Sari la conținut

Clubul Motociclistilor "brainiac" !


HIGHLANDER
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 554
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zoltan!

Pai aparatul foto in primul rand functioneaza pe baza luminii, nu pe baza miscarii, si auzul este procesul de transmitere a vibratiilor din jur la un organ de procesare a informatiilor, respectiv al vibratiilor (creier) din moment ce plantele nu au un creier nu aud :disappointed:

 

 

Vibratiile nu sunt captate prin auz. Iti sugerez sa dormi cu un motan castrat (nu neaparat) lipit de tine si cu dopuri in urechi (se dau gratis in avion)... iti zic eu ca tot te scutura de iti blastemi ziua in care l-ai cules din sant si ai mai si dat 50 de ron sa-l scapi de bile. Cat priveste ap foto....baga ochiu pa la fizica de a 7-a ...acolo cu concava si convexa .....si cu lumanarea care arde cu cracii in sus.....Plus inghe scrie ca plantele n-au creier????Aici se cer raspunsuri logice...verificabile stiintific...nu axioame incropite dupa ureche :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-am putut abtine si cer intrarea in club. Pentru autorizare: Problema de mate pentru "breiniaci"

 

Mama e cu 21 ani mai mare decit fiul.

Peste 6 ani mama va fi de 5 ori mai in virsta decit fiul.

Intrebare: unde este tata si ce face el acolo ?

Editat de Ciobi_mare
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zoltan!

Pai aparatul foto in primul rand functioneaza pe baza luminii, nu pe baza miscarii, si auzul este procesul de transmitere a vibratiilor din jur la un organ de procesare a informatiilor, respectiv al vibratiilor (creier) din moment ce plantele nu au un creier nu aud :disappointed:

 

sunt plante care infloresc si le merge mai bine pe muzica simfonica.... no joke :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da pai de aia zic, am vazut si io tot felu. si ziceam ca poate stiti voi ceva,

poate chiar ati incercat... sa urlati la un mar.. : " BAH!! Arunca Fructu ala mai copt ca mi foame"

:disappointed:)

 

Zoltan!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vibratiile nu sunt captate prin auz. Iti sugerez sa dormi cu un motan castrat (nu neaparat) lipit de tine si cu dopuri in urechi (se dau gratis in avion)... iti zic eu ca tot te scutura de iti blastemi ziua in care l-ai cules din sant si ai mai si dat 50 de ron sa-l scapi de bile. Cat priveste ap foto....baga ochiu pa la fizica de a 7-a ...acolo cu concava si convexa .....si cu lumanarea care arde cu cracii in sus.....Plus inghe scrie ca plantele n-au creier????Aici se cer raspunsuri logice...verificabile stiintific...nu axioame incropite dupa ureche :blbl:

 

gaseste-mi tu creierul la plante si eu ti-l manc :disappointed: dar daca eu am dat raspuns gresit de ce nu binevoiesti de a-l da pe cel corect ? :)

 

daca meri cu masina cu viteza luminii si aprinzi farurile ce se intampla ?

Se descompun cu mult inainte :-L

Editat de swartelf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care imi spune cum sta treaba cu teoria simtului gaurii ? care era oricum destul de generoasa...

 

WATCH THIS..... dupa vizita unei cucoane cam asa arata :)))))).era o toaleta publica DE VIS

(nu postam asa poza...dar daca tot se numeste topicu BRAINIAC..........sa fiu brainiac atunci :blbl: :disappointed:

post-15300-1217207905_thumb.jpg

Editat de JVC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand ajungeti cu masina la viteza luminii sa imi dati un bip ... va resun eu .

... :disappointed: ...gindeste si tu oleaca ca nu esti planta!!...daca ajung sa merg cu masina asa tare, nu am cum sa-ti dau bip!!...pur si simplu merg mai tare decit viteza undelor radio!!... :-L

 

Aici se cer raspunsuri logice...verificabile stiintific...nu axioame incropite dupa ureche :blbl:

... :D :D :D :D :D ...exact!....asta ziceam si eu!... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... :blbl: ...gindeste si tu oleaca ca nu esti planta!!...daca ajung sa merg cu masina asa tare, nu am cum sa-ti dau bip!!...pur si simplu merg mai tare decit viteza undelor radio!!... :-L

 

 

... :D :D :D :D :D ...exact!....asta ziceam si eu!... :)

 

 

:disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... :disappointed: ...gindeste si tu oleaca ca nu esti planta!!...daca ajung sa merg cu masina asa tare, nu am cum sa-ti dau bip!!...pur si simplu merg mai tare decit viteza undelor radio!!... :)

 

 

dai si tu bip de pe un telefon cu fibra optica sham gatat, oricum pe cand il primesc esti bunicumeu deja.

oricum ... ai fost tu cu mashina si ai incercat si no mers ? ia nu mai cobi, ca sapt. viitoare am un drum la neamuri :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-am putut abtine si cer intrarea in club. Pentru autorizare: Problema de mate pentru "breiniaci"

 

Mama e cu 21 ani mai mare decit fiul.

