Sari la conținut

Detinatori de Ducati


deleted
 Share

Postări Recomandate

ma eu i-am dat un sfat, apoi ai aparut tu spunand de prostii second, ceea ce nu am pomenit eu. apoi iar ai zis ca inseamna ca eu imi permit etrieri brembo noi.

 

fa-mi legatura dupa parerea ta, ce intentii ai avut. poate eu nu suport decat parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

da...sfatul e sa cumpere piese noi..si sa repare mobra cum trebuie!!!

 

nu prostii second...mai ales la frane!!!

da stii ca e posibil sa cupere piese noi si sa meraga mai prost decat un altul second depinde de starea lui si daca cumpara unul sh poate sal probeze eventual ...bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce diferente majore sunt intre 749 si 999 (in afara de CILINDREE), pe care tu le-ai simti,sincer?

ete ca diferenta aia se simte. acu depinde cum si pt ce folosesti motorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ete ca diferenta aia se simte. acu depinde cum si pt ce folosesti motorul.

 

Nu-mi da raspunsuri precum politicienii care vorbsc rar/lent, folosind un limbaj de lemn fara sa comunice nimic.

 

Repet: ce diferente majore/notabile exista intre 749 si 999 (in afara de cilindree -> recte putere), mai ales diferente pe care tu sau oricare rider de rand sa le simta?

 

Cum adica depinde pt ce folosesti motoru? adica daca mergi la piata cu el se simte diferenta, daca mergi la circuit,nu se mai simte? sau cum? sau viceversa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. sper sa nu supar pe cineva daca postez si aici. poate sunt persoane care cauta asa ceva si nu urmaresc ''bursele''. vand un echipament de protectii gen plasa (numai bune pt vara) pt moto. detalii in link. multumesc :)

 

/index.php?/topic/209570-protectii-armura-corp-hard-si-soft-plasa-pantaloni-cu-protectii/page__st__40__p__3159194#entry3159194

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc,dar din pacate ma cam grabesc.

 

ma poate ajuta cineva ,sa masoare un suport sa-mi zica si mie cotele astea? cei care au ducati st2/4 cu cutiile originale. multumesc mult.

post-20849-0-44786200-1341217715_thumb.jpg

Editat de dynoviorel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa inteleg ca teai suparat si ti le faci singur :) spor la lucru...o sa incerc sa fac o masuratoare dar nu promit ca daca implica sa scot carene nu pot ca nu sunt acasa cota cea mica sigur pot nu stiu exact urechile de prindere pe cadru daca o sa pot te tin la curent bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

suportii i-am comandat direct de la producator,dar de vreo 2 saptamani ma tot minte ca-i trimite. o sa incerc sa-i fac eu daca in urmatoarea saptamana nu-i primesc.

 

problema rezolvata. am primit suportii originali intr-un final. multumesc de ajutor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Nu-mi da raspunsuri precum politicienii care vorbsc rar/lent, folosind un limbaj de lemn fara sa comunice nimic.

 

Repet: ce diferente majore/notabile exista intre 749 si 999 (in afara de cilindree -> recte putere), mai ales diferente pe care tu sau oricare rider de rand sa le simta?

 

Cum adica depinde pt ce folosesti motoru? adica daca mergi la piata cu el se simte diferenta, daca mergi la circuit,nu se mai simte? sau cum? sau viceversa?

 

Diferenta intre un 749 - 999, ambele aceasi categorie DARK, CLASIC, S SAU R, INAFARA DE PUTERE SI REGLAJUL IN JUG(SETARE CARE PE STRADA NU TE AJUTA), NU-I NICI O ALTA DIFERENTA, DAR CREDE-MA DIFERENTA DE PUTERE SCHIMBA TOTAL MOTORETA, CA SI CUM AI PILOTA ALTA MOTORETA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

salut baieti.pentru la anu m ar interesa si pe mine un ducati superbike 749(s,r) sau 999(s).ma poate ajuta cineva cu niste impresii si o tura mica(asta daca nu cumva cer prea mult) asha doar cat sa mi pot face o impresie despre v2 sbk.am mai mers cu un monster 600 vreo 500 m acum 3 ani(experienta 0 p v2).momentan am un kawasaki z750 abs 2008 luat in detrimentrul unui monster s2r 1000 2005("ajutat" de tovarasii cu japoneze:-ducati se strica des si costa mult la reparatii) si imi cam pare rau.eu pot veni si la intalnirea voastra care este miercurea parca de la 7-8 daca se mai tine saptamana viitoare.va multumesc anticipat pentru raspunsuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut...pai ce sa zic unu la mana intradevar mare greseala e ca ai ales kawa in loc la s2r care e unul din modelele de top de la ducati din mai multe puncte de vedere iar faza aia cu se strica repede si e scump renunta la cliseul asta.

