Sari la conținut

Detinatori de Ducati


deleted
 Share

Postări Recomandate

Vand piese 748, 916-996-998

 

aparataore lant 15 EUR

aripa fata 100 EUR

bascula 100 EUR

cablu acceleratie 30 EUR

cadru 1000 EUR

cal amortizor 30 EUR

codita 100 EUR

cric 50 EUR

discuri frana 60 EUR spate 100 EUR fata

etriere fata brembo 75 EUR

evacuare carbon 100 EUR

vas expansiune 50 EUR

foaie 70 EUR

furtune apa 25 EUR

instalatie electrica 50 EUR

monopoat 100 EUR

rezervor 200 EUR

MOTOR (11000km compresie 12 pe fiecare cilindru) 1300 EUR

Si multe altele! Pentru contact office@dafway.ro Tel 0769723380

 

 

 

post-66504-0-45407600-1317488394_thumb.jpg

post-66504-0-95277100-1317488411_thumb.jpg

post-66504-0-61894000-1317488420_thumb.jpg

post-66504-0-20116900-1317488441_thumb.jpg

post-66504-0-09142000-1317488461_thumb.jpg

post-66504-0-06277200-1317488476_thumb.jpg

post-66504-0-69912300-1317488488_thumb.jpg

post-66504-0-58769400-1317488499_thumb.jpg

post-66504-0-86714400-1317488516_thumb.jpg

post-66504-0-18120600-1317488553_thumb.jpg

post-66504-0-34985500-1317488596_thumb.jpg

post-66504-0-10932400-1317488620_thumb.jpg

post-66504-0-07655900-1317488636_thumb.jpg

post-66504-0-95445200-1317488649_thumb.jpg

post-66504-0-02423400-1317488699_thumb.jpg

post-66504-0-98760600-1317488726_thumb.jpg

post-66504-0-93027800-1317488755_thumb.jpg

post-66504-0-65806400-1317488782_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

am bagat o tura de cativa km...nu circuit,nu forja stradala...mers cat de cat in limitele legale insa nu exista termen de comparatie intre 848 si mobra de circuit adik k5, mult sub ce poate un k5.Daca ar fi sa il compar cu ceva din ce am avut as face-o cu triumph 675r..de asemenea nu am fost pe circuit cu 675r dar mi-a lasat o parere foarte buna despre inginerii britanici :crack: super usoara,ohlins fata spate,brembo,quickshifter...adica toate astea din fabrica,pe cand ducati 848 brembo si showa fata..pe spate nnush ce au pus. Ca plus fata de o japoneza la ducati ar fi designul si calitatea lucrarii..chiar mi-ar place unul de duminica :rolleyes: Ca minus ar fi pretul exorbitant la tot ce inseamna ducati.Per total i-as da un 8 si da este ceva deosebit sa ai un ducati :cheers:

 

848 are Showa si pe fata si pe spate. Doar modelele "S" si "R" de la Ducati au Ăhlins. 848 nu are varianta "S" sau "R".

Editat de PzKpfW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este vreun posesor de 999/749 ROSU din Bucuresti pe aici, sa ma ajute cu o chestie?

contacteazal pe Sinner. el are 749 rosu cum vrei tu. acum depinde ce chestie vrei sa te ajute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai daca ziceai in Bucuresti poate te mai intelegeam :haha: ca sinner e DIN Bucuresti. mna, nush ce sa zic, ducatisti nu prea o ard pe aici. mai mult pe strazi :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este vreun posesor de 999/749 ROSU din Bucuresti pe aici, sa ma ajute cu o chestie?

 

Paradoxal, rosii sunt foarte putine - spre deloc. Sunt galbene, negre, albe, revopsite cate vrei.

 

Era un 749R rosu la Metrotehnica in service acum cateva luni. Treci pe acolo si intreaba-i pe ei. Sau pe Andu, ca am vazut si pe al el un 999 rosu acum ceva timp.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau pe Andu, ca am vazut si pe al el un 999 rosu acum ceva timp.
L-am sunat pe frate-su, pe Cristi. Nu prea sint rosii, intr-adevar. El are galben.

 

Merci

 

 

 

 

 

ducatisti nu prea o ard pe aici. mai mult pe strazi
Da, asa e. Observ ca esti foarte activ pe topicul asta. :wave:

 

Mai bine zi daca mobra ta e intreaga, ca sa fac cu tine treaba. :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, asa e. Observ ca esti foarte activ pe topicul asta. :wave:

 

Mai bine zi daca mobra ta e intreaga, ca sa fac cu tine treaba. :wacko:

ma a mea e interaga, acum depinde la ce te referi. dar nu am 749/999

 

 

poate in vara o sa am......:D

 

dar daca pot te ajut, acum depinde cu ce.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

cam cat vrei sa-ti dau diferenta sa-mi schimbi pompa de ambreiaj. eu am tip 1 si vreau tip 2. (fara maner)

 

nu mai am nici o pompa de ambreiaj.

