Sari la conținut

Ducati Monster Negru - B 03 Pwn


noro
 Share

Postări Recomandate

Nu stiu cand vom trai sa vedem Politia in actiune sa vegheze la respectarea legii in intersectii si sa patruleze,dar nu asa cum fac de obicei de ochii lumii,sa patruleze si sa se implice bine la orice incalcare a legii,indiferent de catre cine o incalca,dar asta nu stiu cand se va intampla,iar eu as fi vrut sa se dea o lege,ca cel ce produce un accident cu victime din cauza ca a incalcat o lege,de exemplu"neacordare de prioritate,trecere pe rosu,intoarcere fara sa se asiguresi inspecial pe linie continua,simpla sau dubla,iesirea din parcare fara sa se asigure",sau ptr.cei ce fac glume de genul,"se face ca da peste tine tragand de volan spre tine,sau taind-uti calea si punand frana"sa nu li se mai dea permis niciodata,ca astia nu merita sa circule pe drumurile publice,dar nu cred ca se va intampla vreo data asa ceva,dar sper.

Insanatosire rapida si fara sechele baiatului si sa traga pe mos sa-si faca motorul.

Agreez idea si o sustin. Daca faceti ceva pentru...ma implic si eu. Inasprirea legilor si eliminarea gunoaielor dintre noi. Haideti sa facem ceva o data, inca o data si inca o data, pana scoatem scursurile astea de pe strada. Asta e solutia sa militam pentru schimbarea legii si inasprirea ei. Daca gresesc prefer sa stau pe bara, decat sa omor un om si sa creasca ceva copii amarati fara parinti sau o mama sa suspine zilnic dupa cineva drag.

 

 

Art.41. - (1) Vehiculele si animalele, atunci când circula pe drumurile publice pe care le este permis accesul, trebuie conduse pe partea din dreapta a drumului public, în sensul de circulatie, cât mai aproape de marginea partii carosabile, cu respectarea semnificatiei semnalizarii rutiere si a regulilor de circulatie.

 

Nu are rost sa va agitati, nu e vorba doar de motociclete. In teorie, ei au avut dreptate. In practica, cautau nod in papura.

Si daca este o pata de nisip sau o groapa de circa 1m pe 1m si adanca de 30 sau mai multi cm cu marginile drepte, cum de multe ori gasesti pe soselele patriei, ce trebuie sa faci sa stai linistit, sa iei nisipul, groapa si sa incerci sa nu-ti rupi gatul? Nu cumva sa iesi de pe marginea din dreapta, orice ar fi!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 128
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Informatia este corecta. Cosmin a trecut de cele doua operatii (clavicula si picior), urmeaza inca o interventie mai mica tot la clavicula, dupa care va intra in "stand by" pentru circa sase saptamani; apoi urmeaza recuperarea.

Sper ca in curand sa poata "bate in taste" cu doua maini si sa va scrie personal.

Pana atunci, multumesc din tot sufletul in numele meu si al lui, tuturor celor care l-au ajutat cu gandul si cu fapta.

 

Salutari si aveti grija de voi.

 

Tatal lui Cosmin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...