Sari la conținut

Intrunire MOTO Mizil 22-24 iulie


Armagheddon
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 119
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Maine dimineata plec spre Mizil...

 

 

Nu mai vin la Mizil....

 

 

:kick: :birthday: de ceee??? ce ai patzit??

 

ps: nici skullz nu mai vine, i s'a rupt aseara cablul de ambreiaj cand pleca din etrusco.. :ok:

Editat de strumfuadi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am intors- deh, familionul :blink: .... Acolo e mishto, din pacate am shi o veste nasoala- Axa a intrat intr-un caine pe shosea :P shi fata s-a bushit tare la un picior :kick: , asha ca a trebuit sa se intoarca :kick: ....

Bai am o rugaminte: la intoarcere am mers cu ecusonul de la Salon in care pusesem biletul de 5 RON de la intrare acolo, shi mi le-a luat vantu' :kick: .... cine poate il rog sa imi aduca shi mie un bilet de p'acolo, ca vreau sa-l pastrez.... dau o bere pe kestia asta :birthday:

Hai distractzie placuta, care plecatzi azi! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:kick:  :birthday:  de ceee???  ce ai patzit??

 

ps: nici skullz nu mai vine, i s'a rupt aseara cablul de ambreiaj cand pleca din etrusco..  :ok:

208123[/snapback]

 

Nu am patit nimic major, doar ca trebuia sa refac jocul din jug si franele fata... Deci trebuia sa merg la o vulcanizare pt cric de vulcanizare, ca altfel nu am pe ce s-o ridic, sa dau jos roata, furca, ghidonul, jugul, sa scot rulmentii din jug, eventual sa-i schimb... Mi-ar fi luat cateva ore (cam 3) si mi-am reconsiderat dorinta de Mizil, pt ca nu prea aveam chef sa fac chestiile astea la pisi sambata dimineata... Mi-am bagat putin picioarele si am zis pas.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai vin la Mizil....

208087[/snapback]

 

asa iti trebuie daca nu ai vrut sa mergi ca pasager :kick:

 

anyway, a fost foarte, foarte putina lume la Mizil... drumul ala pe pietrish este moartea pasiunii

208291[/snapback]

Pt vitezane si alte chestii smechere :birthday: astea rusesti au urcat fara greturi :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am ajuns pasager cu helly dar a meritat bemveu lui e beton (stiam da nu eram convins %la%). intrunirea a fort ok eu am socializat pe acolo cu baiazid am rezolvat socotelile berici chestii una alta. schija are o postcombustie la jawasaky extraordinara cand ii dadea gaz chiar simteam boom ul fumic. si alte alea da tre sa plec aku ca se grabeste hell .aaa sa l intrebati pe baiazid de crosetarile de pe dn 1 la intoarcere .... surprizaaa... chiar are talent din anumite motive uneori! prietenul care i a stat in fatza stie de ce :birthday:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci hai sa fiu eu prima care scrie ...impresii si poze :birthday:

Toate bune si frumoase...cel putin pentru mine.La mizil am ajuns pe la 11 noaptea (vineri) dupa un drum destul de bun ...in afara de drumul de piatra unde s-au busit 3 motoare si accidentul lui Axa.Vineri noaptea a fost binisor exceptand evolutia lui Mad max de mi-a spart urechile toata noaptea,iar sambata seara cand se astepta dezmatzul ce sa vezi....titamai furtuna de ne-am ascuns toti in corturi...si la somn :ok:

Duminca dimineata plecarea la cross...dar hai sa bag niste poze... :kick:

post-5351-1122271229_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri noaptea a fost binisor exceptand evolutia lui Mad max de mi-a spart urechile toata noaptea

Hihi.... bai facea cumplit motoru'ala.... oricum pana dimineatza reushise sa-shi sparga toate semnalizatoarele :kick: .... Da' dimineatza cand se urcase pe magarushu' ala l-atzi vazut? :ok:

Bai eu care pana acum n-am fost niciodata nici macar pana la Arc am reushit sa cunosc ceva lume.... dar tot mi-au scapat multzi.... vroiam sa-l cunosc pe Zidu' shi IJ-ul sau.... poate dat'aviatoare...

Atzi pastrat careva un bilet de intrare in camping pt. mine? Ca l-am pierdut la intoarcere shi ma oftic, vroiam sa-l am la kolectzie.... dau :birthday: .....

Editat de mihaiachi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai eu care pana acum n-am fost niciodata nici macar pana la Arc am reushit sa cunosc ceva lume.... dar tot mi-au scapat multzi.... vroiam sa-l cunosc pe Zidu' shi IJ-ul sau.... poate dat'aviatoare...

