Sari la conținut

Ducati Monster Negru - B 03 Pwn


noro
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 128
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ok pana acum sunt 2 directii de deplasare diferite:

1. jinx -- moto venea din pasaj si auto i-a intors in fata -- de aici rezulta ca a vrut sa faca dreapta pe Baniei si atunci avem 54/1

2. icecube -- moto venea in paralel cu auto pt ca altfel auto nu avea cum sa fie 2/2 si a intors PESTE el si avem 54/1 + 77/2

 

Fiti coerenti in ceea ce spuneti.

 

In oricare din cazuri, implica 54/1 deci masura contraventionala nici macar complementara si cu asta basta. Mosu merita batut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu care este biserica Sf. Gheorghe ... din pacate pentru mine eu stiu arterele si punctele dupa intersectii asa m-am obisnuit ... pe bune si fara misto ... oricum Magheru nu are nici un spatiu verde pe toata lungimea lui (tin sa precizez ca Magheru incepe de la Romana si se termina la Rosetti adica la cinema SCALA pt cei care le stiu dupa obiective)

 

 

 

E uite niste date foarte exacte care m-au lamurit! Foarte multumesc jinx :( Dar daca moto venea din pasaj inseamna ca loganul nu i-a intors (ca nu avea de ce sa intoarca) ci doar a efectuat o schimbare de banda fara sa se asigure in baza regulii : NU L-AM VAZUT DOM`LE!

De ce simti tu sa-ti dai cu parerea in conditiile in care nici macar nu ai idee unde a fost accidentul? Serios acum....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut accidentul pe viu,am trecut pe langa dobitoc cand avea semnalul stanga pus in functiune(loganul),si pardon,o mica greseala,totul s-a intamplat pe acele 4 benzi de pe bratianu*(cu sens dublu) cand loganul care a venit din pasaj si s-a incadrat pe banda 1 din directia de mers unirii-universitate a incercat sa intoarca si sa schimbe directia de mers spre unirii moment in care motociclistul l-a lovit in aripa dreapta fata(el venea de pe banda doi si a fost proiectat in gardul acela verde parca.eu am vazut astea in oglinda retrovizoare pentru ca mi-a atras dobitocu atentia cand l-am vazut cu semnalul pus in functiune si mi-am dat seama ca vrea sa intoarca pe linie continua)

 

 

Gata s-a lamurit treaba ... a incercat sa taie toate benzile tampitu .... eh...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nw are dreptate nici la iesirea din pasaj nici in fata la sf gheorghe (care este la 200 de metiri de iesirea din pasaj) nu are cum sa intoarca nimeni, iar spatiul verde separa in doua cele 4 benzi ale aceluias sens de mers, singura varianta este ca masina sa fi intrat chiar innainte de sf gh unde este intrerupt spatiul verde sau sa fi schimbat banda de mers fara sa se asigure. Dar e ciudat cum a sarit (daca a lovit aripa dreapta) spre stanga adica pe spatiul verde. Nu cumva venea pe langa pasaj dinspre unirii ca atunci este corecta si varianta cu intoarcerea caci intre sensuri nu e decat linie dubla nu e spatiu verde. Oricum ar fi insanatosire grabnica...

 

edit: pana am scris eu toata lumea s-a lamurit...:() scuze pentru redundanta..:D

Editat de Angra
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce simti tu sa-ti dai cu parerea in conditiile in care nici macar nu ai idee unde a fost accidentul? Serios acum....

 

Faptul ca nu stiu unde se afla O BISERICA e mai putin important decat sa mai pun un punct la statistica. Intelegi de ce imi dau cu parerea si incerc sa aflu ce si cum?? E vina mea ca tu dai repere dupa obiective religioase?? Eu nu sunt persoana religioasa... imi pare rau ...

