Sari la conținut

Accident Balotesti


woken
 Share

Postări Recomandate

super oferta

 

schimb 10000 mp stradal cu deschidere de 25

utilitati la poarta

 

CONTRA

 

motor de viteza/cel mai de viteza

permis la liber

si 1/2 mp teren in cimitirul satului

 

 

astept oferte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 215
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

.....cineva sa vb cu baietii astia (sint mai multi) si sa-si dea seama ca nu merita sa mori pentru asta.

 

De ce ? lasa-i sa moara nu e pacat ,sa nu se intalneasca ei acolo toti sus sa o puna de liniuta,eu zic sa-i incurajam :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand am postat acu' ceva timp pe topicul unui accident ca "a murit pt. ca a fost prost" au sarit toti in capul meu.... acum cei care au sarit zic acelasi lucru...

 

anyway, i don' give a damn...........

 

:kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@_andrei_

 

eu unul nu am sarit, dar comentez acum pentru ca vad cum numarul idiotilor care se dau pe motor cu permisul NU si casca FARA creste de la o zi la alta si ma intreb retoric: chiar atat de multi prosti exista in lume? vorba unuia de mai sus...sa-l felicitam pe mort ca a crapat singur si nu a mai ucis/betegit tare pe altcineva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand am postat acu' ceva timp pe topicul unui accident ca "a murit pt. ca a fost prost" au sarit toti in capul meu.... acum cei care au sarit zic acelasi lucru...

 

anyway, i don' give a damn...........

 

:kiss:

 

Acu ceva timp posibil ca populatia sa nu fii luat contact cum trebuie cu fenomenul numit "prostie pe 2 roti" din care face si raposatul despre care discutam in acest topic (ma rog... impropriu spus discutam) ... romanul pana nu da cu capu` de pragu` de sus nu vede ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, accidentu' ca accidentu', motoru' ca motoru', casca ca casca, da' unde sunt niki1 si niki2, prietenii pilotului, care sa jure pe rosu ca nelutu se dadea bine, avusese scuter inainte, mergea p'o roata ca nimeni alta, etc, etc, etc?

ai uitat sa specifici ca mergea de la 6 ani, avea permisul de doi ani, si motor de 20 de ani in posesie, iar el avea doar 16 ani :kiss: multi ne-am chinuit atunci sa rezolvam "ecuatia" :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema mersului fara casca e veche si redezbatuta. Aproape ca nu-ti mai vine sa-ti bati capul cand vezi cate unul cu gelul de 2 straturi in par sau carand cate o proasta in spate cu parul falfaind in toate partile...

 

Total offtopic: Insa parca nu poti si totusi le zici: aseara eram in Ploiesti, cu masina si crossurile pe remorca, in drum spre Bucuresti. La semafor, un GS urlator cu un tip si o tipa , el cu casca, ea cu pleata in vant, in sandalute, bermude si maieu sclipitor.

 

Desi initial am vrut sa tac, i-am vazut fata ei, de tampa zambitoare si mandra nevoie mare "ce bolid calareste" si am deschis geamul, scotand una din castile noastre pe geam, zicandu-i tipului: "Nu vrei sa cumperi o casca?", sperand ca va intelege aceasta intrebare subtila si nu injuratura pe care ar fi meritat-o.

 

Fatuca se uita in continuare ca tampa la noi iar el trage un ranjet malitios in casca-i proprie si face semn ca nu, el nu are nevoie, la care ii raspund : "da, stiu, esti foarte aratos asa, insa fatuca din spatele tau nu va mai fi asa aratoasa moarta imprastiata cu creierii pe sosea"...El da din cap ca "no way, man, eu sunt tatal lui Superman", in schimb idioata face niste ochi cat cepele, gata sa-i sara din orbite...

 

Intre timp se pune verde, baiatul demareaza in tromba, insa fatuca, care de-abia a reusit sa se agate cu un brat de mijlocul riderului, incepe sa-l bata cu cealalata mana pe spate sa opreasca...noi am trecut mai departe...

 

Mi-ar placea sa cred ca macar replica noastra sa o fi trezit la realitate si sa se fi dat jos de pe motor la urmatorul semafor...

 

Imi zic mereu ca nu o sa mai zic nimic nimanui...insa parca, oricat de idioti ii vezi, tot ti-e mila de ei cand se rup bucati pe asfalt...

 

On topic: Zmeul asta macar s-a dus singur, nu a mai luat pe nimeni cu el, insa zmeul din cazul meu constientiza tot pericolul si il durea la basca, probabil nu-i mai vedea nimeni "pasarica" cucerita daca aceasta ar fi purtat casca...

