Sari la conținut

Verde De Munte!


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 51
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pentru un naked poate e mai usor...Ma refer la pozitie.

Uite imi pare rau ca nu am facut poze ca sa va dati seama cum e drumul.

Drumul merita extraordinar de mult, insa toata portiunea Bran-Targoviste e asfaltata, dar cu f multe gropi...nu doar pe margine, ci si pe centru...iar unde nu sunt gropi sunt denivelari, valuri dupa valuri...

Merita incercat, dar mers incet...oricum sunt atat de stranse serpentinele ca nu ai unde sa ii dai...sunt una dupa alta...Am coborat cam cu 40,50,60 km/h...mai mult nu puteam, saream din sa, trebuia sa evit mult gropile...

Eu as zice totusi sa incerci...

 

 

 

Si eu am fost pe acelasi drum: Bran-Moeciu-Rucar-Targoviste...si cred ca sperii lumea degeaba...nu e ca pe Brasov-Cheia, dar nici cum spui tu...sint de parere ca orice motocicleta poate merge pe acolo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am fost pe acelasi drum: Bran-Moeciu-Rucar-Targoviste...si cred ca sperii lumea degeaba...nu e ca pe Brasov-Cheia, dar nici cum spui tu...sint de parere ca orice motocicleta poate merge pe acolo...

Normal ca orice motocicleta poate ajunge pe acolo, dar e vorba de chinuit motoare! gandeste-te ce ar insemna pt un fireblade acel drum...in fine, e treaba fiecaruia, insa majoritatea motoristilor cu vitezane nu prea ar fi incantati...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am batut drumul ala de cateva ori cu motorul si e urat ptr sportive chiar si turing , adevarat , insa nici vorba de stricat ceva .

 

te hurduca de te iau dracii si trebuie sa mergi mai incet .

atata tot .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am batut drumul ala de cateva ori cu motorul si e urat ptr sportive chiar si turing , adevarat , insa nici vorba de stricat ceva .

 

te hurduca de te iau dracii si trebuie sa mergi mai incet .

atata tot .

:(

La un momentdat pe curbelea alea la coborare, am ajuns un camion incarcat cu lemne, si a trebuit sa stau in spatele lui cred ca 15 minute...mergeam pe neutru si era suficient, ba mai puneam si frana...:) Era la vale, camionul mai mult de 20-30 km/h nu mergea, nu puteam sa il depasesc pentru ca era curba dupa curba, nu vedeam nimic dupa camion...dar intr-un final am reusit sa trec.

Editat de ravenitza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia-te de mana cu Katy si inca o don'soara cu CB-ul-actual F650 (lapsus acum), la ture din astea solo.

 

Ai curaj, fata :(

 

La mai multe :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa fiu sincera chiar mi-a placut sa merg singura...sunt mult mai multe avantaje: ma opresc cand vreau, de cate ori vreau eu, merg in ritmul meu, nu imi fac griji sa ne pierdem unii de altii pe drum, nu ma bate nimeni la cap pe unde sa o iau...etc. Iar in caz de ceva najpa...well nu traim totusi in desert, am intalnit oameni foarte comunicativi.

Dupa Racari m-am oprit intr-o benzinarie sa imi schimb hainele cu unele uscate, caci incepuse sa ma ia frigul pe motor cu hainele ude, si unul dintre baietii ce lucrau la benzinarie a inceput sa imi puna tot felul de intrebari "nu ti-e frica singura?" "ai ceva pb la motor?" (verificam robinetul de la benzina)...si nu au fost singurul :)

Asa ca...ai prins ideea.

 

Oricum multumesc Thomas!

Editat de ravenitza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa fiu sincera chiar mi-a placut sa merg singura...sunt mult mai multe avantaje: ma opresc cand vreau, de cate ori vreau eu, merg in ritmul meu, nu imi fac griji sa ne pierdem unii de altii pe drum, nu ma bate nimeni la cap pe unde sa o iau...etc. Iar in caz de ceva najpa...well nu traim totusi in desert, am intalnit oameni foarte comunicativi.

Dupa Racari m-am oprit intr-o benzinarie sa imi schimb hainele cu unele uscate, caci incepuse sa ma ia frigul pe motor cu hainele ude, si unul dintre baietii ce lucrau la benzinarie a inceput sa imi puna tot felul de intrebari "nu ti-e frica singura?" "ai ceva pb la motor?" (verificam robinetul de la benzina)...si nu au fost singurul :(

Asa ca...ai prins ideea.

 

Oricum multumesc Thomas!

 

heh exact traseul asta l-am facut si eu dar am mai urcat mai sus pana in fundata pe serpentine. super tare drumul...dar eu am avut mai mult ghinion decat voi..mie mi-a crapat motorul pe serpentine (revizie facuta prost de cei de la suzuki cred :) ) . f dragutz drumul felicitari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drumul ala l-am facut de atatea ori incat cred ca-l stiu pe derost. Inclusiv noaptea, inclusiv pe ploaie. Nu-i de speriat. Daca ar fi sa-i dau o nota in privinta asfaltului, 0 fiind zona de Transfagarasean pe langa lacul Vidraru, 10 fiind DN1 de la Predeal la Brasov, asta ar lua cam 4. Da, sunt gropi, dar situatia e departe de a fi atat de dramatica. Cu o sportiva n-o sa poti pune genunchiul jos, dar, sincer, eu nu vad rostul in a pune genunchiul jos in afara circuitului. E drum de plimbat lejer, nu de scos timpi record.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumoasa drumetie :)

 

misto pozele. mi-aduc aminte ca te-am vazut la marsul din aprilie.

