Sari la conținut

Ducati Monster Negru - B 03 Pwn


noro
 Share

Postări Recomandate

si eu am vazut stirea pe Pro TV, desi stiam de accident de azi dimineata de pe forum. stirea a fost prezentata ok, s-a renuntat la "motociclist teribilist baga spaima-n pensionarii pasnici" dar inainte de aceasta stire a fost un reportaj despre inmultirea motociclistilor pe strazi si lipsa experientei acestora. hmmmm.

 

 

Conform noii reguli:o stire buna, urmata de una proasta... sau invers, wtf! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 128
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu stiu cand vom trai sa vedem Politia in actiune sa vegheze la respectarea legii in intersectii si sa patruleze,dar nu asa cum fac de obicei de ochii lumii,sa patruleze si sa se implice bine la orice incalcare a legii,indiferent de catre cine o incalca,dar asta nu stiu cand se va intampla,iar eu as fi vrut sa se dea o lege,ca cel ce produce un accident cu victime din cauza ca a incalcat o lege,de exemplu"neacordare de prioritate,trecere pe rosu,intoarcere fara sa se asiguresi inspecial pe linie continua,simpla sau dubla,iesirea din parcare fara sa se asigure",sau ptr.cei ce fac glume de genul,"se face ca da peste tine tragand de volan spre tine,sau taind-uti calea si punand frana"sa nu li se mai dea permis niciodata,ca astia nu merita sa circule pe drumurile publice,dar nu cred ca se va intampla vreo data asa ceva,dar sper.

Insanatosire rapida si fara sechele baiatului si sa traga pe mos sa-si faca motorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am vazut stirea pe Pro TV, desi stiam de accident de azi dimineata de pe forum. stirea a fost prezentata ok, s-a renuntat la "motociclist teribilist baga spaima-n pensionarii pasnici" dar inainte de aceasta stire a fost un reportaj despre inmultirea motociclistilor pe strazi si lipsa experientei acestora. hmmmm.

 

 

Daca o asemenea stire apare la televizor, vin cu ideea de a nu mai avea niciun fel de discutie cu mass media noi ca motociclisti.. oriunde,oricand,oricum.

E inadmisibil asa ceva..Daca vor tragedie, sa si caute stiri la altii prin sate cu idei noi de profanare a mormintelor sau crime odioase insotite de violuri.

Atata timp cat dau pe post o stiri denaturate numai de dragul ratingului sa o scoata de la altii,nu sa picam ca prostii peste bosorogi si pana la urma tot noi suntem cei cu "coasa".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca o asemenea stire apare la televizor, vin cu ideea de a nu mai avea niciun fel de discutie cu mass media noi ca motociclisti.. oriunde,oricand,oricum.

E inadmisibil asa ceva..Daca vor tragedie, sa si caute stiri la altii prin sate cu idei noi de profanare a mormintelor sau crime odioase insotite de violuri.

Atata timp cat dau pe post o stiri denaturate numai de dragul ratingului sa o scoata de la altii,nu sa picam ca prostii peste bosorogi si pana la urma tot noi suntem cei cu "coasa".

n-ai inteles, cei de la protv au indicat faptul ca multi isi iau permisul pt 2 roti si nu au experienta momentan. asa si este iar odata cu asta avertizeaza soferii sa fie mai atenti cu cei lipsiti de experienta care pot usor gresi in trafic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cara-te dracului de aici cu impresiile tale... ca poate te arunc eu in aer.. un om are accident si unora le arde de glume proaste.. DISPAAAAAAARI!!