 

OFER GAZDUIRE MOTO, IN GARAJ INCALZIT, PE PERIOADA SEZONULUI RECE, PRETUL ESTE DE 200 LEI PT TOATA PERIOADA SI OFERIM O REVIZIE GRATUITA (MANA DE LUCRU GRATIS)

GARAJUL ESTE IN ZONA PIETEI TRAPEZU

0769723380 ALEX

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Intr-un tarziu revin si eu, dar cu mai bine de o saptamana intarziere.

 

dupa o lunga(dar nu prea lunga) perioada de stres, in sfarsit am din nou motoreta sub chur. dar acum e un 916 curat si asta gratie lui Cristi care s-a tinut sa-i faca transplantul de cord(motor) dar si restu de bibileli la un pret super rezonabil. tot ce v-a trebui sa ii mai fac, e reglajul la supape si carenele de revopsit dar asta in iarna.

 

singura diferenta care mi s-a parut e ca pare ceva mai docila cu noul motor. ceea ce ar fi si de la cutie, ailalta fiind diferita parca sau pot fi si reflexele mele cu motoreta, fiind invatat si asteptandu-ma la ceva mai mult.

 

motorul vechi are doar supapele de pe evacuare indoite, si foarte putin atins pistonu (datorita faptului ca nu am rupt curelele in ture mari) dar ala va fi pt piese pe Ebay sau cine v-a mai fi interesat.

 

tot ce regret acum, e ca nu i-am pus motor de 998 dar asta din ce am inteles necesita ceva mai multe modificari. oricum vreau la anu 999 sau 848 dar la 848 ii pun ambreiaju uscat :D dar asta ramane de vazut.

 

ia uite wa ce e aici superrrrrbaaaaaaaa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

daca cineva are un cdi pentru un ST4 din 2000 as fi foarte recunoscator sau daca stie pe cineva am nevoie de unul ...multumesc bafta

nu cumva merge si cel de pe 748/916/996. astea 3 au fost pe 1.6M iar ST4 are motoru de 916. vezi ca e alex alias DAFWAY care are piese de Ducati. poti lua legatura cu el si te v-a ajuta. daca nu Ebay ca in Romania mai greu gasesti la dezmembrari piese.

 

 

 

 

apropo, daca are nevoie cineva de piese din motor pt 748/916/996 posibil si 998 eu dezmembrez motorul vechi de pe a mea. singura buba au fost supapele de pe evacuare. in rest totu e in perfecta stare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam da, toate se vor termina in materie de motoare. e ca sexu. dupa aia nu te mai saturi

Du-te ba si nu o mai arde atat aiurea,ai dat si tu de un ducati de 3-6 luni si te caci pe tine in toate posturile,ho gata ai ducati bv tie da nu o mai ridica atat de parca nu ar mai fi motoare in lumea asta

ps scz ca m-am bagat in topicu vostru(oricum sunt fost posesor de 999)dar deja ma plictiseste asta cu ridicatu lui in slavi de parca n-au mai fost motoare pana la ducati

Editat de dNb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Du-te ba si nu o mai arde atat aiurea,ai dat si tu de un ducati de 3-6 luni si te caci pe tine in toate posturile,ho gata ai ducati bv tie da nu o mai ridica atat de parca nu ar mai fi motoare in lumea asta

ps scz ca m-am bagat in topicu vostru(oricum sunt fost posesor de 999)dar deja ma plictiseste asta cu ridicatu lui in slavi de parca n-au mai fost motoare pana la ducati

papusa da ce teai udat asa? ce te-ai iritat frumoaso, vezi ca o sa faci riduri.

de ducati am dat de cativa ani, nu de 3-6luni cum visezi tu sau te referi la actuala?

 

sa stii ca la femei nu prea tine Ducati. clantane, vibreza, e mai naspa. asta e motivul pt care ai renuntat banuesc. un esec, si e si mai costisitor.

ce am spus acolo era o parere personala, nu generala sau una in care sa te includa si pe tine. iti recomand sa citesti topicu de la inceput si sa vezi cati au renuntat la Ducati dupa ce sau dat. poti sa citesti si la monster louge.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cumva merge si cel de pe 748/916/996. astea 3 au fost pe 1.6M iar ST4 are motoru de 916. vezi ca e alex alias DAFWAY care are piese de Ducati. poti lua legatura cu el si te v-a ajuta. daca nu Ebay ca in Romania mai greu gasesti la dezmembrari piese.