Peste 6 ani mama va fi de 5 ori mai in virsta decit fiul.

Intrebare: unde este tata si ce face el acolo ?

...salve!...da mult te-ai mai abtinut! :disappointed: ...era si cazul sa intervii in disputa stiintifica organizata de "plodul" tau!!... :blbl:

...on topic!..tata este...pe p..la lui si da cu zmoala din balcon!.. :D

 

care imi spune cum sta treaba cu teoria simtului gaurii ? care era oricum destul de generoasa...

 

WATCH THIS..... dupa vizita unei cucoane cam asa arata :D))))).era o toaleta publica DE VIS

(nu postam asa poza...dar daca tot se numeste topicu BRAINIAC..........sa fiu brainiac atunci :D :)

post-15300-1217207905_thumb.jpg

..i-ti era tie musai sa spurci frumusete de topic cu poza ta plina de cacao!...chiar nu eram curiosi de locurile pe unde te plimbi ca sa vinezi poze din astea! :D :-L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-am putut abtine si cer intrarea in club. Pentru autorizare: Problema de mate pentru "breiniaci"

 

Mama e cu 21 ani mai mare decit fiul.

Peste 6 ani mama va fi de 5 ori mai in virsta decit fiul.

Intrebare: unde este tata si ce face el acolo ?

 

 

Raspuns:

As zice ca tatal ( in acest caz NU indeplineste si functia de sot ) este undeva unde poate servi ceva rece :disappointed: si ii joaca "creierii barbut" din cauza calculelor ce le are de facut pt. plata pensiei alimentare. :blbl:

Editat de marele alb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dai si tu bip de pe un telefon cu fibra optica sham gatat, oricum pe cand il primesc esti bunicumeu deja.

oricum ... ai fost tu cu mashina si ai incercat si no mers ? ia nu mai cobi, ca sapt. viitoare am un drum la neamuri :disappointed:

...uite ca la asta nu m-am gindit!...asa-i, cu un telefon din ala se rezolva multe, ideea e sa fie multa fibra...ajuta la digestie!... :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ZOLTAN!!!!! :-L :blbl:

 

Am o intrebare faina pt voi.....................sa vad p care il duce mintea si gaseste raspunsul:"care e problema cu batranetea?

vreau sa vad cine se chinuie sami dea un raspuns corect.................... dk nu-l gasiti am sa vil dau eu dar va las inainte sa va stoarceti creierii putin :)

 

 

ZOLTAN :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ZOLTAN!!!!! :-L :blbl:

Am o intrebare faina pt voi.....................sa vad p care il duce mintea si gaseste raspunsul:"care e problema cu batranetea?

vreau sa vad cine se chinuie sami dea un raspuns corect.................... dk nu-l gasiti am sa vil dau eu dar va las inainte sa va stoarceti creierii putin :)

ZOLTAN :disappointed:

...chestia cu batrinetea, cui?...e cam subtire intrebarea!!...ce anume vrei sa stii?...asa cum ai pus tu intrebarea ar mai fi una: care-i chestia cu facerea lumii?...deci ce vrei sa aflii de fapt?..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-am putut abtine si cer intrarea in club. Pentru autorizare: Problema de mate pentru "breiniaci"

 

Mama e cu 21 ani mai mare decit fiul.

Peste 6 ani mama va fi de 5 ori mai in virsta decit fiul.

Intrebare: unde este tata si ce face el acolo ?