 

 

haaaai nu mai lua tu asa foc, ai vazut cum era scris cu rosu super mare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

UNDE SCRIE IN CODUL RUTIER ACEASTA CHESTIE : "Pe de altă parte, nici motociclistul nu este curat ca lacrima. Conform noului Cod rutier, era obligat să circule cât mai aproape de marginea drumului, ori accidentul s-a produs pe mijlocul lui. " Sursa protv http://www.protv.ro/stiri/eveniment/accide...er-neatent.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MAI stie cineva cum il cheama pe motorist,

 

ionut voicu parca?

vrem sa intrebam cum se simte sau sa-i facem o vizita.

il cheama cosmin si pe moment ar prefera sa nu primeasca vizite, poate dupa ce o sa i se faca operatia la picior (probabil vineri).

 

pies: nici un avocat n-ar strica, din pacate eu n-am voie sa acord asistenta juridica.

Editat de cats
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

UNDE SCRIE IN CODUL RUTIER ACEASTA CHESTIE : "Pe de altă parte, nici motociclistul nu este curat ca lacrima. Conform noului Cod rutier, era obligat să circule cât mai aproape de marginea drumului, ori accidentul s-a produs pe mijlocul lui. " Sursa protv http://www.protv.ro/stiri/eveniment/accide...er-neatent.html

 

Oooooo...Doamneeeee!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

UNDE SCRIE IN CODUL RUTIER ACEASTA CHESTIE : "Pe de altă parte, nici motociclistul nu este curat ca lacrima. Conform noului Cod rutier, era obligat să circule cât mai aproape de marginea drumului, ori accidentul s-a produs pe mijlocul lui. " Sursa protv http://www.protv.ro/stiri/eveniment/accide...er-neatent.html

 

:baldy: e de :blink: jurnalistului..sau ce mama lui se crede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zilele trecute am auzit un alt coleg motociclist care spunea ca a fost luat la injuraturi de un conservar datorita faptului ca mergea pe banda a doua iar ala striga pe geam ca locul motociclistilor e pe prima banda,pe langa marginea drumului...

astia s-au tampit? :baldy:

Editat de dya
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zilele trecute am auzit un alt coleg motociclist care spunea ca a fost luat la injuraturi de un conservar datorita faptului ca mergea pe banda a doua iar ala striga pe geam ca locul motociclistilor e pe prima banda,pe langa marginea drumului...

astia s-au tampit? :baldy:

 

Asa s-au nascut! :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

UNDE SCRIE IN CODUL RUTIER ACEASTA CHESTIE : "Pe de altă parte, nici motociclistul nu este curat ca lacrima. Conform noului Cod rutier, era obligat să circule cât mai aproape de marginea drumului, ori accidentul s-a produs pe mijlocul lui. " Sursa protv http://www.protv.ro/stiri/eveniment/accide...er-neatent.html

vreau sa vad si eu unde drq scrie in noul cod ca motociclistii trebuie sa circule cat mai aproape de amrgine drumului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Pe de altă parte, nici motociclistul nu este curat ca lacrima. Conform noului Cod rutier, era obligat să circule cât mai aproape de marginea drumului, ori accidentul s-a produs pe mijlocul lui."

 

P-asta de unde mortii lor au mai scos-o frate ? :blink: :blink: Nu stiu cum dracu se intampla ca ABSOLUT intotdeauna se gaseste cate o vina si motociclistului ??? Cred ca si daca stai pe loc cu motoru oprit pe trotuar si vine unu si te calca cu masina astia sunt in stare sa zica ca de fapt motoarele trebuiesc tinute in casa sau sub pamant intr-un buncar securizat, "conform noului cod rutier"! :baldy: :blink:

 

Sper sa-i dea cineva foc la masina mosului si sa aiba talonul inuntru, ca sa nu-l despagubeasca casco. Asta merita jigodia. Cum declara el ca a venit motociclistu in paralel si de-odata a intrat in el inexplicabil; si el a tras de volan ca sa evite. De fapt el a facut tot posibilul sa-l salveze pe motorist, dar omu vroia sa se sinucida neaparat !

 

Tzara de cct, oameni de cct.

