Sari la conținut

Heavy Riders Bike Fest


Postări Recomandate

Confirm la faza cu, "curtea plina de motoare". :eek:

 

Tarpho, daca ajungi te las sa te ocupi de tot, dar ai grija cu Nebun@ke sa nu mai dea foc la tot ce gaseste...si bineinteles cand dormi cu Radu...in rest...verde la distractie si burn!!! :P :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 240
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Noi va asiguram o zona pentru spalat insa nu vom amenaja dusuri deoarece apa curenta la locatie nu exista, noi aducand-o (apa) cu ajutorul unor cisterne. E adevarat ca s-a schimbat clubul si locatia, dar asta nu insemna ca nu suntem pregatiti sau ca ne lipseste experienta in organizarea de astfel de manifestari. Si daca e ceva ce ne intereseaza in mod deosebit, aceasta este tocmai calitatea intrunirii Altfel spus lucruri precum igiena, securitatea, curatenia, posibilitatile de distractie multiple, diversitatea ofertei la mancare si bautura, muzica, specatacolul de pe scena, - toate acestea au fost si raman in continuare prioritati pentru noi.

 

Cu toate ca exista si alte variante si noi asteptam inca unele raspunsuri in acest sens, pentru cei care inreaba de alte posibilitati de cazare decat la cort, am sa postez cateva posibilitati de cazare in Ploiesti (la 8-10 km de locatie):

 

Casa Bella

0724 727 578 - Casa Bella,

170 ron/ camera de o persona

 

Hotel Tiara Ploiesti (fostul Turist)

 

Camera 2 paturi 63 €

Adresa: Str. Tache Ionescu Nr. 6

100022 Ploiesti - PH

Tel/Fax: 0040 244 590 441

0040 244 590 442

Mobil: 0040 744 374 254

E-mail: office@hoteltiara.ro

Web: www.hoteltiara.ro

http://www.hoteltiara.ro/camere.html

 

 

Hotel Forum,

Ploiesti, str. Gh Doja nr 215A

email: hotelforum@ploiesti.astral.ro

tel 0244/595628

0244/406600

 

Tarife valabile pana la: 30 Dec 2008

 

Camera Double 2 pers. 158 RON / camera

 

Hotel Central

Ploiesti - B-dul. Republicii nr. 1

Telefon : +40 244.526 641

.. . . . .. .. +40 244.526 642

fax. : .+40 244.526 643

e-mail : office@thr.ro

 

 

Hotel "Nord"

Clasat de doua stele.

Capacitatea de cazare: 44 camere

 

100486 Ploiesti

Sos. Vestului nr.31

Tel.: +40-244-516.774

Fax:+40-244-133.056

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hotel Forum,

Ploiesti, str. Gh Doja nr 215A

email: hotelforum@ploiesti.astral.ro

tel 0244/595628

0244/406600

 

Tarife valabile pana la: 30 Dec 2008

 

Camera Double 2 pers. 158 RON / camera

Recomand Hotel Forum, camerele sunt confortabile, paturile nu scartaie :D , iar pretul camerei este acceptabil, sub media hotelurilor din oras. Mic dejunul ok, apa calda nonstop,minibar cu preturi ok, restaurantul ok cu preturi destul de mici, parcarea este pazita, benzinarie vis-a vis.

''Cele 43 de camere duble beneficiaza de urmatoarele facilitati:

- aer conditionat

- obturatoare de lumina

- internet (wireless si cablu UTP)

- televiziune prin cablu

- telefon cu acces international

- mobilier nou

- minibar

- room-service (24/24h)

- pat suplimentar optional

 

Hotelul este dotat cu centrala termica proprie, oferindu-ti astfel caldura si apa calda in permanenta, la discretie. ''

Localizare: pe partea dreapta a sensului giratoriu de la intrarea efectiva in Ploiesti(cartierul Bereasca, mai colorat nefiind pus la socoteala :( ), intersectia strazilorStrandului, Gheorghe Doja, Postei.

 

 

 

Ruta Centura:

Str Strandului,

Stanga pe Centura de Est spre Brasov,

Tantareni(Atentie RADAR) :eek: k: ,

Stanga la Baicoi spre Brasov,

Dreapta spre Paulesti, Plopeni.

 

Ruta Oras:

Str. Gheorghe Doja pana la BCR,

dreapta pe Str. Valeni

stanga pe Str. Gageni

tot inainte pana in Paulesti. :lol:

 

Sa va distrati si pentru mine!

