza de 90 km/ am bagat benzina Bucuresti-Vama de 35 lei .. bordura mi se pare lux dupa 100 km (si acum ma doare c_rul)

merge pana la 155 km/h cu 2 pe ea si cele precizate in spate dar falfai la viteza aia si nu iti permiti sa mergi multi km

 

.... daca mergi singur si ai un rucsac in spate decat , drz-ul se arata comod si iti permiti un 110 viteza de drum constant la un consum redus

 

ps: 2 pe ea o sa va doara fundul pe amandoi , singur NU (asta pt ca la mijloc saua e mai moale)

nu s-a

 

inventat motoreta perfecta , sa traga si in namol , sa poti sari cu ea , sa urci o panta abrupta , sa o dai pe-o roata , sa faci supermoto , sa consume putin, sa prinda viteza si sa te simti bine pe ea (singur)

 

eu d-asta am luat drz-ul ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merge pana la 155 km/h cu 2 pe ea si cele precizate in spate dar falfai la viteza aia si nu iti permiti sa mergi multi km

 

Cu ce pinioane? Eu mai mult de 145 singur si fara bagaje nu am reusit. Si am si mai multi cai cica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu ce pinioane? Eu mai mult de 145 singur si fara bagaje nu am reusit. Si am si mai multi cai cica.

41 pe spate ... si sistem evacuare Sebring.

astept in continuare niste jiglere pentru ea . :burnout:

o intrebare ..daca e fabricat dec 2007 e model 2008 ?

Editat de blue_nightwish
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

41 pe spate ... si sistem evacuare Sebring.

astept in continuare niste jiglere pentru ea . :burnout:

o intrebare ..daca e fabricat dec 2007 e model 2008 ?

 

41 e cam de viteza. Dar cat ai pe fata? Ca asta conteaza cel putin la fel de mult. 15, 14? Desfa si tu capacelul ala din dreptul lantului si uita-te, ca o sa iti fie folositor mai tarziu. Mai ales ca un dinte la atac face cam cat 2-3 la roata.

Cat despre evacuare, las-o in pace, ca nu face o diferenta asa de mare la motorete d'astea cu putini cai. Si caii aia putini nu prea fac nicio diferenta din cauza aerodinamicii.

 

 

Eu asa vreau sa cred ca ce e fabricat in decembrie, e model pe anul urmator. Cu a mea cel putin asa ma mint... :blbl:

Editat de mihaio07
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
cat la % iti ia la drum lung ? dr-ul meu de 650 imi ia 3%

 

Ba las-o dreaq... :rock:

 

 

Scuze de offtopic.

 

ONTOPIC: s-o stapanesti sanatos, schimbarea e in bine! :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-o stapanesti sanatos!!!l-ai zapacit si pe Razvan cu Sm,nu stie cum sa-si vanda mai repede vaca ca sa isi ia si el:)):P))are orgasme multiple cand il duci in parc acolo :) :) bafta ;) ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-o stapanesti sanatos!!!l-ai zapacit si pe Razvan cu Sm,nu stie cum sa-si vanda mai repede vaca ca sa isi ia si el:)):P))are orgasme multiple cand il duci in parc acolo :) :) bafta ;) ;)

thx man ... asta seara a invatat cum sa urce ceva mai inclinat si sa sara un pic cu ea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am pus kit de lant nou DID 14 cu 48 ;)

cum a ajuns acum drz-ul meu acum ? ? ?

poze :

 

 

ce urmeaza dupa ? un alt kit de supermoto(cel stock l-am dat) marca EXCEL , jante albastre si discuri braking wave ;)

 

frumos enduro :X bafta pe coclau cu el si mare grija

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...