acum...despre 749 sau 999 hmm...pt oras clar nu au ce sa caute e tortura pt mine unul...moatre puternice cu cuplu mare care til livreaza f placut inca de la ture joase cu o ciclstica f buna insa pozitia poate deveni incomoda la un moment dat deh e SS pur sange frane f bune plus design ciu ii place:))...

deci daca teai gandit la 749 sau 999 gandestete la drumuri virajate,circuit...iar modelele care le vrei S sau R ce sa zic isi merita laudele si fiecare banut...

totusi si eu zic cel mai bine te duci miercurea la academie si vb cu posesorii si iti o impresie live :)...bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms pt raspunsuri.kawa a picat bn ca are abs si eram incepator(1000 de km pe un cbr 600rr).ash vrea supesport dar numai 999 sau 749s sau r (848/1098 clar prea sus la pretz).la inceput nu eram convins d pozitia supersport mai ales prin orash dar acum nu mai e o problema.sa inteleg ca doar la academie pot afla/simti mai multe despre modelel de mai sus.acum fiind vacanta si concedii apare cineva cu 749 sau 999 miercuri seara acolo pt ca sunt din fetesti si nu ash vrea sa vin degeaba.ms anticipat pt raspunsuri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms pt raspunsuri.kawa a picat bn ca are abs si eram incepator(1000 de km pe un cbr 600rr).ash vrea supesport dar numai 999 sau 749s sau r (848/1098 clar prea sus la pretz).la inceput nu eram convins d pozitia supersport mai ales prin orash dar acum nu mai e o problema.sa inteleg ca doar la academie pot afla/simti mai multe despre modelel de mai sus.acum fiind vacanta si concedii apare cineva cu 749 sau 999 miercuri seara acolo pt ca sunt din fetesti si nu ash vrea sa vin degeaba.ms anticipat pt raspunsuri

 

Un 749 ar trebui sa apară, cel puțin.

 

999, mai rar. Mai repede 848/1098/1198.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms de raspunsuri.am impresia ca nu vreti sa va mariti nr de ducatisti.ar fi interesant sa vad si modele mai noi dar acum e greu sa iau asha ceva.o sa incerc sa ajung miercuri acolo.in caz contrar poate este vreun posesor de 749s/r sau 999 care ar avea putin timp pentru cateva detalii/sfaturi si poate o tura.astept propuneri.ms anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Icearca sa scapi de H-ul din discurs (shi, ash), e maxim cocalaresc. Poti sa iti faci timp sa vii la academie, sa gasesti pe cineva dispus sa-ti lase mobra pe mana si apoi vei beneficia de alta atitudine. Baietii au fost pana acum de bun simt.

 

Bafta maxima.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Icearca sa scapi de H-ul din discurs (shi, ash), e maxim cocalaresc. Poti sa iti faci timp sa vii la academie, sa gasesti pe cineva dispus sa-ti lase mobra pe mana si apoi vei beneficia de alta atitudine. Baietii au fost pana acum de bun simt.

:friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms de raspunsuri.am impresia ca nu vreti sa va mariti nr de ducatisti.ar fi interesant sa vad si modele mai noi dar acum e greu sa iau asha ceva.o sa incerc sa ajung miercuri acolo.in caz contrar poate este vreun posesor de 749s/r sau 999 care ar avea putin timp pentru cateva detalii/sfaturi si poate o tura.astept propuneri.ms anticipat

 

Nu cred că este vre-un 749R pe la noi (știu că este unul roș' care are scris "749R" pe carenă, dar e de fapt S).

 

Un 749S va fi aproape sigur la academie diseară. Este galben și este de vânzare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms de info.sa inteleg ca 999 nu o sa fie.

pentru gixu - nu vreau ducati pentru ca sa ma dau mare sau ca sa fiu ceva mai diferit decat cei cu japoneze.de vreo 12 ani vreau ducati si mai precis de cand am inceput sa ma uit la wsbk cu 998 f01/02 etc. si mai ales cand era pe onboard camera de pe ducati ul lui bayliss.ca mi am luat japoneza asta e din cauza bugetului limitat dar nu e timpul trecut sa skimb l4 pe v2.numai bn.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare baieti , se vinde Ducati 750 ss ie Nuda 2001 Avariat , si as fi interesat de niste informatii legate de Multistrada : consum , difernete intre 620 si 1000 , diferente mari de cuplu intre cele 2 , cum e la drum lung , compatibilitate piese cu alte modele ... Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PREZENTARE CONCURS

 

Concurs Dafway Editia I 2012.