 

La Brasov desert,la voi padurea tropicala.Fratilor motociclisti tocmai ce am luat o teapa cu tot cu calaret.Ca sa imi petrec ziua de nastere la voi in aceasta locatie am si eu pretentia sa ne dati cateva detalii-posibilitati de cazare,campare,hrana,odihna,igiena,recreere.Va reamintesc ca o poza face cat 1000 de cuvinte.M-am ars si nu vreau sa o mai patesc.Ploiestiul este singurul loc unde m-am simtit asa cum trebuie la o intalneala,dar s-a schimbat clubul si locatia si sunt nevoit sa imi iau masuri.Multam fain!

 

Sa sune ca o reclama ,laudati-va ca este momentul!

UP! :P

 

Pentru hrana, Carrefour, Metro etc. la 4 km, restaurante la fel, de recreere ma mai interesez.

 

PS: La multi ani, in avans!

 

...de recreere ma mai interesez.

Recomandari:

Strand/terasa in Boldesti, cca 10 km

 

 

Laguna Pool Club http://www.lagunapoolclub.com/ 1,5 km de Hotel Forum

Editat de blackmoonrider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua motociclishtilor.... sunt un biet incepator de motociclist shi nici nu am grupa mea de moto.. din pacate..... nici nu-s inscris la un club de moto. mi ar placea sa vin acolo dar sint singurel.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua motociclishtilor.... sunt un biet incepator de motociclist shi nici nu am grupa mea de moto.. din pacate..... nici nu-s inscris la un club de moto. mi ar placea sa vin acolo dar sint singurel.....

pai nu iti trebuie decat pustin curaj sa apesi butonul rosu----prieteni iti vei face cu siguranta acolo-poti aborda pe oricine are scris VALAH pe spate! :lol:

 

Noi va asiguram o zona pentru spalat insa nu vom amenaja dusuri deoarece apa curenta la locatie nu exista, noi aducand-o (apa) cu ajutorul unor cisterne. E adevarat ca s-a schimbat clubul si locatia, dar asta nu insemna ca nu suntem pregatiti sau ca ne lipseste experienta in organizarea de astfel de manifestari. Si daca e ceva ce ne intereseaza in mod deosebit, aceasta este tocmai calitatea intrunirii Altfel spus lucruri precum igiena, securitatea, curatenia, posibilitatile de distractie multiple, diversitatea ofertei la mancare si bautura, muzica, specatacolul de pe scena, - toate acestea au fost si raman in continuare prioritati pentru noi.

 

Cu toate ca exista si alte variante si noi asteptam inca unele raspunsuri in acest sens, pentru cei care inreaba de alte posibilitati de cazare decat la cort, am sa postez cateva posibilitati de cazare in Ploiesti (la 8-10 km de locatie):

 

Casa Bella

0724 727 578 - Casa Bella,

170 ron/ camera de o persona

 

Hotel Tiara Ploiesti (fostul Turist)

 

Camera 2 paturi 63 €

Adresa: Str. Tache Ionescu Nr. 6

100022 Ploiesti - PH

Tel/Fax: 0040 244 590 441

0040 244 590 442

Mobil: 0040 744 374 254

E-mail: office@hoteltiara.ro

Web: www.hoteltiara.ro

http://www.hoteltiara.ro/camere.html

 

 

Hotel Forum,

Ploiesti, str. Gh Doja nr 215A

email: hotelforum@ploiesti.astral.ro

tel 0244/595628

0244/406600

 

Tarife valabile pana la: 30 Dec 2008

 

Camera Double 2 pers. 158 RON / camera

 

Hotel Central

Ploiesti - B-dul. Republicii nr. 1

Telefon : +40 244.526 641

.. . . . .. .. +40 244.526 642

fax. : .+40 244.526 643

e-mail : office@thr.ro

 

 

Hotel "Nord"

Clasat de doua stele.

Capacitatea de cazare: 44 camere

 

100486 Ploiesti

Sos. Vestului nr.31

Tel.: +40-244-516.774

Fax:+40-244-133.056

 

Noi avem cazare asigurata-Hotel cu multe stele-neaprat cu foaie dubla! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua motociclishtilor.... sunt un biet incepator de motociclist shi nici nu am grupa mea de moto.. din pacate..... nici nu-s inscris la un club de moto. mi ar placea sa vin acolo dar sint singurel.....

