Sari la conținut

TAXIMETRISTI = BAD PEOPLE


porculetz
 Share

Postări Recomandate

Mda, e un fel de accident si de aia va spun sa va feriti de taximetristi pentru ca ei nu gandesc. Na here goes :

 

Mergeam yo frumos cu bicicleta (nam carnet :kick:) asa si intr-o intersectie un taximetrist era sa dea in mine si iam zis "ce faci ma, vrei sa te urci pe mine ?" si el o comentat ceva da nu lam bagat in seama, na imi continui drumu si dupa vreo 10 m il vad cum imi taie calea, se da jos din masina si incepe sa ma ia la palme :birthday: , tup tup,na yo ce sa fac k ala era dita mai namila, dupa aia scoate din portbagaj o bata, vrea sa ma loveasca si cu aia, da fug. Nu merg mult si il vad in spate cum accelereaza si da in mine, roata din spate de la bicicleta varza, yo am picat pe acolo mam si julit un pic, na in fine. Ma ridic si cand sa plece pac ii dau un picior in usa din spate cum nam mai dat vreodata. So indoit destul de naspa. Si ce sa vezi fix atunci trecea pe acolo o duba de politie :ok:. Ne-o oprit pe amandoi si hai la sectie, mie dosar penal pt distrugere si lui pentru ca ma lovit si pentru ca are bata. Da pana la urma mam inteles cu el si nu so intamplat nimik, daca nu ii dadeam cu picioru putea sa infunde puscaria, da yo is zoro si o trebuit sa dau. Asa k va sfatuiesc :

1. Date din calea taximetristilor.

2. Daca esti agresat de un taximetrist nu ii fa pagube, ci dute la politi cu nr. lui.

3. Mergeti la sala ca taximetristii is mari. :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si credeam ca-s lovit de mania persecutiei. Asa-i ca taximetristii sunt alesi numai dintre retardati si cei cu sindromul Down? D'aia... 'tu zi erport... TU ZI ERPORT!!!'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa-i ca taximetristii sunt alesi numai dintre retardati si cei cu sindromul Down?

Nu sunt alesi, vin ei singuri, e normal ca majoritatea sa fie rai, tigani etc, deoarece e o slujba periculoasa, mai stiti cazul cu criminalul de taximetristi, deci o persoana normala nu alege meseria asta tocmai din cauza pericolului ca un tigan sa-ti puna sisu la gat si sa-ti ceara banii.

Deci eu aici nu iau apararea taximetristilor deoarece nu merita asta, vreau doar sa evidentiez ca e normal ca majoritatea dintre ei sa fie prost crescuta si mitocana.

 

il vad cum imi taie calea, se da jos din masina si incepe sa ma ia la palme  , tup tup,na yo ce sa fac k ala era dita mai namila

In cazul acesta te dai de pe bicicleta si putin in spate si ii f**i un sut in outze, iar apoi daca nu a picat il iei la pumni pana pica, cand a picat ii f**i un picior in gura si ai terminat, poate fi cat de mare vrei tu. Nu stai ca bou sa dea in tine fie el cat de animal o fi, sau sa dai la oua e sub demnitatea ta? Fara frica sau remuscari ca nici ei nu au.

Apoi fugi repede ca daca te vede vreun taximetrist sigur va sari in ajutorul celui cazut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne-o oprit pe amandoi si hai la sectie, mie dosar penal pt distrugere si lui pentru ca ma lovit si pentru ca are bata. Da pana la urma mam inteles cu el si nu so intamplat nimik, daca nu ii dadeam cu picioru putea sa infunde puscaria, da yo is zoro si o trebuit sa dau. Asa k va sfatuiesc :

1. Date din calea taximetristilor.

2. Daca esti agresat de un taximetrist nu ii fa pagube, ci dute la politi cu nr. lui.

 

 

Stai ca nu am inteles cum vine asta : el te palmuieste si da peste tine, bicla ta era pe jos, tu aveai zgarieturi, el vrea sa plece si tu-i dai un sut in usa, vine politia si imparte vina la amandoi????? :birthday: Chiar nu-mi vine sa cred ca se poate asa ceva.....te bate unul pe strada, tu dai sa te aperi si politia imparte vina la amandoi.

 

Nu-mi vine sa cred. :ok: :kick: :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

nu toti taximetristii sunt la fel!!! treminati-o cu porci, nesimtiti,etc.! intr-adevar majoritatea sunt asa dar sa stiti ca sunt si oameni super de treaba sa mai sunt si motociclisti printre ei! numa' in galati sunt trei iar din astia trei unu' e frete-miu si e si forumist! nick-ul e taximetristu'!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mdea urata treaba. Politistii au aplicat ce au vazut!!! 2 contraventii.

