Sari la conținut

Ajutor...help....


ssk
 Share

Postări Recomandate

am scapat motoru dintre picioare, (pe cuvant daca era in miscare .....ma uitam peste gard la niste tzatze. :crack: si s-a rupt asta )

 

 

am uitat sa zic...este un KAWA gpz 400R

 

 

plss unde gasesc?

 

up

Editat de ssk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: :laugh: :laugh: cam scumpi la vedere sanii aia

eu cred ca zicea tzatze=babe, nu tzatze=sani. deci, nu stiu daca a meritat uitatura peste gard:))) ar fi misto sa fie cum zici tu.

 

on: incearca la vanzari, piese de schimb. sunt o groaza de motorete la dezmembrari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca zicea tzatze=babe, nu tzatze=sani. deci, nu stiu daca a meritat uitatura peste gard:))) ar fi misto sa fie cum zici tu.

 

on: incearca la vanzari, piese de schimb. sunt o groaza de motorete la dezmembrari.

 

 

dar nu de gpz 400R

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar nu de gpz 400R

da, dar poate de gpz500. chiar nu se potriveste? mie nu mi se pare a fi diferente... pana la urma, la ce te holbai? la babe sau la sani?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la 2 perechi de sani .......daca atzi stii cum aratau...ca-mi plecau ochii aiurea pe strada....

 

nu se potriveste.am analizat situatia cu 2 poze in mana....dar cu gandul tot la sani...

 

UP. inca caut teava...semighidon drepta, ptr kawa gpz 400r

 

up

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la 2 perechi de sani .......daca atzi stii cum aratau...ca-mi plecau ochii aiurea pe strada....

 

nu se potriveste.am analizat situatia cu 2 poze in mana....dar cu gandul tot la sani...

 

UP. inca caut teava...semighidon drepta, ptr kawa gpz 400r

 

up

 

Incearca la Power Motors sau Crash Moto. Vezi si ce dimensiuni sunt...poate se potriveste de la altceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

UP. un MARE UP. nu gasesc semighidonul ala , teava aia. va rog ajutati un biet sarman.

omule, cauta unul de pe un gpz500, este identic. cel putin, din ce imi dau seama din poza pe care ai pus=o. si nu compara 2 sau mai multe poze, macar cauta un gpz si vino cu semighidonul rupt si pune-le unul langa celalalt. sunt 98% sigur ca sunt identice. crezi ca o sa te ajute cineva mai mult decat cu sugestii? astepti sa-ti sara semighidonul drept in ochi? sunt cateva gpz-uri la dezmembrat pe forum. incearca la unul de pana-n 94, la cele de dupa 94 nu stiu daca e acelasi ghidon, desi cred ca este.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol tare...imi pare rau, nu stiu cum te pot ajuta...sunt nou in bransa si nu prea cunosc...si pe mine m-a dat unu' jos si mi-a spart carenele fata si laterale la un suzuki rf de 600. si eu dau din colt in colt sa gasesc ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol tare...imi pare rau, nu stiu cum te pot ajuta...sunt nou in bransa si nu prea cunosc...si pe mine m-a dat unu' jos si mi-a spart carenele fata si laterale la un suzuki rf de 600. si eu dau din colt in colt sa gasesc ceva

incercati amandoi AICI.

tu, cu carenele, vezi ca sunt oameni care repara carene, deci, poate le mai poti face ceva. cauta tot pe aici, la subforumul service, ca sunt anunturi de reparatii carene. bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca un mare up . daca nu as fi cautat la sectiunea dezmembrari , unde am dat 50 de telefoane, nu as mai fi fost nebun sa fac topic nou.

 

DECI CAUT SEMIGHIDON GPZ 400r ANUL 1990 .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://cgi.ebay.de/2-LENKER-RECHTS-FUR-KAW...Q2em118Q2el1247

 

Asta ar merge? Sau nu te intereseaza ebay?!

 

 

aici ai set: http://cgi.ebay.de/GPZ-500-S-Bj-89-93-beid...Q2em118Q2el1247

Editat de Macke
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca urmatoarele:

1. Sudeaza-ti ghidonul, din cate stiu e din fier, se preteaza la sudat. Nu o sa mai iasa ca nou, o sa fie o solutie temporara, dar poti sa circuli, pana gasesti unul la dezmembrari.

2. Mai incearca, de ex motorman35, de aici e pe forum, era anul trecut prin Madrid si la sfarsit de saptamana trecea parcurile de dezmembrari, iti dadea mail cu ce gasea acolo, si, daca erai interesat, iti trimitea saptamana viitoare piesa respectiva. Eu imi amintesc de un GPZ cu totul cu furca indoita la 250 euro.

3. Din poza ta pare ca e acelasi ghidon si la al tau, si la fostul meu (400 din 95), si la 500S, si 600R. Singurul care e diferit e GPz 550 (dar ala are si 4 pistoane, din cate stiu), la restul ghidonul e acelasi.

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3. Din poza ta pare ca e acelasi ghidon si la al tau, si la fostul meu (400 din 95), si la 500S, si 600R. Singurul care e diferit e GPz 550 (dar ala are si 4 pistoane, din cate stiu), la restul ghidonul e acelasi.

asta i-am spus si eu, dar nu vrea sa inteleaga.. e identic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am gasit un gpz 500 si nu e la fel

ce difera de la unul la altul? pe tine te intereseaza prinderea pe jug, stii asta, da? e mai mic, mai mare, nu se potrivesc gaurile, vopseaua nu are aceeasi nuanta, ce nu e la fel? ai gasit in realitate, sau te-ai uitat la poze? ca in prima pagina spuneai ca ai comparat doua poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce difera de la unul la altul? pe tine te intereseaza prinderea pe jug, stii asta, da? e mai mic, mai mare, nu se potrivesc gaurile, vopseaua nu are aceeasi nuanta, ce nu e la fel? ai gasit in realitate, sau te-ai uitat la poze? ca in prima pagina spuneai ca ai comparat doua poze.

aseara am venit cu un gpz 500 si l-am pus langa al meu. al meu este purin rotunjit, ala nu.

o sa incerc sa-l sudez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...