Sari la conținut

Plimbare 02 August


Florin Daniel
 Share

Postări Recomandate

Salut!

 

M-as baga si eu daca ziceti ca nu-i chiar greu drumul... Ideea e insa ca sunt incepator de tot (doar 500 km pana acum) si motoreta e in rodaj (a se citi max. 65 km/h :moto: ), asa ca n-as vrea sa raman in urma (prea mult). Ce ziceti, v-ati gandit la o anumita viteza medie?

 

Da ce motoreta ai neica - de nu poti sa mergi cu 80 sau 90 in rodaj...acolo spune sa nu treci peste nu stiu cat RPM nu si viteza, sau ai doar o singura viteza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 151
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Da ce motoreta ai neica - de nu poti sa mergi cu 80 sau 90 in rodaj...acolo spune sa nu treci peste nu stiu cat RPM nu si viteza, sau ai doar o singura viteza?

 

exact! in manual scrie max 4000 rpm (am intrebat si la service si mi-au spus ca e corect, sa respect limita asta)

acum 4000 rpm in viteza a sasea inseamna cam 60, poate 65 km/h (depinde din ce parte bate vantul :moto: )

ah, da, am uitat sa zic - e motor de 250 cc. deh, incepator cu simt de conservare exagerat :ok:

deci: ma suportati la drum? sau trebuie sa ma fatai mai departe in oras?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare , eu sunt din targoviste si va spun k drumul este bun , cu cateva exceptii :

- in doicesti in dreptul garii sunt niste gropi km marisoare ;

-in dreptul fabricii de ciment de la fieni e drumul varza(pe o distanta de max 500m);

-dupa ce iesi din moroieni incepe un sat de tigani , aveti grija acolo la ce este pe asfalt pietre , coji de pepene , si mai ales nu ii dati gaz pe acolo k au prostul obicei sa arunce cu pietre;

-pe paduchiosu drumul este bun cu mici denivelari in zona Cota 1000 , drum super cu curbe la 180 grade si peisaje suuuupppeeeerrrrr

 

salutari cu facul si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

M-as baga si eu daca ziceti ca nu-i chiar greu drumul... Ideea e insa ca sunt incepator de tot (doar 500 km pana acum) si motoreta e in rodaj (a se citi max. 65 km/h :moto: ), asa ca n-as vrea sa raman in urma (prea mult). Ce ziceti, v-ati gandit la o anumita viteza medie?

 

Nu putem sa mergem chiar asa de incet mai ales in afara localitatiilor dar nici de 100 nu sarim !

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu putem sa mergem chiar asa de incet mai ales in afara localitatiilor dar nici de 100 nu sarim !

 

well, macar am incercat si eu :ok:

atunci ramane sa ma fatai mult si bine cu ea prin oras... inca 100 km la max 65 km/h si inca 800 km la max. 80 km/h :moto:

sau poate rezolv pana sambata cei 100 km de max 4000 rpm ramasi - la 80 km/h as avea sanse sa ma tin de voi la drum?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

well, macar am incercat si eu :ok:

atunci ramane sa ma fatai mult si bine cu ea prin oras... inca 100 km la max 65 km/h si inca 800 km la max. 80 km/h :moto:

sau poate rezolv pana sambata cei 100 km de max 4000 rpm ramasi - la 80 km/h as avea sanse sa ma tin de voi la drum?

Lasa ca mai punem de o plimbare asemanatoare pe 16 august, poate pana atunci rezolvi partea cu rodaju'

 

 

Si harta cu traseul stabilit..........

 

 

r_dambovita.jpg

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sambata merg si eu cu voi. merg sigur, 100%. dar eu voi ramane in sinaia si ma intorc duminica. cum facem, cum stabilim ora plecarii si toate detaliile? pana la urma cine merge?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sambata merg si eu cu voi. merg sigur, 100%. dar eu voi ramane in sinaia si ma intorc duminica. cum facem, cum stabilim ora plecarii si toate detaliile? pana la urma cine merge?

 

La ora 09,00 in statia peco AGIP din calea grivitei intersectie cu ion mihalache( fost 1mai)

Suntem in jur de 15 motore

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

voi fi acolo, lucrez pe carol davilla, aproape de academie.

 

Cine doreste si poate veni diseara la academia militara eroilor la ora 19 sa mai stam de vorba legat de plimbarea de sambata este ok, cine nu poate ajunge ramane asa cum am stabilit >>>>SAMBATA DIMINEATA LA ORA 09,00 IN statia peco Agip din calea Grivitei intersectie cu Ion Mihalache( fost 1mai)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine doreste si poate veni diseara la academia militara eroilor la ora 19 sa mai stam de vorba legat de plimbarea de sambata este ok, cine nu poate ajunge ramane asa cum am stabilit >>>>SAMBATA DIMINEATA LA ORA 09,00 IN statia peco Agip din calea Grivitei intersectie cu Ion Mihalache( fost 1mai)

 

 

Vin si eu si incerc sa mai conving si alti cetatzeni .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia spune-ti ce s-a hotarat, eu am avut mobra in reglaje nu am putut veni dar sunt gata pentru SAMBATA ! Mader nu mai poate ajunge insa, ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia spune-ti ce s-a hotarat, eu am avut mobra in reglaje nu am putut veni dar sunt gata pentru SAMBATA ! Mader nu mai poate ajunge insa, ...

A ramas cum am stabilit....deci simbata 02.08 ora 09 ne intilnim inbenzinaria Agip de la intersectia Calea Grivitei cu 1 Mai de unde se pleaca la muntele PADUCHIOSU.

Azi ne-am strins in jur de 10 pesoane dupa care am mers o parte dintre noi la Bikers Club Otopeni. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cit de mare ar fi deranjul sa ajungem direct la Brasov?,... sambata la 12.00 este parada de motoare, apoi spectacol de cascadorii cu Kilo si Trancaniciu si o groaza de concursuri pentru toti ,...

Mai exact unde e benzinaria aia,.. repere mai simple decit nume de strazi ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cit de mare ar fi deranjul sa ajungem direct la Brasov?,... sambata la 12.00 este parada de motoare, apoi spectacol de cascadorii cu Kilo si Trancaniciu si o groaza de concursuri pentru toti ,...

Mai exact unde e benzinaria aia,.. repere mai simple decit nume de strazi ?

 

Este o posibilitate si asta ramane sa vedem cand ne strangem toti ce si cum.Repere ma simple nu stiu doar ca-i mai spunea si piata Chibrit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna, noi abia acum am citit despre plimbare...eu si prietenul meu am vrea sa mergem dar din cate vad din poze cam multe vitezane... e loc si de un marauder 800? ;) prietenul meu este incepator, eu pasagera, daca nu se merge peste 100 la drum drept cred ca e ok...sper..dar am vrea sa mergem mai departe la brasov...din cei care merg stiti careva de vreo cazare....cam cat? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...