 

Mie mi se pare mai normal ca politia sa dea amenzi pasagerilor daca ii vede fara casca, nu riderului...ala daca se suie singur, stie ce face, insa prostul/proasta din spatele lui are, din pacate, impresia deseori ca face o plimbarica cu masina , nu cu propriul corp pe asfalt...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum cateva zile i-am relatat lui fuzzy pe mess o intamplare de pe iancu de hd cu acelasi gen de oameni, doar ca astia erau "gashk vesela de mIRC-icisti pe scutere aka FORJATORII lu` peste" ... dupa un dialog taios (intamplarea facea sa vin de la un eveniment nefericit pt un tembel pe scuter prin Dr. Taberei) din cei 6 "bagabontzi de cartier" unu singur a lasat-o mai moale si si-a scos de sub sa 2 genunchere si 2 cotiere si o vesta reflecto (casca oricum nu avea) ... NU AI CE SA CERI ... eu am renuntat de mult la a mai cere si sa mi se intoarca o injuratura.

 

Acum 2 sapt in celebra intersectie Rosia Montana x Dreptatii exacutam o cercetare la un acc auto+moto usor. Vis-a-Vis pe scutere sclipitoare si frumos impopotzonate cu led-uri albastre si dotate cu sisteme 5.1 Dolby Surround (nu radeti ati fii uimiti ce au inventat retardatii astia sa-si monteze pe mopede) stateau cate 2 (el si ea evident). Vreo 10 bucati. La un moment dat ma duc spre ei sa vb si sa le zic de casca. Aiurea... gaz nene instantaneu cand au vazut vesta ... ce sa le faci? In afara sa ii impusti evident...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

....Total offtopic: Insa parca nu poti si totusi le zici: aseara eram in Ploiesti,

 

 

 

Mai ti minte numarul sau ce culoare avea Gs-ul ca poate ii explicam mai pe indelete :burnout:

Editat de BrokenWind
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai ti minte numarul sau ce culoare avea Gs-ul ca poate ii explicam mai pe indelete :burnout:

 

Nu m-am uitat la numar sa il retin, pt mine era mai important daca ar fi bagat la cap ceva, stiu doar ca era un verzui inchis, cu tobe zgomotoase si parca la numar se termina in "ELY"...poate proasta aia chiar nu constientiza ca poate muri in secunda 2, insa riderul mi-a ranjit ostentativ, deci il durea la basca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-am uitat la numar sa il retin, pt mine era mai important daca ar fi bagat la cap ceva, stiu doar ca era un verzui inchis, cu tobe zgomotoase si parca la numar se termina in "ELY"...poate proasta aia chiar nu constientiza ca poate muri in secunda 2, insa riderul mi-a ranjit ostentativ, deci il durea la basca...

am incercat si eu faza de ai facut-o tu, si mi-am luat injuraturi de la un manelaro pe motor smecher...de atunci, am inteles...ii las in pace ca-s majori, vaccinati, si daca ei vor sa fie creier pane, bafta lor...cum isi astern, asa dorm :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iata mai jos o mica relatare din partea unei persoane ce locuieste chiar in Balotesti, despre accident:

--------8<------------------

Dan George: tu stai in balotesti?

xxx: aha

Dan George: a fost ieri un accident de moto?

xxx: da

Dan George: ai ceva detalii?

xxx: a murit un tigan

xxx: poi cik avea 160/h.era p soseasi o dubita vroia sa inroarca si a intrat in dupa k nu a mai avut timp sa puna frana

xxx: dubita a arunkto in gard

xxx: motoru nu era a lui era al uni vecin d al meu

xxx: el trenuia sa faca nunta in august

xxx: are si un copil

xxx: tigani au sarit sai omoare p aia din dupa

xxx: si gata

Dan George: au scapat aia din duba?

xxx: da

xxx: ia bagat un om in curtea lui si a iesit cu pistolu la ei si lea zis k ii omoara dak intra vreun tigan in curtea lui

Dan George: cel cu moto purta casca?

xxx: nu stiu

----------8<--------------------------------------

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frateee....recomand ca acest caz sa fie luat in vizor de scenaristii de film...merita :burnout:

 

viteza, scandal, gloante, trancane, fuste...cheia succesului....