 

Succesuri !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Art.41. - (1) Vehiculele si animalele, atunci când circula pe drumurile publice pe care le este permis accesul, trebuie conduse pe partea din dreapta a drumului public, în sensul de circulatie, cât mai aproape de marginea partii carosabile, cu respectarea semnificatiei semnalizarii rutiere si a regulilor de circulatie.

 

Nu are rost sa va agitati, nu e vorba doar de motociclete. In teorie, ei au avut dreptate. In practica, cautau nod in papura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Art.41. - (1) Vehiculele si animalele, atunci când circula pe drumurile publice pe care le este permis accesul, trebuie conduse pe partea din dreapta a drumului public, în sensul de circulatie, cât mai aproape de marginea partii carosabile, cu respectarea semnificatiei semnalizarii rutiere si a regulilor de circulatie.

 

Nu are rost sa va agitati, nu e vorba doar de motociclete. In teorie, ei au avut dreptate. In practica, cautau nod in papura.

 

 

Pruteanuleeeeeeeeee, unde esti sa explici oamenilor ce e cu limba asta romaneasca

 

"Autovehicul - WikipediaAutovehiculul este un vehicul echipat cu motor în scopul deplasării pe drum. Troleibuzele Âşi tractoarele rutiere sunt considerate autovehicule. .."

 

daca si tu care presupun k esti motociclist poti face o asemenea gafa, de la protv-isti nu mai avem nici o speranta

 

este suficient k un dobitoc(oaca) sa zica o prostie si toti soferii vor prelua asta de buna si tare greu se va remedia aceasta EROARE MAJORA, este vorba de VEHICULEEEEEEEEEEEEEEEEE :baldy:

 

 

nu pot sa cred, "traim in romania si asta ne ocupa tot timpul"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg unde este gafa. Autovehiculele sunt cuprinse in notiunea de vehicul - dupa cum ai punctat si tu. Vehiculul, prin lege, este obligat sa circule cat mai pe dreapta posibil.

 

Sunt de acord cu faptul ca nu era nevoie de o asemnea mentiune in reportajul respectiv si ca da un ton partinitor lui, dar asta nu inseamna ca au afirmat ceva fals.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pruteanuleeeeeeeeee, unde esti sa explici oamenilor ce e cu limba asta romaneasca

 

"Autovehicul - WikipediaAutovehiculul este un vehicul echipat cu motor în scopul deplasării pe drum. Troleibuzele Âşi tractoarele rutiere sunt considerate autovehicule. .."

 

daca si tu care presupun k esti motociclist poti face o asemenea gafa, de la protv-isti nu mai avem nici o speranta

 

este suficient k un dobitoc(oaca) sa zica o prostie si toti soferii vor prelua asta de buna si tare greu se va remedia aceasta EROARE MAJORA, este vorba de VEHICULEEEEEEEEEEEEEEEEE :baldy:

 

 

nu pot sa cred, "traim in romania si asta ne ocupa tot timpul"

 

 

iete aciulea bre

 

"Autovehicul

 

De la Wikipedia, enciclopedia liberă

 

 

Autovehiculul este un vehicul echipat cu motor în scopul deplasării pe drum. Troleibuzele Âşi tractoarele rutiere sunt considerate autovehicule. Mopedele, vehiculele care se deplasează pe Âşine, denumite tramvaie, tractoarele folosite în exploatările agricole Âşi forestiere, precum Âşi vehiculele pentru efectuarea de servicii sau lucrări, care se deplasează numai ocazional pe drumul public, nu sunt considerate autovehicule."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, circuli cu orice ai fi pe banda 1 cat mai aproape de margine .. DAR .. cand banda 1 e ocupata, pe un drum cu mai multe benzi pe sens nu te opreste nimeni sa mergi pe banda 2, 3, .. x, .. in functie de gradul de ocupare al benzilor ..

 

 

SO .. mosu era pe banda 1 cu loganu .. monsterul putea lejer sa-l depaseasca prin stanga pe banda 2 bineanteles fara sa depaseasca limita de viteza legala pe portiunea aia de drum ..

