Sari la conținut

Am Patit-o Si Eu


Mister_sorin
 Share

Postări Recomandate

deci nu mai pot de ras.Am ras intr-una.Imi vine rau de la atata ras auzi la el 160km/h!DAr stai asa..poate a avut omul maieu tip airbag ca la masini.Laso naibii de treaba....sa cazi la viteza aia si sa ai decat cateva julituri.Maine ma duc imi iau BUSA si ma insir si eu pe asfalt cu MAR(maieul anti-ranire).Da mai intai sa-mi fac comanda.Vreau 100 de bucati.Se dau si pe culori?Nu de alta dar vreau sa fie in ton cu asfaltu:D.Da va-ti gandit vreunu ca omu poate a avut echipament dar i-a fost rusine sa ne zica.....A vrut sa fie mai CooL:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 115
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

:P pai da...am cazut si eu odata la 210, m-am ridicat, m-am scuturat, m-am dus sa mai beau ceva ca mi-am dat seama ca 210 era camera de hotel de la mare si eu eram rupt! :D :D

 

mi se pare cel mai pertinent raspuns.

Eram in drum spre Bacau, circulam cu 185-190 km/h(nu vedeam bine vitezometrul ) si la un moment dat vad un Ferrari galben care imi da flash-uri insitent pt a ma depasi.Accelerez pana la 250-260, Ferrari dupa mine, care cu greu mai tinea pasul; la un moment dat in apropierea unei curbe depasesc un TIR, care la randul lui depasea o caruta.Evit TIR-ul la mm, apoi ma ridic pe o roata, trec usor pe sub cautza lasand scantei in urma, fara a avea mari emotii insa la un anumit moment dat calul se ridica in doua picioare si in lumina soarelui ved doua potcoave care ma orbesc (cling - cling).Ma sperii, las motorul jos si evit accidentarea cu ceilalti participanti la trafic."

 

Doar cateva zgarieturi!

 

P.S. Motocicleta este un Suzuki Intruder de 800

daca omul are nevoie de martori am vazut eu faza ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a dracu masina aia cu 160 in curba..............o fi mihai leu cu ceva raketa?

si tu smeker in spatele lui

 

 

:D)))

 

N-am luat in viata mea o curba cu mai mult de 120-130 la ora... si aia pe drum de 4 benzi vizibilitate camp... (dn 1 intre ploiesti si campina)... si el ne povesteste de drumul de la arad la timisoara... moarte curata (2 benzi + full de copaci pe margine + 5000 de tiruri/ kilometru, vin de pe autostrada din ungaria pe drumul nostru de carute) ... parerea mea... la 160 km/h + maieu+ drumul ala = stire la pro tv. si atat.

Editat de Cata MCMLXXXVII
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai pot de ras, se uita colegii la mine...

 

cand vin pozele?

ma bag si eu la 50 de maieuri :cheers:

 

Nu mai capeti baiatu’. “S-a” dat toate. Au venit baietii de la Dainese si au luat drepturile. Am inteles ca vine si filmul in curand, Holiudul fierbe sa puna mana pe drepturi. Il fac remake dupa Easy Rider. "Maiou Raidar reloaded revolushans ritarns".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa incep cu inceputul... Ma trezesc, zi frumoasa afara, mi-am zis sa fac un drum pana la timisoara si inapoi, ies pe drum national si vad un audi in fata mea. Cand am ajuns in localitatea Sagu, asta cu audi incepe sa imi faca fite, sa puna frana in fata mea si figuri de astea. Pana la urma s-a decis sa isi spele geamurile si tot rahatul ala mi-a ajuns in ochi (nu mi-am tras viziera de handi ce sunt), ii dau flashuri, il claxonez, nimic. Trecem de Sag si eu tot dupa el, intrecem vreo 3 masini si un camion, mai mergem cat mai mergem, ne apropiem de Vinga si acolo sunt curbe periculoase. Am intrat intr-o curba cu 160 (pe aia am luat-o zilele trecute la 170 fara probleme), el in fata mea, eu in spatele lui si dintr-o data vad nisip. In momentul ala nu am mai stiut ce sa fac, daca puneam frana fata ma dadeam peste cap, daca puneam frana spate derapam si frana de motor nu am mai avut timp sa pun. Mi-am zis sa imi incerc norocul dar am tras o tranta, m-am lovit cu capul de asfalt, mi-am pierdut cunostinta pentru 5-10 minute, nu mai stiu cat. Personajul cu audi normal ca nu a oprit la fel nici un sofer si pana la urma vine o ambulanta care era in trecere. Ma trezesc paramedicii si mai vad un motociclist cu o honda (nu stiu ce era, cbr 600 sau fireblade), el mi-a pus motorul pe cric si ii multumesc pentru gest, el nu a mai putut sa stea ca a avut ceva treaba, pleaca si mai opreste un baiat cu un r6. El mi-a dus motocicleta cu o duba la el acasa si dupa aia a venit cu mine la spital. Eu nu am patit mare lucru (desi ma mir ca am cazut la 160), sunt julit pe bratul drept de la umar pana la antebrat, mai sunt julit pe coaste si pe abdomen, mai am o contuzie usoara la cap si la coloana. Motorul meu (honda hornet 600) are daune destul de serioase, ghidon rupt, bord spart, rezervor spart si daca nu ma insel o problema la un carburator. Tot ceea ce regret este ca nu mi-am luat echipament, daca imi luam nu ma juleam asa de tare dar asta e, bine ca am scapat asa. Concluzie: luati echipament pe voi indiferent cat e de cald afara (aviz incepatorilor) si nu va luati dupa tot felul de handicapati cu masini scumpe... Asfalt uscat si sa ne vedem cu bine.... :cheers:

si cand te-ai trezit era dimineata, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde de bafta, noi cand am cazut la 60 la ora eu am scapat cu o vanataie si eram in blugi si geaca. Oricum e o tampenie sa te iei la intrecere cu toti tampitii care se tin de glume proaste.

