Sari la conținut

Pasionati de fotografie


urzica
 Share

Postări Recomandate

Vad ca este liniste . Sa va mai trezesc eu spiritul critic : attachicon.gifART_8472b.jpg .

Talent asa mult nu am dar m-am apucat sa invat teoria si dupa ce spune abecedarul foto..soarele este prea centrat si iti atrage privirea de nu mai vezi restul peisajului..cred ca mergea un pic "cropuita"!..in rest sa ne vedem sanatosi la Nadrag!! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

De asta ziceam, ca-ti afiseaza pozele intr-un mare fel e una, dar asta nu inseamna ca ti le afiseaza si corect :)

Tot DELL de 22" am si eu la munca, aceeasi problema - afiseaza pozele misto, saturate, luminate si cand le vad pe print, ma iau cu mainile de cap. :( Eu lucrez foarte mult cu print, de accea cel mai bine ti-l calibrezi ochiometric... si nu la imprimanta de birou, ci iti faci o poza, ti-o aranjezi cum vrei tu, sus iti pui ROGVAIV-ul si apoi printezi imaginea la un centru foto. Cu poza printata si cu jpg-ul deschis pe monitor vezi exact unde-s problemele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De asta ziceam, ca-ti afiseaza pozele intr-un mare fel e una, dar asta nu inseamna ca ti le afiseaza si corect :)

Tot DELL de 22" am si eu la munca, aceeasi problema - afiseaza pozele misto, saturate, luminate si cand le vad pe print, ma iau cu mainile de cap. :( Eu lucrez foarte mult cu print, de accea cel mai bine ti-l calibrezi ochiometric... si nu la imprimanta de birou, ci iti faci o poza, ti-o aranjezi cum vrei tu, sus iti pui ROGVAIV-ul si apoi printezi imaginea la un centru foto. Cu poza printata si cu jpg-ul deschis pe monitor vezi exact unde-s problemele.

Ai vazut http://www.imdb.com/title/tt0265459/ ?

Cica nici printerele de la centrele foto n-ar fi nici ele calibrate corect, stiu din film :))

Editat de gn77b
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu l-am vazut :) dar pare interesant.

 

Eu dau proof-uri de culoare cand trimit ceva unui client, un proof costa cam 100 de lei la o tipografie. Dar cea mai la indemana metoda tot pe la centrele foto ramane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Surprinzatoare coliniaritatea tatuajului cu ramura pe care stationeaza pasaroiul. Cred ca o sa ma pasionez si eu de foto.

 

Stai relax, pana sa-l prind asa, l-am pandit vreo 5 minute cu obiectivul indreptat in sus. Am crezut ca-mi cade mana, de la amorteala:))

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

not a single fuck.....

post-77849-0-03493900-1395912742_thumb.jpg

Editat de Adrian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut,as dori sa mi cumpar si eu un aparat foto.

Modelul este Nikon Coolpix L 100.

Pretul este de 300lei.

Merita acesti bani?Vreau sa fac poze cu el cand mai ies la plimbare cu motoreta,o poza cu familia.Ma refer sa faca poze cat de cat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Va salut,as dori sa mi cumpar si eu un aparat foto.

Modelul este Nikon Coolpix L 100.

Pretul este de 300lei.

Merita acesti bani?Vreau sa fac poze cu el cand mai ies la plimbare cu motoreta,o poza cu familia.Ma refer sa faca poze cat de cat.

 

ai aici topic dedicat pt intrebari de genul:

 

/index.php?/topic/425953-dslr-ideal/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am luat un fel de smecherie de obiectiv, primul meu zoom cu F constant. Dupa ce zice lumea pe net cica printre cele mai bune in zona 17-50, even better than vechiul L 17-40. Si chiar pare bun.

 

Sigma 17-50mm f/2.8 DC EX HSM OS

 

Care mai lucrati cu el?

Editat de skvj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Pentru TDM-isti, care-si recunoaste motoreta :)

facuta la Manastirea Hadambu, jud. Iasi, weekendu 22-23 Martie parca.

 

Yashica FX-3 2000 + Fujifilm ISO 200 + Seimar Donnex 135mm f2.8

post-77849-0-02971800-1396352442_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Pasionati de fotografie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...