Sari la conținut

Accident


alex230ro
 Share

Postări Recomandate

Azi dimineata am auzit la Pro Tv de un accident cu un motociclist lovit de masina,se pare ca incerca sa repare motocicleta si nu aprinsese luminile,din ce a ziceau nu era grav ranit.Politia a luat alcoolemia si a gasit-o de 2 ori mai mare decat cea normala :birthday: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau sa te dezamagesc, motociclistul in cauza conducea un... MOPED.

 

modul in care PROTV-ul a prezentat lucrurilor este dezgustator. MOTOCICLIST :ok: lovit de masina, pe marginea drumului :birthday: si BEAT ????? :kick:

 

@offtopic: mopedul este motocicleta????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut si eu dimineata.

Ce legatura are faptul ca era beat cu faptul ca a fost lovit de masina reparind la moto, moped, sau ce-o fi fost??? Exista dovada ca a condus beat? Si chiar si asa sa fie, tot nu el era de vina.

Adica daca eu merg regulamentar (pieton), sint beat si ma calca o masina, eu sint de vina ca eram beat???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca esti pieton pe partea carosabila, nu numai ca esti vinovat dar esti si bun de plata pentru reparatiile masinii. daca esti si beat probabil ca se adauga un bonus.

:ok: Deh noul cod rutier :birthday:

Editat de alex230ro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, exemplul e putin gresit.

On-topic. Mopedul era pe marginea drumului, lucru perfect legal. La fel ca si orice vehicul care are probleme tehnice, e firesc sa stationeze pe marginea carosabilului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@flex, te rog cauta in lege ce inseamna sa semnalizezi corect un moped stationat pe marginea drumului.

207722[/snapback]

 

Ochi de pisica tot ar trebui sa aiba, nu? Aia se vad, chiar la biciclete, de la distante rezonabile, la care mai ai loc de evitare si timp de reactie; io nu cred ca cineva e atit de sadic incit sa loveasca intentionat pe cineva oprit pe marginea drumului, dar daca nu l-a vazut decit prea tirziu, cind era sub faruri?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut azi dimineata pe protv.....initial m-am speriat apoi am vazut despre ce era vorba ......... astia de pe pro, au ceva cu motociclistii si vor sa ne deterioreze imaginea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pei daca era omu beat crezi ca-l putea scoate?pe multi tampiti ii vad pe moped-uri si in ochii lumii e motociclist,nu stie regulile taie fata la lati si dupa aia auzi pe la :birthday: Pro Tv :ok: ca motociclist beat nu a semnalizat stationarea sa pe marginea carosabilului :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da , este adevarata stirea cu motociclistul lovit de o masina, cu mici diferente. Era moped nu motocicleta, nu era pilotata de un motociclist baut ci era sprijinita de un satean etilizat si nu a fost lovita de un automobil ci a fost ca(l)cata de vaca neagra a primarului din Cucuietii din Vale. Noroc ca stirea a fost prezentata la ProsTV de Adelin Pestisor si nu de Catalin Radu Miroase, altfel probabil am fi vazut o stire despre un nesimtit de motorist care a oprit cu tupeu elanul creator al unui tanc aruncandu-se cu bicicleta aflata in avansata stare de ebrietate sub senilele umplute cu puf ale acestuia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut azi dimineata pe protv.....initial m-am speriat apoi am vazut despre ce era vorba .........  astia de pe pro, au ceva cu motociclistii si vor sa ne deterioreze imaginea

207960[/snapback]

 

 

exact asta am vrut sa zic si eu, cred ca redactorul a avut odata o experienta neplacuta cu un motociclist si a ramans marcat pe viata. :birthday:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
Adelin are motocicleta si nu lucreaza la ProTv, ci la Antena.

Oricum, am vb acum cu el si nu a transmis nimic despre acest accident.

209865[/snapback]

asa stiam si eu, dar cum nu m-am uitat la TV de 1/2 de an am crezut ca s-a mutat :birthday:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, a ramas tot acolo (Antena 1).

Oricum, nu se punea problema sa spuna ceva aiurea despre motociclisti. Are permis de vreun an, a avut 2 motorete pana acum si stie ce se intampla in trafic cu motociclistii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...