Sari la conținut

Accident Sos Chitilei-bd Bucurestii Noi


Firebl@de
 Share

Postări Recomandate

acum 20 min un Matiz nu a acordat prioritate la schimbarea directiei de mers la stanga spre sos Chitilei lovindu-l pe motociclist care venea din fata dinspre Laromet pe bd Bucurestii Noi ,baiatul parea ok avea un corset cervical pus ,am inteles ca-l duceau la Elias,sper sa fie ok

post-29613-1213445516_thumb.jpg

post-29613-1213445545_thumb.jpg

post-29613-1213445559_thumb.jpg

post-29613-1213445574_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 66
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sal...tocmai vin de acolo...am fost sa filmez, sunt cameraman la prima tv si am fost anuntati despre el din "surse". cand am ajuns acolo motociclistul plecase cu o salvare, mai ramasese femeia de la volanul matizului, in alta ambulanta. Era gravida in luna a saptea, dar nu avea mare lucru. pe scurt, motorul venea dinspre parcul bazilescu, iar femeia disnpre piata chibrit (centru). la iesirea de sub pasaj femeia a virat la stanga pe sos chitila fara sa se asigure si i-a taiat calea motociclistului. practic moto si matizul s-au ciocnit frontal. moto facut praf, dar si matizul are pagube serioase. bineinteles ca a aparut si martorul care sa afirme ca moto avea viteza, desi era un kimko de 125 sau 250 cred. am fost si la spital, se pare ca motociclistul este in stare destul de buna. cel putin asa mi-a spus fratele lui care nu a vrut insa sa ne dea nici un interviu. chestie de neninteles, pt ca declaratia lui il putea ajuta pe motociclist. dar a fost alegerea lui. daca vreti sa vedeti imagini, vor intra probabil azi la ora 6 la jurnal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal...tocmai vin de acolo...am fost sa filmez, sunt cameraman la prima tv si am fost anuntati despre el din "surse". cand am ajuns acolo motociclistul plecase cu o salvare, mai ramasese femeia de la volanul matizului, in alta ambulanta. Era gravida in luna a saptea, dar nu avea mare lucru. pe scurt, motorul venea dinspre parcul bazilescu, iar femeia disnpre piata chibrit (centru). la iesirea de sub pasaj femeia a virat la stanga pe sos chitila fara sa se asigure si i-a taiat calea motociclistului. practic moto si matizul s-au ciocnit frontal. moto facut praf, dar si matizul are pagube serioase. bineinteles ca a aparut si martorul care sa afirme ca moto avea viteza, desi era un kimko de 125 sau 250 cred. am fost si la spital, se pare ca motociclistul este in stare destul de buna. cel putin asa mi-a spus fratele lui care nu a vrut insa sa ne dea nici un interviu. chestie de neninteles, pt ca declaratia lui il putea ajuta pe motociclist. dar a fost alegerea lui. daca vreti sa vedeti imagini, vor intra probabil azi la ora 6 la jurnal.

 

cu cat mergea Kymco-ul cu 125km/h...?... asa sunt martorii...

 