 

In fine asta denota de ce tot timpu informatiile de la 112 difera de teren... pentru ca, fara suparare, sunt ff multi care le dau aiurea. Si tu faci parte dintre ei! Ar fii trebuit sa stii TU ca SOFERITZA pentru ca scrie si in cod si in regulament si in manualul de prim ajutor din trusa de prim ajutor ca informatiile trebuie sa contina 4 puncte obligatorii:

1. natura incidentului

2. locul EXACT al incidentului (as in str, nr, sens de deplasare)

3. nr. de vehicule implicate

4. nr. de victime si starea lor

 

Cele 4 lucruri numite EVALUARE PRELIMINARA IN CAZ DE ACCIDENT RUTIER se face DUPA ce s-au luat masurile aferente de siguranta pentru evitarea altor evenimente :(

 

Lamurita? Cred ca ar fii cazul sa mai citesti 2-3 randuri .... mama ei de legislatie rutiera....

Editat de Nightwolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici s-a intamplat. Am vazut urmarile doar, eram cu conserva, erau doua vitezane in zona, n-avea rost sa opresc. Totusi, pozitia conservei era bizara, perpendicular pe strada si cu botul in spatiul verde, probabil a fost mutata dupa masuratori.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut si eu pe-acolo imediat dupa accident, motoristul era intins pe asfalt si toata lumea astempa Smurdul.

Dupa 30 min am fost la Spitalul Floreasca si m-am interesat de el. Era constient avea un picior rupt, din cate am inteles avea rana deschisa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gata fratilor sa va luminez:

 

omu e la spital, constient, imobilizat complet nestiindu-se inca daca are vreo fractura (cel mai probabil piciorul stang care nu arata deloc in regula). poate vorbi, in schimb si-a pierdut memoria pe termen scurt, presupun din cauza socului.

 

motocicleta am recuperat-o impreuna cu cativa prieteni. am gasit numarului unui amic de-al lui caruia ii vom da motoru in noaptea asta!

 

in ceea ce priveste accidentu: atat loganu cat si motoru veneau dinspre Unirii spre Universitate pe deasupra. Loganu era pe banda a doua cand a vrut sa intoarca si l-a luat in plin, impactu a fost destul de violent...soferul sustine ca mergea drept iar motociclistu a facut o bucla intrand pur si simplu in aripa stanga fata (varianta hilara pana si pentru politisti)

 

aveti grija fratilor ca nu e de gluma (eu am luat ieri o gura de asfalt)!!

 

Insanatosire grabnica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motorul e varza,

bine ca monsteristul e constient,

 

si oricum, jalnic daca si pe magheru se schimba directia de mers peste cele doua linii continue

Editat de blondu_mm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motorul e varza,

bine ca monsteristul e constient,

 

si oricum, jalnic daca si pe magheru se schimba directia de mers peste cele doua linii continue

 

de FIECARE data cand trec prin pasajul unirii spre universitate,la iesirea din pasaj,unde e spatiu in gard ( gard lipsa ) de fiecare data se gaseste cate un nefericit sa schimbe banda acolo,adica de pe benzile de iesire din pasaj spre benzile care vin de sus din intersectie.sau invers.ar trebui completat si acolo cu gard,sa nu se mai razgandeasca toti brusc la iesirea/intrarea din pasaj.

 

intr-adevar,in rest nu prea se intoarce pe magheru . insanatosire grabnica motociclistului :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faptul ca nu stiu unde se afla O BISERICA e mai putin important decat sa mai pun un punct la statistica. Intelegi de ce imi dau cu parerea si incerc sa aflu ce si cum?? E vina mea ca tu dai repere dupa obiective religioase?? Eu nu sunt persoana religioasa... imi pare rau ...

 

In fine asta denota de ce tot timpu informatiile de la 112 difera de teren... pentru ca, fara suparare, sunt ff multi care le dau aiurea. Si tu faci parte dintre ei! Ar fii trebuit sa stii TU ca SOFERITZA pentru ca scrie si in cod si in regulament si in manualul de prim ajutor din trusa de prim ajutor ca informatiile trebuie sa contina 4 puncte obligatorii:

1. natura incidentului

2. locul EXACT al incidentului (as in str, nr, sens de deplasare)

3. nr. de vehicule implicate

4. nr. de victime si starea lor

 

Cele 4 lucruri numite EVALUARE PRELIMINARA IN CAZ DE ACCIDENT RUTIER se face DUPA ce s-au luat masurile aferente de siguranta pentru evitarea altor evenimente :(

 

Lamurita? Cred ca ar fii cazul sa mai citesti 2-3 randuri .... mama ei de legislatie rutiera....