 

cred ca cel mai placut e de unu singur sau cu pasager. sa mergi in ritmul in care vrei fara sa te stresezi :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumoasa drumetie :(

 

misto pozele. mi-aduc aminte ca te-am vazut la marsul din aprilie.

 

cred ca cel mai placut e de unu singur sau cu pasager. sa mergi in ritmul in care vrei fara sa te stresezi :cheers:

asa e, e mult mai frumos din privinta mea...

hmm e posibil sa ma fi vazut...uite o poza:

 

 

Ravenitza toata stima si respectul din partea mea!

:) multumesc frumos

post-7727-1213895236_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cele mai adevarate aventuri pe motor sunt de unul/una singur/a, bine sa nu exagerezi acum.

Eu am simtit asta cand veneam singur noaptea pe cheia numai eu cu motorul, amicul care nu te tradeaza.

Felicitari si bafta in continuare, iti admir curajul fata.

Editat de Tytus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa e, e mult mai frumos din privinta mea...

hmm e posibil sa ma fi vazut...uite o poza:

 

 

 

:) multumesc frumos

 

 

i-o al doilea din stanga ta sau dreapta pozei :(

 

ala cu scuteru roshu :cheers:

 

intre timp am facut upgrade, mai ramane sa obtin plasticu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

admirabil curaj si initiativa in a pleca singura,senzatia "tu si motorul nu se compara cu nimic altceva" ,peisajele sunt minunate intradevar... ce mai ; asta e adevaratul spirit !!!

keep rock'in girl !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cele mai adevarate aventuri pe motor sunt de unul/una singur/a, bine sa nu exagerezi acum.

Eu am simtit asta cand veneam singur noaptea pe cheia numai eu cu motorul, amicul care nu te tradeaza.

Felicitari si bafta in continuare, iti admir curajul fata.

Eu evit sa merg noaptea, nu imi place deloc...Asa ca am incercat pe cat posibil sa ma apuce noaptea pe drumul pe care il cunosc, adica Targoviste-Buc.

 

 

Felicitari pentru curaj, drumul strabatut si pentru ca ai impartasit cu noi. Dar camionagiul de ce a ramas fara permis?! Nu prea m-am prins.

Pai initial nici noi nu am inteles de ce i-au luat permisul apoi ne-a spus politistul: "nerespectarea regulilor privind prioritatea de trecere, depasirea sau trecerea la culoarea rosie a semaforului, daca prin aceasta s-a produs un accident de circulatie din care a rezultat avarierea unui vehicul sau alte pagube materiale"

In final ne-a parut rau ca i-a luat permisul, era un om de treaba...insa numai asa o sa invete sa fie mai atent data viitoare!

 

i-o al doilea din stanga ta sau dreapta pozei :(

ala cu scuteru roshu :cheers:

intre timp am facut upgrade, mai ramane sa obtin plasticu

Mult succes la obtinerea lui! si multa grija apoi

 

admirabil curaj si initiativa in a pleca singura,senzatia "tu si motorul nu se compara cu nimic altceva" ,peisajele sunt minunate intradevar... ce mai ; asta e adevaratul spirit !!!

keep rock'in girl !

In rest, multumesc de aprecieri! Ma bucur ca v-a placut mica mea aventura :)

 

Asfalt uscat!

 

Am si un filmulet...o sa il prelucrez putin si o sa il postez!

Editat de ravenitza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E un bun inceput. Uite aici si aici ceva care sa te inspire pe viitor. Sunt doar doua fete care calatoresc singure si care mi-au venit repede in minte. Bafta.

Mai am eu mult pana la ajunge la acest calibru...Insa intradevar, acele femei sunt demne de tot respectul din lume :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

felicitari fata :) frumos traseu pt o zi si mi-ai factu si fofta :cheers:

pai si ce astepti? vine weekendul, ktm-ul iti permite orice tip de drum...fugi! merita...eu deja planuiesc urmatorul drum :(

 

Traseul: post-7727-1213946858_thumb.jpg

km: ~380 km

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte frumoase pozele :( Apreciez curajul !!! Inseamna ca intradevar pasiunea ptr moto e la cote maxime :)

 

Toata lumea iti cere casca :rock: Eu te intreb doar ... cine a pictat-o? VREEEAU si euuu :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte frumoase pozele :( Apreciez curajul !!! Inseamna ca intradevar pasiunea ptr moto e la cote maxime :)

 

Toata lumea iti cere casca :P Eu te intreb doar ... cine a pictat-o? VREEEAU si euuu :cheers:

:rock: Vai saraca mea casca...Nu se poate, a fost un numar limitat de casti de la Streetfighter asa...so,doar daca cumperi una Sh poti avea la fel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca cateva poze, sper sa nu le repet:

post-7727-1213949902_thumb.jpg - aproape de Ploiesti, in benzinarie erau 3 politisti moto, salivam la motocicletele lor :)

post-7727-1213949989_thumb.jpg - la Paraul Rece existau aceste atvuri si masinute care puteau fi inchiriate, erau exceptionale pentru ce dealuri numai cu iarba erau in zona

post-7727-1213950434_thumb.jpg - aproape de Fundata, am trecut printr-un sat unde la cativa metri gaseai multe sculpturi in copaci, si apoi vopsite in alb, insa superbe chiar!

post-7727-1213950019_thumb.jpg

post-7727-1213950045_thumb.jpg

post-7727-1213950092_thumb.jpg

post-7727-1213950127_thumb.jpg

post-7727-1213950145_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...