Sanatate Motociclistului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca de obicei cum se-ntampla un accident cu moto imediat,se gaseste un papleaca sa spuna ca a avut viteza,dar nici unul nu am vazut sa spuna,ca asta,adica conserva a fost de vina si riderul indiferent ce viteza avea,conserva trebuia sa dea prioritate si cu asta basta,ar trebui sa le dai cate un capac la ureche de fiecare data cand auzi pe vreunu ca zice asa si pe urma dupa un timp o sa vedeti ca nu mai zice nimeni asa,eu asa am facut o data nu de mult timp,am ajuns la un accident o conserva vs un moto tot asa neacordare de prioritate,in moment ce imi dadeam casca jos intreb pe unu cum s-a intamplat,si tipic omu mia raspuns ca satanistu asta a venit cu viteza bla,bla,bla,iar eu iam raspuns repede "de unde stii ma tu ca avea viteza baga...(cuvant urat)" si am inceput sa-mi bag si sa-mi scot in familia lui si in el si pe urma m-am inervat si iam zis ca daca mai zice ceva ii intorc capul la spate,dac nu stie ce e aia viteza sa stea in banca lui ca-i mai bine,dar pe om il manca in gaoaza si ii erea cald cu dintii in gura,asa ca nu mai puteam de nervi si m-am dus repede spre el si cand iam dat o bucata si cum am avut si manusile-n maini,a cazut jos imediat si a inceput sa strige ca-l omor,am mai vrut sa-i mai dau cateva,dar a venit repede garcea si cativa baieti care ereau pe acolo,care stiau cum e sa fii calare pe un motor si sa bagat sa-l las in pace ca iam dat destul si pe ala la trimes la plimbare,iar omul a zis ca se duce la garda sa ma reclame ca l-am batut,si nu l-am mai vazut pe acolo,asa trebuie procedat cu rahatii astia de 2 lei si nu o sa se mai bage unde nu le fierbe oala.Insanatosire rapida riderului si Asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai nene ce se-ntampla,ca nu mai intzeleg nimic,unde a luat astia permisul mai,nene sau astea indiferent F sau M,la apelul de seara sau in butikuri,ca imi vine sa-i omor pe totzi,unde le e capul si ochii cand merge pe sosea,sau ce mor..... masi le-a cumparat masa strada,unde e pulitzia asta de kko ca nu-i vede nimeni de ce nu patruleaza pe strazi sa ii vada muistii astia care merg de-an p...lea sa le faca ceva ca daca mai o ducem asa peste vre-o 2-3 luni cand se termina sezonul nu mai ramanem decat catziva,bai fratilor nu stiu dar cred ca trebuie sa facem ceva,dar nu stiu ce,ca pulitzia sa iasa pe strazi si sa vegheze sa se respecte legea,ca daca nu iese pe strazi si sta cum sta ei la panda sau la umbra,ma tem ca este foarte nasol,pe mine alaltaieri din rahova pana la junior erea sa ma tavaleasc de vre-o 2 ori din cauza prioritatii pe care trebuiau sa mi-o acorde dar numai norocul si prudenta cu care circul si viteza ponderata a facut sa scap cu bine fara sa mi se-ntample nimic,dar cand am ajuns acasa ma durea capul de nervi si imi venea sa-mi cumpar un pistol ca sa le trag un glot in capatana aia care o tine pe umeri ca o tine degeaba.Sper ca motoristul sa fie ok.

 

BAI FRATILOR AR TREBUI CA ASOCTIA MOTOCICLISTILOR DIN ROMANIA SA SE SESIZEZE SI SA VORBEASCA CU MAI MARII POLITIEI ROMANE SA PUNA OSUL LA TREABA SA IASA SI SA PATRULEZE PE TOATE STRAZILE ASA CUM FACE SI IN ALTE TARI SI SA VEGHEZE LA RESPECTAREA LEGII SI SA DEA AMENZI,SA SUSPENDE PERMISE,NU SA STEA LA PANDA,ROG A.M.R.SA IA MASURI CA IUTE CE SE-NTAMPLA.

Editat de DAN IERNIE
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BAI FRATILOR AR TREBUI CA ASOCTIA MOTOCICLISTILOR DIN ROMANIA SA SE SESIZEZE SI SA VORBEASCA CU MAI MARII POLITIEI ROMANE SA PUNA OSUL LA TREABA SA IASA SI SA PATRULEZE PE TOATE STRAZILE ASA CUM FACE SI IN ALTE TARI SI SA VEGHEZE LA RESPECTAREA LEGII SI SA DEA AMENZI,SA SUSPENDE PERMISE,NU SA STEA LA PANDA,ROG A.M.R.SA IA MASURI CA IUTE CE SE-NTAMPLA.

 

 

Ar trebui..dar suntem in Romania... :cheers: Sanatate maxima motociclistului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multa sanatate riderului si bafta la reparat fierul! :cheers:

 

 

Asociatia Motociclistilor din Romania, cred eu, face treaba. Problema sunt soferii si, uneori, problema suntem noi! Si, pt ca AMR sa poata vorbi cu adevarat pentru motociclisti si in numele lor, trebuie sa aiba un numar de membri impresionant sau, macar, cat de cat impresionant. Asa ca nu arunca in spinarea AMR ceea ce nu tine de ei. Pe bune, acum... Vrei ca AMR sa lupte pt drepturile tale, da' de sustinut cine ii sustine? Putinii membri pe care ii au, timpul liber pe care-l dedica acestei cauze si banii pe care ii are fiecare dintre ei in buzunar. Think about that.

 

PS: Nu initiez o discutie in contradictoriu, dar mi se pare cinstit sa fim realisti. Si cinstiti cu noi. TOTI incalcam cel putin o regula de circulatie in fiecare zi. Nu-mi spune ca nu e asa, pentru ca, sa moara vecinii mei, nu te cred.