 

Cu ocazia aniversarii varstei de 1 an, Echipa Dafway a pregatit pentru iubitorii de motociclete Ducati un concurs care se va desfasura incepand de Luni, 27.08.2012 si se finalizeaza Duminica, 23.09.2012.

 

 

TEMA CONCURSULUI

 

Participantii la concurs pot alege maxim doua din urmatoarele teme:

1. O poza in care prezinta relatia lui cu motocicleta;

2. Un filmulet realizat personal in care isi prezinta motocicleta;

3. O idee de logo pentru Dafway realizat de mana sau digital care poate sa contina sau nu cuvantul “DAFWAY”;

4. Un desen pentru rezervor realizat de mana sau digital. Poate sa fie folosit pe post de tank pad sau pur decorativ, amplasat pe orice zona a rezervorului. Se mentioneaza locul aplicarii desenului pe rezervor;

5. O idee de motocicleta (Concept) care poate fi dezvoltata de firma Dafway pentru pasionati. Participantii trebuie sa prezinte un proiect elaborat, cu note explicative, care trebuie sa contina imagini despre cum va arata motocicleta in sine din cel putin 2 unghiuri. Castigatorul va participa si va fi implicat direct in realizarea motocicletei. Schitele pot fi realizate de mana sau digital;

6. Un obiect decorativ si/sau functional, piesa, ornament realizat din componente moto Ducati (Care nu se mai folosesc sau sunt deteriorate). De exemplu: Mandla a realizat un suport pentru carti de vizita dintr-un etrier spate Brembo.

 

Este necesar ca fiecare piecare participant, fiind primul eveniment de acest gen, sa-si exprime ideea despre locatia unde ar trebui sa se desfasoare intrunirea, respectiv decernarea.

 

Pozele trebuie sa aiba rezolutia minima de 1024x768 si filmuletul de maxim 2 minute.

 

 

PERIOADA DE DESFASURARE A CONCURSULUI

 

27.08.2012 - 10.09.2012 – Inceperea concursului, inscrieri, primirea lucrarilor via e-mail (concurs@dafway.ro);

11.09.2012 – 17.09.2012 – Inceperea votarilor si aparitia lor pe pagina de facebook unde se va desfasura concursul prin votare (like-uri) dar nu va fi decizional (daca poza / proiectul nu va coincide cu tema concursului);

18.09.2012 – Desemnarea castigatorilor pe baza voturilor si anuntarea lor;

23.09.2012 – Inmanarea premiilor incepand cu ora 16:00. In cazul in care vremea este nefavorabila, inmanarea premiilor va avea loc Duminica, 30.09.2012

 

 

DETALII CONCURS

 

 

Participantii pot folosi orice software pentru dezvoltarea imaginilor respectiv editarea filmarilor.

Extensiile pot fi .jpeg .jpg .bmp .

Castigatorii vor fi anuntati telefonic si prin e-mail, iar lucrarile lor for fi postate pe site-ul nostru www.dafway.ro

Fiecare participant are dreptul la doua teme din cele enumerate;

Odata cu trimiterea lucrarii, se mentioneaza si locatia sugerata pentru desfasurarea intalnirii.

 

 

PREMII

 

Locul I – Un schimb de ulei, filtru, cosmetizare si test drive cu fiecare motocicleta pe care echipa Dafway o detine;

Locul II – Un schimb de ulei, filtru si test drive cu doua motociclete;

Locul III – O cosmetizare si test drive cu o motocicleta.

 

PREMIU SPECIAL – Aceleasi ca Locul I. Decizia o va lua Echipa Dafway, castigator fiind cel care a facut una dintre cele 6 teme si ne-a placut cel mai mult chiar daca nu a iesit pe cele trei locuri castigatoare.

 

Motociclete care vor fi prezente la locul de decernare a premiilor:

- Ducati Monster 620

- Ducati Monster 695

- Ducati Monster 1000DS

- Mandla 912

- Mandla 999

 

 

CONDITII DE PARTICIPARE

 

Pot participa urmatoarele categorii de persoane:

 

- Motociclisti care au Ducati;

- Motociclisti care nu au Ducati dar vor sa-si achizitioneze unul.

 

 

CONDITII DE INSCRIERE

 

- Telefonic la 0764.872.999;

- E-mail (obligatoriu) la concurs@dafway.ro

 

Necesar pentru inscriere:

- Nume complet

- Numar de telefon

- Serie de buletin

 

 

 

PENTRU ORICE INTREBARE, NELAMURIRE SAU DETALII NU EZITATI SA NE CONTACTATI LA CONCURS@DAFWAY.RO

 

cleardot.gif

post-66504-0-13343500-1346141985_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...