 

Replica aia nu avea ce cauta in reportaj, e o regula scoasa dintr-un context si bagata in altul fara nici o legatura cu situatia accidentului prezentat .. ceva obisnuit pe la noi ..

 

 

Vreo veste despre monsterist, cum a fost operatia la clavicula, cum se simte ?

Editat de th30nly0n3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari!

 

Sunt tatal lui Cosmin Voicu, alias "Solidox", cel care duminica seara a avut accidentul care a declansat aceste 10 pagini de comentarii si discutii.

Mi-am permis sa ma inscriu pe forum-ul vostru pentru ca am simtit imperios nevoia sa comunic cu voi. Si asta pentru ca dupa ce am citit si am aflat ce s-a intamplat, am fost realmente impresionat de atitudinea voastra, de implicarea in a ajuta un necunoscut, de interesul pentru situatia in care se afla acesta, si totul pentru simplul motiv ca acel cineva conduce si el, ca si voi, un "motor".

Cred ca "motorul" a devenit de mult un simbol care sta la baza unei comunitati cu principii si mentalitati mult mai sanatoase decat cele prezente in asa zisa "societate civila".

 

In momentul de fata Cosmin este in spital, ieri a fost operat la clavicula si urmeaza ca vineri sa fie din nou operat, de data aceasta, la picior. Mai are o gramada de lovituri, niste degete luxate, a avut un soc, dar suntem optimisti si sigur va fi ok. Ieri m-am dus cu laptopul la spital si astfel a putut citi si respectiv afla, ce s-a intamplat. In acest moment nu poate comunica, motiv pentru care, in numele lui, multumesc tuturor celor care l-au ajutat cu vorba si cu fapta. Sper ca in curand sa poata intra pe net, sa comunice cu voi, sa-i cunoasca si sa-i intalneasca la o bere pe cei care i-au recuperat motorul si pe toti ceilalti care vor dori sa-l cunoasca.

 

Cat despre evenimentul in sine, pe langa bucuria imensa ca fiul meu a scapat cu viata, am un gust amar. Este greu sa accepti ideea ca traim intr-o societate in care exista un astfel de individ, care dupa un astfel de eveniment, pe langa faptul ca minte intr-o maniera ordinara ca sa incerce sa-si salveze permisul, probabil ca doarme linistit, fara macar sa se intrebe daca acel tanar mai este in viata sau nu. Bineinteles ca nu vreau nici sa-l vad sau sa-l aud, dar in ciuda acestui fapt, zilele acestea m-am intrebat de mai multe ori, ce fel de om poate fi cel ce nici macar nu a gasit de cuviinta sa plece privirea in pamant si sa spuna macar, "imi pare rau pentru ce ti s-a intamplat". Este oribil si incredibil sa traiesti intr-o societate in care exista astfel de exemplare.

 

In final, Cosmin (si tatal lui) va multumeste mult pentru tot. Pastrati-va spiritul si aveti grija de voi.

 

Multumesc pentru atentie.

 

Pe curand si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari!

 

Sunt tatal lui Cosmin Voicu, alias "Solidox", cel care duminica seara a avut accidentul care a declansat aceste 10 pagini de comentarii si discutii.

Mi-am permis sa ma inscriu pe forum-ul vostru pentru ca am simtit imperios nevoia sa comunic cu voi. Si asta pentru ca dupa ce am citit si am aflat ce s-a intamplat, am fost realmente impresionat de atitudinea voastra, de implicarea in a ajuta un necunoscut, de interesul pentru situatia in care se afla acesta, si totul pentru simplul motiv ca acel cineva conduce si el, ca si voi, un "motor".

Cred ca "motorul" a devenit de mult un simbol care sta la baza unei comunitati cu principii si mentalitati mult mai sanatoase decat cele prezente in asa zisa "societate civila".

