Sari la conținut

Ducati Monster Negru - B 03 Pwn


noro
 Share

Postări Recomandate

mdeah ... in inaltime ? :(

 

nu am cuvinte, esti doar un retard care trebuie sa se tina de glume pe pielea si asa sifonata a altuia..acelasi lucru am sa intreb daca iti va venii randul..sper sa nu.

 

Imi doresc ca baiatul sa si revina cat mai rapid..iar soferul neatent sa plateasca in mod egal cu starea baiatului.

Nu mi ramane decat sa spun..feriti-va mai mult pentru ca altii nu o fac si nici nu o vor face.Plimabtul cu masina sau motorul nu a ajuns decat sa iasa o banala iesire la paine..unii nu si dau seama ca pana la urma detii in maini defapt o arma.

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 128
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

In oricare din cazuri, implica 54/1 deci masura contraventionala nici macar complementara si cu asta basta. Mosu merita batut!

 

 

@nightwolf : deci...banii pe motor si-i poate recupera in cazul asta de la sofer?

...si daca se ajunge la concluzi ca motociclistil avea cateva zeci la ora peste limita legala se considera culpa comuna?--in cazu asta isi poate recupera banii de la sofer?

 

....is tare curios...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

condusul unei masini sau unei motociclete a ajuns un sport extrem si un slalom printre cretini , nu ai curaj sa treci daca ai verde pe semafor sau ai drum cu prioritate daca nu te asiguri bine pt. ca aproape mereu se gaseste un milog sa faca tot felul de figuri , plus ca nu mai poti merge dupa reguli ca multi nu le respecta trebuie sa fii mereu in alerta si sa anticipezi ce vor sa faca toti tampitii , opresc in mijlocul drumului , ies din parcari , intorc fara sa se asigure ,pleaca dupa loc fara sa se asigure , nu iti dau prioritate acolo unde sunt obligati prin lege din simplu motiv ca tu ai dacia 1310 si bou are x5 sau ml si mai rau cand ai motocicleta sa nu te astepti sa iti dea prioritate , ei da peste tine pe drum cu prioritate dar sa nu opresti tu la stop ti.o da de nu ai aer. foarte multi participanti la trafic duc lipsa de bun simt , exista si oameni care iti fac loc sa treci iti iarta o greseala pt ei respect. MORALA LA NOI IN ROMANIA NU EXISTA BUN SIMT !!! asta e parerea mea.

 

on topic ce imputit ala cu masina nici nu are bunul simt sa recunoasca ce a facut , da peste tine si nici nu il intereseaza cauta numai minciuni sa scape fara sa raspunda pt. faptele lui , mi.e SCARBA de GUNOAIE ca ala , oricum nu poti numi om un asemena imbecil. ar trebui bagata o lege sa raspunda fiecare la sange pt. vatamari sau accidente mortale plus permis anulat 5-6 ani sa se strecoare pleava , sa nu mai aiba acces la permise orice dobitoc.

SANATATE MULTA MOTOCICLISTULUI SI RECUPERARE USOARA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor aveti grija , cine are urechi sa auda si ochi sa vada ca nu e de glumit cu mersul prin oras cu motocicleta. Saracul baiat a zburat vreo 20 metri in aer , era trantit pe bordura cu spatiu verde ce delimiteaza benzile care duc in pasaj de cele care duc in piata unirii, mare noroc ,daca se poate spune asa , ca nu a venit nici o masina din celalalt sens (dinspre universitate) , ca era istorie. Fiecare straduta fiecare scoar ii un loc unde poate intra ori intoarce un dobitoc taindu-ti calea, mergeti mai incet macar in acele locuri!

Cat despre soferul daciei logan cu nr b44szt nu ii pot dori decat sa-i dea dumnezeu pe masura faptelor sale ,mai facea si pe nevinovatul , nemernicul...

 

PS: sau un 38 ceva sa-i curme suferinta provocata de remuscari..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

condusul unei masini sau unei motociclete a ajuns un sport extrem si un slalom printre cretini...

cam asa e si pe la noi

E bine totusi ca se termina cu (relativ) bine. Sanatate maxima

Editat de Clodius
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de multe ori am spus ca o sa iau o camera video care se pune pe casca sau pe motocicleta si sa filmez sa vada toata lumea ce haos e la noi pe strazi si sosele , sa pun filmele pe net sa le dau la televiziuni si la politie sa vedem ce masuri se iau impotriva celor care se cred mari "soferi" :() NIMIC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca baiatul nu e grav. Mobra i-am dus-o cu baietii acasa, asa ca sa se faca repede bine ca are ceva de reparat la ea.

Ofer suport juridic maxim, civil si penal, sa plateasca saracia de mos (ciorapi flausati si papuci)

 

0722 197.943 Coco_monster

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca baiatul nu e grav. Mobra i-am dus-o cu baietii acasa, asa ca sa se faca repede bine ca are ceva de reparat la ea.