 

PS2: Si, ca o statistica, in cei aproape 30 km parcursi zilnic prin Bucuresti, nu exista semafor la care cel putin 2 masini sa nu imi faca loc sa trec. Turez motorul, ca sa ma auda, in reprize scurte si dese, ca alea atrag atentia. Am zis cel putin 2 masini, dar am prins semafoare in Tei unde m-au lasat 6-7 masini sa ajung la semafor mai repede. Deci ceva s-a imbunatatit, asa ca...

Editat de Kali
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ala e de 125cc...ce viteza putea sa aiba? oFF, toti au radar in ochi ... (am inteles de pe un alt topic ca spunea un martor ca avea viteza...)

Sanatate motociclistului

Editat de FasT pLAy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah si te gandesti ca gravida fiind ar fi mai atenta in pana mea, macar instinctul de conservare sa il aiba... dar de unde? E mai bine sa se urce la volan si sa fie cu capul in chiloti ... ma intreb ... daca in locul bietului motociclist venea un TIR ... ce facea pizd@ aia proasta? Tot asa , ii taia fata?

 

Insanatosire grabnica motociclistului si sper ca vaca sa se fi speriat destul de tare la accidentul asta incat sa nu se mai urce la volan NICIODATA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca de obicei cum se-ntampla un accident cu moto imediat,se gaseste un papleaca sa spuna ca a avut viteza,dar nici unul nu am vazut sa spuna,ca asta,adica conserva a fost de vina si riderul indiferent ce viteza avea,conserva trebuia sa dea prioritate si cu asta basta,ar trebui sa le dai cate un capac la ureche de fiecare data cand auzi pe vreunu ca zice asa si pe urma dupa un timp o sa vedeti ca nu mai zice nimeni asa,eu asa am facut o data nu de mult timp,am ajuns la un accident o conserva vs un moto tot asa neacordare de prioritate,in moment ce imi dadeam casca jos intreb pe unu cum s-a intamplat,si tipic omu mia raspuns ca satanistu asta a venit cu viteza bla,bla,bla,iar eu iam raspuns repede "de unde stii ma tu ca avea viteza baga...(cuvant urat)" si am inceput sa-mi bag si sa-mi scot in familia lui si in el si pe urma m-am inervat si iam zis ca daca mai zice ceva ii intorc capul la spate,dac nu stie ce e aia viteza sa stea in banca lui ca-i mai bine,dar pe om il manca in gaoaza si ii erea cald cu dintii in gura,asa ca nu mai puteam de nervi si m-am dus repede spre el si cand iam dat o bucata si cum am avut si manusile-n maini,a cazut jos imediat si a inceput sa strige ca-l omor,am mai vrut sa-i mai dau cateva,dar a venit repede garcea si cativa baieti care ereau pe acolo,care stiau cum e sa fii calare pe un motor si sa bagat sa-l las in pace ca iam dat destul si pe ala la trimes la plimbare,iar omul a zis ca se duce la garda sa ma reclame ca l-am batut,si nu l-am mai vazut pe acolo,asa trebuie procedat cu rahatii astia de 2 lei si nu o sa se mai bage unde nu le fierbe oala.Insanatosire rapida riderului si Asfalt uscat.

 

 

bravo man !!! asa le trebuie !!! RESPECT!! :cheers: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator lznicu

Intersectia aia este periculoasa rau, in fiecare zi cand ma duc la treaba trec pe acolo (dimineata si seara) si zici ca-s turbati, care mai de care sa-ti ia fata, vin taranii de pe Chitila de parca ei ar avea prioritate. Intr-o zi mi-a luat una fata cu un Logan ( o taranca fardata si coafata, genu' nesimtit) fara sa se uite macar ca paralel cu mine venea si un camion si de nu mi-am bagat (cuvant urat)-n ma-sa de cand cobora pe sub pod si pana la Agip si camionagiu ii dadea flash-uri si claxoane, pun pariu ca aia dat spaga cand a luat a permisul.

 

Bine ca a scapat baiatul cu viata. Pacat si de mobra ca era frumoasa.