 

 

 

 

apropo, daca are nevoie cineva de piese din motor pt 748/916/996 posibil si 998 eu dezmembrez motorul vechi de pe a mea. singura buba au fost supapele de pe evacuare. in rest totu e in perfecta stare.

da asa este sunt la fel dar nu stiu daca si setarile din cdi sunt la fel probabil ca nu...(andu ma sfatuit sai pun de st4 si sunt de acord cu asta)cu dafway nu am apucat sa vb sunt plecat din tara iar e bay intradevar este o solutie dar am zis sa pun si aici o intrebaere ca nu stii de unde sare iepurele:)...ms bafta

 

Du-te ba si nu o mai arde atat aiurea,ai dat si tu de un ducati de 3-6 luni si te caci pe tine in toate posturile,ho gata ai ducati bv tie da nu o mai ridica atat de parca nu ar mai fi motoare in lumea asta

ps scz ca m-am bagat in topicu vostru(oricum sunt fost posesor de 999)dar deja ma plictiseste asta cu ridicatu lui in slavi de parca n-au mai fost motoare pana la ducati

da pai daca nici pe topicu destinat ducati nu putem sal laudam sau sal vb de rau atunci unde...si daca ai avut 999 creca nu ti dai seama ce motor ai pierdut ...si nu e vb ca nu mai sunt moto sunt si sunt un infinit dar ducati se stie ca are ceva special fata de multe moto...sper sa nu inceapa iar o discutie gen ducati e buna sau rea am spus parerea mea si atata tot...bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da asa este sunt la fel dar nu stiu daca si setarile din cdi sunt la fel probabil ca nu...(andu ma sfatuit sai pun de st4 si sunt de acord cu asta)cu dafway nu am apucat sa vb sunt plecat din tara iar e bay intradevar este o solutie dar am zis sa pun si aici o intrebaere ca nu stii de unde sare iepurele:)...ms bafta

 

 

da pai daca nici pe topicu destinat ducati nu putem sal laudam sau sal vb de rau atunci unde...si daca ai avut 999 creca nu ti dai seama ce motor ai pierdut ...si nu e vb ca nu mai sunt moto sunt si sunt un infinit dar ducati se stie ca are ceva special fata de multe moto...sper sa nu inceapa iar o discutie gen ducati e buna sau rea am spus parerea mea si atata tot...bafta

pai CDI nu are treaba cu setarile. alea e Chip-ul care calculeaza. eu am avut motoru in service la cristi, si nu pot sa ma plang de el, ai cu cine sa vorbesti sa ceri informatii si cine sa te ajute.

daca eram in tara te ajutam eu cu CDI-ul sa faci proba daca merge. iar daca e de pe Ebay, cauta pe germania, italia sau UK. in state dureaza mai mult si poti avea probleme cu vama. la valoare.

app ce ai patit de iti trebuie CDI-ul?

 

cat de agitatul de mai sus, eu zic ca s-o fi speriat de ambreiaj cand a vazut ca ii clantane. si a vanduto crezand ca e stricata. :haha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai CDI nu are treaba cu setarile. alea e Chip-ul care calculeaza. eu am avut motoru in service la cristi, si nu pot sa ma plang de el, ai cu cine sa vorbesti sa ceri informatii si cine sa te ajute.

daca eram in tara te ajutam eu cu CDI-ul sa faci proba daca merge. iar daca e de pe Ebay, cauta pe germania, italia sau UK. in state dureaza mai mult si poti avea probleme cu vama. la valoare.

app ce ai patit de iti trebuie CDI-ul?

 

cat de agitatul de mai sus, eu zic ca s-o fi speriat de ambreiaj cand a vazut ca ii clantane. si a vanduto crezand ca e stricata. :haha:

multumesc de ajutor diagnostic ul este dat de andu de la cdi nu pleaca informatia catre injectorul de la cilindru vertical si prin urmare nu da benzina amn discutat si cu cristi despre asta si ma zis ca e posibil sa se potriveasca de la 916 996 998 dar dar f posibil sa nu mearga deaorce starile sunt ptr altfel de management al motorului chiar daca motorul e la fel si nu tine neaparat de chip posibil sa mai gresesc si eu la partea electronica la moto o urasc ...si am pus cdi ul meu pe un alt st 4 si aceasi simptoma o sa vad din ianuarie ce o sa fac totusi e posibil sa fie doar chipul ar bine dar in cdi ul meu sa mai umblat deci nu e chiar ok o sa vad eu ...si in cel mai rau caz ajung la e bay desi si acolo e cu risc ...bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...