Ofer suport juridic maxim, civil si penal, sa plateasca saracia de mos (ciorapi flausati si papuci)

 

0722 197.943 Coco_monster

 

monster brotherhood !!!

bravo! admirabil!

 

:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mdeah, si ma laudam ca nu sunt accidente cu monster. imi pare rau acum ca nu i-am dat un cap in gura mosului cu loganul. sau macar sa-l fi intrebat de ce? la spital era destul de spasit, nu stiam ca a facut pe "nevinovatul" la locul accidentului. motocicleta e cam varza, jug rupt, jambe strambe, discuri rupte, roata facuta triunghi, far botit, suport schimbator rupt, sper ca omu' nostru sa primeasca dauna totala de la asigurari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mdeah, si ma laudam ca nu sunt accidente cu monster. imi pare rau acum ca nu i-am dat un cap in gura mosului cu loganul. sau macar sa-l fi intrebat de ce? la spital era destul de spasit, nu stiam ca a facut pe "nevinovatul" la locul accidentului. motocicleta e cam varza, jug rupt, jambe strambe, discuri rupte, roata facuta triunghi, far botit, suport schimbator rupt, sper ca omu' nostru sa primeasca dauna totala de la asigurari.

 

 

o sa primeasca...sa aiba grija ca la constatare sa treaca absolut tot pe foaie...iar baietii de la service se vor ocupa cu devizul :( insanatosire grabnica pilotului

Editat de VladSpeed
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@nightwolf : deci...banii pe motor si-i poate recupera in cazul asta de la sofer?

...si daca se ajunge la concluzi ca motociclistil avea cateva zeci la ora peste limita legala se considera culpa comuna?--in cazu asta isi poate recupera banii de la sofer?

 

....is tare curios...

 

da ... daca nu era baut mosu ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In oricare din cazuri, implica 54/1 deci masura contraventionala nici macar complementara si cu asta basta. Mosu merita batut!

 

 

 

@nightwolf : deci...banii pe motor si-i poate recupera in cazul asta de la sofer?

...si daca se ajunge la concluzi ca motociclistil avea cateva zeci la ora peste limita legala se considera culpa comuna?--in cazu asta isi poate recupera banii de la sofer?

 

....is tare curios...

 

 

nu poate sa zica ce viteza avea motociclistul atat timp cat nu i sa blocat acu la impact sau nu are nici o poza de la un radar sau ceva ce ii poate determina viteza ...

 

bani ii va recupera daca declara bine ce si cum sa intamplat acolo ... !!

 

daca nu si fiecare are cate o vina .... o sa il treaca la culpa comuna cu toate ca infractiunea mosului e foarte grava intoarcere pe linie dubla continua !

 

Oricum daca mosu nu isi ia vina nu o sa fie repede si usor ... o sa aibe de alergat foarte mult

 

Eu zic ca daca nu il lasa pe mos in pace cu procese si alte nebunii sigur o sa chistige

 

Oricum bine ca nu e mai grav ... Insanatosire Grabnica tipului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multa sanatate motociclistului!

De ce nu se pedepsesc din timp retarzii astia care cred ca masina este o jucarie? Ia sa se puna cate un agent in fiecare intersectie si sa se aplice legea drastic! Asa am mai elibera Bucurestiul... Dar nu, trebuie sa moara din ce in ce mai multi oameni... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cozmin Voicu ( Numele Motociclistului )

 

Tel : 0722.344.277

 

 

A vrb Ionut cu sorsa de dim ... o sa-l opereze la clavicula e rupta in 2-3 locuri ... si zilele viitoare la genuchi ... in rest e ok ... la cap nu sa lovit decat foarte putin ... are 2 degete luxate ...

Este in continuare la Spitalul Floreasca la ugente la etajul 2 ==> ( Asta mia zis Ionut am vrb cu el la telefon acum 2 minute ) <==

 

 

Ionut ( Prietenu lui Cozmin )

 

Tel : 0722.575.603

Editat de LaZeR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum am vazut stirea pe protv....mosu era exact genu ala de securist imputit mincinos.oricum el avea alta varianta a producerii accidentului,nenorocitu.sa plateasca!

Editat de Seb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa plateasca fir-ar mama lui a dreak de bosorog mincinos.de ce dreak ii mai lasa peste 60 de ani la volan? sa omoare oameni nevinovati???

 

multa sanatate bikerului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am vazut stirea pe Pro TV, desi stiam de accident de azi dimineata de pe forum. stirea a fost prezentata ok, s-a renuntat la "motociclist teribilist baga spaima-n pensionarii pasnici" dar inainte de aceasta stire a fost un reportaj despre inmultirea motociclistilor pe strazi si lipsa experientei acestora. hmmmm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am vazut stirea pe Pro TV, desi stiam de accident de azi dimineata de pe forum. stirea a fost prezentata ok, s-a renuntat la "motociclist teribilist baga spaima-n pensionarii pasnici" dar inainte de aceasta stire a fost un reportaj despre inmultirea motociclistilor pe strazi si lipsa experientei acestora. hmmmm.

si au facut si precizarea ca mosul a incercat sa minta!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...