 

:disappointed: Zoltan ! :blbl:

 

Watch this !!! :

 

X = varsta fiului ; Y = varsta mamei ;

 

Mama este cu 21 de ani mai mare ca fiul ei : ==> y = x + 21

Peste 6 ani va fi de 5 ori mai mare decat fiul : ==> y + 6= 5(x+6)

Deci substituim pe y din a doua ecuatie cu valoarea din prima :

Si rezulta:

 

(x+21)+6 = 5(x+6)

x+27 = 5x+30

x-5x = 3

-4x = 3

x = - 0.75

 

Daca stim ca x = - 0.75 ==>

y = x+21

y = - 0.75 +21

y = 20.25

 

Daca x = - 0.75 iar varsta se masoara in ani =>

0.75 din an = 9 luni =>

x = - 9luni

 

Adica era in momentul conceperii => Tata era la mama si dadea la buci !!!

 

Matematicăăăăă .. brainicilor !!

 

:) Zoltan ! :-L

Editat de HIGHLANDER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:blbl: Zoltan ! :)

 

Watch this !!! :

 

X = varsta fiului ; Y = varsta mamei ;

 

Mama este cu 21 de ani mai mare ca fiul ei : ==> y = x + 21

Peste 6 ani va fi de 5 ori mai mare decat fiul : ==> y + 6= 5(x+6)

Deci substituim pe y din a doua ecuatie cu valoarea din prima :

Si rezulta:

 

(x+21)+6 = 5(x+6)

x+27 = 5x+30

x-5x = 3

-4x = 3

x = - 0.75

 

Daca stim ca x = - 0.75 ==>

y = x+21

y = - 0.75 +21

y = 20.25

 

Daca x = - 0.75 iar varsta se masoara in ani =>

0.75 din an = 9 luni =>

x = - 9luni

 

Adica era in momentul conceperii => Tata era la mama si dadea la buci !!!

 

Matematicăăăăă .. brainicilor !!

 

:-L Zoltan ! :D

....what a fuck!!!....please dont waste my time with this shit!.. :disappointed: ..nu trebuia atita mate ca sa-ti dai seama de asta!! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....what a fuck!!!....please dont waste my time with this shit!.. :-L ..nu trebuia atita mate ca sa-ti dai seama de asta!! :D

 

:D Zoltan ! :D

 

Am rezolvat matematic problema .. :blbl:

Nu doar impresii .. matematică brainiacilor .. :disappointed:

Că de comentarii ilogice si fara noima e plin paci .. :)

Dovezi fratilor .. nu vorbe .. :D

 

:D Zoltan ! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...chestia cu batrinetea, cui?...e cam subtire intrebarea!!...ce anume vrei sa stii?...asa cum ai pus tu intrebarea ar mai fi una: care-i chestia cu facerea lumii?...deci ce vrei sa aflii de fapt?..

 

 

Nu e vorba de batranetea unei anume persoane ci in general,orice perioada a vietii are o problema.......de aceea eu am intrebat care e problema cu batranetea,simplu.....si la fel d simplu e si raspunsul.........trebuie doar sa iti pice fisa :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vorba de batranetea unei anume persoane ci in general,orice perioada a vietii are o problema.......de aceea eu am intrebat care e problema cu batranetea,simplu.....si la fel d simplu e si raspunsul.........trebuie doar sa iti pice fisa :disappointed:

 

Nimeni nu vrea sa imbatraneasca dar toti vrem sa traim mult, asta-i ? :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:disappointed: Zoltan ! :blbl:

 

Watch this !!! :

 

X = varsta fiului ; Y = varsta mamei ;

 

Mama este cu 21 de ani mai mare ca fiul ei : ==> y = x + 21

Peste 6 ani va fi de 5 ori mai mare decat fiul : ==> y + 6= 5(x+6)

Deci substituim pe y din a doua ecuatie cu valoarea din prima :

Si rezulta:

 

(x+21)+6 = 5(x+6)

x+27 = 5x+30

x-5x = 3

-4x = 3

x = - 0.75

 

Daca stim ca x = - 0.75 ==>

y = x+21

y = - 0.75 +21

y = 20.25

 

Daca x = - 0.75 iar varsta se masoara in ani =>

0.75 din an = 9 luni =>

x = - 9luni

 

Adica era in momentul conceperii => Tata era la mama si dadea la buci !!!

 

Matematicăăăăă .. brainicilor !!

 

:) Zoltan ! :-L

 

 

pai si io ce-am zis acu 2 pagini ? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nimeni nu vrea sa imbatraneasca dar toti vrem sa traim mult, asta-i ? :)

 

 

 

 

Sorry eu sunt una din persoanele care nu vrea sa traiasca mult..........pana la 45 ii ok............. :blbl:

 

oricum esti p aproape de raspuns :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...