Sari la conținut

Detinatori de Ducati


deleted
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

cARBOANE DE 916 ARIPA FATA + AIRBOX - 150 RON + CURIER .

 

pm DACA VA TREBUIE

 

NUMAI BINE .

mocca pretul dar nu s-au vandut ...

pret nou 130 lei amindoua piesele . airbox-ul are numai cover de carbon ( nu abzibild , carbon. )

916 / 748 ...

aripa merge si pe alte modele . unii au pe monster aripa din asta am vazut.

 

haide scapati-ma de ele si bucurati-va . :) aripa e intr-o stare chiar faina. si airboxul cu vopseaua sta mai post dupa cum se vede in poze.

tel 0735778581

basty

 

aripa de pe 916 nu merge s-o pui pe 998?

 

sau difera prinderile?

din cite stiu se poate prinde .

 

ma mustreaza inca constiina ca am bagat la tomberon un sul de carbon . poate va trebuie sa faceti un suport de poze printr-un desmo garage ( eu asta aveam de gind ) dar cum sunt f multe de facut am renuntat la idee si l-am bagat la tomberon .

 

daca are cineva ce face cu el , ii dau un scoci si il trimit cu curierul luni /marti . mie nu imi trebuie nimic pt el . sunt circa 3 coli de carbon inbibate in fibra . tare . nu doar pinza

 

aveti timp pina miercuri :)) joi vine gunoiul .

good luck

 

piesele de mai sus s-au vandut , inclusiv sulul de carbon a plecat.

 

 

am mai gasit un carbon ramas din modificarea unui 916 ,

este protectia de tobe/ picior pt "spaghetti exhaust " 916/748

 

pret 50 lei .

cui ii trebuie PM , primul venit, primul servit.

Editat de basty
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

set curele noi distributie ducati monster 750 / ss 750 fabricatie pina in 1997

cineva a comandat gresit , si le vinde la 50% din pretul de achizitie .

 

pret 160 lei .

pm va rog cui ii trebuie .

 

Editat de basty
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Am achizitionat si eu un Ducati,e prima mea mobra.

Abea astept sezonul.

Habar n-am despre motoare,nimic,a fost suficient sa ma urc pe un motor al unui prieten si m-a prins "microbul"

Sper sa ma ajutati Ducatisti si nu numai in legatura cu schimb ulei motor,frane,ambreiaj etc.si alte consumabile,de unde le pot lua si care ar fi mai indicat,dar astea pe parcurs.

Modelul e SS750 din 2000.Sper ca am facut alegerea buna,am fost ajutat de baietii de pe acest forum si le spun merci,se stiu ei care :cheers:

 

post-81068-0-42467300-1389558331_thumb.jpg

post-81068-0-58455200-1389558339_thumb.jpg

post-81068-0-21452800-1389558370_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

s-o stapanesti sanatos si fara incidente.

 

ai grija mare cu ea, ca e frumoasa si e pacat si de ea (si de tine mai ales)

 

baga niste crash pad uri pe ea, asa de control, la inceput risti sa o dai pe jos lejer (mai ales de pe loc sau la viteza mica)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baga niste crash pad uri pe ea, asa de control, la inceput risti sa o dai pe jos lejer (mai ales de pe loc sau la viteza mica)

taci mah din gura si vezi de alte modele, daca cade carena se zgaraie si se vopseste la loc. Daca ii mai pui si crashpaduri poti distruge cadrul ala zabralat.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

taci mah din gura si vezi de alte modele, daca cade carena se zgaraie si se vopseste la loc. Daca ii mai pui si crashpaduri poti distruge cadrul ala zabralat.

 

 

presupun ca vorbesti din experienta, in ambele situatii:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai zair are dreptate....si eu sfatuiesc la fel si tot din propre`experienta ....

 

 

se pot monta cresh uri stiu cativa careau asa ceva dar este destul de riscant nu stii niciodata cum o sa pici si in ce situatie...

Editat de Buggy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

presupun ca vorbesti din experienta, in ambele situatii:))

Tu esti cu bonus.. dupa ce ca vb ca prostul, o mai faci si in plus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in comparatie cu repertoriul tau.. o mata in calduri se repeta mult mai interesant decat o faci tu pe aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata baieti, important este sa evitam pe cat putem trantele, la Ducati posibil sa faci mai rau cu acele crashpad-uri la cum e gandit acel cadru.

Imi sta in cap cum sa montez pe el airbag-uri laterale si frontale :-) ce misto ar fi :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crashpad-uri pe Ducati e ca un prezervativ spart. sansele de "supravietuire" is enorm de mici.

ideia cea mai buna e un set de carene din fibra. sau, capete de ghidon mai mari, crashpad-uri la bascula si furca fata si scarite race (rigide)

dar sa pui pe cadru, e un risc cam mare de asumat. nu-ti trebuie cazatura mare ca sa bulesti cadrul, ci una "legala"

 

Gata baieti, important este sa evitam pe cat putem trantele, la Ducati posibil sa faci mai rau cu acele crashpad-uri la cum e gandit acel cadru.
Imi sta in cap cum sa montez pe el airbag-uri laterale si frontale :-) ce misto ar fi :))

unii aleg sa nu mearga cu ele... doar ca sa nu cada :)))

sau se duc incet pana la terasa unde stau cuminti si-o admira... dar nu la noi :haha:

daca-ti pui un set de scarite race, crashpad-uri la furca fata si capete de ghidon mai mari, nu ai sanse sa bulesti carenele de la o cazatura..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aduci doar de la vanzatorul respectiv? sau poti aduce si din alta parte?

oricum, ce are el acolo e slabut si cam putine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata baieti, important este sa evitam pe cat putem trantele, la Ducati posibil sa faci mai rau cu acele crashpad-uri la cum e gandit acel cadru.

Imi sta in cap cum sa montez pe el airbag-uri laterale si frontale :-) ce misto ar fi :))

 

Contrastul dintre username şi motocicleta deţinută este sublim.

^_^

 

Mi s-au parut ieftine :)

 

40$ + transport + taxe? Ajungi la preţul unui importator oficial, gen Metrotehnica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Vizitator Adrian

N-am putut sa ma abtin:

 

http://bikeshop.ro/handler.php?tip=am&act=view&src=db&ID=556121&selpic=2&zoom=1#foto

 

Razvan (aka rizimezu ) va vinde un Ducati SPORT CLASIC de 620cc si 120 cai :)) din 2003 la decat 17.000 km

 

cam cum sa cumperi de la genu asta de oameni? oare asta stie macar ca are curele de distributie si nu lant?:))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...