Sari la conținut

Detinatori de Ducati


deleted
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu nu ai probleme cu racirea iti spun ca un fost posesor de 900SS...in schimb pozitia o sa iti rupa mai rau incheieturile pe SS decat pe Srad....



baieti caut si eu neste piese si anume...semighidoane modelul ala nasol din tabla:)))...si parbriz ptr ducati 750/900 SS ...astept oferte si cesa mai :))))...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu nu ai probleme cu racirea iti spun ca un fost posesor de 900SS...in schimb pozitia o sa iti rupa mai rau incheieturile pe SS decat pe Srad....

 

 

baieti caut si eu neste piese si anume...semighidoane modelul ala nasol din tabla:)))...si parbriz ptr ducati 750/900 SS ...astept oferte si cesa mai :))))...

Am eu tot ce vrei pt mobra ta. Vino in vizita pe la noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Salut! Ce genti laterale imi recomandati pentru un ducati 749 cu trei precizari:

1. Sa fie din cordura sau materiale similare

2. Sa fie cu volum reglabil, cel putin 30 de litri pe geanta volum maxim

3. Sa pot sa merg cu pasager cu gentile montate

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit ceva pe ducati.ms ecsact despre asta, am dat si niste mailuri la fc-moto si la louis, dar m-am gandit ca poate imi da cineva vreo solutie. Cineva care a incercat si STIE despre ce este vorba...

 

Genti, nu cutii

 

http://www.louis.de/_100d46bcf8bfea8869b56dca18273cd9e1/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10065030

Ce spuneti despre asta, se poate monta pe 749?

Ideea este urmatoarea, la anul vreau sa imi cumpar un 749 din Italia si in nebunia mea as vrea sa fac si o excursie de o saptamana din Roma in Bucuresti cu motorul cu tot cu pasagera, bineinteles dupa ce ii fac o revizie completa acolo. Avand in vedere ce va spun aici as avea nevoie de un sistem de genti care sa le pot monta in Roma, fara sa fie nevoie de mari modificari si kkturi de genu asta, deci astept pareri, opinii si sfaturi.

Va multumesc!

 

Am nevoie de ajutorul unui detinator de ducati 749, as vrea sa stiu care este distanta intre suruburile de prindere ale footrestului pentru pasager. multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce spui asta?

e o motocicleta sport cu o pozitie foarte incomoda, mai ales pt pasager. dar avand in vedere ca ai la dispozitie o saptamana e ok.

totusi de ce vrei sa-ti iei de acolo. sunt si la noi cateva, la preturi bune.

totusi, gentile de care zici, cred ca i-ar incomoda confortul pasagerei. o alta varianta ar fi sa le montezi pe lateralele la rezervor si sa le prinzi de cadru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la noi sunt 4 la vanzare, despre care nu pot spune ca sunt la cine-stie-ce preturi si plus ca este si aventura la mijloc, vorba unui prieten, cum ai putea cunoaste mai bine motocicleta decat drumul asta de vrei tu sa il faci cu ea, mare om. Stiu ca este o pozitia putin incomoda, dar cu putin ajutor mult timp la dispozitie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la noi sunt 4 la vanzare, despre care nu pot spune ca sunt la cine-stie-ce preturi si plus ca este si aventura la mijloc, vorba unui prieten, cum ai putea cunoaste mai bine motocicleta decat drumul asta de vrei tu sa il faci cu ea, mare om. Stiu ca este o pozitia putin incomoda, dar cu putin ajutor mult timp la dispozitie.

nu stiu cate sunt la noi de vanzare, dar cateva din ele mi s-au parut la preturi decente si chiar este una care pare ingrijita. uite de ex eu. acu o luna mi-am luat un 998. cand am vazut anuntul, prima data l-am sunat pe Andu, pt ca la el la service erau facute pozele. el mi-a facut o scurta caracterizare a ei, si mi-a dat "unda verde" sa o iau. (pretul extrem de mic dadea de banuit) cred ca inainte de a o lua, poti sa-l intrebi pe om de service si apoi sa-l suni pe mecanic unde sa programezi o verificare.

 

cat de plimbare, vezi ca la anu' va fi iarasi World Ducati Week. (Misano, Italia) poti sa mergi acolo si sa vii cu/pe motor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...