208896[/snapback]

 

Ti-am vazut mobra de politie, dar nu te-am vazut pe ea, cel putin nu cat am fost treaz, ca :ok: :kick: :kick: . Lasa ca incerc eu sa vin la arc

 

 

@myando79

Cea mai placuta surpriza din we asta (dupa ciorba de burta din mizil :blink: )

Primul indiciu cam acu o luna in etrusco :birthday: parca o cunosc pe tipa aia de la masa, dar totusi e carciuma in bucuresti :P

Acu :kick: ia uite ca tipa aia cuminte de la scoala se invarte printre motociclistii aia rai care se dau pe o roata si beau ca porcii, si mai vrea sa isi ia si motor. Bravo :kick:

 

 

 

Cat despre MadMax ar merita o sponsorizare in benzina, ca stie meserie la instrumentul ala muzical. Pacat ca sambata seara s-a speriat de ploaie si pe la 2 noaptea totul arata ca un camping de pensionari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci hai sa vorbesc ca otomanii veniti in romania sa faca afaceri:

 

La 17:30 intalnit cu mihaicbr si cu un motociclist sa montez la el alarma.

La 19:00 terminat cu alarma omului (honda hornet super motor)

Venit si Demostene si Jean cu CBR1000F

la 19:40 toata lumea intalnit la arc

 

Poze sunt dar va rog injurat la Demostene ca el uitat si selectat mai repede pozele tongue.gif

 

Noi gresit drumul si luat prin Ploiesti in loc de centura

Nem problem si continuat dupa indicatoarele Buzau/Constanta. La mine mancat in _cur ca sa plecat spre Constanta tongue.gif

Ajuns la Mizil si aflat vesti urate despre un coleg care cazut rau. Plecat spre Calugareni pe drum cu problem.

 

La drumul macadam era un deal. Eu cazut ca fugit la mine spate la motocicleta. Pagube nem ca am tinut la ea cum am putut. TRO5 in timp ce eu cadeam, depasit la mine repede ca eu nu cazut pe el. Atunci si la TRO5 fugit _cur si cazut la mine in fata. Eu ras de murit. Uitat in oglinda si mihaicbr fugit _cur si cazut.

 

Cazut ca mustele toti.

 

 

Si acum pe romaneste:

 

Per ansamblu:

 

- muzica: BETON

- preturi: SUPER

- complex: BETON

- semnal telefon: mama lui de semnal. Eu mi-am lasat semnalul la intrare crackup.gif

- de cazut: IN DRACI

 

Cel mai tare personaj MadMax sau MaxiMix: a facut pana, si a pus camera noua fara sa scoata cuiul crackup.gif crackup.gif crackup.gif crackup.gif. Cand a umflat-o .... POC. Dar a depasit cand si-a spart semnalele intentionat ca "Nu dadeau bine" crackup.gif crackup.gif

El e omul care a turat nipra aia noaptea baldy.gif baldy.gif baldy.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aaa sa l intrebati pe baiazid de crosetarile de pe dn 1 la intoarcere .... surprizaaa... chiar are talent din anumite motive uneori! prietenul care i a stat in fatza stie de ce biggrin.gif

 

Poi va spune JE care a fost situatia:

 

veneam linistit cu 120-130kmph (croaziera), eram pe banda de langa axul drumului iar in fata mea un BMW.

 

Pe sens invers tot pe banda de langa axul drumul un Passat de politie cu radar mobil.

Scoate omul mana cu manusa alba, da flasuri si face semn de "trage ma pe dreapta".

 

Eu am respectat: am tras cu dreapta de acceleratie pana la 180 (se duce Suza mea de nu se vede: sa traiasca dyno jetu). Bai frate ce crosetari cu 160-180. Depasesc tot ce statea pe loc la 120kmph. Trec de gasca noastra (ninja skija, ...), trec de Hellryder (pasager avea pe Calu) care credea ca am chef de joaca si se ia dupa mine :birthday:

 

Dupa aia l-am lasat inainte si ne-am dus relaxati cu 140.

 

Concluzia: nu mi-a vazut numarul si evident: i-am dat fum. :ok: :kick: :kick:

 

Cred ca e o boala: e a doua oara anul asta cand fug si cand ... scap.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am tot uitat dupa IJ de TR, da' n-am dat de el, pe urma sambata pe la 11 m-am karat :birthday:

208920[/snapback]

era ascuns in stanga dupa terasa, am ajuns pe la 12 noaptea. Sambata pana pe la 12 - 1 am avut program_de_rastit_la_pantofi_in_boschetii_cu_urzici apoi am plecat in mizil pana pe la 6 seara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte dragutza intrunirea, noi ne-am simtit bine, am ajuns cu greu dar pana la urma a fost totul mai mult decat ok, in sfarsit.. doamne-ajuta!

 

ete am si eu cateva poze,,,

 

am fost intampinati calduros la bar...

post-168-1122279769_thumb.jpg

 

 

cu bere rece.... inca doua la baiatu! :birthday:

post-168-1122279841_thumb.jpg

 

 

h-asu s-a nimerit cu pasager...

post-168-1122279904_thumb.jpg

 

 

dupa cum spuneam... buna berea...

post-168-1122279961_thumb.jpg

 

 

fetelelele...

post-168-1122280062_thumb.jpg

 

 

parada...

post-168-1122280086_thumb.jpg

 

post-168-1122280133_thumb.jpg

 

post-168-1122280156_thumb.jpg

 

 

pe seara a "cam" plouat :ok:

post-168-1122280206_thumb.jpg

 

si cum duminica era prea frumos afara... am luat-o inapoi spre bucuresti pe scurtatura pe Valea Doftanei, la baraj la Paltinu..

post-168-1122280334_thumb.jpg

post-168-1122280381_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...