- Una a taximetristului (mare intr-adevar) -> lovire (palmuirea) si tentativa de omor (cand a dat peste tine intentionat cu masina).

 

- Una a ta cand a vazut ca ai lovit masina. Daca masina nu avea urme nu puteau sa dovedeasca ca ai facut ceva.

 

 

In mod normal faceam la fel numai ca la o scara mai mare :birthday:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact. Chiar si intr-un caz ca asta unde mi se pare deplin justificat ajungi la dosar penal. Poate si-o mai baga in cap vitejii nostri.

 

@tro: care legitima aparare? Tu stii care e intelesul notiunii?

207463[/snapback]

 

 

 

Cant te loveste cu masina intentionat ce se intelege......noul salut al taximetristilor????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

observ ca violenta in trafic este la fel ca si copiatul la examene :birthday:

 

in facultate am copiat la muuuuulte examene, daca nu copiam ca sa trec copiam ca sa iau o nota cat mai mare si sa obtin bursa, si tot copiam. nu am fost prins niciodata si si le dadeam si la altii sfaturi cum sa copieze. moshulik a incercat si el sa copieze o singura data, la un amarat de partial si a fost prins si dat afara din examen.

 

sunt unii care propovaduiesc violenta, impart lovituri in stanga si-n dreapta, rup oglinzi si altii care incearca si ei, incurajati de succesele primilor, sa faca la fel. dar, ghinion, tocmai ei o patesc cel mai rau. dosarul penal de care radeau baiazid si wizzie alearga dupa oameni "nevinovati".

 

ca si cu coruptia, pe hotii mari nu-i prinde nimeni. dar aia care fura o paine primesc 5 ani de puscarie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt unii care propovaduiesc violenta, impart lovituri in stanga si-n dreapta, rup oglinzi si altii care incearca si ei, incurajati de succesele primilor, sa faca la fel. dar, ghinion, tocmai ei o patesc cel mai rau.  dosarul penal de care radeau baiazid si wizzie alearga dupa oameni "nevinovati". 

 

Nu chiar asa ticolino. Nu sfatuim pe nimeni la violenta. Dar o practicam. Si sa iti spun de ce: e vorba daca te lasi sau nu calcat in picioare de o maimuta cu 2 neuroni.

 

Eu personal nu ma las calcat in picioare si ma razbun cum pot. Pe loc sau mai incolo.

 

De aia suntem unde suntem. In autobuz daca unul e facut la buzunare nimeni nu se baga. Nu cumva sa si-o ia. Eu de aceea actionez cum pot cand e vorba de mine. Trebuie sa recunosc ca au fost momente cand am fost las si nu am actionat. Si mi-a parut rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@tro: care legitima aparare? Tu stii care e intelesul notiunii?

207463[/snapback]

 

In orice caz nu e cea de care vorbesti tu, el sa dea in tine si tu sa stai...sa ce???? :ok: :kick: :kick: Daca nici agresat nu ai voie sa te aperi, atunci cand?

Explica-mi si mie ce ai fi facut tu EXACT in situatia asta(dar nu uita ca e vorba de politia romana.......)

E, si sa nu generalizam cu toti taximetristii, zdrentele cele mari sunt piratii si nu cei care alearga de le sar capacele sa faca planul!!! :birthday:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne-o oprit pe amandoi si hai la sectie, mie dosar penal pt distrugere si lui pentru ca ma lovit si pentru ca are bata.

207395[/snapback]

 

Nu e corect, nu-i acelasi lucru sa dai cu masina INTENTIONAT peste cineva (=tentativa de omor) si sa-i strambi cuiva o portiera (=distrugere minora). Pacat ca esti mic, politzistii au profitat de asta ca sa dea solutia care a insemnat cat mai putina munca pentru ei :birthday: Du-te cu cineva mai mare si apara-ti drepturile.

 

@pistruiatul: Legitima aparare e atunci cand il lovesti PE EL, ca sa te aperi. Nu masina lui.

