Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Honda NSR 125


Postări Recomandate

mi-a mai spus cineva sa pun silicon dar vad ca a tinut cu ce i-am facut eu :D)

are cineva idee daca intra pe janta din spate un cauciuc de 150/70/17? eu am acum 150/60 si vreau sa cumpar unul nou dar nu gasesc 150/60 si m-am gandit sa cumpar 150/70, dar ma gandesc sa nu stea dupaia prea "umflat" pe janta :unsure:

 

 

60 shi 70 asta ii inaltimea ............... dacca iti intra de aripa spate..nui nici o problema........ ii doar 1 cm diferenta...............:rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 609
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

mama daca ati reusit performanta sa stricati nsr-uri (partea tehnica) sunteti adevarati reisari

am luat in oct 2006 un nsr impecabil din germania an 98 limitat la 99km\h cu16mii de km. am skimbat niste fire si am prins 170 pe A2 l-am forjat pe serpentine pe circuit prin bulgaria vreo 55000 de km intetinut cu ulei 2 t de la petrom (10 ron litru) si nu am schimbat decat ulei furca semeringuri cauciucuri si l-am vandut acum 3 luni ca ma plictisisem

ps: bujia am skimbat-o cand l-am delimitat ca sa fiu sigur ca rezista la turatii ca a vazut mereu linia rosie ;)) am luat o bujie cu 4 electrozi care m-a tinut tot timpul (imi cam pare rau acuma ca am dat-o)

a era sa uit ... placute de frana la 2 saptamani =))

Editat de Furia_soselei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mama daca ati reusit performanta sa stricati nsr-uri (partea tehnica) sunteti adevarati reisari

am luat in oct 2006 un nsr impecabil din germania an 98 limitat la 99km\h cu16mii de km. am skimbat niste fire si am prins 170 pe A2 l-am forjat pe serpentine pe circuit prin bulgaria vreo 55000 de km intetinut cu ulei 2 t de la petrom (10 ron litru) si nu am schimbat decat ulei furca semeringuri cauciucuri si l-am vandut acum 3 luni ca ma plictisisem

ps: bujia am skimbat-o cand l-am delimitat ca sa fiu sigur ca rezista la turatii ca a vazut mereu linia rosie ;)) am luat o bujie cu 4 electrozi care m-a tinut tot timpul (imi cam pare rau acuma ca am dat-o)

a era sa uit ... placute de frana la 2 saptamani =))

Unde ai avut limitator la NSR?Sau unde poate sa aibe?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

terminati fratilor cu limitare la toba sau carburator nu exista asa ceva

al meu avea o cutiuta cu ceva electronica inauntru care era legata la plusul bateriei si la aprindere, iar scopul acestei cutiute era sa intrerupa scanteia de la bujie exact la 6500 de ture si am legat firele pe direct si a avut scanteie continua se tura pana la 13000 dar oricat de tare ai merge nu skimbi la 13000 tre sa fii fraier ca isi pierde din putere cand intra pe rosu (un sfapt pt cand va dati cu cineva si nu tineti cont de motor schimbati la turatia care o scrie in carte la cuplu maxim parca 10500 si nu luati mana de pe acceleratie cand skimbati;) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

terminati fratilor cu limitare la toba sau carburator nu exista asa ceva

al meu avea o cutiuta cu ceva electronica inauntru care era legata la plusul bateriei si la aprindere, iar scopul acestei cutiute era sa intrerupa scanteia de la bujie exact la 6500 de ture si am legat firele pe direct si a avut scanteie continua se tura pana la 13000 dar oricat de tare ai merge nu skimbi la 13000 tre sa fii fraier ca isi pierde din putere cand intra pe rosu (un sfapt pt cand va dati cu cineva si nu tineti cont de motor schimbati la turatia care o scrie in carte la cuplu maxim parca 10500 si nu luati mana de pe acceleratie cand skimbati;) )

Saracio ai mai aparut paici??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

terminati fratilor cu limitare la toba sau carburator nu exista asa ceva

al meu avea o cutiuta cu ceva electronica inauntru care era legata la plusul bateriei si la aprindere, iar scopul acestei cutiute era sa intrerupa scanteia de la bujie exact la 6500 de ture si am legat firele pe direct si a avut scanteie continua se tura pana la 13000 dar oricat de tare ai merge nu skimbi la 13000 tre sa fii fraier ca isi pierde din putere cand intra pe rosu (un sfapt pt cand va dati cu cineva si nu tineti cont de motor schimbati la turatia care o scrie in carte la cuplu maxim parca 10500 si nu luati mana de pe acceleratie cand skimbati;) )

si unde e pusa cutia asta cu "ceva electronica in ea"? si ce fire ai "pus pe direct ca sa ai scanteie continua"?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si unde e pusa cutia asta cu "ceva electronica in ea"? si ce fire ai "pus pe direct ca sa ai scanteie continua"?

la mine era sub rezervor lipita pe filtru de aer in partea stanga si avea un led pe ea care palpaia cand era limitata

dar unele modele de nsr pot avea doar 15 cai si sa nu fie limtate ci asa sa meara ele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la mine era sub rezervor lipita pe filtru de aer in partea stanga si avea un led pe ea care palpaia cand era limitata

dar unele modele de nsr pot avea doar 15 cai si sa nu fie limtate ci asa sa meara ele...

 

Adica n-au Power Valve .

 

Cutia aia era CDi`ul . In cazul tau aveai power valve , dar CDi`ul nu ii transmitea informatiile . Adica il facea sa nu functioneze .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica n-au Power Valve .

 

Cutia aia era CDi`ul . In cazul tau aveai power valve , dar CDi`ul nu ii transmitea informatiile . Adica il facea sa nu functioneze .

 

informatii secrete :(

Editat de dOctOr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce consum aveti voi la nsr-uri? eu am mers pana in 6000 turatii si putin forja si am facut un consum de 3.2L :laugh:

ultima data am forjarit-o ceva mai mult si consumul a fost de 3.8

 

Nici nu ma mira de ce scoti un consum de 3.8%l :laugh:

cu parciu asta de nsr blana scoteam 7-8% maxim m-am dus 140,si atunci tremura din toate incheieturile :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doamne ati vazut cat de bine se da denis pe motor...ar trebui sa facem un fan club in plm ca omu a prins 140 si vroia mai mult da nu mai avea cu ce :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...