Editat de lznicu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricum e bine gagiu.. avea ceva doar la piciorul drept din cauza ca avea adidasi., probabil buza sau limba muscata in rest era uimitor de bine..................daca vreti sa mai vedeti poze ..mai pun ca am mai facut cateva

post-5688-1213460174_thumb.jpg

Editat de Droopy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricum e bine gagiu.. avea ceva doar la piciorul drept din cauza ca avea adidasi., probabil buza sau limba muscata in rest era uimitor de bine..................daca vreti sa mai vedeti poze ..mai pun ca am mai facut cateva

ce rade cioara aia infecta din poza.pe baiatul ala il culeg de jos si jigodia aia rade

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O gramada de bagatori de seama si in plus cioara aia borita care rinjeste .l. Romania, tata!

De intersectia aia mi-e frica permanent, am si avut accident cu un TIR acum un an acolo (cu masina fiind). Intre timp, se schimba ceva in bine? Nu. Mult "respect" fuyou_1.gif Polutiei Romane pentru modul in care isi desfasoara activitatea in trafic si pentru ca nu sintem departe de a se striga la colt de strada "carnetu', ia carnetu' neamule... 3 la zece mii".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca de obicei cum se-ntampla un accident cu moto imediat,se gaseste un papleaca sa spuna ca a avut viteza,dar nici unul nu am vazut sa spuna,ca asta,adica conserva a fost de vina si riderul indiferent ce viteza avea,conserva trebuia sa dea prioritate si cu asta basta,ar trebui sa le dai cate un capac la ureche de fiecare data cand auzi pe vreunu ca zice asa si pe urma dupa un timp o sa vedeti ca nu mai zice nimeni asa,eu asa am facut o data nu de mult timp,am ajuns la un accident o conserva vs un moto tot asa neacordare de prioritate,in moment ce imi dadeam casca jos intreb pe unu cum s-a intamplat,si tipic omu mia raspuns ca satanistu asta a venit cu viteza bla,bla,bla,iar eu iam raspuns repede "de unde stii ma tu ca avea viteza baga...(cuvant urat)" si am inceput sa-mi bag si sa-mi scot in familia lui si in el si pe urma m-am inervat si iam zis ca daca mai zice ceva ii intorc capul la spate,dac nu stie ce e aia viteza sa stea in banca lui ca-i mai bine,dar pe om il manca in gaoaza si ii erea cald cu dintii in gura,asa ca nu mai puteam de nervi si m-am dus repede spre el si cand iam dat o bucata si cum am avut si manusile-n maini,a cazut jos imediat si a inceput sa strige ca-l omor,am mai vrut sa-i mai dau cateva,dar a venit repede garcea si cativa baieti care ereau pe acolo,care stiau cum e sa fii calare pe un motor si sa bagat sa-l las in pace ca iam dat destul si pe ala la trimes la plimbare,iar omul a zis ca se duce la garda sa ma reclame ca l-am batut,si nu l-am mai vazut pe acolo,asa trebuie procedat cu rahatii astia de 2 lei si nu o sa se mai bage unde nu le fierbe oala.Insanatosire rapida riderului si Asfalt uscat.

Eu totusi nu inteleg. Daca tu l-ai intrebat pe el ce s-a intamplat, inseamna ca nici tu nu prea stiai daca ca avut sau nu viteza. De unde stii ca omu' nu avea dreptate. Poate chiar vazuse ceva. E o regula ca motociclistii implicati in accidente sa nu aiba viteza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS2: Si, ca o statistica, in cei aproape 30 km parcursi zilnic prin Bucuresti, nu exista semafor la care cel putin 2 masini sa nu imi faca loc sa trec. Turez motorul, ca sa ma auda, in reprize scurte si dese, ca alea atrag atentia. Am zis cel putin 2 masini, dar am prins semafoare in Tei unde m-au lasat 6-7 masini sa ajung la semafor mai repede. Deci ceva s-a imbunatatit, asa ca...

Salut Kali,

 

Cred ca una din masini era eu...care printre altele am si motor si stiu cum e...si probabil cealalt era un alt coleg de breasla...

zieau baietii ca cica s-ar fi schimbat eva in atitudinea soferilor fata de motociclisti...dar nu e asa...

 

Numai bine motociclistului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gravida P@@$@ZDII se uita dupa P#%#%#LEEEEE

 

Uite asa mor multi.. ca in loc de atentie in cap, au numai pwleeee

 

bine ca sunt barbatii perfecti ! aaaa, si mai ales motociclistii !!

si bine ca esti tu barbat :cheers: si motociclist ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...