Vezi sa nu faci apoplexie de la atata exces de zel. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor nu gata cu cearta!!! aici este vorba despre un accident! bine ca baiatu e ok si ala cu loganu ii trebuie o mare bataie!!! sanatate multa si asfalt uscat tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gata fratilor sa va luminez:

 

omu e la spital, constient, imobilizat complet nestiindu-se inca daca are vreo fractura (cel mai probabil piciorul stang care nu arata deloc in regula). poate vorbi, in schimb si-a pierdut memoria pe termen scurt, presupun din cauza socului.

 

motocicleta am recuperat-o impreuna cu cativa prieteni. am gasit numarului unui amic de-al lui caruia ii vom da motoru in noaptea asta!

 

in ceea ce priveste accidentu: atat loganu cat si motoru veneau dinspre Unirii spre Universitate pe deasupra. Loganu era pe banda a doua cand a vrut sa intoarca si l-a luat in plin, impactu a fost destul de violent...soferul sustine ca mergea drept iar motociclistu a facut o bucla intrand pur si simplu in aripa stanga fata (varianta hilara pana si pentru politisti)

 

aveti grija fratilor ca nu e de gluma (eu am luat ieri o gura de asfalt)!!

 

Insanatosire grabnica!

ce dobitoc...ce explicatie da el...nici macar nu are curaj sa-si recunoasca propria vina! pacat de motor:| insanatosire grabnica motociclistului si succes la scos banii de la maimuta aia de la volan!!!!!

Editat de Tomek
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul nu fac apoplexie pe cand tu am auzit ca nu prea te scalzi in ape bune ca soferitza asa ca basht! du-te si mai citeste ce tre sa faci cand nu ai indicatoare :D

Esti obraznic. Te astept sa ne dam sa vedem ce si cum, Pana atunci, I'm out. Nu-mi bat capul cu pustani corditi care sufera de ei si de "nebagare in seama". :( Si daca tot vrei sa-mi explici cum e treaba, ai macar bunul simt si foloseste PM-ul si nu mai bate campii aiurea aici, doar de dragul "artei". Astept sa vad cat de bine ma cunosti si de unde stii tu cat de bine ma dau, din moment ce cu cateva posturi in urma credeai ca sunt baiat, adresandu-mi-te cu apelativul "omu'".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motoru intr-un final a ajuns in posesia unui prieten de-al lui ... Parinti au fost anuntati ! .... Si in caz ca vrea sa stie cineva prietenul lui a zis ca tipu are cam de 2 luni permisul ! :( :D :kali:

 

O seara placuta si fara incidente !

Editat de LaZeR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul nu fac apoplexie pe cand tu am auzit ca nu prea te scalzi in ape bune ca soferitza asa ca basht! du-te si mai citeste ce tre sa faci cand nu ai indicatoare :D

Mah, eu cred ca voi suferiti de atractie involuntara.., :( .Sanatate tanarului ducatist!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motoru intr-un final a ajuns in posesia unui prieten de-al lui ... Parinti au fost anuntati ! .... Si in caz ca vrea sa stie cineva prietenul lui a zis ca tipu are cam de 2 luni permisul ! :( :D :kali:

 

O seara placuta si fara incidente !

Cosmin e ok. Are o clavicula rupta, traumatism cranian usor si un ligament la picior intins. Multumim celor care l au ajutat. Sa speram ca retardatului i se face dosar penal....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motoru intr-un final a ajuns in posesia unui prieten de-al lui ... Parinti au fost anuntati ! .... Si in caz ca vrea sa stie cineva prietenul lui a zis ca tipu are cam de 2 luni permisul ! :( :D :kali:

 

O seara placuta si fara incidente !

Ma gandeam eu ca e incepator.E o zona unde se intampla des sa iti intre in fata vreun ametit, pana invatati sa mirositi cretini din trafic mergeti mai usor sa nu mai stati in spital sau mai rau...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...