Sari la conținut

Heavy Riders Bike Fest


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 240
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

daca tot vine vorba de cocalari,eu zic sa aducem cu miile si sa renuntam la arc,ne luam aruncatoare de flacari :P

 

ceva noutati? :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cateva poze de la locatie.

 

 

Ne cerem scuze dar suntem ocupati pana peste cap asa ca prezenta noasta pe forum e un pic mai slaba .

Ne asiguram ca totul o sa iasa ok pentru voi :P

post-5664-1219259792_thumb.jpg

post-5664-1219259808_thumb.jpg

post-5664-1219259831_thumb.jpg

post-5664-1219259844_thumb.jpg

post-5664-1219259893_thumb.jpg

post-5664-1219259937_thumb.jpg

post-5664-1219259969_thumb.jpg

post-5664-1219259998_thumb.jpg

post-5664-1219260024_thumb.jpg

post-5664-1219260316_thumb.jpg

post-5664-1219260346_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca se consuma ceva bere ,eu zic ca nu se mai baga de seama :makeout:

 

 

Da ..concluzia e ca or sa existe tantzari in stare de ebrietate :P

 

 

Fratilor eu deabia ce m-am intors din concediu, noutati ceva vis avis de intrunirea voastra???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa nu uitati sprayul de tantari....e totusi, o padure:d

 

 

Treaba testata: dupa ce consumi putin alcool, nu se mai apropie nici mama tantarilor de tine, iti garantez!

Si da, nu este o gluma, vorbesc serios!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu 2 chestii de zis :

 

1. eu stau in zona (Gageni ~ 3km ),sunt pasionat de motoare, cu A-ul inceput, dar n-am motor, asa ca o sa ma depalsez cu bicla pana acolo...am inteles ca intrarea o sa fie ~20 ron -> zi sau pt toata intrunirea ?

 

2. daca pot sa ajut cu ceva, dati un pm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu 2 chestii de zis :

 

1. eu stau in zona (Gageni ~ 3km ),sunt pasionat de motoare, cu A-ul inceput, dar n-am motor, asa ca o sa ma depalsez cu bicla pana acolo...am inteles ca intrarea o sa fie ~20 ron -> zi sau pt toata intrunirea ?

 

2. daca pot sa ajut cu ceva, dati un pm

intrarea este de 20 ron pe toata perioada nu pe zi

multumim pentru oferta. ramane sa mai discutam saptamana viitoare dc ne poti ajuta si stabilim atunci. oricum te asteptam acolo, dc nu la munca, la o bere rece :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revenim cu stiri de ultima ora Andrea ai legatura .... :crack:

 

Sa revenim dar, mai jos avem programul intrunirii noastre ,programul in lini mari care e posibil sa mai sufere mici schimbari

 

:scratch::drums::kali::drums::D

 

 

Vineri 29 August

 

12.00 - Deschiderea oficiala

12.00 – 15.30 Camparea

15.00 – 15.30 Conferinta de presa.

15.30 – 18.00 Concursuri

18.00 – 19.30 Intrunirea preÂşedinților de cluburi, prezente la festival. (Agenda festivalului, prezentarea Heavy Riders M.C., discuții legate de obiectivele comune ale motocicliÂştilor, Âşi bilanțul acțiunilor majore din sezonul 2008, )

19.30 – 19.50 Prezentarea programului intrunirii si a sponsorilor

19.50 - 01.50 Concerte

02.00 – Stingerea -După ora 2, nu mai sunt permise manifestările „gălăgioase” ale motoareleor ci doar ale participanților. (Burnout, Plimbare prin incintă cu motorul).

 

 

Sambata 30 August

 

09.00 Desteptarea

09.00 – 11.00 Micul Dejun

11.00 – 11.30 Intalnirea presedintilor de club pentru organizarea paradei moto

11.30 – Alinierea participanților la parada moto. Clubul Heavy Riders susține promovara motociclismului practicat într-o manieră legală Âşi corectă, aÂşadar regulile pentru paradă sunt: Purtatul căÂştii, fără ridicat pe o roată Âşi alte cascadorii ilegale in trafic.

12.00 – 13.30 PARADA MOTO

15.00– 18.00 Concursuri

18.00 – 18.30 Premierea la scenă a câÂştigătorilor de la concursuri

18.30 – 21.30 Concert Rock

21.30 – 22.00 Tombola Âşi licitațiile pentru tricourile autografiate de trupele de la festival.

22.00 – 01.30 Concerte

 

 

 

 

Duminica 31 August

 

10.00 - Desteptarea

10.00 – 11.30 Mic Dejun sau Ciorba de Potroace.

11.30 – 12.00 Fotografierea si Filmarea Cluburilor, semnarea cărții de oaspeți a clubului.

12.00 – 14.00 Inchiderea festivalului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Programul Concertelor va fi astfel:

 

 

 

VINERI ,29 AUGUST incepand cu ora 20.30 :

 

KOBE

 

L.O.S.T.

