Sari la conținut

Aerox


russu
 Share

Postări Recomandate

Dupa mult timp de chin aeroxul de la avatar a ajuns cam asa, la motor am facut urm modificari set motor racing "Diffusione Ricambi", Toba racing GIANNELLI SHOT, Carburator Malossi 19mm, Filtru de aer racing Malossi Red Filter E13, Variator racing Malossi MHR,role malossi 4.3g, curea Malossi Kevlar.:) Sunt cam in dubii cu abtipildele si anume sa le las sau sa nu le las:scratch: ..... voi ce ziceti?

post-26077-1214409440_thumb.jpg

post-26077-1214409452_thumb.jpg

post-26077-1214409467_thumb.jpg

post-26077-1214409486_thumb.jpg

post-26077-1214409503_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca le-ai pus, nu mai are rost sa le dai jos, sunt ok. Oricum arata bestial scuterul, felicitari :)

Sunt curios ce consum are

Depinde cum ii rup dintii cu 50-60 imi consuma 3...apoi incepe sa pape mai mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns la concluzia ca un scuter e tot scuter orice i`ash face, singurul motiv pt care il vand e un kawasaki din 98, altul n`ash avea. oricum o sa`mi para rau dupa cat am muncit la el.

 

Si fuge 120+ km/h

 

http://www.bikeshop.ro/motociclete/anuntur...002-114958.html

Editat de russu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca e pacat...pacat ca ti-ai dat seama ca un scuter tot scuter ramane dupa ce l-ai terminat. Dar stiu cum e...si eu am mania asta. A iesit super. Daca scoti sticker-ele chiar ma superi, e bestial asa. In legatura cu vopseaua...e facut de tine sau la vopsitor? Daca e la vopsitor cat te-a dus? Daca nu, cu ce si cum l-ai vopsit?(nr de straturi, grund, lac, etc)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, in legatura cu vopsitul , l`am vopsit la un service auto in cuptor, de grund nu stiu dar vopseaua este pe baza de apa si nush cate straturi de lac sunt dar cel putin unul este, si de jante nu m`am indurat sa le fac albe deoarece ramaneau capacul de la transmisie si pompa de apa gri asa ca am facut si jantele si telescoapele fata iar daca le faceam pe toate albe iesea ff incarcat, iar daca cel ce o sa`l cumpere vrea neaparat jantele albe i le vopsesc eu bonus :):D:D:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

carenele 400 ron (motivul pretului piperat a fost costul vopselei sau cel putin asa mi s`a spus) iar jantele + capac trans + pompa de apa + telescoapele 50 ron

 

Cam asa arata scuterul inainte de vopsit

post-26077-1214434219_thumb.jpg

post-26077-1214434234_thumb.jpg

post-26077-1214434242_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu a costat deloc mult. Mi se pare chiar un pret bun.

Nu stiu de ce l-a vopsit. Scuterul arata foarte bine si inainte (in afara de gaura aia din podea :))

Dar toba n-o vopsesti? Cu vopea termorezistenta, evident.

Editat de Clodius
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar daca in poze arata bine din nefericire in realitate avea ff multe urme si zgarieturi care n`au iesit la polish, carenele alea gri erau patate si gaura din carena s`a rezolvat cu fibra. asa ca dupa parerea mea e muult mai frumos acum :) :P :) rosu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io vopsesc scutere de la rotzi pana la ghidon cu 150-200 ron maxim. rezultat garantat 100%. nu ramane nici o zgarietura nimik. iese vopseaua perfecta. lacul costa ceva in plus.

plus fac si reparati de carene sparte. durata de vopsire : 5 zile cu tot cu timp de uscare.

mai vopsesc si casti.

. s-a consumat si un butoi dasta verde in timpul vopsirii;)

 

ultima lucrare. scuterul unu prieten:

 

Inainte:

post-15737-1214490171_thumb.jpgpost-15737-1214490558_thumb.jpgpost-15737-1214490210_thumb.jpgpost-15737-1214490161_thumb.jpg

 

 

Dupa:

post-15737-1214490414_thumb.jpgpost-15737-1214490635_thumb.jpg

 

aeroxul din stanga este al meu :) pt detalii id : iulica_leordeni nr tel 0755012789

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu a costat deloc mult. Mi se pare chiar un pret bun.

Nu stiu de ce l-a vopsit. Scuterul arata foarte bine si inainte (in afara de gaura aia din podea :P)

Dar toba n-o vopsesti? Cu vopea termorezistenta, evident.

Negru mat,din Selgros :) 12 ron,rezistenta la 800 grade.

PS:stiu ca imi lipseste un surub de la toba :)

post-19791-1214491780_thumb.jpg

post-19791-1214492273_thumb.jpg

Editat de brick23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toba n`o vopsesc ca e arata mult mai bine lacuita original decat vopsita iar unde apar pete de rugina dau cu o pasta (cei drept e pt nichel) care curata metalul de oxizi si alte chestii , frec bine si apoi o sterg cu diluant ca ramane un reziduu de la pasta las 10 min sa se evapore si arata excelent, toba e cam ciudata partea cu giannelli nu vrea sa stea sus din cauza vibratiilor se intoarce invers :kali: :kali: :kali: :kali: iar daca vreau s`o intorc nu vrea deloc decat daca dau silencerul jos si ma chinui sa`l aduc la locul initial ca dupa 20 de km sa se intoarca iar asa ca am lasat`o asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am dat 30 ron pe vopsea ca nu am gasit mai ieftin si rezista la 700 grade :kali:

sunt curios cat rezista vopselele astea care sunt date la 700-800 grade,ca si eu as vrea sa vopsesc evacuarea pina in toba,ca vopseaua originala sa dus din cauza temperaturii....

vara,dupa o ora de mers,teava aia de evacuare este rosie de la caldura,nu stiu ce vopsea ar rezista cat de cat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am facut cu dupli color...numai ca era o vopsea speciala cu lac. Mi s-a facut urat cat de cat. Trebuia vopsita, lasata 2 ore apoi sa o incalzesti putin pana la o temperatura mare si se forma un strat de lac. Cum scuterul meu nu functiona atunci, am lasat-o asa si s-a facut cam urata...la cot e neagra, dar se vede ars rau, apoi partea cealalta e putin ars, tot negru, partea dinainte de gatul care se intoarce e negru lucios (cum ar trebui) numai ca din prima am mers 60 km cu ea si a fiert putin, a facut bule mici, apoi la catalizator e ok. Daca o faceti bine, o sa tina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...