 

pacat de familia aia a lui :blbl:

Editat de catul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi intre orele 21 - 22 , Balotesti jud Ilfov , accident mortal intre o honda cbr si un fiat dublo parca . baiatu cu cbr-u a plecat din fata unui magazin usor ... a vrut sa intoarca , iar ala cu fiatu a intrat in plin in el ...baiatu cu cbr-u a fost aruncat vreo 5 m , si cel cu fiatu a intrat intr-un gard , Nelutu baiatu cu motoru nu purta echipament , avea doar casca , dar nici casca nu era pusa bine pe cap .. era doar pe frunte si ia zburat de pe cap si a cazut cu capu de asfalt, a murit pe loc .. ! atat stiu , am fost la fata locului dar nu mai era acolo doar motoru si masina ! Nelutu nu mai era acolo :burnout: presupun ca la luat salvare ! ! o sa pun si niste poze ! am vazut ca erau mai multi motociclisti acolo , poate sunt si ei pe aici p forum si stiu mai multe !

R.I.P :blbl:

:D(

cine a fost martor?

Dintre toate aceste comentarii a fost cineva martoe?

Cum puteti sa vb fara sa fiti martori?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine a fost martor?

Dintre toate aceste comentarii a fost cineva martoe?

Cum puteti sa vb fara sa fiti martori?

...deci, daca ai fost, povesteste si tu ce si cum :burnout:

Editat de catul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lumineaza-ne ... stii bancuri cu alinuta?

 

 

Da` sa fie d-alea cu ochii scosi :burnout:

 

Cat despre scuterache astia, am observat ca atunci cand sunt cu masina si sunt aproape de cate unul dintr-asta, parca nu imi pot dezlipi ochiul de el, sa nu ma trezesc cu el infipt in conserva mea. Am mers acum 2 zile pe la tara si, intr-o frumoasa metropola plina de baligi, am oprit in spatele unei carute parcate ca sa las sensul opus liber pentru doi bikeri cu scuter dintr-astia. E cam offtopic, astia nu aveau nici gel si nici slapi, doar bermude si atat. Cu toate ca aveam loc sa trecem unu` pe langa altul, nu stiu, instinctul m-a facut sa opresc. La care reactia lor: au inceput sa rada vazand lamaia in geam (a mea) si sa faca mistouri. Au oprit langa mine, am coborat geamul si mi-au zis: "Baga`te nene, la nesimtire, ca daca opream in fata ta aici nu mai treceai" Le-am zis ca poate ii jenam si cadeau, iar la echipamentul pe care il aveau era naspa de ei. "Haha, doar fraierii poarta echipament bai, noi nu avem nevoie"

 

Le urez pe aceasta cale mult succes si sa nu ma uite cand castiga vreo cursa de MotoGP. Cine stie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am fost martora, si in fata mea la nici 2 m s-a intamplat tot , am ramas socata si mai sunt si acum de cat de inconstienti sunt tot, inafara de mine si de persoana cu care eram in masina si asteptam sa intram pe sosea, nu cred ca mai era cineva asa ca toate aceste comentarii sunt in vant

Singurul comentariu bun si adevarat este cel al lui Geroge si nu mai stiu cum , intradevar ala cu motocicleta avea peste 150 km pe ora a intrat in amaratul ala de sofer , care pe langa accidentul pe care a fost nevoit sa il treaca a mai fost si ura celor cale il cunosteau pe motociclist, pt ca a fost pur si simplu calcat in piceore de care 3-4 matahale si nu stiu 10-20 de femei (tiganci) , abea cu chiu cu vai au reusit cativa baieti pe care eu ii cunosteam si care venisera acolo speriati ca noi am fost implicati in acest accident , sa-l impinga pe sofer si pe prietena lui intr-un magazin si sa inchida usa, asa au reusit sa scape, de ura celorlalti.

Este incredibil cum oameni care il cunosteau pe motociclist in loc sa da un tel la salvare( eu am sunat la salvare) sau sa vada daca mai traieste ,PROBLEMA CEA MAI MARE A LOR ERA SA-L BATA PE SOFER CARE NU AVEA NICI CEA MAI MICA VINA DE ACEL ACCIDENT SI DE PE URMA CAREAI O SA AIBA DE SUFERIT TOATA VIATA LUI, CHIAR DACA ESTE ASAU NU VINOVAT CONSTIINTA LUI CRED CA ESTE FFFF INCARCATA.

Sincer de motociclist a fost vina lui si viata a fost in mainile lui , este vina lui ca a vrut sa maoara, DAR CE VINA ARE SARMANUL SOFER?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...deci, daca ai fost, povesteste si tu ce si cum :burnout:

Da am fost , si pt 2 secunde nu am fost noi in acest accident si a fost acel sofer nevinovat.