 

BUCIUM

 

ABIGAIL

 

NEXUS

 

JAZZ EXPERIENCE

 

 

 

 

SAMBATA,30 AUGUST incepand cu ora 18.30 :

 

GRAVEN

 

RECYCLE BIN

 

ACT

 

THUNDERSTORM

 

TROOPER

 

OLD NEWS

 

Mentionam ca timpul alocat fiecarei trupe este de aprox. 35/45 min.

 

 

Va asteptam !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa mai explicam odata cum se ajunge pentru pietoni :unsure:

 

Informații utile pentru “pietoni”.

 

CUM SE AJUNGE?

 

De la Gara de Vest :

 

Se ia tramvaiul 102 până la Nord la spitalul județean. Lângă spital este stația de microbuze, se iau cele merg până în PăuleÂşti sau mai departe. Se coboară la capătul PauleÂştiului, se face stânga pe drum pentru a se merge spre lacuri. Cost aproximativ : 1.2 lei bilet tramvai, 1.5 lei bilet microbuz.

 

Se poate lua taxiul de la gară până la stația de microbuze de la Spitalul Judetean la Nord, costul aproximativ al cursei fiind de 8-9 lei.

 

 

De la Gara de Sud :

 

se ia tramvaiul 101 până la Nord la spitalul județean. Lângă spital este stația de microbuze, se iau cele merg până în PăuleÂşti sau mai departe. Se coboară la capătul PauleÂştiului, se face stânga pe drum pentru a se merge spre lacuri. Cost aproximativ : 1.2 lei bilet tramvai, 1.5 lei bilet microbuz.

 

 

Se poate lua taxiul de la gară până la Nord , cost aproximativ 8-9 lei sau se poate lua taxiul de la oricare gară(vest Sud) până la PăuleÂşti, cost aproximativ : 35 Ron pe aparat sau 25-30 Ron fară inregistrare pe aparat adica la intelegere cu soferii.

 

 

Microbuze de langa Spitalul Judetean PloieÂşti (Nord)

 

Au urmatorul program :

 

Din 20 in 20 minute :

Luni – Vineri : 6.20 -20.30

Sâmbata : 6.20 – 14.30

Duminica nu circulă.

 

Costa : 1.5 lei. Pana la PăuleÂşti.

 

 

 

Si harta din nou pentru cei motorizati Harta-Google1.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru ziua de sambata - dupa ora 14.00, deasemenea si in ziua de duminica, cand nu mai circula cele de ploiesti -> paulesti-gageni, se poate merge cu microbuzul de ploiesti-baicoi, care circula din 30 in 30 de minute, sau microbuzul de ploiesti -> plopeni/slanic/bertea/alunis <- la cursele astea 4 nu cunosc programul exact, dar sigur circula :angry:

 

ps : BrokenWind, nu-i trimite la spitalul judetean, ca acolo am stat eu o jumatate ora intreaga intr-o seara si n-a oprit nimic, ca era un echipaj de politie pe partea cealalta a strazii...statia in care trebe sa coboare este cunoscuta ca fiind "Castor" sau "Complexul Mic", iar de-acolo mai au de mers cel mult 50 de metri...insa recomand sa se mearga cu taxiul pana la microbuze, dureaza mai putin si daca sunteti 3 oameni, e destul de avantajos

 

in rest, vreme buna sa fie si...meet you there :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revenim si cu un set de reguli de bun simt credem noi.

 

 

Reguli:

 

 Această manifestare are un caracter privat. Heavy Riders M.C. & S.C. Parcul de Distracții S.R.L. îÂşi rezervă dreptul de a-Âşi selecta invitații.

 Sunt interzise manifestarile violente. Persoanele care sunt implicate in manifestari violente sau instigă la acestea vor fi date afară din locația în care are loc festivalul si sunt pasibile de amenda.

 Este interzisa aprinderea de focuri în pădure.

 Este interzisa ruperea de crengi, scoarta sau frunze din copacii aflati in padure.

 Accesul cu automobilele in incinta imprejmuita este interzis.

 Accesul in campingul moto este permis numai motociclistilor campati pe baza bratarilor corespunzatoare.

 Camparea trebuie sa se facă în conformitate cu indicatiile organizatorilor.

 Cei care deranjează liniÂştea după ora stingerii riscă să fie dați afară din incinta în care are loc festivalul si sunt pasibili de amenda.

 Burnout se poate face doar in incinta special amenajata (BURNOUT PIT).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A intrebat cineva, dar din cate am vazut, daca am vazut bine, nu i s-a raspuns: Motoarele langa cort? Sau zona separat pentru ele? Ca toti prefera sa le aiba sub ochi, cred.

Bere fara alcool gasim?

 

Bine inteles motoarele la cort si va fi si bere fara alcol.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...