 

 

Nu e nici o problema ,deacea au loc intrunirile ,pentru a cunoaste si face noi prietenii ,deci vino linistit pentru ca la sfarsitul intrunirii o sa vezi ca nu o sa mai fi asa singur :P

 

@blackmoonrider iti multumim de completari aveam de gand oricum si noi sa dam mai multe detalii cat despre mancare ,puteti sta linistiti o sa aveti de toate inclusiv o ciorba de potroace de duminica (ups asta era surpriza sau nu :lol: ) ca sa va dregeti nu alta si vor fi si tigari e daca acum sunteti pretentiosi intradevar Carefour-ul si Metro sunt la 5 min de mers :eek:

Editat de BrokenWind
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi avem cazare asigurata-Hotel cu multe stele-neaprat cu foaie dubla! :P

 

Chiar trebuia sa mai faci o pagina de topic citand niste informatii cat se poate de binevenite pentru unii, dar care pe tine nu te interesau din start?

Sau era greu sa tii putin apasat pe DEL`? :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar trebuia sa mai faci o pagina de topic citand niste informatii cat se poate de binevenite pentru unii, dar care pe tine nu te interesau din start?

Sau era greu sa tii putin apasat pe DEL`? :eek:

 

 

Nu te supara acum multora dintre noi ne place sa stam la corturi, la mine e obicei vechi de cand nu aveam burta si mergeam cu cortul pe munte :D acum serios nu ar fi stricat niste casute de camping da cine stie poate la anu .

 

MULTZUMESC BROKENWIND.... O SA INCERC SA VIN :(

 

 

Nu e suficient sa incerci ,trebuie sa faci tot posibilul sa ajungi,oricum noi te asteptam ,la fel cum asteptam pe toata lumea cu un paharel de tzuica la intrare(cred ca are vreo 3-4 ani vechime :) si abia asteapta sa fie degustata :P

 

Ps:nici un motociclist nu are voie sa se simta singur la intrunirea noastra (asta e o regula obligatorie de care trebuie sa tineti cont) :lol:

Editat de BrokenWind
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar trebuia sa mai faci o pagina de topic citand niste informatii cat se poate de binevenite pentru unii, dar care pe tine nu te interesau din start?

Sau era greu sa tii putin apasat pe DEL`? :lol:

Probleme?da-ma in judecata! Bai ce Uameni implicati pe forumul asta! end of discution with you!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@blackmoonrider iti multumim de completari

 

Cu placere... cum spuneam si pe la regionala Brasov..cred ca la astfel de intruniri ar trebui sa ajute dupa posibilitati oricine doreste sa fie totul ok, iar daca acum locuiesc in MĂźnchen asta nu ma impiedica sa dau o mic ajutor chiar si asa virtual.

 

Legat de situatia/absenta dusurilor....ma gandesc ca o pompa submersibila (de la rusi),cativa metri de furtun si cateva duze de dus legate la cisterna-rezervorul de care se vorbea ar putea rezolva problema.

 

Nu am stiu exact locatia din padure asa ca nu am putut pune o harta mai detaliata, daca puteti face voi asta cred ca ar fi bine. :eek:

 

Distractie placuta din partea mea...poate ne vedem anul viitor.

 

Probleme?da-ma in judecata! Bai ce Uameni implicati pe forumul asta! end of discution with you!

 

Poate ca daca ar fi mai multi implicati nu ar mai fi intruniri nereusite, te-ai gandit putin la asta?

Si ca sa iti raspund cu aceiasi intontanatie si acelasi respect tinand si cont de localizare...ESTI VARZA!!! :lol:

 

Nu te supara acum multora dintre noi ne place sa stam la corturi, la mine e obicei vechi de cand nu aveam burta si mergeam cu cortul pe munte :P acum serios nu ar fi stricat niste casute de camping da cine stie poate la anu .

Am pus detalii ca si cei din club pentru ai multumi si pe cei mai pretentiosi, si eu prefer cortul, dar sunt si persoane care vor ceva confort in plus...nu pentru varzarii offtopic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am stiu exact locatia din padure asa ca nu am putut pune o harta mai detaliata, daca puteti face voi asta cred ca ar fi bine. :lol:

 

Distractie placuta din partea mea...poate ne vedem anul viitor.

 

Exista o harta la pagina 6 ,si de ce nu te asteptam la anu ,pt ca sigur va exista si a doua editie si a treia si a 1001 editie :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ca daca ar fi mai multi implicati nu ar mai fi intruniri nereusite, te-ai gandit putin la asta?

