Sari la conținut

Stie cineva unde are limitator scuterul?


bunicu
 Share

Postări Recomandate

Salut ! de curand mi-am cumparat un yamaha aerox R si cred ca e limitat la 80 mai mult nu am avut unde sa-i dau ca inca nu am permis :birthday: daca cunoaste cineva sau mai are un model asemanator sau chiar la fel plz scrieti aici ca sa stiu si eu ! sau ce probleme are multumesc mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1000 E fix serios !

 

oricum imi ajunge 80 la ora se simte frate permisul il iau sper deabea marti duc dosarul :birthday: WiSh me Luck! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

au dreptate baieti mai mult de 80-90 nu merge...daca vrei sa-i maresti puterea baga un kit polini sau hebo pe el...daca nu vinde-l si ia unu de 125.

 

Aici trebuie să te contrazic! Un Aerox merge 120 km/h ca ochiul! Eu am avut unul Âşi atâta mergea... L-am vândut Âşi regret că nu i-am făcut poza cu acul pe 120!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Aici trebuie să te contrazic! Un Aerox merge 120 km/h ca ochiul! Eu am avut unul Âşi atâta mergea... L-am vândut Âşi regret că nu i-am făcut poza cu acul pe 120!

 

Nu stiu...nu am avut scuter aerox...si din cate stiu eu cele de 50cc nu fug mai tare de 80-85...al meu abia atinge suta si e de 125.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

Aici trebuie să te contrazic! Un Aerox merge 120 km/h ca ochiul! Eu am avut unul Âşi atâta mergea... L-am vândut Âşi regret că nu i-am făcut poza cu acul pe 120!

 

 

aveai vitezometrul stricat sau imprecis de la o viteza in sus, n-are cum sa prinda 120 un 50 :moto:) :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aveai vitezometrul stricat sau imprecis de la o viteza in sus, n-are cum sa prinda 120 un 50 :moto:) :laugh:

Ce sti tu????????

Motorele lor merg cu kerosen, si au turbo!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aerox prinde max 110, are un prieten de-al meu en pic modificat cu toba sport si ceva carene inlocuite cu carene din carbon si frane brembo...

 

:laugh:

 

in legatura cu limitatoarele, nu am citit ce sa scris pana acum deci poate ca o mai zis cineva:

- ori ai limitator electronic, ceva mai complicat de scosl;

- ori ai limitatot la admisie/ evacuare (de obicei o placa gauria care micsoreaza diametrul admisiei/evacuarii) , mai simplu de scos

 

:moto: again

 

PS: nu stiu daca scooteru respectiv avea cilindrea marita cu ceva kit... doar ca avea alt evacuare si ceva plastice scimbate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aerox prinde max 110, are un prieten de-al meu en pic modificat cu toba sport si ceva carene inlocuite cu carene din carbon si frane brembo...

 

Toba "sport" (tuning si racing sau cum mai vrei sa`i zici ) nu ajuta la nimica daca nu ai kit pe el (polini malossi etc.) asa ca toba nu la ajutat,carenele din carbon cantaresc cu putin sub greutatea celor originale iar aeroxul vine din fabrica cu frane brembo...deci nu ia 110 reali decat daca are schimbat pe la motor cate ceva sau e nebun vitezometru... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dece sa nu aiba efect toba sport daca nu are si alte modif. la motor? nu inteleg. tot ii da ceva putere cat o fie ea de mica.

 

si nush daca ii marit cilindreea, poate ca ii, da mere cu 110 sigur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...