 

Chiar daca esti vinovat de distrugere, nu prea pot sa-ti faca nimic. Se intampla dupa ce el a atentat la viata ta, deci stare emotionala, etc. = cicumstantze foarte favorabile tzie. Pe de alta parte ar trebui ca taximetristului cel mai putin sa-i ia carnetul 3 luni. Iar pentru el sa ramana fara paine 3 luni, cred ca e deja o pedeapsa semnificativa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@baiazid: nu am zis-o intr-un sens rau, constatam doar ironia sortii

 

ontopic: probabil ca politistii nu au vazut cand taximetristu l-a lovit cu masina, ci doar cand i-a dat o palma. pt asta nu aveau cum sa-i ia carnetul. in cel mai bun caz ii dadea o amenda. porculetz ar fi putut doar sa-l dea in judecata, dar daca nu avea martori... si-o lua frumos. si se alegea si cu dosarul pt distrugere de bunuri, cu politistii ca martori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi m-ati scos acum ca tin cu taximetristul :birthday: . Am zis numai ca aia nu e "legitima aparare" (pune-ti mina pe lege). Si Dragos are dreptate ca nu puteau sa faca mare lucru (pina la urma e o simpla usa indoita), dar pentru asta trebuie mers la proces cu avocat. Politistii au procedat corect, si anume au aplicat legea asa cum o vad ei (ca robotii). Cine vrea mai bine de atit trebuie sa mearga la un judecator.

Sa nu uitam totusi ca justitia devaforizeaza incercarile de a-ti face singur dreptate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

observ ca violenta in trafic este la fel ca si copiatul la examene  :birthday:

 

in facultate am copiat la muuuuulte examene, daca nu copiam ca sa trec copiam ca sa iau o nota cat mai mare si sa obtin bursa, si tot copiam.  nu am fost prins niciodata si si le dadeam si la altii sfaturi cum sa copieze.  moshulik a incercat si el sa copieze o singura data, la un amarat de partial si a fost prins si dat afara din examen. 

 

sunt unii care propovaduiesc violenta, impart lovituri in stanga si-n dreapta, rup oglinzi si altii care incearca si ei, incurajati de succesele primilor, sa faca la fel. dar, ghinion, tocmai ei o patesc cel mai rau.  dosarul penal de care radeau baiazid si wizzie alearga dupa oameni "nevinovati". 

 

ca si cu coruptia, pe hotii mari nu-i prinde nimeni. dar aia care fura o paine primesc 5 ani de puscarie.

207559[/snapback]

 

 

cum copiai?!? spune te rog, ca chiar vreau sa stiu, cine stie cand imi va fi de folos :ok:

 

 

on topic: nu ii lasa sa iti faca dosar penal ca nu meriti!

 

si cum de te-ai impacat cu taximetristul dupa ce era sa te ucida???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda deci in primu rand nu cred ca toti taximetristii is la fel de ca si ala. In al doilea rand ala so data asa repede din masina si o inceput sa dea in mine incat nici nam realizat ce naiba vrea de la mine. Cu chestia cu datu cu masina peste mine nici nu mam gandit k e tentativa de omor :ok: . Chiar mam speriat cand am citit, era sa ma omoare cretinu ala. Asa si cu polititia aia, duba o intrat in intersectie fix cand dadeam yo cu picioru si na ma vazut numa pe mine, pe ala nici cum ma lovit si nici cum o dat peste mine, dar erau vreo 50 de oameni de fata care nu cred k erau de partea taximetristului k ce dreq am 16 ani totusi, deci aveam martori destui. La sectie o venit taicamiu si o vb cu taximetristu si pana la urma yo ii repar usa si el imi repara bicicleta, deci cam el o castigat din asta. Da nu mie ciuda ca iam dat in usa pentru ca daca nu treceau politistii pe acolo ala nu patea nimica pentru ca fix atunci pleca, yo fugeam si cu asta basta asa ca decat sa regret ca nu iam facut nimik mai bine asa. Ce ma surprins a fost faptu ca nici un om nici macar nu i-o zis nimica lu ala, chiar asa nepasare :birthday: , nici dupa ce o dat cu masina in mine nu so obosit nimeni nici macar sa ma intrebe daca am ceva. Romanii is cam nasoli cand vine vorba sa se bage pentru unu nevinovat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici nu mam gandit k e tentativa de omor  :birthday: . Chiar mam speriat cand am citit, era sa ma omoare cretinu ala.

208292[/snapback]

 

Nu "era sa te omoare", ci "ar fi existat posibilitatea sa te omoare". De la posibilitate la probabilitate e cale lunga. Cert este insa ca a facut cu intentie o fapta care ar fi putut duce, teoretic la moarte. Astea sunt chichite juridice pe care e bine sa stii cand si cum sa le folosesti in favoarea ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deh ce sai faci politia e cu noi adika daca urlii noaptea pe strada iti da 4 mil. amenda dar daca niste golani bat mar un cetatean in fata la discoteca baieti de la politie se urca in duba si pleaca pe alta strada :crack: (asta sa intamplat in orasul meu si cu sigurant si in alte orase )eu zic ca toti taximetristi merita sa fie f---ti daca e necesar

si politisti de asemenea :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...