 

 

Da am fost , si pt 2 secunde nu am fost noi in acest accident si a fost acel sofer nevinovat.

eu am fost martora, si in fata mea la nici 2 m s-a intamplat tot , am ramas socata si mai sunt si acum de cat de inconstienti sunt oameni,

Iafara de mine si de persoana cu care eram in masina si asteptam sa intram pe sosea, nu cred ca mai era cineva asa ca toate aceste comentarii sunt in vant

Singurul comentariu bun si adevarat este cel al lui Geroge si nu mai stiu cum , intradevar ala cu motocicleta avea peste 150 km pe ora a intrat in amaratul ala de sofer , care pe langa accidentul pe care a fost nevoit sa il treaca a mai fost si ura celor cale il cunosteau pe motociclist, pt ca a fost pur si simplu calcat in piceore de care 3-4 matahale si nu stiu 10-20 de femei (tiganci) , abea cu chiu cu vai au reusit cativa baieti pe care eu ii cunosteam si care venisera acolo speriati ca noi am fost implicati in acest accident , sa-l impinga pe sofer si pe prietena lui intr-un magazin si sa inchida usa, asa au reusit sa scape, de ura celorlalti.

Este incredibil cum oameni care il cunosteau pe motociclist in loc sa da un tel la salvare( eu am sunat la salvare) sau sa vada daca mai traieste ,PROBLEMA CEA MAI MARE A LOR ERA SA-L BATA PE SOFER CARE NU AVEA NICI CEA MAI MICA VINA DE ACEL ACCIDENT SI DE PE URMA CAREAI O SA AIBA DE SUFERIT TOATA VIATA LUI, CHIAR DACA ESTE ASAU NU VINOVAT CONSTIINTA LUI CRED CA ESTE FFFF INCARCATA.

Sincer de motociclist a fost vina lui si viata a fost in mainile lui , este vina lui ca a vrut sa maoara, DAR CE VINA ARE SARMANUL SOFER?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am fost martora, si in fata mea la nici 2 m s-a intamplat tot , am ramas socata si mai sunt si acum de cat de inconstienti sunt tot, inafara de mine si de persoana cu care eram in masina si asteptam sa intram pe sosea, nu cred ca mai era cineva asa ca toate aceste comentarii sunt in vant

Singurul comentariu bun si adevarat este cel al lui Geroge si nu mai stiu cum , intradevar ala cu motocicleta avea peste 150 km pe ora a intrat in amaratul ala de sofer , care pe langa accidentul pe care a fost nevoit sa il treaca a mai fost si ura celor cale il cunosteau pe motociclist, pt ca a fost pur si simplu calcat in piceore de care 3-4 matahale si nu stiu 10-20 de femei (tiganci) , abea cu chiu cu vai au reusit cativa baieti pe care eu ii cunosteam si care venisera acolo speriati ca noi am fost implicati in acest accident , sa-l impinga pe sofer si pe prietena lui intr-un magazin si sa inchida usa, asa au reusit sa scape, de ura celorlalti.

Este incredibil cum oameni care il cunosteau pe motociclist in loc sa da un tel la salvare( eu am sunat la salvare) sau sa vada daca mai traieste ,PROBLEMA CEA MAI MARE A LOR ERA SA-L BATA PE SOFER CARE NU AVEA NICI CEA MAI MICA VINA DE ACEL ACCIDENT SI DE PE URMA CAREAI O SA AIBA DE SUFERIT TOATA VIATA LUI, CHIAR DACA ESTE ASAU NU VINOVAT CONSTIINTA LUI CRED CA ESTE FFFF INCARCATA.

Sincer de motociclist a fost vina lui si viata a fost in mainile lui , este vina lui ca a vrut sa maoara, DAR CE VINA ARE SARMANUL SOFER?

 

 

ai o coerenta in exprimare... :blbl: :burnout: de a trebuit sa citesc de doua ori ce s-a intamplat... iarta-ma ca sunt off-topic, nu vad sensul inca unui thread pe accidentul asta, puteai sa postezi in topicul deja initiat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai o coerenta in exprimare... :blbl: :burnout: de a trebuit sa citesc de doua ori ce s-a intamplat... iarta-ma ca sunt off-topic, nu vad sensul inca unui thread pe accidentul asta, puteai sa postezi in topicul deja initiat.

asta pt ca sunt inca socata

Tu ai vazut asa ceva vreodata?

un accident la nici 2 metri in fata ta?

Cu ata mai mult cu cat era sa fim noi in locul celuilalt sofer!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

get over it ... se intampla in fiecare zi de cel putin 20 de ori numa` in Bucuresti (astea cu ranire) ... iar media pe tzara e de 1,25 morti/zi asa ca .... stai sa vezi primu mort sfartecat de rotile unei RABE p`orma vorbim... eu te inteleg ca esti fata si esti socata dar nu tre` sa pui banner cu asta in Pta. Unirii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...