 

In momentul de fata Cosmin este in spital, ieri a fost operat la clavicula si urmeaza ca vineri sa fie din nou operat, de data aceasta, la picior. Mai are o gramada de lovituri, niste degete luxate, a avut un soc, dar suntem optimisti si sigur va fi ok. Ieri m-am dus cu laptopul la spital si astfel a putut citi si respectiv afla, ce s-a intamplat. In acest moment nu poate comunica, motiv pentru care, in numele lui, multumesc tuturor celor care l-au ajutat cu vorba si cu fapta. Sper ca in curand sa poata intra pe net, sa comunice cu voi, sa-i cunoasca si sa-i intalneasca la o bere pe cei care i-au recuperat motorul si pe toti ceilalti care vor dori sa-l cunoasca.

 

Cat despre evenimentul in sine, pe langa bucuria imensa ca fiul meu a scapat cu viata, am un gust amar. Este greu sa accepti ideea ca traim intr-o societate in care exista un astfel de individ, care dupa un astfel de eveniment, pe langa faptul ca minte intr-o maniera ordinara ca sa incerce sa-si salveze permisul, probabil ca doarme linistit, fara macar sa se intrebe daca acel tanar mai este in viata sau nu. Bineinteles ca nu vreau nici sa-l vad sau sa-l aud, dar in ciuda acestui fapt, zilele acestea m-am intrebat de mai multe ori, ce fel de om poate fi cel ce nici macar nu a gasit de cuviinta sa plece privirea in pamant si sa spuna macar, "imi pare rau pentru ce ti s-a intamplat". Este oribil si incredibil sa traiesti intr-o societate in care exista astfel de exemplare.

 

In final, Cosmin (si tatal lui) va multumeste mult pentru tot. Pastrati-va spiritul si aveti grija de voi.

 

Multumesc pentru atentie.

 

Pe curand si asfalt uscat!

 

Sanatate! Ar fi bine ca si Cosmin sa stea linistit si sa se refaca iar tu ca tata ai putea sa ai grija sa-l aranjezi pe nemernic asa cum merita, in spiritul legii. Si cum pe Romani (si nu numai) il ustura la buzunar, ardeti-l pe nemernic sa tina minte si sa povesteasca la nepoti.

 

Recuperare rapida si completa fiului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iete aciulea bre

"Autovehicul

De la Wikipedia, enciclopedia liberă

 

Autovehiculul este un vehicul echipat cu motor în scopul deplasării pe drum. Troleibuzele Âşi tractoarele rutiere sunt considerate autovehicule. Mopedele, vehiculele care se deplasează pe Âşine, denumite tramvaie, tractoarele folosite în exploatările agricole Âşi forestiere, precum Âşi vehiculele pentru efectuarea de servicii sau lucrări, care se deplasează numai ocazional pe drumul public, nu sunt considerate autovehicule."

 

Tot pe pe Wikipedia:

Vehicul, (din fr. vĂŠhicule, lat. vehiculum), este un sistem mecanic construit pentru a se putea deplasa pe o cale de comunicație cu sau fără mijloace de autopropulsare, prin rulare, alunecare sau plutire Âşi utilizat pentru transportul de persoane sau bunuri ori pentru efectuarea de servicii sau lucrări.

 

Ce ti-a spus satori ar trebui sa fie f. logic si simplu de inteles. Orice autovehicul este si un vehicul.

 

De acord insa ca nu prezinta nici o importanta pe ce banda circula motociclistul in acest caz. ("Pe de altă parte, nici motociclistul nu este curat ca lacrima. Conform noului Cod rutier, era obligat să circule cât mai aproape de marginea drumului, ori accidentul s-a produs pe mijlocul lui.") Ba e curat ca lacrima, iar ProTV mananca (cuvant urat). Au cautat probabil sa bage si ei ceva ca sa para impartiali si in acelasi timp sa i se confirme si romanului care se uitra la stirile lor ca "nici motocilistii astia nu-s sfinti, domne'... ".

 

Multa sanatate baiatului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...