Sari la conținut

Am Patit-o Si Eu


Mister_sorin
 Share

Postări Recomandate

baaa...pleaca in p..a mea de aici cu povestile tale de reisar nedescoperit!

 

eu am cazut la 110-120 pe drum drept...fara sa ma lovesc de absolut nimic si m-am dus tarash vreo 200 de metri! am avut noroc ca am reusit sa constientizez ca tre sa raman pe spate sa nu ma mai rostogolesc! am avut echipament full! nu a mai ramas NIMIC din el! ziceai ca mi-am bagat o dinamita in costum si a bubuit tot! Asa ca...lasa-ne cu prostiile astea! :baldy: funny post...funny topic...fuuuuny

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 115
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

"Eram in drum spre Bacau, circulam cu 185-190 km/h(nu vedeam bine vitezometrul ) si la un moment dat vad un Ferrari galben care imi da flash-uri insitent pt a ma depasi.Accelerez pana la 250-260, Ferrari dupa mine, care cu greu mai tinea pasul; la un moment dat in apropierea unei curbe depasesc un TIR, care la randul lui depasea o caruta.Evit TIR-ul la mm, apoi ma ridic pe o roata, trec usor pe sub cautza lasand scantei in urma, fara a avea mari emotii insa la un anumit moment dat calul se ridica in doua picioare si in lumina soarelui ved doua potcoave care ma orbesc (cling - cling).Ma sperii, las motorul jos si evit accidentarea cu ceilalti participanti la trafic."

 

Doar cateva zgarieturi!

 

P.S. Motocicleta este un Suzuki Intruder de 800

 

 

Foarte tare, adica a facut calul wheelie si l-a dat jos :baldy:

 

On topic: omule poate ai cazut cu maieu de kevlar pe tine, dar nu era 160 in vecii vecilor, fii realist si zii ca avei 60-70.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marfaaaa...... :baldy:

Foarte tare asta =))

 

Mister Sorin mai traiesti sau ai cazut din caruta trasa de 120 de cai la 299/h si aveai doar muschii pe tine in urma cazaturii din pat nu ai patit nimic ?

 

Baga ceva poze...si appo vreau si eu 2 buc/maieu-masura xl cu muschi .

Mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...si appo vreau si eu 2 buc/maieu-masura xl cu muschi .

 

Mie cred ca mi s-ar potrivi un xxxs cu burtoaca...ca sa incapa muuullllttttaaaaa bere.... :blink: ... sa pot visa si eu la fel de frumos....mmmmm :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Observind cererea masiva de Maierui , vin in intampinarea clientilor cu o oferta de nerefuzat , al 2-lea maie la juma de pret.

 

PS: sunt si masuri mici pe stoc. Maieul poate fi purtat si de fete in cadrul unui concurs de udat MAIERUI.

:baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Observind cererea masiva de Maierui , vin in intampinarea clientilor cu o oferta de nerefuzat , al 2-lea maie la juma de pret.

 

PS: sunt si masuri mici pe stoc. Maieul poate fi purtat si de fete in cadrul unui concurs de udat MAIERUI.

:blink:

 

"Maio" cu fata(bunaciune, adik :baldy: ) incorporata ai?Daca se poate roscata... :blink:

Editat de PNL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toate ca toate, dar unde e bre pozele alea....

Ele "e" cerute de toata lumea si nu apare niciuna. De butonat se poate, dar de pus neshte poze e prea greu, nu ?

Sau urmeaza episodul doi, ca asta presupun ca a fost "pilot" -ul, nu ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

beyonce.jpg

 

@higheaven:exact despre asta vorbeam...bravo, m-ai nimerit!SA-TI DEA DUMNEZEU MULTA SANATATE... Cu cat dai kilu'? :blink: :blink: :blink:

 

Da' la viu?Ar trebui sa fie mai ieftinache.... :baldy:

Editat de PNL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa incep cu inceputul... Ma trezesc, zi frumoasa afara, mi-am zis sa fac un drum pana la timisoara si inapoi, ies pe drum national si vad un audi in fata mea. Cand am ajuns in localitatea Sagu, asta cu audi incepe sa imi faca fite, sa puna frana in fata mea si figuri de astea. Pana la urma s-a decis sa isi spele geamurile si tot rahatul ala mi-a ajuns in ochi (nu mi-am tras viziera de handi ce sunt), ii dau flashuri, il claxonez, nimic. Trecem de Sag si eu tot dupa el, intrecem vreo 3 masini si un camion, mai mergem cat mai mergem, ne apropiem de Vinga si acolo sunt curbe periculoase. Am intrat intr-o curba cu 160 (pe aia am luat-o zilele trecute la 170 fara probleme), el in fata mea, eu in spatele lui si dintr-o data vad nisip. In momentul ala nu am mai stiut ce sa fac, daca puneam frana fata ma dadeam peste cap, daca puneam frana spate derapam si frana de motor nu am mai avut timp sa pun. Mi-am zis sa imi incerc norocul dar am tras o tranta, m-am lovit cu capul de asfalt, mi-am pierdut cunostinta pentru 5-10 minute, nu mai stiu cat. Personajul cu audi normal ca nu a oprit la fel nici un sofer si pana la urma vine o ambulanta care era in trecere. Ma trezesc paramedicii si mai vad un motociclist cu o honda (nu stiu ce era, cbr 600 sau fireblade), el mi-a pus motorul pe cric si ii multumesc pentru gest, el nu a mai putut sa stea ca a avut ceva treaba, pleaca si mai opreste un baiat cu un r6. El mi-a dus motocicleta cu o duba la el acasa si dupa aia a venit cu mine la spital. Eu nu am patit mare lucru (desi ma mir ca am cazut la 160), sunt julit pe bratul drept de la umar pana la antebrat, mai sunt julit pe coaste si pe abdomen, mai am o contuzie usoara la cap si la coloana. Motorul meu (honda hornet 600) are daune destul de serioase, ghidon rupt, bord spart, rezervor spart si daca nu ma insel o problema la un carburator. Tot ceea ce regret este ca nu mi-am luat echipament, daca imi luam nu ma juleam asa de tare dar asta e, bine ca am scapat asa. Concluzie: luati echipament pe voi indiferent cat e de cald afara (aviz incepatorilor) si nu va luati dupa tot felul de handicapati cu masini scumpe... Asfalt uscat si sa ne vedem cu bine.... :kiss:

 

Ai avut vreun motiv special pentru care odata ce ai constatat ca ala din audi e un imbecil inconstient, tu ai continuat sa te tii dupa el?

Despre viteza obscena pe care o aveai nu te mai intreb nimic.

Ceea ce nu intelege generatia pokemon e ca pe motor desi ai putere mai mare ca pe o masina (raportat la masa) nu ai aceleasi sanse de a o exploata in conditii de siguranta.

O problema ar fi ca ai numai 2 roti deci un echilibru precar iar a doua ca desi bestia poate frana eficient tu nu poti sa ramai pe ea atunci cand ea franeaza violent.

Deocamdata nu exista centuri de siguranta pe motor. Asadar pokemoni pe motoare intelegeti: nu aveti nici o sansa sa castigati dispute in trafic contra conservelor.

Uneori aveti doar iluzia ca ati castigat o liniuta la semafor insa vraja se destrama brusc in momentul in care trebuie sa franati.

Despre nisip. probleme de echilibru, voblaj etc nu mai pomenesc.

Sfatul meu de om ruginit pe motor e sa va lasati mai in spate cand aveti de a face cu un conservar imbecil. Si asa aveti destule sanse sa va treaca o raba peste ghidon penca sinteti prea neinsemnati pt ei.

Asadar nu raspundeti la provocari, mergeti cu viteze decente si beliti ochii la maxim ca sa nu trebuiasca sa beliti altceva.

Editat de charlie_root
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Sfatul meu de om ruginit pe motor e sa va lasati mai in spate cand aveti de a face cu un conservar imbecil.

 

:kiss:

 

E singurul lucru care il putem face in astfel de situatii...

 

Mai povestea unul pe aici cat de viteaz era el cu un conservar care i-a accidentat un amic motorist si care in loc sa opreasca, a taiat-o de la locul accidentului!A fugit dupa ala ca sa-l opreasca.... :lol: :lol: si sa-l :box: :cheers: :P ...Dumnezeule mare! :D

Editat de PNL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:kiss: :lol: :P :cheers: :lol:

de juma de ora rad cu lacrimi....nevasta-mea se cruceste....

prietene, esti distrus... du-te de te culca, bea o bere, etc

nu-i asa ca te intrebi destul de des "Ce caut eu in viata mea"?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah, tu ce te bagi in seama ca musca-n rahat cu bicicleta ta, eu la julituri m-am referit la plagi deschise, ce ai tu la picior ii pepsi pe langa ce am eu pe bratul stang, coaste, abdomen si sunt adanci pana in muschi, poze nu pot sa fac acuma ca sunt bandajat, in rest umar si picior stang dislocat, traumatism cranio-cerebral si traumatism cervical si pe langa asta ma doare cam tot ce am in mine. Asa ca taci naibii si manca tu c.a.c.a.t. ca sa cresti mare si tare ca vad ca ai doar 14 ani. Ce te face sa crezi ca un hornet nu prinde viteza aia ? Mai documenteaza-te si mai vorbim dupa...

 

P.S. Rog moderatorii sa stearga topicul....

 

SORINEEEEE ... tzai luat frate hornet . si nici n-am apucat sa te vad pa el ca te-ai culcat ca la arat.

fusai 1 zi dupa accident la gim si m-o intrebat stii de accidentu ala sagu-vinga ? n-am percutat ... numa de zicea si "hornet galben" erai in top5(din care 4 nu poseda hornet galben) la care ma gandeam. Insanatosire grabnica, ECHIPAMENT INTEGRAL, camere foto + video pe motor, viteze reduse, asfalt uscat si curat, fara audi`uri .... ce mai ... iti doresc sa conduci un Trabant pe autostrazile civilizate, pana te mai calesti :crack:

 

@ ps. si lasa fanatismele astea ca ai trecut frate de pe piaggio`uri la baietii mari :laugh: .

- stiu io cazuri concrete de prunci de 14 ani care stiu motoriza cat tu + io la un loc , si altii care te bat de te ca.ci pa tine :laugh: ...

 

SANATATE fara aberatii ( e cam tarziu si pentru mine deja da azi am zis ca musai postez)

Editat de ishmael
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...