Sari la conținut

Minsk 125


csman
 Share

Postări Recomandate

am vazut un Minsk 125 model 2004 2000km 1300EUR facut cu licenta Honda , nu stiu exact cat este de adevarat cu licenta Honda sau o fi vreo teapa , proprietarul zice ca are aprindere CDI ... a auzit cineva despre misterioasa colaborare cu Honda ... astept parerile cunoscatorilor

 

 

 

 

 

Drum intins & asfalt uscat , multa bafta :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la bani astea nu cred ca merita, chiar cu tot cu licenta lor de honda , dar sa fim seriosi cu bani astea iti poti lua un enduro mic frumusel la mana a doua, ( ca minsku ala tot a endura se vrea )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

ma ganditiva asa ca un jeg de FirstBike :crack: ii si mai scump, mult mai scump si si mai naspa , defapt nu putem zice ca minsku ii naspa ii chiar buna dupa parerea mea.

un firstbike de 125 cat costa? cam 80 de mil. hai sa zicem ca arata bine .. de la distanta, da la fiabilitate ii jalnic si la putere la fel, asa ca intrun fel merita minsk la 1300E

 

:blbl: FirstBike, sa ma scuze posesrori de aceste modele da cred cas cam :( :)

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai baieti... :crack: in special @csman....de ce nu citesti si tu forumul inainte de a pune un topic aiurea. Discutia asta a mai fost, si chiar s-a discutat destul de mult despre subiectul asta, despre noul Minsk, la fel cum a fost si cu motocicletele FirstBike.

Citeste cu atentie forumul si vei gasii raspunsul intrebarilor tale, fara sa mai faci topicuri aiurea.

Oricum eu sunt de parere ca nici FirstBike-ul si nici noul Minsk nu se merita. Nu are mult mai multe imbunatatire fata de vechiul Minsk, iar la 800 de euro sincer nu se merita. Gasesti Minsk exceptional la 10 milioae iar la 800 de euro iti cumperi Planeta5 cu frana disc si furca "inteligenta" sau chiar un Nipru.

 

Parerea mea!

 

Numa' bine! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai baieti...  :crack:  in special @csman....de ce nu citesti si tu forumul inainte de a pune un topic aiurea. Discutia asta a mai fost, si chiar s-a discutat destul de mult despre subiectul asta, despre noul Minsk, la fel cum a fost si cu motocicletele FirstBike.

Citeste cu atentie forumul si vei gasii raspunsul intrebarilor tale, fara sa mai faci topicuri aiurea.

Oricum eu sunt de parere ca nici FirstBike-ul si nici noul Minsk nu se merita. Nu are mult mai multe imbunatatire fata de vechiul Minsk, iar la 800 de euro sincer nu se merita. Gasesti Minsk exceptional la 10 milioae iar la 800 de euro iti cumperi Planeta5 cu frana disc si furca "inteligenta" sau chiar un Nipru.

 

Parerea mea!

 

Numa' bine!  :D

218847[/snapback]

:blbl:

post-3910-1123480252_thumb.jpg

post-3910-1123480266_thumb.jpg

post-3910-1123480275_thumb.jpg

post-3910-1123480290_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu are mult mai multe imbunatatire fata de vechiul Minsk,

Imbunatatiri cred ca are tinand cont ca e cu totul un alt motor fata de cel original de minsk, si mai are si 5 viteze parca.

Daca se merita sau nu , asta depinde de ce vrea fiecare de la motocicleta respectiva, oricum in comparatie cu first bike, se merita sigur

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma omule! Motorul are ceva imbunatatiri, dar nu foarte multe, prea putine fata de vechiul motor, care mi se pare un motor forte reusit. Deci nu se merita! Voua vi se pare interesant ca vedeti culoarea aia metalizata, dar daca ar fi jegos nu s-ar mai uita nimeni la el. Iar chestia aia cu cutia in 5 trepte, este "pepsi" :crack: . Mare lucru, i-au mai pus un pinion in plus, lasaracu motor de 125, dar sa ii puna o frana disc nu s-au sinchisit.

Eu spun ca aceasta motocicleta nu renteaza. Daca vrei Minsk gasesti unul impecabil la bani putini (daca fac rost de aparat digital o sa pn eu cateva poze), care are aceleasi performante ca si noul Minsk, iar daca tot vrei sa cheltuiesti banii aia iti cumperi IJ Planeta5 sau Nipru, sau cum spunea cineva mai sus, un enduro de 125, care nici macar nu se compara cu Minsk-ul.

 

Numa' bine! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P
Ma omule! Motorul are ceva imbunatatiri, dar nu foarte multe, prea putine fata de vechiul motor, care mi se pare un motor forte reusit. Deci nu se merita! Voua vi se pare interesant ca vedeti culoarea aia metalizata, dar daca ar fi jegos nu s-ar mai uita nimeni la el. Iar chestia aia cu cutia in 5 trepte, este "pepsi"  :crack: . Mare lucru, i-au mai pus un pinion in plus, lasaracu motor de 125, dar sa ii puna o frana disc nu s-au sinchisit.

Eu spun ca aceasta motocicleta nu renteaza. Daca vrei Minsk gasesti unul impecabil la bani putini (daca fac rost de aparat digital o sa pn eu cateva poze), care are aceleasi performante ca si noul Minsk, iar daca tot vrei sa cheltuiesti banii aia iti cumperi IJ Planeta5 sau Nipru, sau cum spunea cineva mai sus, un enduro de 125, care nici macar nu se compara cu Minsk-ul.

 

Numa' bine!  :D

219075[/snapback]

 

uite ca gresesti putin: e si motor in 4t! dar tot de caca e! :blbl: si asta e ala din gl! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar chestia aia cu cutia in 5 trepte, este "pepsi"  .

adica ce vrei sa zici cu asta?

Bine , stiu ca gasesti minsk vechi la un pret f mic, mie mi sa oferit unu din 93 , care avea talon vechi, insa numerele erai noi, binenteles nu avea verificare si RCA-u, iar la partea technica numa semnalizatoarele erau stricate si niste cabluri mai trebuiau schimbate. Omu mi-o cerut pe ea 4 mil, si arata cat de cat binisor, deci dak ne gandim asa nu merita, da cum am zis, decat un FirstBike care ii de cacao :D atunci mai bine un minsk

 

numa bine, asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moto_comuniste

Cu banii aia poti sa cumperi o motocicleta s h adevarata, care fara suparare, e mult sunerioara Minsk-ului fie el si nou. Cata despre licenta Honda ... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...