Si ca sa iti raspund cu aceiasi intontanatie si acelasi respect tinand si cont de localizare...ESTI VARZA!!! :lol:

 

 

Am pus detalii ca si cei din club pentru ai multumi si pe cei mai pretentiosi, si eu prefer cortul, dar sunt si persoane care vor ceva confort in plus...nu pentru varzarii offtopic.

din respect ptr bikerii din Ploiesti, ma fac ca nu am citit ce ai scris mai sus, dar poate reusim sa ne intalnim la vreo editie a oricarei intruniri sa iti explic de ce e asa buna Varza de Dambovita si poate te conving ca pana la urma merge cu carnati de Munchen!--fara semne cu degetul ca nu am mancat inca varza impreuna!

off topic clossed-promit! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...sa iti explic de ce e asa buna Varza de Dambovita
Stiu!
--fara semne cu degetul ca nu am mancat inca varza impreuna!

 

Imi cer scuze pentru raspunsul anterior, nu doresc decat succesul acestei intruniri in primul rand pentru ca inainte de toate sunt PLOIESTEAN!

 

Exista o harta la pagina 6 ,si de ce nu te asteptam la anu ,pt ca sigur va exista si a doua editie si a treia si a 1001 editie :eek:

 

Nu am observat, scuzele de rigoare!

Eu totusi as evita traficul de pe DN1 si recomand rutele ocolitoare chiar daca sunt mai lungi, nu dea alta dar cred ca au fost destule accidente...ma stiu pe mine ca mergeam cu 250+ pe portiunea aceea :lol: ...si sunt sigur ca vor exista inca o gramada de zmei :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei dus, mergi la mine, te imbaiezi si gata, asta nu-i problema(asta in cazul in care nu vor fii acolo).

 

 

Poate nu sariti acum ca sunt poponar. :lol:

Nu te uit.Imi convine situatia. :eek: Chiar si cu apa rece! :P

 

 

Chiar daca nu te cunosc, in cazul in care iei contact cu unii din amicii mei veti putea merge sa dormiti la mine, sunt doar vreo 15 km...iar ai mei sunt obisnuiti sa aibe curtea plina de motoare in miezul noptii si petreceri piromaniace pana in zori :D

Si tu esti in lista.Sper sa nu te dai la ...fund! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si tu esti in lista.Sper sa nu te dai la ...fund! :)

 

Daca acum locuiesc in MĂźnchen nu am trecut la barbati neaparat,uite si dovada

 

Eu sunt plecat, dar ai mei sunt obisnuiti cu din astea inoportune, asa ca nu-i problema! :D

 

LE: vad ca se poarta negrul pe aici...

4 User(s) are reading this topic (0 Guests and 1 Anonymous Users) 3 Members: blackmoonrider, blackfallinstar, Blackrider :kiss:

Editat de blackmoonrider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vin si cu prietena..sper.Cred ca m-ati convins.Decat sa fiu nevoit sa dau banii pe lumanarile de pe tort si sa intru in faliment-numa 33-mai bine ma risc la voi si fac cinste la toata lumea care ma cunoaste.Atentie-numai de ziua mea intre 0 si 24! :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tarpho, daca ajungi te las sa te ocupi de tot, dar ai grija cu Nebun@ke sa nu mai dea foc la tot ce gaseste...si bineinteles cand dormi cu Radu...in rest...verde la distractie si burn!!! :D :kiss:

 

cred ca ai uitat pe cineva :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca acum locuiesc in MĂźnchen nu am trecut la barbati neaparat,uite si dovada

 

 

Sunt si nemtoaice brunete ? :kiss: e atunci imi schimb parerea despre ei :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt si nemtoaice brunete ? :D k: e atunci imi schimb parerea despre ei :lol:

 

Da sunt, dar nu sunt mai frumoase ca banateanca mea :kiss:

 

cred ca ai uitat pe cineva :D

 

Nu te-am uitat Noro, dar erai in spatele lui Dezu si nu te-am vazut :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnu Vlad :kiss: va asteptam sa beti cate beri vreti dumneavoastra ...si pana la urma nu ti-ai mai luat Varadero de 1000 ? ai trecut la V-Strom tot de 1000 :D

ba voi aveti ceva cu mine! :)

 

stie cineva daca fetivalul de la ploiesti sau breaza se suprapune cu cel de la hunedoara? ...asta in caz ca se mai tine cel de la hunedoara...ca ma cam ispiteste orasul respectiv....(nu l-am vizitat si nici imprejurimile)....

 

succes cu primul vostru festival..heavy riders....e musai sa aveti si un tort...cu artificii...asa de inceput de drum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vin si cu prietena..sper.Cred ca m-ati convins.Decat sa fiu nevoit sa dau banii pe lumanarile de pe tort si sa intru in faliment-numa 33-mai bine ma risc la voi si fac cinste la toata lumea care ma cunoaste.Atentie-numai de ziua mea intre 0 si 24! :kiss:

iti luam un cadou frumos :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...