Sari la conținut

Accident La Trei Iazuri, Spre Roman


madman
 Share

Postări Recomandate

in jurul orei 14:30 am fost depasit la iesirea din Roman de el , cel putin asa cred , era o Yamaha albastra , tipul era singur pe moto si avea un rucsac in spate.NU sunt sigur ca era el , pentru ca nu stiu daca a virat spre Iasi sau Piatra Neamt.Daca are cineva detalii asteptam !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in jurul orei 14:30 am fost depasit la iesirea din Roman de el , cel putin asa cred , era o Yamaha albastra , tipul era singur pe moto si avea un rucsac in spate.NU sunt sigur ca era el , pentru ca nu stiu daca a virat spre Iasi sau Piatra Neamt.Daca are cineva detalii asteptam !

din cei de la botosani care mai merg in zona sa se dea sunt 2 r1 albastre unul cu nr de botosani FRG caenaj foliat cu autocolant mai deschis decat albastrul normal de la yamaha(misu)si unul cu numar de Bucuresti(paul) cu cateva elemente mici galbene pe el .baieti incepatori.asteptam detalii.

 

din cei de la botosani care mai merg in zona sa se dea sunt 2 r1 albastre unul cu nr de botosani FRG caenaj foliat cu autocolant mai deschis decat albastrul normal de la yamaha(misu)si unul cu numar de Bucuresti(paul) cu cateva elemente mici galbene pe el .baieti incepatori.asteptam detalii.

FRG iese din discutie am vb cu el la tel insa celalalt nu raspunde.( mobra lui stiam ca e stricata)

asteptam detalii din partea sucevenilor,iesenilor si nemtenilor. :cheers:

Editat de aemtuning
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

yamaha R1,albastra...nr ceva de genul...IS.58 sau 38.YIN...motociclistul parea ok...dadea declaratii politistilor...il ajutau niste baieti cu un espero sa ridice motocicleta din sant...cred ca a alunecat din cauza nisipului(pietrisului) de pe marginea drumului...carenele erau cam varza...asteptam detalii...accidentul s-a produs undeva intre strunga si roman...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

yamaha R1,albastra...nr ceva de genul...IS.58 sau 38.YIN...motociclistul parea ok...dadea declaratii politistilor...il ajutau niste baieti cu un espero sa ridice motocicleta din sant...cred ca a alunecat din cauza nisipului(pietrisului) de pe marginea drumului...carenele erau cam varza...asteptam detalii...accidentul s-a produs undeva intre strunga si roman...

am aflat si eu acum prin tel ca baiatul e din iasi.bine ca nu a patit el nimic. :cheers:

Editat de aemtuning
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-a intamplat undeva pe la ora 16...nu cred ca a fost implicata vreo masina...pt ca ...atunci cand am trecut eu prin zona...era doar motociclistul...parerea mea e ca ...avea si viteza...:|...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in jurul orei 14:30 am fost depasit la iesirea din Roman de el , cel putin asa cred , era o Yamaha albastra , tipul era singur pe moto si avea un rucsac in spate.NU sunt sigur ca era el , pentru ca nu stiu daca a virat spre Iasi sau Piatra Neamt.Daca are cineva detalii asteptam !

 

 

cred ca eu te-am depasit. eu eram in roman la ora 14.30.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-a intamplat undeva pe la ora 16...nu cred ca a fost implicata vreo masina...pt ca ...atunci cand am trecut eu prin zona...era doar motociclistul...parerea mea e ca ...avea si viteza...:|...

parerea mea e aceeasi insa cred ca a intrat in panica si nu a mai reusit sa o aplece pe curba.bine ca nu are el nimic mobra se face

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zona aia dintre Strunga si Trei Iazuri e plina de curbe ,si colac peste pupaza circula f multe basculante mari cu pietris .Soferilor nu le pasa daca le curge ceva din masini,ca de ...neam de sofer! :cheers: ,dar de multe ori nisipul e ud si fac o dara de apa multi kilometri.Mie imi place acolo ca poti sa exersezi lasatul pe curbe,dar o fac destul de precaut..Sa speram ca totul e ok si nu se va lasa cu urmari...medicale,pt biker.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand am mers ieri spre Roman ne-am intersectat cu o masina care transporta un MoviStar replica spre Iasi. Carene varza, intr-adevar, motoru' era pus pe o parte deci destul de flendurit cat sa nu le pese de conditiile in care il transporta. Din cate stiu, MoviStar are un nene din Iasi, chiar ne intrebam daca o fi vorba de el, se pare ca da. Sa speram ca n-are nimic deosebit :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ti as sp o vb classica de aici din sat...dar o cunosti prea bine

 

 

ti se pare mult o ora iasi-roman? eu nu cred. sunt 80 kilometri. adica o medie de 80kmh

 

daca e muvistaru ala.... il conduce boogie, are la activ multe accidente. are toate oasele rupte(asa mi-a zis el), da il mai conduce si tecu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu era vorba doar de o motocicleta ci de 2: un f3 si un r6. Baiatul cu r6 a scapat doar cu echipamentul sifonat in schimb celalalt cu f3-ul a fost luat si dus cu ambulanta la spital avand leziuni la unul din membrele inferioare; era stabil. Ambii sunt din Iasi.

"Mertane" poate vrei sa te abtii in legatura cu experientele si drumurile tale, ca nu intereseaza pe nimeni cat faci tu din punctul A in punctul B, mai ales la rubrica accidente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum s-a intamplat de a intrat cu F3 in voblaj? Stiu ca e destul de cuminte din punctul asta de vedere. Sorry de off-topic multa sanatate si bulan mai mult pe viitor baietilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...