Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

Locke este un film tare, cand l-am recomandat pe aici pe unii ii lua somnul la el :-))))

Asa pare, eu inca nu l-am vazut dar sunt sigur ca o sa fie bun :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

http://www.imdb.com/title/tt1934205/

Ce que le jour doit à la nuit 2012 drama, romance si niscai istorie. fain!


» Post actualizat in 25 Nov 2017 20:45

Ce que le jour doit à la nuit 2012 drama, romance si niscai istorie. fain!


» Post actualizat in 26 Nov 2017 21:16

The.Promise.2016

http://www.imdb.com/title/tt4776998/

tot drama romantica. mai putin romantica, dar mai dramatica. si cu ceva mai multa istorie. daca filmul frantuzesc de mai sus contine o parte din istoria algeriei ocupata de frantuji, asta e despre armenii asupriti de turci. mai precis macelariti.

ce drama continua au trait popoarele georgiei, armeniei, azerbaijanului... au fost mereu intre cotropitoarele si acaparatoarele turcia si rusia. ma mir ca mai exista...


» Post actualizat in 26 Nov 2017 21:21

Locke este un film tare, cand l-am recomandat pe aici pe unii ii lua somnul la el :-))))

filmele A24 sunt putin diferite. in general pierd bani. se investeste mai mult decat se castiga. locke e una din exceptii


» Post actualizat in 26 Nov 2017 21:22

https://en.wikipedia.org/wiki/A24_(company)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Tentativa de uitat la American Assassin azi dimineață. După 30 de min am cedat. Atât de plin de clișee încât riști sa o dai în pareza.

Numai dacă aveți chef de făcut mișto cu prietenii și aveți deja berea și popcornul în casa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Admin



- Billy Elliot, cred ca l-am revazut a treia oara, o nebunie de film, frumos si sensibil ca o fata de la tara, rumeioara in obraji de emotiile maritisului. Recomand!
- The Hitman's Bodyguard, nu am rezistat decat vreo 20 minute, pana a inceput sa-mi creasca glicemia de la camionul rasturnat cu poante rasuflate chiar in batatura mea. Evitati!
- Tulip Fever, un exemplu de lucru care pare promitator si se termina prost, ca un preludiu lung pe care constati ca l-ai facut degeaba doar pentru ca ti-ai amintit ca ai chiria neplatita de 5 luni chiar in momentul ala! Recomand doar pentru decoruri, finalul este mai rasuflat ca o sticla cu apa gazoasa Perrier lasata o juma de ora fara dop!

- Wind River, credibil si realist, asa cum ar trebui sa arate politicienii worldwide. Recomand.

- The Wizard of Lies, despre escrocheriile lui Bernie Madoff, jucat bine de catre Robert de Niro. Filmul este ca un meci in care joaca fcsb, nici nu mori daca-l scapi, nici nu traiesti (mai bine) daca-l vezi.

- All Eyez on me, viata lui 2Pac ShaKur, interesant..

 

Tentativa de uitat la American Assassin azi dimineață. După 30 de min am cedat. Atât de plin de clișee încât riști sa o dai în pareza.

Daca-ti spun ca am pierdut aproape o noapte ca sa vad tembelismul asta o sa spui ca m-am tampit! Cert este ca nu esti departe de adevar, fiecare mai are cate o pierdere de ratiune dn cand in cand!. Nici nu citisem review ul tau pe aici..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut si eu ieri Star Wars : The Last Jedi, nu pot sa zic a nu mi-a placut, o poveste usor schimbata in sensul ca binele iese cam mototolit la final. Episodul preferat, din punctul meu de vedere, este amenintarea fantomei. In rest ce sa zic efecte cat cuprinde, 3D, sunet surround.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vazut si eu Star Wars,

o sa incerc sa fiu cat mai putin spoileros, nu cititiv mai departe daca vreti sa vedeti filmul fara spoilere.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fuck Disney ... pentru un fan e naspha, in sensul ca nu e Star Wars ci ceva nou, modern, cu lipsurile tipice pentru chestii moderne.

Nu pot sa zic decat ca atunci cand faci un film ca sa prinda la mase exclusiv din motive economice iese asa cum a iesit.

Ca imagine e super, sunetul... cam prea comprimat, ce draqu au bani si scule si tot ce vor... dar iarasi este facut la fel cum este facuta si muzica din ziua de azi, pentru mase...