 

Bine ca ai scapat cu atat.

Editat de spider2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu cred de 160 nici in cazatura, nici in curba de care zici...de fapt nici nu am citit tot ce ai scris, sunt umflate tare ''preturile''... sa cazi la 160 nu cred ca te scapa vreun echipament. nu te lua dupa aia de la Gp ca acolo sunt alte conditii...

 

 

M-am julit destul de serios daca ti-ai pus intrebarea asta. Bratul stang e carne vie. Asa ca nu pot sa spun ca sunt minore dar tot pot sa spun ca am avut noroc mare....

 

la 160 in ''echipamentul'' de care spui tu, nu era carne vie, ramanea doar osul ca un cornier polizat cu piatra dura, nici la 60 nu cred ca scapai cum spui tu...

hai sa fim realisti...cel care avea protectii full la 70 km si i s-au rupt in el organele ce a facut???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene, te rog eu. Vreau sa am grija sa nu fac ca tine si din acest motiv roaga pe cineva sa-ti faca poze si sa le puna aici sa vad cum ajung daca fac asa. Si acum serios vorbind, mai rambo, daca poti sa postezi, atunci poti sa-ti faci si poze si sa le postezi. Pe mine nu ma faci, hai ca le spun ce mi-ai spus mie in PM. Prieteni, enigma e elucidata: Se juca GTA !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate vreti sa vedeti cum se impatureste un tricou...

cred ca este valabil si in cazul "maieului"....hmmm... cred ca este problema daca e tricou cu tate...

 

http://www.220.ro/Cum_se_impatureste_un_tricou-16732.html

;)

 

eu vreau un maoiu cu numar pe spate si sa scrie pe el gica hagi :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

aveti grija la boul asta, v-am pus poza. In dreptul statiei de metrou Aurel Valicu (lucreaza prin zona, masina e in parcare) a intors peste linia continua dubla, l-am evitat la limita, evident am cazut. Nimic la mine si doar cateva zgarieturi la motor. Feriti-va de el. Il puteti recunoaste dupa masina, sau dupa privirea inexpresiva, specifica bovinelor.

 

Numai bine!

post-37249-1218718934_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci nu mai pot de ras.Am ras intr-una.Imi vine rau de la atata ras auzi la el 160km/h!DAr stai asa..poate a avut omul maieu tip airbag ca la masini.Laso naibii de treaba....sa cazi la viteza aia si sa ai decat cateva julituri.Maine ma duc imi iau BUSA si ma insir si eu pe asfalt cu MAR(maieul anti-ranire).Da mai intai sa-mi fac comanda.Vreau 100 de bucati.Se dau si pe culori?Nu de alta dar vreau sa fie in ton cu asfaltu:D.Da va-ti gandit vreunu ca omu poate a avut echipament dar i-a fost rusine sa ne zica.....A vrut sa fie mai CooL:))

 

 

Nu frate, armani s-a decis sa faca echipamente de protectie si a facut maieul cu levitatie. Atunci cand cazi se produce o respingere magnetica si tu levitezi asa usor. Bai bekembauer, ca sa intelegi ce vreau sa zic, pe cat de mari sut prostiile scrise de noi aici, de 10 ori mai mari sunt posturile tale.

 

Salut,

 

aveti grija la boul asta, v-am pus poza. In dreptul statiei de metrou Aurel Valicu (lucreaza prin zona, masina e in parcare) a intors peste linia continua dubla, l-am evitat la limita, evident am cazut. Nimic la mine si doar cateva zgarieturi la motor. Feriti-va de el. Il puteti recunoaste dupa masina, sau dupa privirea inexpresiva, specifica bovinelor.

 

Numai bine!

 

Nu ai postat unde trebuie. Dar toti am facut ca tine candva... Iti recomand sa citesti forumul vreo 2 sapt sa vezi ce si cum. E ca si cum vorbim de matematica si tu vii si ne spui de becali. :cheers: nu imi lua in nume de rau. Este de inteles. Eu acum 2 ani scriam Yamaha Dragster ;))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da halatu' halatu' cat e halatu'? :cheers:

 

Eu nu mai pot. Si asa e prea cald afara. Am ras pana la lesin. Mai era unu la noi in zona care s-a urcat pe o Aprilia de 125 de pe un scuter si ne povestea cum se duce el pe Padurea Bogatii cu VITEZA MEDIE DE 140 KMH.

Lasat-i o dreak de modestie.

Rosi, Stoner bah! Veniti de luati lumina de la guru' soselelor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai, dar Mister Sorin nu cred ca se simte foarte bine... cred ca maioul ala nu si-a facut treaba cum trebuie.

 

Nu a mai zis nimic dupa "accident". Cred ca e grav. :cheers:

 

Gasim un admin sa ne spuna si noua dupa IP care este noul username al lui Sorinache? Sa nu ne incurcam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...