Ca scenariu... gauri si lipsa de inspiratie.

in plus... WTF!!! cateva faze din film care ar merge in desene animate dar NU in Star Wars. Leia nu este Superman!!!

Personaje. WTF??? din nou. aiurea niste faze cu Luke, Snoke e ca si cum nu ar fi si nici nu aflam nimic, jedita sexi este fiica a doi vasluieni, si multe altele.. iar WTF??? moartea unor caractere aiurea si seaca...

umorul in film...vai, nici la i umor nu treceau mai departe.

 

am impresia ca a fost facut filmul de un regizor de mana a 5-a cu consilieri de la un serial de comendie de tip telenovela.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mother!

 

Inca nu stiu ce sa zic... ma asteptam la altceva dupa ce am vazut trailer-ul, da am ramas pe ganduri.

 

Initial il suspectam pe Lars von Trier pentru film, dar Aronofsky este regizor si scenarist.

Bolnav filmul. Dar Javier Bardem ramine in inima mea un psihopat cu frizura ridicola :) Nu cred ca va mai putea fi vreodata altceva.

 

Citeva note aditionale. Am recunoscut-o pe Michelle Pfeiffer prin sticla decorativa :) Cum i-o fi reusit totusi lui Bardem accentul acceptabil in No Country For Old Men? E al doilea film in care-l vad si n-aveam idee ce accent spaniol puternic are. Si de ce mai insista Jeniffer Lawrence sa ne arate sfircurile cind deja am vazut tot ce puteam sa vedem din ea?

Editat de gn77b
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Dunkirk - Mie mi-a placut, un film de razboi realizat atipic, fara sange in exces si alte grozavii, dar in care tragismul evenimentelor este foarte bine transpus. Remarcabile povestile vazute prin ochi diferiti, cat si coloana sonora magnifica, care imi aminteste de Interstellar.

American Made - registrul de umor in care este facut filmul si jocul personajului principal in aceeasi tema ajuta mult povestea.

Kingsman, The Golden Circle - mai slab decat primul, merge daca nu ai ce face intr-o zi nasoala, in asteptarea salariului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Wheelman http://www.imdb.com/title/tt5723286/

f ok.

 

Vazut si Murder on the Orient Express la cinema. Slab, comparand cu seria, adica cu episodul asta http://www.imdb.com/title/tt1554113/

 

Vazut recent relativ un film bun,

http://www.imdb.com/title/tt0347048/

si acum se dloadeaza de acelasi regizor unul ce promite

http://www.imdb.com/title/tt1244668/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

http://imdb.com/rg/an_share/title/title/tt5027774/

 

Il vad in nominalizarile la Oscar...

Deci a aparut la (hmhm) magazinele online. Il aveam pe lista de ceva timp.

 

A mai aparut azi si sezonul 4 din Black Mirror.

» Post actualizat in 30 Dec 2017 01:04

Green Room mi-o placut, acelasi regizor cu Blue Ruin, Imogen Poots bonus :)

Editat de gn77b
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

- Intriga initiala deja abuzata si care jigneste oameni cu un IQ mediu (terorism), interesant dezvoltat substratul politic pe parcurs, istoricul personajului interpretat de Chan e cam patetic pe alocuri, dar, in mare, daca te prinde iarna pe aeroport sau nu ai ca partener de sarbatori decat un bol de popcorn si o sticla de Cola, merge. Actiune. American.

 

- Popcorn too, dar macar e funny, chiar ironico-inteligent pe alocuri, iar Schwarzie e cat se poate de misto/altfel in rolul asta. Total irelevant, dar poarta niste haine dementiale.

 

- Un film misto. Genul pe care eu il salvez si il pun pe HDD. Corporatii, jocurile de putere din spatele succesului, etc, etc. Daca ati mai si vizitat Copenhaga si v-a placut, este o ocazie numai buna sa o revedeti, la fel de faina, prin ochii unui profesionist al imaginii.

 

Cat pe ce sa il confund cu

, tot un film nordic, vazut acum ceva ani, dar care este pe cu totul alt stil. Il recomand si pe acesta.

 

Linkuri catre trailere/YouTube in denumiri.


» Post actualizat in 02 Jan 2018 01:48

- Un film ok, decent. Politist, despre comunitati izolate (indieni, SUA), problemele specifice si o serie de crime care da peste cap echilibrul social si asa destul de fragil. Editat de DeVazut_TM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...